Na 21 jaar afscheid als speler Zwemmen in Lede MTSA Liefhebbersvoetbal 22 - 26.4.1991 - De Voorpost De zondagafdeling kende zijn einde van de kompetitie zonder noemens waardige verrassingen. Rode Roos won de fel begeerde titel ten nadele van aartsrivaal Nieuwe Wijk die nog kans ziet om eventueel de beker in de wacht te slepen. Gipak kende een seizoen met hoogten en laagten en eindigde in de middenmoot. Een man die al die jaren het lief en leed deelde met zijn ploeg was manusje van alles Herman Persoons die na 21 jaar aktief speler zijn schoenen definitief aan de haak hangt en werd beloond voor zijn afscheid als voetballer. Hij maakte het beslissende doelpunt tegen het bezoekende Poreistampers, er is een tijd van komen en van gaan, hé Herman. Naar ik hoorde van zijn medespelers bestaat er geen twijfel over dat hij bij algemene stemming terug tot sekretaris benoemd zal worden. Het zal met pijn in het hart zijn dat men volgend seizoen Persoons naast het speelveld zal aantreffen in plaats van tussen de krijtlijnen. In de hoogste afdeling is de kampioen nog niet gekend daar vooraan de posities zich voortdurend veranderen. De midweekwedstrijd van Excelsior tegen Waterval liep falikant af voor de lokalen, ze verloren met 2-3 maar konden op zaterdag enigszins terug de lijst aanvoeren door staartploeg Houtmarkt puntenloos huiswaarts te sturen. Co-leider Snas leed tweemaal puntenverlies eerst bij Camu en bij Edo dat ook nog in puntennood vertoeft moest men een puntendeling toestaan. De ploeg die er het slechtst voorstaat om samen met Apostelken te degraderen is Leeuwerik Lede die een bescheiden seizoen speelde en dringend aan vernieuwing toe zijn om een rol van betekenis te kunnen spelen. Camu dat op een marathonzitting van het strafkomiteit bedacht werd met zware schorsingen die lopen van 8 speeldagen tot onbepaalde tijd. Namen willen we gezien de omstandigheden niet prijsgeven daar dit zeker niet ten goede zal komen aan de betrokken personen. Toch brachten ze ondanks deze problemen hun wedstrijden tot een goed einde, een gelijkspel en een verdiende winst bij Melckebeekvr. uit Lede. Waterval dat woensdag bij Excelsior won kwam in eigen huis niet verder dan een gelijkspel tegen OC Aalst dat zich definitief uit de problemen werkte. In 2e afdeling werd de promotie van Reynaerds een feit, het stuurde hun naaste konkurrent V. Denderleeuw puntenloos huiswaarts en nam genoeg voorsprong om sa men met kampioen Giwo de promotie te bewerken. Bartan stopte verras send de zegereeks van Blauw-Wit. Leider Giwo wou niets aan het toeval overlaten en ging zonder komplexen op bezoek bij N. Hofstade. Deze laatsten zorgden voor heelwat weerwerk en boekten een verdiend gelijk spel. In de 3e afdeling krijgt Bouw nog een zwaar programma te venver ken. Het moet nog voor haar inhaalwedstrijd naar Rode Duivels en nog tw ee thuisw edstrijden tegen Torenboys en op 1 mei tegen de huidige leider Honda. In haar wedstrijd tegen Dressel akteerden de lokalen wisselvallig zoals het weer, regen, sneeuw en hagelbuien kreeg men te verwerken, slechts in het slotkwartier konden ze de bakens naar zich toetrekken. Een onsportieve Bouwspeler kon de achterstand van zijn ploeg niet verkroppen en werkte dit met obscene gebaren uit op de aanwezige MTSA-bestuursIe- den. Voorzitter De Boitselier en sekretaris Van Campenhout H. nochtans had de heer Van Goethem Hans geen reden om deze heren als schuldige aan te wijzen voor het falen van zijn ploeg. Hij mocht tevens van geluk spreken dat de scheidsrechter hem niet van bet terrein verwees. Trouwens dit heerschap staat reeds een paar jaar geboekt als een onsportief heerschap waar de clubleiding reeds veel geduld voor geoefend heeft. Honda kende weinig problemen bij Half Maantje en ook Rode Lantaarn keerde probleemoos met een verdiende zege huiswaarts en Rode Duivels in goede doen stuurde Melody met een half dozijn doelpunten naar Aalst terug. In de zondagafdeling verliet Koszen met rode kaken het speelveld daar ze door Nieuwe wijk die amper met 8 spelers aan de aftrap verschenen en de bezoekers schaamteloos met een nederlaag huiswaarts stuurden. Star Boys dat naar Pano moest kwam simpelweg niet opdagen en Sportkring boekte een verdiende zege tegen Real Familial. Edo-Snas 2-2: Zon, regen, hagel en op het middenveld werd de bal in doel sneeuw alle ingridiënten waren aanwe- gekeild en de Snasdoelman licht gehin- zig in deze toch wel spektakulaire wed- derd, kon deze niet meer uit zijn doel- strijd die veel volk op de been bracht. De vlak keilen. Commerman kon met zijn lokalen mochten gezien de rangschik- vreugde geen blijf, voor de lokalen bete- king niet verliezen wou het het behoud kent dit zo goed als het behoud voor de verzekeren. De bezoekers moesten win- bezoekers waarschijnlijk het verlies van nen wilde ze nog aanspraak maken op de zo begeerde titel, de titel. Scheidsrechter Garcia was een Excelsior-Houtmarkt 3-0: De lokalen verwittigd man in deze toch wel zenuw- waren niet zinnens geschenken uit te slopende wedstrijd. Op het veld werd er delen aan het bedreigde bezoekende sportief maar met heelwat overgave ge- elftal daar een titel nog steeds tot de voetbald. Maar de supporters achter de mogelijkheid leek. Men wou het verlies omheining konden hun zenuwen niet van woensdag tegen Waterval kompen- bedwingen zodat men deze kon horen seren met een ruime winst. De zwakte roepen tot in Moorseidorp. De rust werd van de bezoekers kwam nogmaals tot afgefloten bij een verdiende 1-1 stand uiting daar de lokalen niet tot het uiters- met doelpunten Van Cammerman en te gaan om de verdiende zege in de Hutsebaut. Na de verkwikkende koffie wacht tc slepen. Navarro J. deed de bleef de wedstrijd genietbaar om volgen aanhangers juichen 1-0 een uitstekend met tal van scoringskansen aan beide leidende scheidsrechter Boudelet floot zijden zodat iedereen de 1-1 uitslag als de rust met deze kleine voorsprong. Bij rechtvaardig beoordeelde, zelfs de de rust vernamen de lokalen dat het in spionnen van Excelsior konden zich ver- Moorsel tussen Edo-Snas 1-1 was. Dat zoenen met deze gang van zaken. Toch zette het licht op groen om er in de 2e gebeurde 30 sek. voor het einde het helft keihard tegenaan te gaan en de ongelooflijke toen Bulterys W. de lokale bezoekers werden van het kastje naar de netten bol zette 1-2. Ongelooflijk maar muur gespeeld zodat het met een 3-0 waar amper was de aftrap gegeven en nederlaag moest afdruipen toen De Neve scheidsrechter Garcia het einde van de p. en Grillaert L. de netten bol zette. De wedstrijd wou fluiten werd een Edo-spe- overwinning bleek een feit maar het was Ier foutief gestuit en deze de vrijschop wachten tot men de uitslag in Moorsel nog mocht geven met sukses bijna van- vernam toen pas kon de feestvreugde Autosport. De Kastelse piloot Alain Van den Broeck was in eigen gemeente Autosport. De Kastelse rodeoploeg met Eddy De Saeger, Mare Vermeir, Mare Autosport. De Ridder uit Hamme wil nog een stukje eten voor de start van de paraat voor de race van de bestelwagens (vh) Verhelst en Herman Peelman (vh) rodeo in Hamme (vh) gastgevers beter in de wedstrijd zonder echt goed te spelen. 2 gemaakte doel punten werden inbegrijpelijk gemist zo dat het 0-0 bleef. Scheidsrechter Van den Steen begon schuchter aan de wed strijd maar herstelde zich gelijdelijk aan de wedstrijd vorderde. Een paar minu ten voor rust werd de lokale ploeg tot 10 man herleid toen hun talentvolle doel man toen de bal reeds wegwas zwaar in de fout ging net buiten het strafschopge bied wat hem een rode kaart opleverde. De vrijschop die daarop volgde bracht niets op zodat de rust werd gefloten bij een 0-0 stand. Amper was de 2e helft op gang gefloten of de ingevallen doelman ging zo zwaar in de fout en liet een onschuldige bal zomaar over de doellijn rollen 0-1. Dit was de druppel die de emmer deed overlopen. Twee aanwezige MTSA-bestuursleden werden door een Bouwspeler met name Van Goethem Hans met gebaren ben bedreigende woorden uitgekaffers alsof zij er schuld aan hadden dat hun ploeg niet goed draaide. Niemand van zijn medespelers kon deze daad goedkeuren en waren verwonderd dat deze door de scheids rechter niet werd gewaarschuwd. Ergens kon men zijn standpunt begrijpen want hij had de handen vol om zich het geleverde spel bezig te houden. Toen een Dresselspeler een doorbraak for- seerde werd deze door een pas ingeko men speler foutief gestuit en mocht zich onmiddellijk weer gaan omkleden. Met 9 tegen 11 was het optornen tegen de overmacht: maar de lokalen van geen kleintje venaard en onder impuls van Merckx W. zeker de beste man op het veld kwam men aan de verdiende gelijk maker toen Van Goethem Glenn van uit een schuine hoek kon binnenduwen. Van dan af werden alle frustraties over boord gegooid en begon men de bezoe kende defensie te bestoken. Intussen werd ook een Dresselspeler voortijdig uitgesloten en leken de bezoekers uitge blust zodat de lokale druk beloond werd met nog 2 doelpunten. Van Helsewe B. aan de 2e paai faalde niet en duwde binnen 2-1 nog waren de gastgevers niet verzadigd en gingen op zoek naar een ruimere voorsprong. Het was tenslotte Adam J. die de ruimere maar toch wel verdiende zege binnenrijfde, van span ninggesproken. Honda op bezoek bij H. Haantjes keerde terug met een ruime 9-0 zege. Rode Duivels liet zich op eigen veld niet verrassen door het bezoekende Melody en won probleemloos met 6-2. Mertens W. (2 x), Deprèz S. (2 x), Schelck M. en Kiekens G. namen de bezoekende doelman te grazen. Troch L. (2 x) milderde voor Melody en wat met hun gevaarlijke spits De Vriendt deze werd aan de kant gehouden met de bedoeling hen in optimale forme aan de aftrap te krijgen met de komst van Bouw of dit zal helpen dat laten we aan betrok kene zelf over. Drievelden kreeg het bezoek van een andere titelkandidaat met name R. Lantaarn en konden deze geen pad in de korf zetten De bezoekers wonnen verdiend met 1-4. De Boeck E. (2 x), Gyselaer K. en Bracke W. zetten de lokale netten bol. Animalia won ruim schoots van Sneeuwwitje 8-1. Breughels ging bij WTTA winnen met 3-2. Toren boys kende wenig problemen bij Tiger Pub 7-0 en Wembley ging met 3-1 bij Pie Boys winnen. Sportkring-R. Familia 3-2: alsof de titel er vanaf hing gingen beide ploegen er tegenaan. Nochtans had deze wed strijd geen belang meer voor de rang schikking in de zondagafdeling. Scheids rechter. Van Den Eeckhout zette zijn beste beentje voor, zodat alles binnen de perken bleef van het sportieve Twee doelpunten van De Jonghe W. en een own goal telden de bezoekers die er terug de spanning inbrachten met twee treffers van De Rijcke P. Het spaanse Derby tussen Sunset-Amapola eindigde in het voordeel van de bezoekers 2-5 de. De Spaanse scheidsrechter Flores zag hoe zijn landgenoten er een genietbare wedstrijd van maakten. Toch werden de meeste doelpunten door Belgen gesc oord Podevijn E. (2x) trof de netten van de lokalen. Kampioen Rode Roos kende geen probleem met staartploeg Kastaars 4-1. Rombaut M. Romero A., Huyle- broeck W. en own goal telden de moedi ge bezoekers. Gipak boekte een nipte overwinning met haar afscheidsnemen de speler Persoons Herman die 21 jaar aan het roer stond van de lokale ploeg Het werd 3-2 tegen poreistampers. Star Boys gaf forfait tegen Pano. Belangrijke wedstrijden op 1 mei: Bouw-Honda (Rozendreef) voor de tité in 3e afdeling M.T.S.A. Beker 1/2 finale N. Wijk - Waterval - (Hofstade) Excelsior - O.C. Aalst (Osbroek) Hondensport. Wedstrijd in Hamme. Gehoorzaamheidsproef: alleen naar hei baasje luisteren (vh) Hondensport. Herman Minnebo van Hamme aan het werk met zijn hond Ricky tijdens de nationale wedstrijd in rijn eigen gemeente (vh) Hondensport. In Hamme had een nationale honden wedstrijd plaats. De plaat selijke deelnemers van 'De Trouwe Hond' (vh) De Gemeentelijke Sportraad organiseert tien zwemsessies voor gevorderden, jongen oud, die hun zwemtechnieken willen verbeteren onder begeleiding van een gediplomeerde instruktor. Ook diegenen die geen les volgen maar vrij willen zwemmen mogen erbij. De sessies gaan door in 'Het Waterhoentje' in Hillegem, elke maandagavond om 20u00, met start op maandag 22 april. Info en inschrijven bij Geert Uyttenho- ve, Molenbergstraat 33 te Lede (053/80.62.62) en bij Dirk Droessaert, Kerkevijverstraat 6 (053/80.50.04). In het kader van de 'Week van de Fiets' organiseert de Gemeentelijke Sportraad twee rekreatieve fietstochten van ca 30 km op 8 en 10 mei. De tochten starten op het Marktplein om 18u30. Deelname is gratis en de Sportraad zorgt voor begeleiding en een gratis verzekering. beginnen met nog 1 wedstrijd voor de boeg lijkt het pleit beslecht al mag men de komst van AZ 77 zeker niet onder schatten. Wie er eveneens in zeer nauwe schoentjes verkeert is Leeuwerik uit Le de dat het bezoekende R. Espanol niet kon afhouden en met 2-3 verlies bijna hun ticket voor 2e afdeling in de hand hebben tenzij het op de laatste speeldag het bezoekende Alexander kan afhou den. Voor Camu zijn alle zorgen nog niet van de baan toch ging het in Lede bij Melckebeeckvr. beide punten in de wacht slepen 0-2. AZ 77 zette het reeds veroordeelde Apostelken een hak en won probleemloos met 2-0. Verpeten A. en De Smet J. deden de Aposteleanen struikelen. De Zwaanvrienden kenden een black out. Het verloor aan huis van een goed spelend Octopus 0-3 en Water val kwam aan huis niet verder dan een gevleid gelijkspel tegen een herrezen OC Aalst 1-1. Cristiaans P. en Van Lysebeth J. zorgden voor de puntendeling. Beide ploegen zijn eveneens nog in de running voor de halve finale van de MTSA Beker op 1 mei. De Aalstenaars hebben net op tijd de goede konditie te pakken zodat Excelsior wel eens uit de doppen zal moeten kijken wil het een dubbelslag slaan. Reynaerds-V. Denderleeuw 3-0: De ze wedstrijd wekte heel wat belangstel ling daar dit het definitieve oordeel moest vellen wie samen met Giwo vol gend seizoen in de hoogste afdeling mag aantreden. Scheidsrechter Van Schuy- lenbergh wachtte geen gemakkelijke taak maar deed zijn werk feilloos. De lokalen lieten niets aan het toeval over en brachten hun sterkste opstelling tus sen de krijtlijnen. De bezoekers zagen de druk op hun doel aanhouden zodat doelpunten niet kondenuitblijven. Van den Bulcke L. en Van Tittelboom D. zorgden reeds voor de rust voor een veilige 2-0 voorsprong. De bezoekers waren danig onder de indruk van het goede spel van de gastgevers dat ze zich sportief bij het meesterschap neerlegde. In de 2e helft kon Temmerman J. met een 3e doelpunt de kroon op het werk zetten. Kapitein Van Cauwenbergh D. loofde zijn medemaats voor hun enor me inzet en dankte hen voor het beha len van de promotie. V. Hofstade-Giwo 2-2: Giwo dat reeds zeker is van de titel stuurde niet zijn sterkste opstelling in het veld maar wou toch minstens met een punt huiswaarts keren. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd goed geleid door ref. Roelandt die amper in de problemen kwam in deze sportieve wedstrijd. De Ridder en Van Caeckenbergh voor de lokalen en Daeleman M. en Ringoir D. voor de bezoekers vonden de weg naar de net ten. Bartan pakte eindelijk nog eens uit met een stunt het stopte op eigen veld de zegereeks van Blauw Wit en won ver diend met 3-2. De Wael L. (2 x) en De Waele P. zetten de bezoekende doelman schaakmat. Cornand B. en Piquer G. zetten de lokale netten bol. Blauwe Vlam zorgde voor de redding door op eigen veld Endoka met 2-1 opzij te zetten. Galop-Cobilas eindigde op een billijk 1-1 gelijkspel en Bamboe kende weinig pro blemen om het reeds veroordeelde J. Timarcha met 3-1 het nakijken te geven zodat de laatste kompetitiedag nog van weinig belang is voor de rangschikking. Bouw-Dressel 3-1: Wie dacht dat de Moorselnaars de punten zo maar kado zouden doen aan de lokale ploeg kwam bedrogen uit. De gevaarlijkste aanvallen kwamen uit het kamp van de bezoekers. De lokalen vonden hun ritme niet om deze aanvalsdrift ongedaan te maken daarvoor werd er veel te zenuwachtig geakteerd want verlies zou fataal kun nen zijn. Na een kwartuur kwamen de

De Voorpost | 1991 | | pagina 22