Robur vrijwel kansloos Voetbal kalender Belangrijke punten Te sterk voor noodploeg Povere bedoening Onmondigheid is troef Peter Van Caelenberg neemt afscheid van het vrijgezellenleven n ÏZEN Selekties E. Aalst - digest De Voorpost - 26.4.1991 - 19 BAEYEj Cemeenltskredïe^ gil-BlAÏW ie - vrieshui: VOETBAL Robur Moerzeke J. Lede 1-1 Bevordering B KAV Dendermonde Alain Moens, Jan Van Troos en Ma- rek Kusto treden wederop. De ploeg: Van Meirvenne, Van Troos, Cooreman, Moens, De Kin der, De Coninck, Seghers, Van Roy, Wygonic, Heirman, Kusto of Goe- maere (Van De Perre, Van Den Bossche. Robbrecht). Eerste provinciaal S.K. Lebbeke Doelman Bart Tonnelier (18) werd voor een seizoen afgestaan aan de eersteklasser Sporting Lokeren. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Van Heek, Triest, Ver- straeten, Eeckhaudt, Pringels, Muy- sewinkel, De Baere, M'Rabet (Van Cauter, Elskens, De Ridder). Robur Moerzeke Benny Huylebroeck treedt weder op. De ploeg: Laureys, Croes, Ost, Van Hyfte, Van Den Eede, Van Hauwer- meiren, Van Moerzeke, Benny Huy lebroeck, Eddy Huylebroeck, Fer- ket, Patrick Verhelst (Van Bogaert, Hans Vereist, De Geest). Tweede provincial F.C. Baasrode Luc Michiels is geschorst. Koen Gijssens neemt zijn plaats in. De ploeg: Baert, Van Dorpe, Van Der Vreken, Michel De Man, De Cock, Guns, Reid, De Schrijver, Gijssens, Bancheri, Van Hamme (Claes, De Srnedt, Van Lancker). Rap. Lebbeke Janssens, Heyvaert, Carlier, Van De Velde, Van Den Broeck, Matthijs, Verheyden, Van Puyvelde, Van De Sompel, Ringoot, Rogiers (Vercau- teren, Moens, Gaudeus). y y De invallers van V.W. Hamme doen het in deze kompetitie uitstekend. Ze kwamen liefst 104 keer tot scoren en voeren de rangschikking aan met een voorsprong van 3 punten. Dit weekeinde (zaterdagnamiddag) wordt de voorlaatste match gespeeld tegen Olsa Brakel. Een gelijkspel is genoeg om de titel te pakken. Voor het eerste elftal valt er nog weinig te winnen of te verliezen. Oefenmeester Daniel De Paepe maakt aan de wedstrijd van zondagnamiddag dan ook niet veel woorden meer vuil. 'ledereen die poten en oren heeft, kreeg zijn kans. Mij valt het moeilijk om de spelers in de huidige omstandigheden nog te motiveren, zegt de Hamse trainer. Wat de opstelling betreft heb ik weinig nieuws te melden. Dirk Van Der Stock is weer paraat, waardoor hij de plaats inneemt van Ronny Van Eycken. Frank Heremans krijgt vrijaf om familiale redenen. Indien het nodig was, zou hij aantreden'. Bart Malfliet liep een scheur op aan het kapsel van de enkel. Het getroffen lichaamsdeel werd in een gipsverband verpakt. Bart zal in deze kompetitie dus niet meer aantreden. Voorts besliste het bestuur om de overeenkomst met Maurits Blommaert, die hulptrainer is, met een jaar te verlengen. Hetzelfde geldt voor Louis Mergan die de keepers onder handen neemt. Volgende week treedt Peter Van Caelenbergh in het huwelijk. Na de training van dinsdagavond neemt joviale Peter in het Hamse clubhuis afscheid van het vrijgezellenleven. (wij zullen er ook zijn Peter). De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, Verbruggen, Marc D'Hondt, Van Caelenberg, Van De Velde, Gabriels, Van Der Stock, Blommaert, Stalpaertjoos (Van Hemelrijck, Pascal D'Hondt). EG Voor Gino Nys is de kompetitie vroegtijdig afgelopen. De Waaslan- der liep vroeg in de reservenwed- strijd Tongeren-Aalst een zware voetkwetsuur op en onderging een heelkundige ingreep. Chunga van zijn kant keek zondag II. tegen een derde gele kaart aan. De Zombabwees riskeert mogelijk de eerste wedstrijd van de eindron de te moeten missen. BAD Zondag 28 april 2de nationale St.Leuven-E.Aalst Grayet 3de nationale A Bergen-E.Zele Bils Bevordering B Vorseiaar-KAVD Louies VW Hamme-Brakel Matthys 1ste provinciale SK Lebbeke-Meldert Vervaeke Ertvelde-Robur Colin Lovendegem-Lede Debuysscher 2de provinciale C SK Aalst-Heldergem Lievens R.Lebbeke-Zottegem Van Damme Laame-Baasrode Vandroogenbroeck TK Meldert-Haaltert Van Mele Bambrugge-D'leeuw Weyn 3de provinciale D Aaigem-Borsbeke Put Burst-Winnik Dhaenens Erpe-Appelterre Daelemans Okegem-Doggen Van den Berghe Herzele-Mere Arijs Lebeke-Terjoden Pluym 3de provinciale E Serskamp-W.Moorsel De Bleser SK Overmere-oordegem Boone Heusden-Buggenhout Heyse Schellebelle-Oudegem Verstraeten HO Kalken-Schoonaarde Van Laere C.Melle-Heikant Scheerlinck Baardegeni-Gijzegem De Wilde Edeboys-Hofstade Coppens 3de provinciale F Kieldrecht-Lutterzele Vercauteren Grembergen-Zaffelare an Imschoot 4de provinciale D FC Aalst-Esse Hautman Edixvelde-Erembodegem Bosman 4de provinciale E Massemen-Herdersem Goethals St.Gillis-Vlierzele Heirbaut Wichelen-Smetlede Teugels Boonwijk-Appels De Groeve Opstal-Opdorp Saadouni S.Moorsel-Erondegem De belle Bavegem-Wieze De Clippele 4de provinciale F Sinaai-VK Hamme Waegemans Doorslaar-Valentino's Verstraeten Straatje-Berlare Diliis Q Ppfpf Van fdPlPtihPtta SK. Lebbeke-Olsene 2-1 In de strijd voor het behoud won SK waren. Ook Chris Muysewinckel mag Lebbeke tegen Olsene twee belangrijke met een 'zeer goed' worden gecredi- punten. Blauwwit zette zich volledig in teerd. Zoals het er nu naar uitziet zijn we met een verdiende zege als gevolg. goed op weg om in eerste provinciale te Buggenhout-Heikant 1-0. Laurent van 'Er werd een belangrijke stap gezet in de blijven en daarmee voelen we ons heel richting van het behoud, zegt een opge- gelukkig', aldus Willy Meert, luchte klubleider Willy Meert. Vorige nederlaag heer- ste hier een beetje een panieksfeer. Velen hielden een degradatie voor mo- I Jhjpf gelijk. Helemaal veilig zijn we nog niet. lit twee resterende wedstrijden moeten gf|fr v 'iSinr'i' 'r/jQHBk «e nog zeker één punt halen. /"JBt '-'wL m ÖX Tegen Olsene zijn we nagenoeg doorlo- v dr*s BfeV /tend meester van de situatie geweest. ,4|p!3^^è "htitaJIlLaÉMM i 's- Chris Muysewinckel opende de stand uit v V f v een voorzet van Mare Pringels. Na een T g&f» kwartier in de tweede helft kwam Guy De Baere een tweede keer tot scoren. 11 X H 1.1P i i Zonder de verrichting van anderen in de j schaduw te stellen, wens ik Frankic Van Heek speciaal te vermelden. Hij bewees wat we de vorige weken van hem gewend i Robur-Lede 1-1. Ook deze keer heeft Ferket geen geluk. De bal belandt tegen de staander (vh) Er zouden zich in de resterende twee weken tal van mirakels moeten voltrek ken, wil de Moerzeekse klub het behoud in extremis realiseren. In Moerzeke zelf gaat men van de veronderstelling uit dat men volgend jaar een trapje lager zal aantreden. Dat zijn natuurlijk geen pret tige vooruitzichten voor een ploeg die acht voetballers aanwierf met de bedoe ling om in eerste provinciale een dege lijk figuur te slaan. Ook Jong Lede is nog verre van zeker over het behoud. De twee overblijvende matchen zullen voldoende punten moe ten opleveren anders gaat Lede mee met Robur. Tijdens de eerste helft waren de bezoe kers overigens duidelijk meester van de situatie. Robur kon nauwelijks weer werk bieden en gelukkig was er doelman Mare Laureys die enkele flinke tussen komsten liet zien. Stroobants, Wim en Peter Meysmans toonden zich door gaans de gevaarlijkste klanten voor de Moerzeekse goalie. Robur kwam er tijdens de eerste helft nauwelijks aan te pas. Slechts rond de 37ste minuut kon het een eerste hoek schop forceren. Na de hervatting lagen de zaken anders. Robur speelde offensief en verplichtte zijn tegenstander om zich terug te trek ken. Dony Van Hauwermeiren kreeg een kans voor de voet en Chris Ferket lepel de pardoes op de bezoekende keeper. Lede liet zich echter niet onbetuigd, al moest het zijn toevlucht zoeken in de tegenaanval. Naarmate de match evo lueerde geloofde iedereen in een 0-0 eindstand. In de laatste vijf minuten verschenen echter twee treffers op het bord. Een eerste langs Peter Meysmans en drie minuten later de gelijkmaker via Eddy Huylebroeck op aangeven van de Robur Moerzeke wordt tweedeprovin- net voordien ingevallen en debuterende cialer. De degradatie is voor 99% zeker. Geert Van Moerzeke. Buggenhout wint dit kopduel (vh) Eendracht Zele Moeskroen Eendracht is er niet in geslaagd tegen Moeskroen voor een stunt te zorgen. Het omgekeerde zou een enorme verrassing geweest zijn rekening houdende met het groot aantal afwezigen uit de spelers kern. De lijst van de onbeschikbaren nam ook voor de zevenentwintigste speeldag opnieuw angstvallige afmetin gen aan. Mare Bourdeau'hui bleef ziek en gekwetst langs de kant. Geert Chris- tiaens en Dirk Pletinck waren geschorst en op de ziekenboeg prijken reeds lang er de namen van onder meer Frank Van Den Broeck, Mohamed Toujani, Bony Kasanda en Alex Christiaens. Zodoende vierden Herman Verheggen en Eric Van de Vijver hun debuut in de eerste ploeg. Het siert deze noodploeg dat de weer stand slechts na de rust brak. Een- drachttrainer Rudy Haleydt riep terecht verzachtende omstandigheden in. «Zo veel pech moeten verwerken in één seizoen grenst aan het ongelofelijke», stelde Rudy Haleydt. «Als trainer sta je machteloos. Een kampioenenploeg be kampen in dergelijke omstandigheden is ondankbaar. Nochtans waren we de eerste speelhelft goed in de wedstrijd. Moeskroen leek me kwetsbaar achterin. Hun kansen bleven overigens schaars. De hoop op een punt bleef reeël tot vlak na de rust. Het tweede doelpunt viel te vroeg en deed ons de das om. Daarna verloren we onze greep op het midden veld. Moeskroen genoot vrije doorgang en dit kon niet onbestraft blijven. Noch tans heeft iedereen zijn best gedaan om er iets van te maken tegen het sterkste elftal van de reeks». In het Zeelse kamp tilde men begrijpelijk niet zwaar aan de nederlaag. De Eendrachtkassier bevond zich duidelijk in het kamp van de geluk kigen vermits de aanwezigheid van de talrijke Westvlaamse supporters de grootste seizoensrecette opleverde goed voor de verkoop van meer dan 1.300 tickets. AJZ VV Leest-VW Hamme 2-0 Tegen het veroordeelde maar niettemin gemotiveerde Leest was VW Hamme niet eens in staat om een vuist te maken. In de eerste helft gaf de thuisploeg af en toe een betere indruk. Na de hervatting probeerden Heremans en zijn maats het over een andere boeg te gooien door offensieve kaarten te trekken. De toe komstige eersteprovincialer beheerste echter goed het countervoetbal, waar mee hij tweemaal sukses kende. In het Hamse kamp was de ontgoocheling groot. 'Vergeet niet dat er met Van der Stock, De Borger, Malfliet, Verbruggen, Vergey- len en De Paepe zes basisspelers ontbra ken, vergoelijkte oefenmeester Daniël De Paepe. Bovendien kon het terrein meer de vergelijking doorstaan met een aardappelveld. Voor een ploeg die het van voetbal moet hebben is het dan dubbel moeilijk om zich te manifeste ren. Uiteraard hebben we ook niet goed gespeeld en daar ligt de belangrijkste oorzaak van onze nederlaag. Het is na tuurlijk niet gemakkelijk om een ploeg die niets meer te winnen heeft nog te motiveren. Anderzijds is het aan de spe lers die nu de kans krijgen om te tonen wat ze kunnen en tot wat zij in staat zijn. Van al wie zondag op het veld stond, hebben weinigen me kunnen overtui gen. Ik maak wel een uitzondering voor Wim Gabriëls en Ronny Stalpaerts, die onbetwist de betere akteurs waren. We zijn van plan om drie spelers aan te werven. Op basis van wat ik vorige zon dag zag, zouden we er wel acht of negen moeten binnenhalen. Je begrijpt wat ik daarmee bedoel. Ik had eerlijk gespro ken een andere afloop van deze kompe titie verwacht. E.G. Buggenhout-Heikant 1-0. Laurent (B) schiet tegen de paal (vh) Rp. Lebbeke-Beervelde 0-2 nend gebrek aan produktiviteit. Het kon 8 gelegd worden. Buggenhout-Heikant 1-0. Robberecht zwiept de bal voor doel (vh nend gebrek aan produktiviteit. Het kon niet eens munt slaan uit een doorpolend offensief en demonstreerde dus duide lijk zijn tekortkomingen. 'Iedereen weet waar het schoentje wringt, zegt sekretaris Eddy Van Over- straeten. Indien er een rangschikking zou bestaan op grond van het aantal toegestane doelpunten, dan stonden we momenteel op de derde plaats. Je krijgt een totaal ander beeld als je rekening houdt met het aantal gemaakte goals. In dat geval zouden we een bescheiden dertiende plaats bezetten. Met het oog op betere resultaten in de volgende kompetitie, zijn we van plan om verster king binnen te halen. Er wordt gedacht aan twee aanvallers en evenveel mid denvelders. Voor de defensie hebben we genoeg potentieel in huis. Totnogtoe werden nog geen verbintenissen aange gaan, wel werden er gesprekken ge voerd. Als neo-tweedeprovincialer zijn we ze ker niet ongelukkig met de gang van zaken. Zoals eerder gemeld hebben we de verbintenis met trainer Frank Van den Bergh met een jaar verlengd, pre cies omdat we tevreden zijn over zijn werk en de resultaten ervan. Wat dat Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Eugeen Baert leidde de wedstrijd van de week dv

De Voorpost | 1991 | | pagina 19