Appels wint van medekandidaat-stijger Voorwaarts Kaatsen in Kastel Kaatsen in Kerksken fx.t KAATSEN KORFBAL Liga-invallers Tongeren-Aalst 4-1 Atlantis-kadetten kampioen Bowlingclub Allo Dyor Club doet schitterende zaak I Kastel derbywinnaar r,)Ua;yg«.r- - De Voorpost - 26.4.1991 - 27 Korfbal. De kadetten van Atlantis Lebbeke, kampioen van Oost-Vlaanderen, in het gezelschap van trainer Karei De Waele en voorzitter Cyriel Maesschalck (foto guy) De veldkompetitie in eerste klasse kent een meer dan spannende eindfase. Vori ge zondag stonden twee inhaalwedstrij den geprogrammeerd waarin vier teams die nog in aanmerking komen voor de titel en promotie, in het veld moesten: Voorwaarts, Appels, Riviera en Neer- landia. Appels kreeg thuis het bezoek van Voor waarts. Naast de Appelse sporthal kregen we wel een spannende, echter geen oogstrelende partij korfbal afgeleverd. Rekening houdend met de inzet te ver wachten trouwens. Sfeer was er boven dien bij hopen. Daarvoor zorgde een Appelse kliek en vlak na de rust ontstond langs de zijlijn tussen enkele supporters zelfs enig handgemeen. Het robbertje vechten was echter vlug afgehandeld, zodat iedereen zich verder rustig op de wedstrijd kon koncentreren. Appels liep uit tot 2-0. Reeds na twee minuten spel werd Frank Janssens bij een doelpoging gehinderd en een goed leidende scheidsrechter Huybrechts wees kor daat naar de strafworpstip. Dirk Duym raakte niet eens de korf. In het Appelse verdedigend vak werd knap werk gele verd door Edwin Borms en co, terwijl inhet aanval svak nogal eens vaak de laatste pas niet zuiver arriveerde. Pas in de 11de minuut zou Frank Jannsens er via een doorloopbak 2-0 van maken. Voorwaarts imponeerde geenszins, vocht wel terug en slaagde erin na een goed kwartier wedstrijd de bordjes gelijk te hangen. Mede dankzij een strafworp. Opnieuw zou Appels er echter in slagen een tweekorvenkloof te slaan. Eerst slaagde Dirk Duym er in een doorloop bal om te zetten, de bezoekers kregen de kans, via een strafworp, gelijk te maken, maar grepen die kans niet en in de 23e minuut skoorde Christel De Wilde vanop afstand. Het zou zelfs 5-2 worden - Wirn De Wilde skoorde na een assist van Edwin Borms - maar nog voor de rust kwam Voorwaarts tot 5-3 terug. De wedstrijd ging de rust in met een stand die dus nog alle richtingen uitkon. Aanvankelijk bleek echter dat de thuis ploeg op een overtuigende zege afsteven de, vooral omdat Voorwaarts een wis selspeler inbracht die ingevolge kwet suur reeds na enkele minuten op zijn beurt vervangen moest worden en Frank Janssens, via een afstandsworp, de stand op 6-3 bracht. Plots ging het echter bij Appels wat minder vlot draaien, de spe lers gingen zelfs onder elkaar aan het zeuren, een gevolg wellicht van wat min der meeval bij de afwerking. Voorwaarts van zijn kant perste er nog eens alles uit, kwam nog terug tot 6-4, maar Edwin Borms sloeg zowat vijf mi nuten voor het eind van de wedstrijd opnieuw een driepuntenkloof. Net voor het eindsignaal skoorden de bezoekers voor het laatst. Eindstand 7-5. .41 bij al een verdiende overwinning voor Appels. Appels staat nu op twee wedstrijden van het einde, op gelijke hoogte van leider Riviera. Voorwaarts volgt op één punt. De Dendermondenaars hebben de pro motie naar 's lands hoogste veldkorfbal- reeks in eigen handen, zondag staat een konfrontatie met middenmoter Deurne gepland, achteraf volgt nog een treffen, uit dan, met Voorwaarts. Het zou mooi zijn voor Appels, zowel in zaal als in veld in de hoogste klasse. Een unikum voor een Oostvlaamse klub. Pierre Van Rossem Aalst: Schippers (45' Possé), Trog, De Waegeneer, Van Driessche, Nys, (10' Roelandt), De Buck, Lom- baerts, Heyman. Schockaert, Mari- man, iamin (60' Marginet). Doelpunten: 40' Kuypers 1-0, 65' Baudewijns 2-0, 75' Vermijl 3-0, 88' Marginet 3-1, 89' Thys 4-1. Investeren in de jeugd, een politiek die elke sportklub, die naam waardig, zou moeten voeren. Sommige klubs verliezen deze manier van doen wel eens uit het oog en worden dan op een bepaald moment met de naakte feiten gekonfronteerd. gebrek aan doorstromingsmogelijkhe den van de jeugdreeksen naar de fanionteams. Zo niet bij Atlantis Lebbeke, waar al jaren terdege aandacht besteed wordt aan de jeugd. Met sukses trouwens, want de huidige fanionploeg bestaat kwasi volledig uit dames en heren die als kadet met de korfbalsport in aanraking kwamen en de diverse jeugdreeksen doorstroom den. Ook de huidige Atlantis-jeugdteams doen het verre van slecht. Integendeel. De scholieren eindigden derde in de Oostvlaamse kompetitie en de kadetten slaagden er in de kampioenstitel in de wacht te slepen Onder de vakkundige leiding van Karei De Waele zorgden Liesbeth Hofmans, Katrien Dauwe, Isabelle Van Ransbeeck. Veronique Verhavert, Elke De Saedeleer, Isabelle Kerremans, Maarten en Pieter Auwaerts en Chris Van Hoeymissen voor dit eksploot. Zij slaagden er in hun negen klubs achter zich te houden Vorige zaterdag werden ze door het Atlantisbestuur op een gezellige namiddag, gekenmerkt door spijs en drank en spelletjes, vergast. Pierre van Rossem BOWLING De 0-8 overwinning van Allo Dvor Club ten nadele van Club 21 Salerno doet de Aalstenaars allicht veel deugd. Het be houd lijkt stilaan een feit te worden. In de punten liet men een 2722 tegen 2900 optekenen. Eric De Thaey kan terecht de man van de wedstrijd genoemd worden. Met 661 punten was hij de absolute topper en deed hij nog beter dan zijn 621 punten van de vorige partij. Gorteman 587, De Deyn 576. Eggermont 546, Van Meenen 524 haalden ook een behoorlijk niveau zodat de overwinning binnen was. Alloo Christiaensen blijft rotsvast op een tweede plaats gestationeerd na zijn 6-2 overwinning tegen Zulte (2586-2512). Ivan Vermeir 542 en Verbeeck 534 zorg den voor de meeste punten. Ook Bakkerij Raes won tegen het Kegel hof met 6-2 (2285-2200). De Farao's deelden de puntjes met Gent 4-4 (2401- 2365). (Nic) i MERCHTEM-KERKSKEN: 13-15 (ruststand 8-4) Merchtem dat in de bekerkompetitie er niets goed van terecht heeft gebracht, had voor haar eerste kompetitiewed strijd een ware metamorfose onder gaan. Kerksken dat voor dit seizoen zich de diensten verzekerde van Eddy Huvs, (Steven Moorsel), en Alfons Van Kerck- hoven (ex. Merchtem) kende in de eer ste helft heel wat tegenslag. De thuis ploeg kon in eerste instantie tot 7-1 uitlopen en dit was ondanks hun goede spel een beetje te danken aan de geluks- fee. Vele spelen op 40-40 gelijk gingen met een beetje meeval naar Merchtem. Kerksken kon voor de rust nog tot 8-4 milderen. Voor de tweede helft drong zich een ploegwijziging op. Fons Van Kerckhoven begonnen op de plaats van achterman werd nu als grootmidden uitgespeeld. Deze ingreep wierp zijn vruchten af en dit zeker in de eindfase van de wedstrijd. Wanneer de bezoekers 11-6 achterkwamen bleef kapitein Erik Cooman er steeds in geloven. Hij hield steeds de sfeer in de ploeg en moedigde zijn medespelers steeds aan. Cooman kreeg gelijk wanneer de gasten op een 11-13 voorsprong kwamen. Maar bij 13-13 gelijk kon de wedstrijd nog alle kanten uit, maar een goed kerende Van Kerckhoven, zorgde ervoor dat zijn ex- ploeg niet meer in de wedstrijd kon komen. Kerksken won verdiend deze ontmoeting. Hogere 111 Beker van de Liga tweede schiftingsronde Voor de tweede schiftingsronde trad Op stal Pelote als gastploeg op. De lokale spelers konden toezien hoe Denderbelle met zijn twee spelers die vorig seizoen in eerste nationale optraden door een be ter spelend Kastel koudweg werden inge blikt Klub XV pakte wel, en dit na dirie foutieve opslagen van Johan Van der Stricht, het eerste spel, maar nadien was voor Denderbelle de kous af. Kastel maakte probleemloos af. Tijdens de tweede wedstrijd van de dag zagen we eenzelfde scenario en dit tus sen Opstal en Denderbelle. De Dender- belse spelers leverden op het ongelukki ge plein van Opstal een te veel aan ballen buiten de lijnen, zodat de Pelotespelers probleemloos de wedstrijd konden uit spelen. De eerste twee wedstrijden van de dag hadden dus weinig om het lijf. Heel anders diende zich de wedstrijd tussen Opstal en Kastel zich aan. Beide ploegen gingen op de bodem van hun krachten I en dit bezorgde de schaarse opgekomen toeschouwers toch een hoogstaand kaatsgebeuren. Opstal liep tot 3-1 uit. I Kastel dat het nog steeds zonder Her- man Vernimmen moest stellen wijzigde zijn opstelling en de kansen keerden. Het werd 4-4. Beide ploegen waren aan I elkaar gewaagd en ze gaven elkaar geen duimbreed toe. De skore verliep gelijk- opgaand. Bij 6-6 moest de beslissing vallen. Van Daele keerde tweemaal bui ten de lijnen en hij zelf wijt dit aan het te smalle terrein van de gastheren. Dit gebeuren besliste over winst of verlies, I hetgeen afbreuk doet aan de verdiende zege van Opstal. Als uitblinkers waren voor de thuisploeg Frans Dierickx en Robby Segers, bij de Kastelse jeugd was het Johan Van der Stricht die op de plaats van groot-midden een onberispe lijke partij speelde. Kaatsen. De ploeg van Terjoden (foto guy) Kaatsen in de Hamse Beker. De mannen van Toyota moesten de duimen leggen tegen VA.G. Mijs (vh) Kaatsen in de Hamse Beker. VA.G. Mijs won met 10-12 tegen Toyota (vh) Bevordering KASTEL RAP EN VLI1G-HAMME ZOGGE: 15-7 (ruststand 8-5) Dat deze derby zo'n afloop zou krijgen had men in de Kastelse rangen niet voor mogelijk gehouden. Het was de Kastelse leiders niet ontgaan dat Hamme Zogge zich met twee overwinningen ten nadele van het toch wel hoger gekwoteerde Herleving Aalst, dat de kampioenstitel ambieert, plaatste voor de finale van de beker van bevordering. De Kastelse spelers begonnen dan ook zeer voorzichtig aan dit treffen. Deze voorzichtigheid liet Hamme Zogge toe vijf spelen op te halen. Na de rust, ging de thuisploeg, dat tij dens de eerste helft Zogge had gewogen en te licht had bevonden onbevangen door. Onder impuls van goed kerende Kris van der Jeugdt, de beste speler op het terrein, liepen de spelers van de Villa tot 13-5 uit. Een driepunter wenkte. Dit besef deed de gastheren opnieuw anders te gaan spelen, met een ander gevolg dan was voorop gesteld. Bij een 14-6 en 40-40 stand pakte Zogge het punt dat ze niet verdiend hadden. Ondanks deze riante zege toch teleurstelling in de Ka stelse rangen. Kastel speelde met Burill Francois, Hans Baert, Kris Van der Jeugt, Danny De Wilde, Rony Leunis. De volgende wedstrijd zal geen makkie wezen, want op 4 mei komt het ambi- tieuse Aalst op bezoek. Uitslagen van de tweede schiftingsronde Kastel Rap en Vlug-Denderbelle 7-2 Opstal Pelote-Denderbelle klub XV 7-1 Opstal Pelote-Kastel Rap en Vlug 7-6 Stand Kastel Rap en Vlug 8 Opstal Pelote 8 Denderbelle klub XV 2 Tennis. De lokale speelster van Top- spin-Zele, Daisy Van Bruyssel (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27