Eerste zege voor M. Van Petegem (cat C) en D. De Pauw (cat E) Eens te meer V. Wartel, ook E. Verhegge, R. Gobert en H. Vandeperre Sportac Deinze wint ook achtste Ros Beiaardcup W.A.O.D.-veteranen in Lokeren W.A.O.D.-veteranen zaterdag in Destelbergen lü mm. 28 - 26.4.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Slechts 52 renners gingen het kontrole- blad tekenen. Was het misschien uit schrik voor het stuk kassei (lengte 900 m) waar herinneringen van vorig jaar ons zeggen dat er een enorme valpartij plaatsvond waarbij renners en toeschouwers vrij ernstig gekwetst wer den. Bij de categorie E telden we 12 deelne mers. E-plus 10 renners. In het begin van de wedstrijd konden we ons niet van de indruk ontdoen dat ingevolge de lasti-, ge en lange wedstrijd van daags voordien de renners moeilijk op gang kwamen. Toen de koers los brak konden we tal van ontsnappingspogingen tellen maar het lukte geen enkele renner zich meer dan 100 meter los te werken. De grote afwezige was Victor Wartel, maar dat maakte het koersen van Marcel Mortier en Jerome Wille niet gemakkelijker. Zij droegen inderdaad het gewicht van de wedstrijd. Toen Wille in de aanval ging en met 100 meter voorsprong tegen het peloton opbokste was het Leon De Rieck die het gat dichtreed. Het was eigenlijk wachten tot het ingaan van de laatste ronde om een uitval te zien van Daniël De Pauw. Jerome Wille zou er naartoe rijden, maar toen hij merkte dat het hele peloton in zijn wiel zat, hield hij zijn benen stil. Dit betekende meteen TURNEN groen licht voor Daniël De Pauw die hiermee zijn eerste seizoenzege kon vieren. Marcel Mortier regelde de spurt en werd daarmee 2e vóór Jerome Wille en Sylvère De Vos. Bij de E-plussers was het andermaal Norbert De Wispelare die de zegebloe- men wegkaapte. Dit gebeurde door eveneens in de laatste ronde te demar reren en voorop te blijven. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Maurice Van Heule vóór René Truyens en Etienne Verheggen. Wij laten Norbert De Wispelaere zelf aan het woord: "Om vandaag te winnen moest ik er voor zorgen dat ik zo lang mogelijk bij het peloton E-renners bleef. Naar het einde van de wedstrijd toe waren we nog met 5 E-plussers. Om onze eigen wedstrijd te kunnen rijden, lieten we ons uitzakken. Toen het gat groot genoeg was heb ik gedemarreerd. Ik keek even om en zag dat ik een 70-tal meter voorsprong had verworven. Ik heb alles gegeven wat ik kon en niemand kon nog bij mij aan sluiten. Over de vorm heb ik niet te klagen, ik rijd goed bij de E-plussers maar ben toch niet sterk genoeg om mijn man te kunnen staan bij de E-ren ners. Bij ons ligt de snelheid tamelijk hoog en dat kan ik gemakkelijk aan. Eigenlijk ben ik tevreden dat ik kan koersen en ik hoop er nog jaren te kunnen mee doorgaan, als ik maar ge zond blijf." Ook hem hebben we nog veel succes toegewenst. Hierna was het de beurt aan de C- en D-categorie. 16 C-renners en 14 D-ren- ners hadden zich laten inschrijven. Het eerste offensief dat werd opgetekend kwam van Edelhert Keppens, daarna was het de beurt aan René Heyboer. En ook in deze reeks ongeveer hetzelfde wed strijdbeeld als de koers hiervoor. Tal van demarrages maar geen enkele die ver droeg. Men kon het beschouwen als plaagstoten van o.m. een Willy Roels, Freddy Stevens, Robert Gobert, Francis Helleputte, Ghislain Van Lierop... Pech voor Graham Webb die na 1 uur koers aan de kant stond met een kapot wiel. Het was uitkijken naar een massaspurt die er ook kwam. In de voorbereiding van de spurt moesten we nog een valpar tij vaststellen van Gilbert De Coster, die er met enkele schaafwonden nog goed uit kwam. De spurt werd van ver, te ver, ingezet door René Heyboer. Willy Roels kwam er overheen maar het was ook voor hem nog te vroeg. En toen kwam Maurice Van Petegem uit het wiel van Roels. Hiermee veroverde de sympathie ke Gentenaar zijn eerste zege sedert hij In de sporthal «P. Verhelst» te Sint-Gil- lis-Dendermonde beleefde de Ros Bei- aardstad zijn zoveelste turnhoogdag. Turnvereniging Werken Baart Kracht or- ganizeerde er de achtste Ros Beiaardcup waarvoor naast belangrijke Vlaamse Turnverenigingen ook honderden lief hebbers opdaagden. Zij zagen Sportac Deinze met de wisselbeker vertrekken. Misschien was de publieke belangstel ling wat kleiner dan voorheen maar de kwaliteit van het turnwerk maakte het organizerende WBK toch gelukkig. Op de uitnodiging gingen naast klubs uit Oost- Vlaanderen, Olvmpia Merelbeke, Gym- nastica Melsele, Altis Eeklo, Rust Roest Sint-Niklaas, Sportac Deinze, Gymclub Waarschoot, Vo'ksmij Gent en Forza Ritmica uit Gent, ook het Westvlaamse KVG Oostende en het Antwerpse KKMT Mechelen in. Zij werden verwelkomd door WBK-voorzitter Marcel Joos die naast een nieuwe lente ook een nieuwe wisselbeker beloofde. Na drie opeen volgende overwinningen was de vorige trofee definitief op de schouw bij Spor tac Deinze beland. Stevig werk dus van de turners. Zowat alle nummers bekoorden door muziek, beweging, kleur, originaliteit en (of) kwaliteit. Het groeps- en ritmisch werk, waarmee vooral de Gentse klubs uitpak ten, bleek voortreffelijk terwijl de turn kring Rust Roest uit Sint-Niklaas en de Oostendse turnvereniging verrasten met ludiek werk. De thuisspelende WBK- ploeg legde, ondanks enkele moeilijkhe den bij de voorbereiding, toch keurig werk op de mat. De einduitslag, een opstelsom van de kwoteringen van de turn-, pers- en pu blieksjury, was eigenlijk geen verrassing. Sportac Deinze wordt ook de eerste eigenaar van de nieuwe Ros Beiaardcup die door gemeenschapsminister Nor bert De Batselier werd uitgereikt. Na Sportac Deinze volgden Forza Ritmica Gent, Olympia Merelbeke, Gymnasti sche Volksmij Gent en Werken Baart Kracht. De achtste Ros Beiardcup bracht ruim drie uur turnhoogstandjes. H.A. vorig jaar startte bij de veteranen. .Aan de microman legde hij uit dat hij halfweg vorig seizoen bij de veteranen begon te koersen. Naarmate het jaar vorderde ging hij beter rijden. In de winter bleef hij doortrainen op de wielerbaan te Gent. Hiermee legde hij de basis van zijn huidige vorm vast. Hij is er tevens van overtuigd als de vorm van het ogenblik aanhoudt dat hij in staat is om meer koersen te winnen. Willy Roels werd tweede vóór René Hey boer en Fernand De Waele. Bij de D-categorie ging de zege naar August Van Woensel die in het wiel van Maurice Van Petegem had kunnen blij ven. Frangois Van Dael werd tweede vóór René Muel en Robert Gobert. Deze uit slag was na de wedstrijd stof voor heel wat discussie. Ondertussen weten we dat na een massaspurt, als er geen fotofi nish is, nogal wat getw ist kan worden. Als men een uitslag zou opmaken aan de hand van de gezegdes van- de renners zouden ze met twintig bij de tien eersten zijn. Geen gemakkelijke taak dus voor de wedstrijdleiders. M.V.A. De uitslagen: Cat E 10 deelnemers: 1De Wispela re Norbert: 2. Van Heule Maurice: 3. Van Wijnsberghe Robert; 4. Truyens René; 5. Verheggen Etienne; 6. De Beul Adolf; 7. Janssens Georges; 8. Pieters Gilbert; 9- Van Roven Gaston; 10. Nevt Henri. Cat E: 12 deelnemers: 1. Daniël De Pauw; 2. Marcel Mortier; 3- Jerome Wille; 4. Sylvère De Vos; 5- Leon De Rieck; 6. Maurice Everaert; 7. André Van Oost; 8. Frans Nees; 9. Jean Portaels; 10. Eric De Graeve. Cat D: 14 deelnemers- 1. Van Woensel August; 2. Van Dael Frangois; 3- Muel René; 4. Robert Gobert; 5. Ex-aequo Ryckewaert Pierre, De Troetsel August, Vermeersch Roger, Verhelle Roger; 9. Gevaert Gerard; 10. Piet Marchand. Cat C: 16 deelnemers: 1Van Peteghem Maurice; 2. Roels Willy; 3. Heyboer Re né; 4. De Waele Fernand; 5. Ex-aequo Helleputte Francis, De Clercq Carlos, Moes Jan, Keppens Edilbert; 9- John Heyndrickx; 10. Ferket Robert. Volgende wedstrijden: Zondag 28.04.91 te Zeveneken, Nieuw- poort. Start om 14.00 uur (cat E) en om 16.00 uur (catC D). Woensdag 01.05.91 te Baaigem, paro chiecentrum St.-Bavo. Start om 13 30 uur (catE), 15.00 uur (catD) en om 16.30 uur (cat C). Turnen. Gymnastica Melsele met 'Cheerleaders' tijdens de Ros-Beiaerdcup (foto Piet Hermans) Turnen. Werken baart Kracht presenteerde 'Colours' tijdens de Ros Beiaardcup (foto Piet Hermans) In deze gemeente zijn de renners het gewend om op een prachtige lichtlopen- de omloop te koersen, maar om orga nisatorische redenen werd uitgekeken naar een ander parkoers. Op die manier moest de drukke Dendermondsesteen- weg niet bereden worden en waren heel wat seingevers minder nodig. Verande ring is echter niet altijd verbetering. Nogal wat renners hadden last om de vele bochten te verteren. Om 14.00 uur stonden 23 E-renners en 13 E-plussers aan de start. En die vele bochten waren blijkbaar geen probleem voor Victor Wartel die reeds in de 3e ronde zo geweldig te keer ging dat hij zijn gezellen in de steek liet. Jerome Wille en Marcel Mortier hadden waar schijnlijk niet gerekend op zulke vroege aanval, want ze zaten achteraan in het peloton en waren enigszins verrast. Ze moesten alles uit hun kas halen om de sterke Wartel bij te benen. Deze 3 ren ners bouwden een respectabele voor sprong op. Pech echter voor Marcel Mortier die in de 7e ronde lek reeden öp die manier minstens een mooie ere plaats verspeelde. De voorsprong werd zodanig groot dat de plaatselijke politie het nodig achtte de 2 koplopers een paar ronden vroeger te doen stoppen. Eigen lijk moeten wij tot vervelens toe herha len dat Wartel de spurt won vóór Jerome Wille. Ondertussen hadden zich nog 3 renners losgewerkt: Maurice Vander- cruyssen, Daniël De Pauw en Walter Coessens. Terwijl de spurt voor de 3e plaats in volle gang was kwam Piet Van As nog opdagen uit de groep en hij kon enkel Maurice Vandercruyssen nog ver schalken. Zo werd Daniël De Pauw 3e vóór Walter Coessens en de genoemde Piet Van As. Bij de E-plussers was er weinig te note ren. De groep bleef volledig samen tot het einde van de wedstrijd. Het was opmerkelijk dat steeds Norbert De Wis pelare vooraan te zien was, hetgeen ons doet besluiten dat hij meerdere malen probeerde de groep te ontlopen maar daarin niet slaagde. Etienne Verhegge had het in de eerste ronden vrij lastig om bij de groep te blijven. Doch naarmate de wedstrijd vorderde voelde hij zich steeds beter. Hij begon er moed in te krijgen, want hij weet als het op spurten aankomt dat hij bij de rapsten van het peloton hoort. Hij had goed gegokt want hij won de spurt voor de 1ste plaats vóór Jos Verhaert en Maurice Van Heule. Na de wedstrijd kon echter niet iedereen akkoord gaan met de gang van zaken. Het is echter niet aan ons om daarover een oordeel te vellen. Om 16 uur werden de C- en D-renners de baan opgestuurd. Voor de gelegen heid konden we spreken van een om vangrijke groep. 43 C-renners en 21 D-renners kwamen een rugnummer af halen. De 2 categorieën startten met een tijdsverschil van 1 minuut, met de D- renners voorop. In de eerste ronden viel weinig te noteren want de groep bleef samen. Er waren wel enkele pogingen van Robert Gobert. Ook Pierre Rycke waert schudde al eens aan de boom doch het was vergeefse moeite. Bij het ingaan van de 7e ronde kwamen de twee groepen samen. Het was dus uitkijken geblazen op dit parkoers. Voor sommige renners lag het tempo te hoog. Bij de D-renners moesten o.a. Jos Verheven en Leon Buyst afhaken. Op een 7-tal rond en van het einde gingen 3 renners in het offensief. We noteerden de namen van:' Piet Marchand, Robert Gobert en Karei Alen. Gobert knapte duidelijk het mees te werk op. Eens we dit gezien hadden konden we er van overtuigd zijn dat dit de goede ontsnapping was. In de laatste ronde liet Robert Gobert zijn gezellen in de steek. Hij won afgescheiden vóór Karei Alen en Piet Marchand. De spurt voor de 4de plaats werd gewonnen door Raoul Lampaert. Zoals reeds gemeld vertrokken de C- renners 1 minuut na de D-renners. Bij het zien van de inschrijvingslijst wisten we reeds dat het een keiharde wedstrijd zou worden. Verschillende renners maakten het tempo hard. Stefaan Pee- ters, José Bourgeois, Freddy Foré, Jos Van Miert en vooral Gilbert Farazijn probeerden de groep aan flarden te rij den. Meestal zagen we een langgerekt peloton wat er op wijst dat het tempo inderdaad hoog lag. Slachtoffers van het hoge tem po waren Marcel Van Alboom, Gilbert De Graeve, Julien De Baets... We zagen tal van ontsnappingen maar allen waren van korte duur. Een poging van Freddy Fore samen met Stefaan Peeters en Marc Hendrickx was de moeite om te noteren, doch ook zij hielden het maar 2 ronden vol. Herman Van de Perre stak ook eventjes zijn neus aan het venster. De toeschouwers begonnen zich al op te warmen voor een massaspurt maar in de 15e van de 17 af te leggen ronden ging Graham Webb zo hard op de pedalen duwen en enkel Carlos De Klercq slaag de erin aan te pikken. Wat er in de laatste ronde allemaal gebeurde is bijna ongelooflijk. Herman Van de Perre sprong in één ruk tot bij de leiders. Hij had er echter wel voor gezorgd nog reserve genoeg over te houden om de spurt voor de zegebloemen te winnen. Een Carlos De Klercq werd tweede, al hoewel aan zijn gezicht te zien was dat hij diep had moeten gaan, en Graham Webb, ooit wereldkampioen bij de ama teurs werd derde. John Heyndrickx. Wil- fried Mathijs en Gilbert Farazijn lukten er ook nog in het peloton in de steek te laten. Zij bezetten de overige ereplaat sen. De spurt van het peloton werd gewonnen door Maurice Van Petegem vóór Mare Michiels. Opvallend is toch dat verschillende renners het niveau van vorig jaar (nog) niet halen Wij citeren enkele namen: Gery George, Jan Moes, Francis Helleputte, Marcel Van Alboom, Freddy Van Impe, Edelhert Keppens... Hopelijk komen ook voor hen eens betere tijden. M.V.A. De uitslagen: Cat E 13 deelnemers. 1. Verheggen Etienne; 2. Jos Verhaert; 3. Van Heule Maurice; 4. Van Wijnsberghe Robert; 5. Pieters Gilbert; 6. De Smet Maurice; 7. De Wispelaere Norbert; 8. Janssens Ge orges; 9- De Beul Adolf; 10. Van de Borre Walter. Cat E: 23 deelnemers: 1 Victor Wartel; 2. Jerome Wille; 3- Daniël De Pauw; 4. Walter Coessens; 5. Petrus Van As; 6. Maurice Vandercruyssen; 7. Sylvère De Vos; 8. Verbeke Maurice; 9. Frans Nees; 10. Van Oost André. Cat D: 21 deelnemers: 1Robert Gobert; 2 Karei .Alen; 3. Piet Marchand; 4 Raoul Lampaert; 5. August Van Woensel; 6. Roger Vermeersch; 7. Pierre Rycke waert; 8. August De Troetsel; 9- Johan Van Slycke; 10. Richard Wijnants. Cat C: 43 deelnemers: 1. Herman Van de Perre; 2. Carlos Declerck; 3. Graham Webb; 4. John Heyndrickx; 5. Wilfried Matthijs; 6. Gilbert Farazijn; 7. Maurice Van Peteghem; 8. Mare Michiels; 9- Willy Gillis; 10. Jozef Van Miert. Robur-Lede l-l. Eddy Huylebroeck zal deze bal nog bemachtigen en scoren vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28