Ronde van Vlaanderen W.A.O.D. Guy Van Hese Petanquenieuws van Hof Ter Burst Wim De Smet Glenn D'Hollander Serge Pitet wint zesde lenterit mmóm imi fP WIELRENNEN Amateurs in Buggenhout: O.V.W.B.-wielrennen Nieuwelingen in Buggenhout: Juniores in Lede: 30 - 26.4.1991 - De Voorpost Amateurs in Velzeke. Peter Van Peteghem kon zijn vijfde zege binnenrijven. Nu valt het rondewerk af te haspelen. Er wordt begonnen in Italië (nic) Met 69 kwamen de liefhebbers aan de start in Buggenhout en ze hadden er blijkbaar toch wat zin in. Thierry Moes kops, die zich trouwens herhaaldelijk liet opmerken, waagde reeds in de derde ronde een poging. Hij reed twee ronden alleen maar toen zich in de zevende ronde een kopgroep vormde van dertien renners was hij er opnieuw bij, samen met Mike Robbrechts, Steven D'Hondt, Johan Buelens, Mare Claus, Steven Van Aken, Bart Borms, Jean-Marie Vernie, Guido Van Eester, Flip Wouters, Pascal De Pauw, Mare Buggenhout en Jean Boone. Daarbij bleef het niet want nog twee ronden later kwamen ook Walter Ongena, Werner Wuyts, Peter Van Huffel en Guy Van Hese aansluiten. Zeventien renners op kop dus. Mare Claus (pech), 1. Willy Deloor 49,2. Juiien Logier 34,3- Michel Michiels 33, 4. Ignace Van Moer 31, 5- Omer Van Molle 30, 6. Antonio Cecchinato 29, 7. Serge Pitet 27, 8. Giuseppe Salesse 20,9- Daniël Hubleau, 10. Pierrot Dewit, 11. Fras Aerts 8, 12. Johnny Lambrechts 7,13. Daniël Verhel- Jean Boone, Bart Borms en Mike Rob brechts vielen daaruit nog weg en dus stormden ze met dertien de elfde ronde in. Vernie, Buelens en Moeskop voerden het hoge woord in die leidersgroep maar het was Vernie die kon wegspringen, achternagezet door Guido Van Eester en Werner Wuyts. Toen dit trio reeds een kloofje van een driehonderd meter had geslagen kon ook Guy Van Hese nog aanpikken. Dit kwartet ging naar de beslissende spurt. Guy Van Hese kon de fel opzittende Van Eester een tiental meter achter zich houden. Johan Bue lens won de spurt voor de vijfde plaats, voor Walter Ongena en Moeskops. Streekrenner Steven Van Aken was ne gende. Wielrennen. Gunther Van den Bossche was de snelste bij de nieuwelingen te Berlare (vdwg) OVWB-wielrennen. Omer Van Molle, de super-veteraan in aktie (xl) Tijdens de maand mei organiseert Petanqueclub Hof Ter Burst Lebbeke vier tornooien die telkens aanvangen te 14.15 uur en waarbij de inleg 120 fr. bedraagt. Op woensdag 1 mei organiseert men, in samenwerking met P.C. Securitas, een tornooi met vaste doubletten. Inschrijven kan met vanaf 13.30 u. en men begint om 14.15 uur. Op donderdag 9 mei, O.-L.-hf.-Hemelvaart, heeft er een tornooi met vaste tripletten plaats. Op zondag 12 mei een tornooi met vaste doubletten en op zondag 26 mei, in samenwerking met Petanqueclub Securitas, een tornooi met vaste tripletten. Deze tornooien gaan door op de terreinen van Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, Lebbeke. Tel. 052/35.59.29. Op de club is er speelgelegenheid op vrijdag, men speelt altijd meli-melo, en men begint er om 20 u. Op zaterdag vanaf 19 uur speelt men ook meli-melo. 's Zondags kan men er spelen vanaf 14 u. De inleg voor de meli-melo op zondagen van mei tot september bedraagt 100 frank. Men beschikt over 9 binnenterreinen en 11 buitenterreinen. Wielrennen. Johhny Scheerlinck haalt het nog net voor de Nederlander Robby Bijvanck foto Mijs) VWCL-wielrennen. Bij de C- en D-renners ging de zege naar Antwerpenaar Van Brulle. Ook voorzitter Eddy Van De Meirssche kwam de sfeer opsnuiven (nic) Met 44 waren ze aan de start in Buggen hout en dat is een mooi aantal. Ze zouden het echter niet lang bij mekaar uithouden. Reeds in de tweede van de negen af te leggen ronden sprongen Glenn D'Hollander, Kris Van der Sypt en Steven De Wolf weg. Het was al meteen gebeurd. De anderen zouden deze vluchters slechts aan de aankomst te rugzien. De groep had zich verzoend met het overwicht van de drie koplopers, zodat het publiek eigenlijk wat bij de neus was genomen. Toch zorgde D'Hollander nog voor enige spanning. In de laatste ronde wipte hij van zijn maats weg en arriveerde met 20 sekonden voorsprong voor De Wolf en 30 sekon den op Van der Sypt. Men moest drie minuten wachten om Gino Robberecht de spurt van het pelo ton te zien winnen voor Kris De Bondt. Als echte vrije liefhebber zou je ten minste aan deze prachtige ronde een maal moeten deelnemen! Het golvende parcours en de brede steenwegen die de 'ronde' biedt zijn sensationeel, zeker omdat er met volgauto's een ware kara vaan achter het peleton volgde en hier en daar een renner ertussen in die verwoed de achtervolging inzet na tech nisch defekt of bandbreuk. De organisa tie was perfekt en de veiligheid werd optimaal door de begeleiding van de bereden politie en niet te verge'en de tientallen seingevers die deze 11e ronde nodig had om alles in goede banen te leiden! Het was ongeveer dertien uur rond de middag toen we te Aaigem toekwamen op het dorpsplein en menig renner, waaronder tientallen buitenlanders, stond reeds ongeduldig aan de inschrij vingstafel want de opkomst van deze wedstrijd is en was enorm! Niet minder dan 173 deelnemers boden zich aan om hun rugnummer af te halen en neem daarbij de twaalf volgauto's plus de wed strijdleiding en motorrijders, dan kun je ongeveer een beeld maken van wat een pracht van een wedstrijd we tegemoet gingen, zelfs de weergoden waren goed gezind, al was het vrij fris toch bleef het droog! Dan om veertien uur was het zover; met loeiende sirenes vertrok de grote wielerkaravaan richting St.Ante- links om aldaar via een eerste helling de stwg. op Oudenaarde op te rijden. Am per enkele km. ver en de eerste band breuk werd gemeld, even verderop een tweede slachtoffer, er kwamen nog meer bandbreuken en eigenaardig ge noeg waren het vooral onze Noorderbu ren die te voet werden gesteld, men zou haast durven stellen dat het in feite normaal is want met welk materiaal zou een zuinige Nederlander hier op de vlaamse wegen zijn kilometers afmalen? Een volgende oproep doorheen de radio was een belangrijke, want het was een van de favorieten, Wim De Wael, die lek reed en deze sluwe Hollander maakte zich niet al te druk om deze ophouding want op professionele wijze, achter de auto, keerde hij moeiteloos tot in het peleton! Ook Toine De Cabouter moest het op zijn 'profs' doen want anders was er van terugkeren geen sprake en op haar beurt was de wedstrijdleiding mild en deed een oogje dicht en waarom niet? De snelheid bedroeg altijd rond twee a drieenveertig per uur en bij het binnen rijden van het grondgebied Geraardsber- gen deden de jongens nog een trapje bij zodat men de indruk kreeg alsof de aankomst in zicht was. Ongelooflijk, de ganse bende stormde op de muur af alsof er hun leven vanaf hing, maar voor de begeerde bergprijs waren ze net iets te laat want een tiental renners had zich losgewerkt en deze zouden naar de pre mie kunnen dingen. Het was de Neder lander Velter die de centen op zak stak, net zoals bij de broodrenners was het voet aan grond zetten bij de laatste draai van de muur toen een renner bleef haperen, omdat hij zijn verzet niet meer rond kreeg en daar tegen het wegdek ging! Na de belangrijkste hindernis te hebben genomen stevende de groep recht op de leiders af met als logisch gevolg dat een hergroepering plaats vond, natuurlijk had de muur zijn tol geëist want veel renners hadden moeten afhaken tijdens de helse jacht op de leiders en het was wereldkampioen Van Renterghem en diens ploegmaat De Mitz die zeer bedrijvig waren in de spits van het peleton. Bij het binnenrijden van Woubrechtegem, dus op de plaatse lijke omloop, was het zover, en wie dacht dat er even zou gerust worden had het bij het verkeerde eind want in die zes plaatselijke ronden begon het spervuur van demarages maar eerst! Tal van vluchtpogingen, maar telkens vruchte loos, tot zich een twintigtal renners los werkten en deze ontsnapping zou de definitieve zijn want hoe groot ook het weerwerk was van de overigen de voor sprong vergrootte beetje bij beetje! On dertussen was reeds de 'muurkoning' Velter op kousevoeten uit de wedstrijd verdwenen met de gedachte dat 'zijn dag niet meer stuk kon, maar de sportieve zijde van hem was niet zo denderend. Het zal hem en zorg wezen! Nu bij het ingaan van de laatste ronden sprongen een zestal weg uit de tweeentwintig man sterke kopgroep. Deze zouden niet meer verontrust worden en zij zouden voor de zege gaan spurten. Dat was echter zon der de wgard gerekend, want eerst was het Roebrouck die zijn kans waagde om er alleen van door te gaan, maar de anderen reageerden gevat en dan perste Scheerlinck er nog eens alles uit om de ultimo cilometro in zijn eentje af-te-as- pelen en zo recht naar de overwinning te rijden, echter niet zo eenvoudig want het spurtende vijftal kwam nog gevaarlijk opzetten in de laatste vijftig meter! Jonn- hy moest de tanden stuk bijten en er alles uitpersen om de bloemen naar zich toe te halen en in deze opzet lukte de ninovieter nog tijdig. Vermoeid, maar dolgelukkig bolde Jonnhy over de meet en voor deze vijfenveertig jarige spitsrij- der van 'Orlando, was een van de moois te, zoniet de mooiste, zege binnen om zijn palmares' te sieren! In de spurt om de ereplaatsen met het peleton was het vooral Van Renterghem die geviseerd werd en hij, werd dan ook nog nipt geklopt om winnaar te worden van de groepspurt, zelfs tijdens de achtervol ging op de leiders werd de wereldkampi oen het meeste werk overgelaten en dat was niet naar zijn zin, maar ja die 'trui' weegt zwaar en de meesten kijken er graag naar en om ernaar te kijken mag je er niet voor gaan rijden! hdg Uitslag 1. SCheerlinck Jonnhy 122 km. in 3u01 2. Bijvanck Robby 3. 't Seyen André 4. Smet Marco 5. Roebrouck Eugené Wielrennen. Winnaar Scheerlinck in gesprek met de microman (foto mijs) Men kon in Lede moeilijk van een boeiende wedstrijd spreken, al bracht een ganse reeks ontsnappingspogingen toch heelwat animo. Nooit geraachten de vluchters echter ver genoeg. Zo reed Andy De Vriendt zich enkele keren in de kijker. Eerst solo en dan met Pieter Vandenheede en Ivan Caethoven als kompanen. Veel later in de koers liet hij zich nog eens zien met Johan De Proft en Luc De Moor. Ondertussen hadden al enkele anderen het kommando overge nomen maar ook zonder veel resulta ten. Ivan Caethoven opnieuw met de onvermijdelijke De Proft en Mario Ar- deel, maar ook Stefaan Van Mossevelde en Luk De Gent hadden al verdienstelijk werk geleverd. Toen zes man kon ont snappen naar het einde toe, leek het ernstig. Daarachter volgden vijf achter volgers. Caethoven, Van Remoortere, De Smet, Vandenheede, De Vriendt en Cat- toor zorgden nog voor enige spanning tijdens de finale, waarin de snelle De Smet de spurt won, vóór Caethoven, De Vriendt en de rest. Bij zonnig maar vrij koud weer werd deze laatste rit verreden. In de derde ronde ging Serge Pitet aan de haal en wat de overige renners ook ondernamen, niets kon de vluchter beletten om verder voorsprong te nemen en met twee mi nuten voorsprong te zegevieren. In de spurt voor de tweede plaats toonde de Italiaan Antonio Cecchinato zich de snelste, vóór Ignace Van Moer en Willy Deloor. pe 5, 14. Octavio Scarlata, 15. Stefaan Mertens, 16 gelijk. Egied De Waerzegger en Emiel Peetermans. Wielrennen. Organisator William Goessens, samen met Patrick Van Renter ghem, de wereldkalmpioen, die samen met de nationale kampioen in de bloemen zal gezet worden (foto mijs) Uitslag 1. Serge Pitet, 2. Antonio Cecchinato, 3. Ignace Van Moer, 4. Willy Deloor, 5. Giuseppe Salesse, 6. Juiien Logier, 7. Omer Van Molle, 8. Michel Michiels, 9. Jean Spenders, 10. Stefaan Mertens, 11. Johnny Lambrechts, 12. Danny Verhel- pe. Eindstand Amateurs in Velzeke. Peter Van Peteghem haalde het nipt voor Tom Steels en Ronny Assez (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29