Rode Kruis Erpe-Mere beschikt over minibus Veertiendaagse 1991 van het Belgische Rode Kruis Wie krijgt kultuurprijzen Erpe-Mere Vijftig jaar scouts in Hofstade: "Waarom niet?" Vinkeniers in Erpe-Mere weer aan de slag SZSSSS Wandelen met de Kadees Jeugdhuis Dido speelt toneel 2 - 26,4.1991 - De Voorpost In de enkele jaren tijd dat het Rode Kruis van Erpe-Mere aktief is, heeft men bewezen dat er heel wat inzet is op alle vlakken. Dat hun werking gewaardeerd wordt, heeft men kunnen vaststellen bij de uitreiking van de cultuurprijzen toen deze vereniging gelauwerd werd in de vorige algemene vergadering van de culturele raad. Met die lauweren zijn ze niet op hun lauweren gaan rusten want intussen hebben zij verder gebouwd aan een ander projekt dat voor hen een toekomstdroom leek maar thans eveneens verwezenlijkt is: een minibus die wel niet als ziekenwagen zal fungeren maar waarvan men hoopt dat ook hij een grote bijdrage zal leveren bij de eerste hulpbezorging. De uitreiking van diploma's aan en kele EHBO-kursisten was een beste aanleiding om de nieuwe tweede handse minibus van het Rode Kruis van Erpe-Mere voor te stellen. We mochten vernemen dat de vereni ging door allerlei aktiviteiten een spaarpotje aangelegd had om deze droom te verwezenlijken en eind elijk was het zover. Na langdurige administratieve omwegen kan een ervaren ploeg medewerkers gebruik maken van een "ziekenwagen" in de meest begrensde zin want het is ze ker niet de bedoeling om de "100" te vervangen. Het ligt vooral in de bedoeling om zich snel en mobiel te kunnen ver plaatsen naar preventieve hulpak- ties en alhoewel het niet bedoeld is om zieken te vervoeren, dan is de minibus toch speciaal ingericht om een licht gekwetste te vervoeren. Hoofdzakelijk wil men er gebruik van maken om sport- en andere ak tiviteiten te begeleiden en de erva ring heeft geleerd dat het een uitste kend middel is om mensen te ver voeren bij hulpakties zoals men laatst nog meegemaakt heeft bij de brand in het rusthuis te Mere. Het nieuwe vehikel van het Rode Kruis kregen als meter mevr. De Waele en als peter fungeert burge meester De Langhe. Zij kregen bei den een kopie van de sleutels over handigd en mochten als "eerste slachtoffers" een rondje meerijden in de omgeving van het administra tief centrum Steenberg. Deze cere monie ging gepaard met het tradi tionele doopsuiker dat tijdens de receptie aangeboden werd. In de ziekenwagen van Erpe-Mere ontbreken nog enkele technische apparaten zoals een radio-installa tie en ander materiaal noodzakelijk voor hulpakties. Hiervoor was ter plaatse ook al een oplossing want een afgevaardigde van een firma in elektronika, geves tigd op het industrieterrein te Mere, kondigde een gift van een half mil joen aan, die hij schonk aan het Rode Kruis van Erpe-Mere zodat de aankoop van apparatuur geen probleem meer kan stellen. EHBO-laureaten Het is een vaststaand feit dat het belangrijk is mensen op te leiden die onmiddellijk slachtoffers kunnen Invullen belastingaangiften Zoals de vorige jaren zullen ook dit jaar zitdagen worden georganizeerd voor het invullen van belastingaan giften. Data, uren en plaatsen zul len later worden bekend gemaakt via de media. Men kan alvat alle vrijdagavonden terecht vanaf 19.30 uur in 'Soetekin', Nieuwstraat 32 te Lede. Men moet wel de nodige do- kumenten meebrengen. Deze dienst wordt j vzw Priester 1 bijstaan. De resultaten zijn er en kunnen dus niet ontkend worden. De kursisten leren trouwens op vrij korte tijd enkele technieken waar door zij in staat zijn levens te redden en juist daarom pleitte schepen H. De Waele voor dergelijke kursus- sen in de school met desbetreffende leergangen. Met de inzet van het plaatselijke Rode Kruis wordt aan een zeer belangrijke behoefte vol daan en het is verheugend dat het juist vrij jonge mensen zijn die zich interesseren aan een EHBO-oplei- ding. Ook voorzitter Baten pleitte voor een hart voor het Rode Kruis, niet alleen aan de hand van centen maar vooral door het gemoed en de helpende handen van de kursisten want juist deze laatsten doen iets concreets. Ook burgemeester De Langhe ver wees naar de diep psychologische achtergrond van de werking van het Rode Kruis want zij bieden niet al leen hulp op plaatselijk vlak maar zijn ook aktief in de internationale werking bij eventuele rampen o.a. via inzamelingen. In de huidige con stellatie is er dringend nood aan nog meer medewerkers en nog niet zo heel lang geleden heeft men onder vonden dat een Rode Kruisafdeling geen overbodige lukse is. Het organiseren van een EHBO- kursus kan dus ook niet beschouwd worden als een wervingsaktie en in Erpe-Mere heeft men de oproep alleszins op een positieve manier beantwoord en als dusdanig kunnen zij opnieuw enkele jongeren inscha kelen als "helper": Leen Bombaert, Agnes Cammu, Ilse Delfosse, Jozef De Maere, Agnes en Hilde Cammu, Els De Naeyer, An Gees, Joël Re- dant, Magda Slabbinck, Carla Slag mulders, Germ. Van der Mijnsbrug- ge, Jos. Vanderschuren. JV Erpe-Mere. De nieuwe EHBO helpers staan klaar voor de pas aangekochte minibus om een eerste hulpaktilet a, ondernemen (jv) L ha Van 26 april tot en met 12 mei 1991 Daarom gaan tijdens de Veertien- organiseert het Belgische Rode daagse 1991 (opnieuw) alle vrijwil- Kruis (opnieuw) zijn grootste infor- ligers de straat op en bieden de tra- matie- en fondsenwervingskampag- ditionele reeks zelfklevers te koop ne: de Veertiendaagse 1991. Onder aan. Van de opbrengst van deze ver- het motto 'Het Rode Kruis heeft je koop gaat de helft naar de plaatse- hart/hard nodig' wil het Rode Kruis lijke Rode Kruis afdelingen, die op de nodige financiële middelen, deze manier het grootste deel van maar dit jaar ook nieuwe mede- hun werkingsmiddelen verwerven, werkers werven om hulp te kunnen De Afdeling Aalst van het Belgische bieden waar dat nodig is. Rode Kruis hoopt op middellange Het Rode Kruis ontvangt slechts termijn een nieuwe ziekenwagen te geringe staatssteun en is dan ook kunnen aankopen. De andere helft erg afhankelijk van de vrijwillige fi- van de opbrengst van de stickerver- voor meer informatie terecht bij heer Carlos De Vuyst, tel. 77.94.89, of bij de heer Stefaan w lequet tel. 053-77.71.77. Maar q nationaal zal graag informatie vjln s strekt worden op tel. 02-645.45.Qbegi Zoals ieder jaar organizeert tjspoi Aalsterse Rode Kruis (opnieud'e11 haar E.H.B.O.-basiskursussjacti waarin tijdens vier lessen van twv'ta uur de basisprincipes van de eerjdat hulp worden aangeleerd. Twee vHoc deze kursussen vinden plaats in komende maanden: nanciële steun van de bevolking. het Aalsters Stedelijk Ziekenhu Vai Jeugdhuis Dido uit Erpe-Mere or ganizeert op 3, 10 en 11 mei een toneelvoorstelling met de 'Manderijntjeskamer'. Deze titel verwijst naar een Parijs' hotelka mertje waarin zich allerlei frivole tafereeltjes afspelen. De toneel groep Bandido luidt met een origi nele bewerking van dit stuk zijn vijf de speelseizoen in. op vier opeenvolgende zaterdag S£ om 9 u., beginnend op zaterdag .qq mei 1991 ^ee - in de Sint-Paulusparochie, Bott Zowel de Dorpszangers van Erpe als de Meerse Vinkeniers hebben de wekelijkse aktiviteiten herno men. Het kon echter niet dende rend genoemd worden want wegens de barre weersomstandigheden moesten de Erpse vinken maar ge durende een half uur fluiten. Ge lukkig zijn het nog maar oefenzet tingen en toch kan men nu al vast stellen met wie men rekening zal moeten houden tijdens het komen de seizoen. Zo zong Seppen van R. Van Tittelboom toch 411 deuntjes gedurende een half uur wat hem rond de kaap van 800 zou gebracht hebben indien de normale tijd afge handeld werd. Zijn naaste konkur- rent Rapid van W. Janssens bleek ook al in vorm te zijn want ook hij zong toch nog 397 keer. Napoleon van L. Van de Sijpe haalde 367 en Nadin van G. Uyttersprot 344 deun tjes. Waren er te Erpe voor de eerste oefenrit maar twintig deelnemers dan konden de Meerse Vinkeniers bijna met het dubbele aantal starten en hier toonde W. Janssens dat zijn Rapid al vroeg in vorm is want in de namiddagzetting perste hij er nog eens 671 deuntjes uit wat hem de overwinning opleverde. Babby van M. De Pauw had 90 aanslagen min der en Gaston De Cock volgde met twee vinken, Juul zong 558 keer en zijn Jef 532 maal. Daarna volgden de vogels van J.P. Tomme (Gaspar 455), Em. Verlé (Nancy 443), R. Sorgeloos (Heintje 395), H. De Lat (Dolleken 383), J. Van der Eist (El- vis 357) en Om. Denie (Will 329). De eerste overwinnaar van het sei zoen in de reeks promotie was Elke van W. De Meyer met 210 deuntjes. Toen volgden Barren van Et. Van den Houtte met 207, Fox van H. Redant 191, Nadin van G. Uytters prot 191 en Mira van D. Roelandt 177. JV Dwars doorheen de ruiten gaan, bo venop de tafel staan, op zoek gaan naar een draak. Laat me je broertje en je zusje zijn, je maatje en je lief. Met deze slagzinnen omschrijft de leiding van de scouts van Hofstade hoe men de viering op 1 mei van het 50-jarig jubileum van de groep ziet. Veel jubileumvieringen gaan verlo ren in een oeverloos gezwans over hoe goed het vroeger toch wel was in de groep. In Hofstade heeft men besloten het anders aan te pakken: men richt zich vandaag onder ande re op jeugdbewegingen. Daarom organiseren ze een speel- en aktivi- teitendag zoals een Dag van Jan en alleman, er is een aanbod van aktivi teiten voorzien, gaande van krijtte keningen maken, een clown, muzi kaal hoekje, body-painting, krings- pelen tot Benji slingeren, een reuze katrol met zwembadje, graffitti, enz. Het thema van deze namiddag is het jaarthema 1990-91 van WKSM "Waarom niet?", het snijdt geen specifiek aspect aan van het jeugdbewegingsleven; maar probeert op een sportieve manier aan scouting te doen. Sleutelwoor den, die in de slogans en activiteiten verwerkt zitten, zijn dan ook aktie, ontspanning, verwondering, ple zier, gemengde werking en verbroe der- en verzustering. Feesten is een stukje fier en geluk kig zijn en dit delen met andere mensen. De deelnemende groepen betalen dan ook een peulschil van de totale kostprijs. 600 m2 plastiek folie, 7 ton sjorhout, 50 spuitbussen verzorgen. koop gaat naar de nationale en in ternationale akties van het Rode Kruis. Zoals ieder jaar is er ook nu weer een wedstrijd waarmee vliegtuigti ckets en andere reizen te winnen melkstraat, op 4 opeenvolgeni zijn. dinsdagen om 19u30, beginnend Om hulp te kunnen bieden is het dinsdag 21 mei 1991 Rode Kruis ook aangewezen op de In het najaar volgt dan de eigenlijl vrijwillige inzet van zijn medewer- 'Helpers' kursus. kers. In Aalst zijn er zo'n 45, in heel Al deze leergangen zijn gratis, en i Vlaanderen ongeveer 20.000. Toch minimumleeftijd is 16 jaar. Inschii jlu| kan het Rode Kruis steeds nieuwe ven is mogelijk ter plaatse, bij yQ krachten gebruiken, niet alleen als eerste les. helper, maar ook als ambulancier of Voor meer informatie over de Roi als chauffeur, als lesgever, in de zie- Kruis-werking te Aalst kan m<£re kenhuisbibliotheek, en tenslotte steeds terecht bij dhr. Stefaan Wj ook achter de schermen, bijv. om de lequet, PR-verantwoordelijke, Pi administratie of het sekretariaat te ter Benoitstraat 24,9300 Aalst. T^ en 053-77.71.77 Indien een dergelijke funktie bij het Rode Kruis u aanspreekt, kan u verf, kilometers sjorkoord, een twintigtal bilzen, een grondboor, 50.000 liter water, een 30-tal men- sen zijn nodig om deze happening te laten lukken. Konkreet worden de de. Om 13 uur na de picknick kun nen de aktiviteiten beginnen en de ze lopen door tot 18 uur. Vanaf dan opent het café-chantant bij het kampvuur, waar men een natje cn een droogje kan krijgen. Ook de volwassenen kunnen aan hun trek ken komen. Voor hen wordt een route uitgestippeld, die zonder prij zen of vragen kan gewandeld wor den. Wandelsportvereniging De Kadees uit Aalst organizeert op zaterdag 11 mei een avondwandeling in het ka der van de sportmaand van de stad Aalst. De wandeling gaat onder het motto 'Lenteavond op Termuren'. Men kan vrij starten en aankomen in de stedelijke polyvalente zaal aan Schettenberg en Ressebeke en 20 kilometer die een kombinatie van beide afstanden. Ierdereen is welkom. Men kan vej trekken tussen 16.00 en 19.30 ui Aankomst uiterlijk om 22.30 ui Deelnemen kost 30 fr en na afloo de Gaston De Schepperstraat 4 te krijgt iedere deelnemer een origin Erembodegem. De deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden 8 kilometer door de 18,9308 Hofstade. Tel. 053/77.49.17 Gerstjes en het Osbroek; de 12 kilo meter langs de Wellemeersen ,de Verdere inlichtingen, opmerkin gen, verjaardagskaartjes, enz. kan je kwijt bij Rik De Deyn, Hekkestraat le postkaart als aandenken. Bovei dien bestaat de mogelijkheid om de aankomst deel te nemen aan ee barbecue. Meer informatie bij Wi fried De Vos (053/70.10.01 of Wil Langelt 053/21.11.62. Sinds de aanstelling van het nieuwe bestuur zijn er heel wat kultuurprijzen uitgereikt. Door de moeilijkheden en de onenigheden tussen het vorig bestuur en het gemeentebestuur van toen was er een zekere achterstand opgelopen. De nieuwe formatie, onder leiding van voorzitter W. De Troyer, heeft echter aan dit euvel verholpen en volgende maandag, 29 april, zal men in het Ontmoetingscentrum te Mere deze zaak op peil zetten. Tijdens de algemene vergadering nieuwe werking met de goede for- van de gemeentelijke kulturelc raad mule geschiedt, zal men de kultuurprijzen al of niet Kandidaturen: toekennen voor het jaar 1990. In In tegenstelling tot de vorige keren enkele maanden tijd werden ook de hebben de verenigingen blijkbaar prijzen, zowel individueel als voor moeten zoeken naar waardevolle een vereniging, voor 1988 en 1989 kandidaten maar toch zijn er nog reeds toegekend zodat men mag drie voorstellen gedaan om met de zeggen dat het huidige bestuur niet individuele kultuurprijs onder bij de pakken blijft zitten en inspan- scheiden te worden. In de eerste ningen levert om de kulturele raad plaats is er Arsène Verzelen uit Erpe-Mere. Zo zullen de Meerse vinkeniers opnieuw in lijn zitten, aandachtig te doen bloeien. Het groot aantal Erondegem die reeds vorige keer met de stol waarop de zangbeurten opgetekend worden (jv) aanwezigen bewijst telkens dat de voorgedragen werd en nu terug op de lijst staat. Deze eer heeft hij te danken om zijn inzet als leider van het plaatselijk kerkkoor en men hoopt dat hij thans meer stemmen achter zijn naam krijgt. Eén van zijn twee rivalen is Polidoor Verbraekel die door de Nationale Strijders- bond van Bambrugge voorgedragen werd. Sinds talrijke jaren is hij lid van deze vereniging die hij zelfs se dert 1976 leidt als voorzitter. De derde kandidate komt uit de klein ste deelgemeente en is voorgesteld door de lokale KVLV waarvan zij gedurende ruim veertig jaar secre taresse geweest is en op het huidig ogenblik het voorzitterschap waar neemt. Wat de cultuurprijs voor de vereni gingen betreft zijn er slechts tw kandidaten met de Civiele Bescht ming van Bambrugge en eens meer de fanfare Sinte-Cecilia Burst die ook al aan een twee* nominatie toe is. De vorige ke moest men het afleggen tegen KVLV-Erondegem en dit kc hoopt men dat men een "goede ke ze" maakt en dat ze hun vijftigjai bestaan met een lauwerkroon ku 7 nen verder vieren. Ook de C.B. v< Bambrugge bestaat al dertig jaar rekent evenzeer op de toekennii van de prijs. i I

De Voorpost | 1991 | | pagina 2