Eerste provincialers in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere Geen winst voor scholieren Dendermondse Entente Tweede provincialers in het Aalsterse Robur Moerzeke 1 Jong Lede 1 GPTii* 'BMirUütiB ra 22 3691 s. Burst-Herzele 2-1. De Heneelse aanvallers werden tijdens het derby tegen Bi vaak tegen de zijlijn gedrukt. Daar waren ze echter ongcvaarlijkjnici VOETBAL Na de miniemen en knapen vorige week namen de scholieren van de Dender- mondse Entente het op hun beurt op tegen hun leeftijdsgenoten van Merch- tem. Het werd een 1-4 nederlaag zonder echter bij te blozen. De Entente ploeg kwam vooral collectief tekort. Niet ab normaal na slechts één training. Ook de snelheid van uitvoering lag bij Merch- tem hoger dan wat de meesten gewoon zijn in de gewestelijke reeksen. De Dendermondse Entente-kleuren werden verdedigd door Timmy Joos, Lu- cien De Kimpe, Marc Vackier, Yves Peel- man (Baasrode), Mc Lee Van Den Ab- beele, Kim Scholiers (Lutterzele), Glen Van Der Snickt, Stany Cool, Daw Brisart (Oudegem), Pieter Jan Guldemont, Pe ter De Bruycker, Tom Pieters (Schoon- aarde), Chris Cappaert, Renik Moens, Cedric Temmerman en Tom Brugge- De scholieren moesten het onderspit delven in hun wedstrijd tegen Merchtem. man (St. Gillis). Hoe dan ook nu alle kategorieën hun werk terugblikken. Meteen een aanzet De miniemen van de Dendermondse KAV Dendermonde tegen het i eerste wedstrijd achter de rug hebben om met dezelfde mensen volgend jaar entente mogen al vlugger weer het veld tal van Beveren half mei. wa kunnen de verantwoordelijken op puik op de ingeslagen weg verder te gaan. op ter gelegenheid van de wedstrijd van voorwedstrijd spelen. St.-Gillis-Appels 0-0. Van Ransbeeck knalt op doel maar de Appelse keeper was paraat (vh) Robur-Lede 1-1. Chris Ferket rukt op naar het Leedse doel (vh) Burst Herzele Burst heeft het zijn buur weer gelapt en er meteen voor gezorgd dat de kompeti- tiestrijd weer hevig kan oplaaien gedu rende de slotwedstrijden. De comforta bele Herzeelse voorsprong van vijf pun ten werd nu tot een nietig puntje terug gevoerd op Mere. Als men weet dat volgende week de wedstrijd Herzele-Me- re staat gepland dan weet men meteen hoe laat het is. Burst startte goed in dit derby. Na drie minuten scoorde Jan Van Wesemael na een verre uittrap van doel man Volkaert. Burst bleef doorgaan en Herzele diende nog een bal te keren op de doellijn. Het tweede kwartier van de wedstrijd was voor Herzele. Via Andy Tomme en Filip De Bondt kwam Herze le opzetten maar doelman Volkaert speelde een goede wedstrijd. Zo wist hij een droog schot van Tomme tegen de staander te duwen. Stilaan wist Burst terug het evenwicht te herstellen voor de rust. Na de koffie wou de leidersploeg nogmaals de bakens verzetten maar men slaagde daar niet in. Burst scoorde zelfs een tweede keer en dit op een zeer moeilijk moment voor Herzele. Vijf mi nuten voor inrukken was het De Coensel die alle hoop op een terugkeer voor Herzele onmogelijk maakte. Toch was er nog wat hoop. Van der Poorten scoor de maar puntenwinst zat er niet meer Kerksken 1 Erpe 0 Erpe is aan zijn laatste wedstrijden in derde provinciale bezig. Dat is nu al oud nieuws. Op het veld van Kerksken werd de wedstrijd dus een ware formaliteit. Aanvankelijk vergaten Lodts en Van der Hoeven te scoren maar voor de beter acterende thuisploeg lukte het tenslotte toch toen Impens een voorzet van Van Keymolen wist om te buigen. Aan dat ene doelpunt had Kerksken meteen ge noeg om de volle buit binnen te rijven. E. Houtem Mere Voor beide ploegen kan deze wedstrijd bestempeld worden als de match van de waarheid inzake behoud in eerste pro vinciale. Robur moest als hekkensluiter persé winnen terwijl Lede als voorlaatst ge klasseerde ploeg zich evenmin punten verlies kon veroorloven. Een eventuele nederlaag was voor beide ploegen de definitieve doodsteek op twee partijen van de eindafrekening. Het billijke ge lijkspel kan dus beide ploegen bevredi gen in die optiek dat er nog hoop is. Nochtans hebben wij het gevoel dat Ro bur het minst gediend is met de einduit slag in dit degradatieduel. Jong Lede is weg van zijn voorlaatste plaats ten nade le van Ertvelde maar het zal nog keihard moeten doorgaan om het hoofd boven water tc houden. De wedstrijd zelf dan. De slotminuten van deze partij zullen niet gauw vergeten worden. Nadat de score zeer lang dubbel blank bleef kwam Lede heel kort tegen het einde aan op voorsprong maar Robur wist nog in de slotminuut terug te keren. Logisch kon men achteraf de uitslag zeker noe men. Lede had in een schitterende eer ste helft de klus moeten klaren. Groen wit kreeg hiervoor voldoende kansen maar verzuimde die af te werken. Na tuurlijk mag de verdienste van doelman Laureys eveneens niet onderschat wor den. Een verrassend schot van Wim Meysman, een kopbal van Filip Metel- man en dan de kanjers van Peter Meys man zijn maar een greep uit de talrijke kansen. Ondanks alle inspanningen van de bezoekers werd er een blanke rust stand genoteerd. Voor Robur was de enige kans er langs Hans Vereist. In de tweede helft werd het duidelijk dat Lede diep in het krachtenarsenaal had geput voor de koffie. Robur kwam gewoonweg beter in de wedstrijd en doelman De Luyck kreeg nu de gevaarlijke klussen te klaren. Zo redde hij een gekraakt schot van Van den Eede en van Van Hauwer- meiren. Ook Ferket besloot nog eens op de Leedse portier om maar aan te tonen dat de Ledenaars in nauwe schoentjes kwamen te zitten. Het toetje van deze partij was er eentje om U tegen te zeggen. Vijf minuten voor inrukken scoorde Peter Meysman voor Lede en hiermee maakte hij het geloof levendig alsof het gebakken was. Maar Eddy Huy- lebroeck zorgde ervoor dat Robur op de valreep toch nog overeind krabbelde. Een echt onroerend moment, die gelijk maker, voor zover een echte degradatie strijd onderhevig is aan emotionaliteit. Robur: Laureys, Van Bogaert, Croes, Van den Eede (73' Van Moerzeke), Van Haute, Ost, Van Hauwermeiren, Verhelst Patrick en Hans, Ferket, Huylebroeck. Jong Lede: De Luyck, Baten, Eeck- haudt, De Cremer, Stroobants (83' Me- telman Kris), Metelman Filip, Meysman Peter, De Winne, Meysman Wim (75' Impens), Labroye, De Smet. E. Meldert Denderleeuw Deze wedstrijd was er enkel nog voor de eer want beide buren maken na een goed seizoen geen aanspraak meer op de titel. Tevens is de degradatiezone zeker ver af zodat men zich aan een echte eindeseizoenswedstrijd kon ver wachten. Niets was echter minder waar. Beide ploegen hebben zich nogmaals van hun beste kant laten zien. Zo was er in de eerste helft een duidelijk verschil in produktiviteit waar te nemen tussen beide ploegen. Een zeer vroeg doelpunt stimuleerde allicht beide ploegen om flink door te gaan. Eerst had doelman Tonnelier goed ingegrepen bij een po ging van Blanckaert maar Van Heuver- zwijn was goed gevolgd en tikte binnen. Denderleeuw wist zelfs zijn voorsprong te verdubbelen en nu op slag van rust. Men liet de jonge middenvelder Lam- brecht alleen op doel afstormen nadat de lokale defensie in buitenspel geloof- Burst-Herzele 2-1. Filip De Bondt probeert tevergeefs de lokale defensie ontwrichten (nic) Na de pauze zagen de toeschouwers een vinniger Meldert. De thuisploeg beet veel feller van zich af en dit zou niet onbeloond blijven. Heymans zou aan de basis liggen van de twee lokale treffers. Eerst bestelde hij Roelands en daarna kreeg De Brandt het leder toegeschoven. Malfroid werd alweer kansloos aange troffen. Een billijke einduitslag na een genietbare partij voetbal. (Nic) Het bedreigde Houtem heeft er nooit kunnen voor zorgen dat Mere in de problemen kwam. Van Impe scoorde in deze onevenwichtige wedstrijd zelfs vier maal. Van den Driessche en De Swaef maakten de afstraffing voor het bedreig de Houtem nog erger. En wat had Hou tem in huis, een tegentreffer via Necke- broeck. Mere blijft dus in de race voor de titel en Eendracht Houtem zal het bij zonder moeilijk hebben om in derde provinciale te blijven. Ook Mere kan uit deze reeks nog wegvallen maar dan wel om een reeksje hoger te spelen. Aaigem 2 Appelterre 2 Een goede zaak dus voor Appelterre dat even het degradatiespook ziet vertrek ken naar Sint-Lievens-Houtem om daar het plaatselijke Eendracht te bezoeken. Peter De Vadder scoorde tweemaal voor Aaigem maar tussendoor scoorden De Handschutter en Van Hamme zodat het gelijke spel meteen op het bord stond. Voor Appelterre geen slechte zaak al had een overwinning heel wat beter geweest. Men mag echter niet teveel willen. (Nic) Robur-Lede 1-1. Ferket knalt op doel maar de Leedse doelman zal redden (vh) Burst-Herzele 2-1. Andy Tomme is voorbij Peter Van de Keere gesneld maar hij zal stranden op doelman Volckaert (nic) SK Aalst 5 St. Lievens-Houtem 1 SK Aalst heeft zijn titelkansen zeer gaaf weten houden tegen Sint-Lievens-Hou tem. De bezoekers waren evenwel niet naar Aalst afgezakt om het de leiders echt moeilijk te maken. Sint-Livinus zorgde er zelfs voor om zonder libero aan te treden. De Aalsterse counters waren echter dodelijk. Na drie minuten was het reeds raak via Arijs. De wedstrijd zou voor die .Vrijs echter triestig eindigen met een zware enkelblessure. Aalst kon doordrammen tot de forfaitscore. Van Den Bergh scoorde tweemaal en Bruno Cooman en Swinnen maakten de klus af. Enkel De Smet kon nog milderen voor Sint-Lievens-Houtem maar de be zoekers kregen toch een zware pil te slikken. Voor SK Aalst niet gelaten, na de thuiswedstrijd tegen Heldergem komt het toptreffen met Zottegem. Stilaan kan men rustig naar de topper op 1 me toeleven. Bambrugge TK Meldert Bambrugge blijft voor leuke verrassin gen zorgen. Nu werd TK Meldert ooi verslagen wat iedereen toch niet gegeve» is. De eerste helft werd vooral geken merkt door gevaarlijke prikken van TI Meldert. Doelman Van Geert diendt zeer attent te blijven. Hij deed het voor treffelijk en wist zelfs een strafschop tt neutraliseren. Hugo Van Herreweghe diende zijn doelman eens ler nuip komen door een bal van de doellijn wet te vegen. Libbrecht scoorde wel in df eerste helft maar zijn doelpunt werf afgekeurd wegens buitenspel. Het kop- baldoelpunt van Eddv Van Gijseghem net voor de rust was dan voor de bezoe kers uiteraard een harde dobber. (Nic) 20 - 26.4.1991 - De Voorpost St.Gillis-Appels 0-0. Deze keer probeert Van Nuffel het met een lob (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20