Brabo Denderbelle houdt sterk Robuco af Attila Temse dit seizoen onverslagen! Te gemakkelijk voor Ajax Oostvlaamse jeugdfinales I.T.B. Lokeren eindigt tweede en test tegen At. Montegnée Eerste nederlaag voor kampioen Squadra H. Maes in het Uitvoerend Komitee j van de V.H.V. Woensdag 1 mei in lebbeke: Met de titel als inzet: Brabo Denderbelle Zwijnaarde De Voorpost - 26.4.1991 - 25 HANDBAL Afdeling Brabo Denderbelle 23 Robuco Buggenhout 19 Na een bijzonder knap derby is Brabo erin geslaagd de twee punten te pakken die noodzakelijk waren om de testwed strijd tegen co-leider Zwijnaarde - met de titel als inzet - te kunnen betwisten. Beide ploegen eindigen met 40 punten uit 22 wedstrijden en hiermee is het duidelijk dat zij met kop en schouder de reeks domineerden. Wellicht levert het dat de promotie op naar 3' afdeling - ongeacht het resultaat van de testwed strijd - maar hierover meer op een andere plaats in dit blad. Brabo kreeg de overwinning zeker niet op een schoteltje aangeboden. Integendeel, een verba zend sterk Robuco - voor ons de revela tie van het seizoen - hield deze maal de zenuwen in bedwang en in die omstan digheden kunnen zij veel meer dan er van de jeugdige ploeg werd verwacht. De thuisploeg - die geen beroep kon doen op de gekwetste Hendrickx - kreeg het dan ook bijzonder moeilijk ihn de eerste helft. Een verrassende De Donder zaaide twijfel bij doelman Vermaesen en de sterke F. Mannaert zorgde ervoor dat Brabo steeds onder druk kwam te staan. Denderbelle kon echter rekenen op een efficiënte P. Vermeir in aanval en op «rots» De Block in verdediging om het dreigende onheil af te wenden want via 4-5 na een kwartier raakte Brabo 9-7 voor na 24'. Denderbelle bracht welis waar de beste aanvalsbewegingen maar de krachtige en verstandig spelende be zoekers slaagden er toch in gelijk te stellen net voor de rust (10-10). Het was P. Vermeir die met zijn 5' treffer in de eerste helft voor een 11-10 voorsprong aan de rust zorgde. In het begin van de tweede helft leek Brabo dan toch op weg naar een vlotte zege. Via 15-12 na 40' bracht M. De Proft zijn Brabo ploeg in een hogere versnel ling en met een 19-14 voorsprong 10' voor het einde leken de schaapjes op het droge. Maar nog wou Robuco niet bege ven en de Mannaert-brothers - Peter, Didier en Filip - straften een overmoedig geworden Brabo af zodat het plots 19-17 stond en er bleven nog 7' te spelen. Brabo besefte plots het gevaar en via 20-18 5' voor het einde werd het langs D. Van Goethem 23-18 vooraleer Robuco de 23-19 eindscore kon vastleggen. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 1, De Block 4, D. Van Goethem 2, E. Van Keer 3, Walrae- vens 4, De Batselier 1, Hendrickx, Van Damme 2, Dan. Van Goethem, M. De Proft 2. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Mannaert, F. Mannaert 8, De Donder 3, D. Mannaert 6, Segers, Moyersoons, Thijs 1, P. Mannaert 1, P. De Smedt, Verbestel, Van Damme. EVA Provinciaal Handbal. De ploeg van Brabo Denderbelle (foto guy) Zaterdag 20 april vond de Statutaire Algemene Vergadering van de Vlaamse Handbalvereniging plaats. Het werd een vergadering zonder veel emotie maar toch was het voor de Oostvlaamse klubS een gelegenheid om een vertegen woordiger in het Uitvoerend Komitee te krijgen in vervanging van R. Gijsels die samen met Avanti van het handbaltoneel verdween. Henri Maes (U.K. Waasmunster) had zich via het P.K.O. kandidaat gesteld voor de kommissie Promotie en bij de stemming bleek de Oostvlaamse kandidaat ook te kunnen rekenen op de steun uit andere provincies. Meteen een goede zaak voor de Oostvlaamse klubs die met Henri Maes nu opnieuw een stem in het hoogste I orgaan van de V.H.V. krijgen. I Op die A.V. werd tevens beslist de ploegen uit Vlaams Brabant in te delen - naar eigen keus - bij een andere provincie zodat wellicht Merchtem, Groot Bijgaarden en Woluwe onder de bevoegdheid komen van het P.K. Oost-Vlaan- I deren. EVA Woensdag 1 mei organiseert het P.K. Oost-Vlaanderen in nauwe samenwerking met Squadra en Ajax Lebbeke de finales van de Oost-Vlaamse jeugdkampioenschappen in Lebbeke. De respektievelijke Oost-Vlaamse kampioenen krijgen recht op deelname aan de V.H.V. eindronden waarvan de winnaars de Belgische titel betwisten tegen hun leeftijdsgenoten van de Franstalige Liga. Het programma: Pupillen (gemengd) - Van 10 u. tot 12 u. - Tornooivorm op twee terreinen tussen Ajax Lebbeke, Robuco Buggenhout, Eeklo, Lokeren, Gent, H.K. Waasmunster. - Meisjes scholieren 12 uur Gent - Eeklo Jongens scholieren 13 uur: Lokeren - Buggenhout 15 uur: Waasmunster - verliezer W1 17 uur: Waasmunster - winnaar W1 Miniemen jongens 14 uur: Waasmunster - Ap. Kortrijk Kadetten jongens 16 uur: Waasmunster - Izegem EVA 3' Afdeling I.T.B. Lokeren In. Hasselt 2 Met een overwinning tegen Hasselt ein digt I.T.B. Lokeren op de tweede plaats met 2 punten voorsprong op Overpelt dat gelijkspeelde tegen Alken en krijgt meteen nog een kans om eventueel te promoveren naar 2' nationale. Om dit te kunnen verwezenlijken moet I.T.B. een testwedstrijd winnen tegen At. Monteg née dat tweede eindigde in 3' afdeling van de franstalige Liga. Het wordt een dubbele confrontatie met op 4 mei de wedstrijd in Montegnée en op zondag 12 mei de terugwedstrijd in Lokeren. Win nen geeft nog geen ticket naar 2' natio nale want enkel bij een fusie of vrijwilli ge degradatie van een ploeg in de natio nale afdelingen komt er een bijkomen de stijger. In elk geval, Lokeren wil niets aan het toeval overlaten en zal met zijn komplete spelerskern - ook met Koen Verhofstadt - de Walen bekampen. Zon dag kon coach Princen geen beroep doen op Van Vaerenbergh, Verhofstadt, Bocklandt en Zaman maar de overwin ning kwam op geen enkel ogenblik in het gedrang. Lokeren, met de voorzich tig wederoptredende J. De Pauw, nam onmiddellijk de wedstrijd in handen maar in de eerste helft bleven de Lim burgers aanklampen. Via 4-3 na 15' kwam de thuisploeg niet verder dan een 8-6 voorsprong aan de rust. Ook in de tweede helft kon Hasselt goed meespe len maar een sterkere thuisploeg echt gaan bedreigen zat er nooit in voor de Limburgers. Het werd 12-9 na 40' en zonder echt tot het uiterste te moeten gaan werd het een 17-14 overwinning voor de Waaslanders. I.T.B. Lokeren: Baert, Smet, Jamei, Van Den Berghe, Versele 2, Verguit 5, De Smet 6, Van Cauwenberghe 1, De Pauw. Wouters 1, Van Hille 2, Van Den Bos sche. EVA Ap. Kortrijk 3 At. Temse Met een overwinning tegen het op de tweede plaats gerangschikte Kortrijk heeft kampioen Temse het seizoen afge sloten zonder één enkele nederlaag. Me teen heeft de ploeg van sponsor Mare Van Hoeyweghen aan iedereen duidelijk gemaakt dat zij en zij alleen recht had den op de titel, iets waar men in sommi ge krijgen was gaan aan twijfelen nadat Kortrijk twee punten verloor voor de groene tafel. Het werd zondag dan ook een prestige zege die hieromtrent alle twijfels wegnam. Kortrijk lag er noch tans op gebrand de kampioen in het zand te doen bijten maar ook de chauvi- nistische West-Vlaamse supporters brachten Temse niet van de wijs. Vooral Pascal Buytaert speelde zich zondag in de kijker en nam zowat de rol over van broer Erwin, wat meteen aangeeft dat die speler dit seizoen een enorme sprong voorwaarts heeft gedaan. Maar ook pivot De Clerck was als afwerker van enorme waarde voor zijn collectief sterk spelende ploeg en vooral in de eerste helft - als Kortrijk nog volop in zijn kansen geloofde - bleek voornoemd duo de smaakmaker bij de Waaslanders. Die eerste helft verliep dan ook totaal gelijk- opgaand want na 4-4 aan het kwartier was het slechts in de allerlaatste minu ten van de eerste helft dat Temse zijn 8-10 voorsprong aan de rust kon uitbou wen. Deze twee doelpunten voorsprong behield Temse tot de 50" minuut. Via 10-12 werd het toen 14-16 en eens er een 14-17 kloof op het scorebord kwam bleek Attila in staat de wedstrijd onder kontrole te houden. Een knappe doel man M. Van Buyten werd goed afge schermd door zijn risicoloos spelende verdediging en aanvallend speelde Tem se de wedstrijd rustig uit. Meteen een prachtig slot aan een schitterend sei zoen met daar bovenop een titel bij de viering van het 20-jarig bestaan. At. Temse: M. Van Buyten, K. Van Hoey weghen, Milliau 3, De Clerck 6, P. Van Hoeyweghen 1, C. Van Hoeyweghen, D. Buytaert, P. Buytaert 5, Vercauteren 1, Lyssens, E. Buytaert 1. Brabo Denderbelle 2 29 Robuco Buggenhout 2 19 Degelijke wedstrijd van twee ploegen die bereid waren het spel-te-spelen maar Dameshandbal Helchteren Squadra Fem. Lebbeke Op de laatste speeldag van het seizoen, waarin Squadra de promotie naar 1' nationale afdwong, gebeurde het dan, Lebbeke leed zijn eerste nederlaag van het seizoen 1990-91. Men wist bij voor baat dat men het in Limburg zeker niet gemakkelijk zou krijgen tegen de atle tisch sterke thuisploeg maar dat Squa dra nooit echt in de wedstrijd kwam komt toch wat verrassend over. Volgens trainer Van Ransbeeck verkeerde gans de ploeg in een off-dag in de hand gewerkt door het wekenlange kompeti- Niet helemaal onverwacht is er na de kompetitie in 4f afdeling B een testwedstrijd nodig om te bepalen wie er kampioen wordt en meteen rechtstreeks promoveert naar 3' afdeling. Denderbelle en Zwijnaarde eindigen beiden met 40 punten, verloren elk één wedstrijd en speelden tweemaal gelijk. De verliezer van deze testwedstrijd kan ook nog promoveren maar moet dit dan waarmaken in een testwedstrijd op 4 of 5 mei tegen de tweede van reeks A nl. Genk. Maar zoals de situatie er nu uitziet kan het best dat er vier i.p.v. drie ploegen promoveren gezien de situatie van het naar 3' afdeling degrader ende E.V. Aalst. Dit zijn echter slechts hardnekkige geruchten en zowel Brabo als Zwijnaarde zullen zeker willen spelen en alles op deze eerste testmatch zetten Als locatie hiervoor werd de sporthal van Belsele gekozen, de nieuwe thuishaven van H.K. Waasmunster. De wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 27 april om 19-15 u. tiegebrek. De ploeg speelde aanvallend opvallend statisch en uit de tweede lijn dreigde er nauwelijks gevaar. Het wed- strijdbegin verliep dan ook katastrofaal. Het duurde tot de 17' minuut vooraleer Lebbeke zijn eerste doelpunt scoorde en ondertussen had Helchteren al een 4-0 voorsprong op het bord geprikt. Vanaf dan verliep de wedstrijd weliswaar totaal gelijkopgaand maar Squadra kon nau welijks iets afpeuteren van de opgelopen achterstand. Zo werd het 5-2 aan de rust en na 10' in de tweede helft telde helch teren opnieuw die 4 doelpunten voor sprong (7-3). Tien minuten voor het einde leek Lebbeke nog altijd op naar diezelfde kloof 9-5 en het bleef vierkant draaien tot het eindsignaal. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieu- wenhuvse, Van Boven 2, Bijl 3, Steppe, Van Den Broeck, Huygens, De Croock 1, Cooreman, Bosteels, Guns, Heuvinck. Ajax Lebbeke 30 Hoei 23 Tegen een verzwakt Hoei kreeg Ajax het helemaal niet moeilijk zijn aanspraken op de tweede promotieplaats nog eens in de verf te zetten. Wij kunnen zelfs stel len dat de tegenstand echt te zwak uitviel om over een goede wedstrijd te kunnen spreken. Bij Hoei kon alleen ex-juniors- internationaal Desteyne - steeds voor treffelijk bediend door de «oude» Mawet - voor gevaar zorgen vanop de pivot- plaats. Coach Van Uytfange opteerde dan terecht voor een 6-0 verdediging maar dit lukte niet zo best en meteen ligt daar de verklaring voor de 23 tegendoelpun ten. Maar reeds na 5' was het duidelijk dat bebbeke heer en meester was. Posi tief is beslist de steeds stijgende vorm- curve van J. Pultau die aan een sterk seizoeneinde bezig is en met acht tref fers duidelijk op het voorplan kwam. Na 10' leidde Ajax al met 5-2 maar enkele onnodige fantasietjes van een speels Ajax zorgden ervoor dat Hoei kon aan klampen (5-4 na een kwartier) maar een uitbrander van de Lebbeekse coach zorgde voor nieuwe Ajax impulsen (8- 4). Maar toch kwam de te verwachten Lebbeekse demonstratie niet helemaal van de grond omdat er nogal wat missers dienden genoteerd in de afwerking. Een vrijworptreffer van Van Ransbeeck zorg de voor 12-8 aan de rust. Ondertussen was doelman De Bruyn gekwetst uitge vallen en Van Rossem werd in de tweede helft niet zo efficiënt beschermd door zijn 6-0 spelende defensie. Meteen kreeg de wedstrijd een lawine van doel punten te verwerken want ook de bezoe kende defensie bleek bijzonder kwets baar. Zo werd het 16-10 na 36' en na 45' wees het scorebord al 23-13 aan. Zowat elke aanval werd door beide ploegen afgerond met een doelpunt zodat de score opliep tot 29-18 7' voor het einde. Bij Ajax kreeg iedereen nu ruime speel- gelegenheid; Pultau en Van Ransbeeck bleven lange tijd op de bank en het was Verlinden die 2' voor het einde de derti ger op het scorebord bracht. Met nog drie wedstrijden te spelen blijft Ajax in de running voor de promotie naar 1' nationale al is het zo dat Heusden, mits zijn achterstallige wedstrijd tegen ROC FIémalle te winnen, de beste kansen heeft. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1, Vlassenroot 3, Cristiaens 2, Pultau 8, Verlinden 2, Bosman 1, De Man 3, Van Ransbeeck 6, G. De Decker 2, De Flauwere 2. Beloften: Ajax viert titel Ajax Lebbeke 18 Hoei 15 Wat eigenlijk al een paar weken vast stond is zaterdag nu ook rekenkundig een feit geworden: de Lebbeekse belof- tenploeg won tegen Hoei en wordt nog maar eens kampioen. Coach A. Quidé werd na de wedstrijd door de spelers groep in de bloemetjes gezet en «het feest» kende nog een lange nasleep in de kleedkamers. Het werd ook een aan trekkelijke wedstrijd die een zeer dege lijk niveau haalde. Hoei speelde erg goed mee (4-4 na een kwartier) en aan de rust leidde Ajax met 9-6. In het begin van de tweede helft nam Ajax dan alle twij fels weg (17-13 na 45') en met een 18-15 overwinning kon de kampioenenviering beginnen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Verlinden, Vlassenroot, Bosteels, Maesschalk, Van Den Borre 5, N. De Decker, C. De Bruvn 1, Heyvaert 1, A. De Man 1, Cleymans 2, De Hauwere 5. EVA waarin Brabo toch wat kompleter over kwam dan Robuco. Na het eerste kwar tier leidde de thuisploeg met 8-4 om te gaan rusten met 17-9- In de tweede helft kon Robuco wat meer evenwicht in de wedstrijd brengen met doelpunten van De Vuyst en Van Damme. Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Van Der Poten 2, Vinck 6, De Cock 6, Tami- nau 3, R. De Smedt 1, Dan. Van Goethem 10, Van Dén Abbeel. Robuco Buggenhout: De Baerdema- ker, Smekens 1, Pieters 1, De Vuyst 7, Michiels, Moyersoons 3, Van Damme 6, Verbestel 1. EVA Handbal. De mannen van Robuco Buggenhout (foto guy) 2C Afdeling

De Voorpost | 1991 | | pagina 25