De nieuwe ploegen doen het goed Baasrode V.A.: minstens een goede middenmoter Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk Kaatskalender 2e Nationale Kaatsverbond van Hamme 26 - 26.4.1991 - De Voorpost KAATSEN Jaco's-Willemsvrienden Zorro's-Half Time Derby-Sportvrienden Speelkalender voor woensdag 1 mei Jaco's-Ramen Verheyden Derby-Oudegem Sportvrienden-Welkom Hopland-Zorro's De Ster-Willemsvrienden Kleding Octaaf-Half Time (pvr) Hogere II 27.4 15.00. VA Baasrode-Bever 28.4 15.00: Ham s/Heure-VA Baasrode 1.5 15.00: VA Baasrode-J. Volders Hogere UI 28,4:14.30: Kastel Rap en Vlug-Opstal Pelote-Den- derbelle Klub XV, terrein Villa Kastel. Wieze Sportief-Herdersem-Terjoden, terrein Oktoberhallen Wieze. 1.5:15.00: Opstal Pelote-Terjoden Wieze Sportief-Tollembeek Kastel Rap en Vlug-Herne Denderbelie-Herdersem Bevordering 27.4:15.00: Willebroek-Kastel Rap en Vlug 28.4:15.00: Nieuwerkerken-Hoké Erembodegem Baardegem-Zele Duimen Kerksken-St. Anna Hamme Hamme Zogge-Merchtem Aalst Herleving-Puurs 1.5:15.00: N ieuwerkerken- Baardegem Zele Dumien-Kerksken Hamme St. Anna-Hamme Zogge Hoké Erembodegem-Puurs Lagere I en II Bekerkompetitie 28.4:14.30: Denderbelle Klub XV-De Toekomst j Buggenhout B-Kerksken, terrein Den- derbelle De Toekomst Buggenhout A-Wieze Sportief-Opstal Pelote, terrein St. Jozef straat Buggenhout. VA Baasrode-Nieuwerkerken 1.5:15.00: Opwijk-Buggenhout B Buggenhout De Toekomst A-Nieuwer- kerken Kerksen-Wieze Sportief Opwijk VBR-Opstal Pelote Kadetten 26.4: 18.30: De Toekomst Buggenhout-Brussegem Denderbelle klub XV-Kastel Rap en Vlug Herdersem-VA Baasrode Zele Durmen-St. Anna Hamme Miniemen 28.4: 10.00: Hoké Erembodegem-Baasrode Hof ten Rode 10.30: Kastel Rap en Vlug-Herdersem 10.00: Denderbelle Klub XV-Zele Dur- men 10.00: Hamme Zogge-Bmssegem 1.5: 10.00: Baasrode Hof ten Rode-Hamme Zogge Hoké Erembodegem-Kastel Rap en Vlug 10.30: Herdersem-Denderbelle klub XV Brussegem-VA Baasrode Pupillen A 28,4:10.00: St. Anna Hamme-Kastel Rap en Vlug Wieze Sportief-De Toekomst Buggen hout Brussegem-Opstal Pelote 1.5: 09.00: Brussegem-Kastel Rap en Vlug De Toekomst Buggenhout-VA Baasrode Wieze Sportief-Opstal Pelote Pupillen B 28.4: 10.00: Terjoden-Wieze Sportief 09.00: Kastel Rap en Mug-Zele Durmen 1.5: 10.00: Opstal Pelote-Wieze Sportief Zele Durmen-Hamme Zogge Kastel Rap en Vlug-Terjoden Nadat Baasrode V.A. zijn eerste seizoen in 2e nationale probleemloos afwerkte vraagt het seizoen 1991-92 minstens een bevestiging. Want bij V.A. beseft men dat stilstaan achteruitgaan betekent en dat kan men zich zeker niet permiteren met de verschillende klasrijke en ambitieuze jonge spelers. Tijdens het tussenseizoen is het hardwerkende bestuur dan ook op zoek gegaan naar iemand die de ploeg kan leiden en die speler vond men in de persoon van René Van Duysen. Het werd geen gemakkelijke klus van Duysen bij Rebaix weg te halen want die speler stond ook op het verlanglijstje van enke le le nationalers. Maar na lange en harde onderhandelingen haalde Baas rode zijn slag thuis en meteen bestond er geen probleem meer om de eigen talentrijke jongeren in eigen rangen te houden. Nieuw terrein Maar niet alleen de aktiviteiten op de transfermarkt vroegen heel wat energie van de Baasroodse bestuursploeg, het terrein waarop tot nu toe gespeeld werd voldeed niet meer aan de normen ge steld aan een Nationaal spelende ploeg en de mogelijkheden om een nieuw terrein aan te leggen lagen niet direkt voor de hand bij de Baasroodse club. Gelukkig kon men hiervoor rekenen op de inzet van het Dendermondse Stads bestuur en net voor de oefenkampagne begon bleek alles in kannen en kruiken. Uiteraard is Baasrode de Stad Dender- monde dankbaar voor deze bijstand want een club die volgend seizoen met 5 ploegen in kompetitie start heeft het so wie so niet gemakkelijk om de eindjes aan elkaar te knopen. Meteen zijn de pupillen, kadetten, miniemen en senio ren uit lagere 1 en 2e nationale van de 'ondergang' gered. De voorbereiding Maar met het oplossen van de materiële zorgen is niet alles opgelost, Nu al wordt de kern die bestaat uit Koek, Quisquater, Van Damme, Van Duysen, De Clercq en Willaerts afgeslacht door kwetsuren, Willaerts is aan revalidatie toe na een knieoperatie, Koek sukkelt met lie sklachten en Quisquater kon nog niet het terrein op met een peesontsteking. Men hoopt nu dat het met die spelers niet tot een operatief ingrijpen komt want dat zou een zware streep door de V.A.-rekening betekenen. Maar indien het toch zo ver zou komen weet men bij Baasrode dat jeugdige spelers klaar staan om zich te bewijzen en net zoals Van Damme de kans te grijpen. Want een zaak is zeer duidelijk, de jeugdwerking blijft primordiaal bij V.A. - Niettemin blijft de ambitie bestaan om met minstens een plaats tussen de eerste zes de kompetitie af te sluiten. Met René Van Duysen als smaakmaker in een collectief sterk geheel moet men daar inderdaad kunnen in slagen. Op 27 april start de kompetitie met het bezoek van titelpretendent Bever en op 28 april gaat V.A. naar Ham-sur-Heure Op 1 mei wordt dan het nieuwe terrein officieel in gebruik genomen in aanwe zigheid van het Stadsbestuur. Kaatsen. De ploeg van Wieze-Sportief (foto guy) Uitslagen van zondag 21 april Ramen Verh.-Willemsvr. 15- 4 Oudegem-Half Time 14-15 Welkom-Jaco's 15- 4 Hopland-Derby 3-15 De Ster-Sportvrienden 8-15 Kleding Octaaf-Zorro's 15- 3 Speelkalender voor zondag 28 april Ramen Verheyden-Welkom Oudegem-Kleding Octaaf Hopland-De Ster 2 24 13 0 8 12 0 5 12 Eindstand: 1. Hollands Hof 2 2. MijsVAG 1 3. De Keersmacker 1 Reeks 3: Vissershof-Corner 12-9 Corner-Cornerboys 9-12 Cornerboys-Vissershof 11-12 Eindstand: 1. Vissershof 2 2 0 20 24 2. Cornerboys 2 1 1 21 23 3. Corner 2 0 2 24 18 Spelen dus de finale: Ons Vermaak en Vissershof. De derde ploeg wordt Mijs VAG of De Keersmacker. Wie van beiden winnaar wordt van de stopgezette wed strijd, is de derde ploeg voor de eindfina- le. Kaatsen. De ploeg van Herdersem (foto guy) Kaatsen in de Boonwijk. De mannen van de B-ploeg (foto Piet Hermans) Kaatsen. De eerste ploeg van Kaatsklub Boonwijk (foto Piet Hermans) Deze week de tweede schifting voor de Hamse Kaatsbeker. Wat opvalt is wel dat de twee nieuwe formaties, Invalboys Buggenhout en 't Vissershof, het goed doen. Ze wonnen allebei deze week. Invalboys 12 Geemzicht Iedereen had ongetwijfeld getipt op Geemzicht als de grote favoriet. Maar het is helaas voor hun supporters anders uitgevallen. De Invalboys hebben van hun eerste thuiswedstrijd een flinke ze ge willen maken. Gestart met Constant Forcaille, Frans De Brandt, Rudolf Col man, Patrick Verhoeven en Kris begon nen ze geweldig goed. De bezoekers kregen weinig kansen om op winst te komen. Via een goede opslag kon de thuisploeg met klein verschil toch aan de leiding blijven: 6-5. Dat beloofde voor de tweede helft. Jammer genoeg had Geemzicht wellicht alle strijdlust in de kleedkamer gelaten. Ze brachten er minder en minder van terecht. In deze helft haalden ze nog amper één spel op. Misschien hadden ze wel meer spelen verdiend maar de afwerking was niet altijd zoals het zou moeten bij de Hamse bezoekers. De Keersmacker VAG Eigenlijk de topwedstrijd van het week end dat spijtig genoeg moest afgebroken worden wegens de duisternis. Het ging er echt spannend aan toe. Wie won was zo goed is zeker van zijn deelname aan de eindfinale. Bij de start van de wed strijd was er aanvankelijk weinig ver schil tussen beide ploegen. Ze losten elkander van geen vin. VAG Mijs zou even later via Louis Colman en Willems het iets beter gaan doen. Maar meer dan twee spelen konden ze niet uitlopen. De Keersmacker zou het initiatief in handen nemen met H. Pauwels, D. De Wilde, Hendrickx en vrienden. De span ning bleef echter omdat Mijs ook niet versaagde. Het scheen naar een echte zenuwslag te gaan. Maar jammer genoeg schorste men even later aan een 9-7 score de wedstrijd op wegens duisternis. SK Corner 9 Cornerboys 12 Het derby op het Tweebruggenplein was duidelijk evenwichtig. Vooral in het eer ste gedeelte waren beide formaties aan elkander gewaagd. De Cornerboys had den wel een iets beter uitgebalanceerde formatie die via Carels en De Vos het iets beter deden. De lokalen konden geluk kig af en toe een slippertje van de Cor nerboys afronden in een spel. Maar echt veel verschil tussen beide vijftallen was er niet. Met een 5-6 aan de rust lagen alle mogelijkheden nog open. In het tweede stuk van de ontmoeting was Cornerboys de iets betere formatie. Ze konden dat ook regelmatig uitdruk ken met een spel. Stilaan maar zeker zouden ze een kleine voorsprong op bouwen en deze lieten ze niet meer los. VAG Mijs 12 Hollands Hof 8 De bezoekers hebben een grotere tegen stand geboden dan verwacht. Vooral in de eerste helft bleven ze maar doordu wen. Gerrit Boon, Alois Goossens, Eddy Willaert en Rene en Gerry Pletinck voch ten voor elke vijftien met het gevolg dat de thuisploeg meer dan hun handen vol had om de wedstrijd in handen te hou den. Halfweg wedstrijd nog evenwichtig: 6-5. Na de verfrissing scheen de bezoe ker hun beste pijlen verschoten te heb ben. Of waren het de Mijsjongens die eindelijk inzagen dat ze het beter moes ten doen of dat de overwinning hun zou ontsnappen? Hoe dan ook, de Mijsploeg ging het beter doen en onder leiding van de beide De Waegeneer's kon hun ploeg op winst komen. Nadat ze een tweetal spelen voorsprong hadden genomen lie ten ze niets meer aan het toeval over en bleven ze met vier spelen boni aan de winnende hand. Cornerboys Vissershof Onverwachts verlies van Cornerboys dat op de meet verslagen werd door nieuwe ling 't Vissershof. Hetgeen wel onder streept dat die formatie uit Moerzeke- Kastel een belangrijke rol zal spelen in de kompetitie. De lokalen hadden in het begin toch enige aanpassing nodigen na een poosje stonden ze al met een 1-3 achterstand. Maar het beterde flink. Via De Vos en Carels begonnen ze aan de achtervolging die ondanks veel inzet er niet in slaagde deze twee spelen achter stand op te halen. Met een 4-6 aan de rust namen de bezoekers meteen een optie op de overwinningwant de plaatse lijken hadden nog niet veel gepresteerd. Het was duidelijk dat na de rust Corner boys een poging zouden doen om de bezoekers van de zege thuis te houden. Het is een geweldige zenuwslag gewor den waarin alles samenliep op 11-11. Maar in het laatste spel zou 't Vissershof de zege kunnen vastleggen. Geemzicht 12 Ons Vermaak 10 De lokalen hebben hard moeten vech ten om een overwinning te kunnen vast leggen. Ons Vermaak in een goede bui legde er van meetaf aan de zweep op. Via hun goed binnenspel slaagden ze er in de thuisploeg voortdurend van de wijs te brengen. Emiel De Bus en Eddy Diele- man waren er als de kippen bij en speelden een voortreffelijke wedstrijd. Ons Vermaak kon dan ook na een tijdje een kleine voorsprong opbouwen en die hebben ze tot aan de rust kunnen bewa ren: 4-6. In het tweede stuk van de wedstrijd scheen het toch een andere wending te zullen nemen. Ons Vermaak werd in de opslag wat overvleugeld en dat betekende dat ze meer en meer terrein moesten prijsgeven. Toen Geem zicht dan op gelijke hoogte geraakte kregen ze vleugels en Ons Vermaak werd in het verweer gedrukt. Er zat op het einde nog een grote kans in voor Ons Vermaak met een 11-10. Maar ze ver kwistten hun laatste slag. Bekerklassementen Reeks 1: Ons Vermaak-Invalboys 12-7 Invalboyx-Geemzicht 12-7 Geemzicht-Ons Vermaak 12-10 Eindstand: 1. Ons Vermaak 2 1 1 22 2. Invalboys 2 1 1 19 3. Geemzicht 2 1 1 19 Reeks 2: Hollands Hof-De Keersmacker 5-12 De Keersmacker-VAG Mijs 9-7 Mijs VAG-Hollands Hof 12-8

De Voorpost | 1991 | | pagina 26