Juiévrain in het Dendermondse Noyon in het Dendermondse Quiévrain in het Dendermondse Jozef Debbaut uit Baasrode: het snelheidshok van de maand! Noyon in het Dendermondse De Voorpost - 26.4.1991 - 31 DUIVENSPORT ilbert Temmerman, Frans Van den Abbeele, Prosper Wese- aael, Camiel De Schoemaecker, Frans Van Der Straeten, Jean ecque, Victor en Theo De Ridder, Louis Van Vossel en Bob De rabander. Schoonaarde won Prosper Wese- ael de vlucht met de oude duiven voor i gebroeders Heirman, Maurits De joeve, De Dijcker en zoon (4', 5", 9", F, 14'), Robert De Winne (6' en 8', Eddy [vaert, Jean Christiaens. Gustaaf Vlae- jnck zwaaide met de bloemen bij de irlingen voor M. De Dijcker en zoon en 8'), Jean Christiaens, Omer lyckx, Henri Wesemael, gebroeders airman. Robert De Winne, Willy ïvckx, Prosper Wesemael. Berlare speelde Cameil De Schoe- iaecker (1' en 7') zeer sterk. In zijn joor volgden Basiel Wante, Danny De rabander, Eugene De Vos, Frederik ;hristiaens, Erwin De Grauwe (6C en 8'), Clement Blindeman. Danny De Braban der was de laureaat bij de jaarlingen voor Eugene De Vos. Een sterk resultaat voor Clement Blindeman met de 3C, 5', T, 91. Vroege duiven voor Basiel Wante, Kris Steeman, Roger Janssens, Frederik Christiaens, In het Verband Buggenhout - Baar- degem zwaaide Frans Van Der Straeten bij de oude duiven de plak met de 1', 4r, i 5", 6' of 4 op 5. Louis Van Biesen was goed voor 2' en 3' en verder de gebroe ders Cooreman en Achiel Vermeir. Bij de jaarlingen opnieuw Frans Van der Straeten de kopman met de 1', 4', 6', 9'- Vroege duiven voor Gustaaf Uyttersprot, gebroeders Cooreman (3' en 8C), Karei Rochtus, Jean Tilburgh. In het Verbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen klokte Jean Becqué de eerste oude duif maar zijn duifjes presenteerden zich goed met o.a. de 70' prijs reeds zijn zes duiven op de uitslag. Karei Ost won de eerste acces siet. Christiaan Van Uytvanck presen teerde een knap resultaat met de 3' en 15' prijs en de eerste bonserie. Albert en zoon Van Extergem kwam met de 4' en 6'als vroegste meldingen eveneens goed aan hun trekken. Willy Vereecken en Wilfried Costers, Frans De Smet, Johan Peersman, Theo Segers. Jean Becqué won de eerste van drie aangeduid. De tweede van drie aangeduid ging naar Karei Ost. Van Extergem en zoon won nen de tweede aangeduide serie. De jaarlingenvlucht wordt op het palma res geschreven van Frans en zn Van Haut. Christaan Van Uytvanck weet van wanten want ook in deze kategorie zat het snor met de eerste bonserie met de 2' en 5'. Vroege duiven op de bestatigers van Frans en zoon Van Extergem, Julien Cool, Albert Cool (6' en 10'), Omer Van Damme, Willy Geerinck, Jean Becque. Aan de 38' prijs wint Toon Van den Neste de tweede bonserie en een prijs verder ging de derde naar Gustaaf Verberck- moes. Het eerst drie aangeduide duiven op de uitslag noteerden we voor Willy Geerinck en de tweede ging naar /Albert Cooreman, die een drie op drie klokte. In het Verbond Baasrode - Marieker- ke speelden Victor en Theo De Ridder zich in de kijker bij de oude duiven met de 1' en 2' prijs. Met de 4' en 8' prijs was Lucien Noens goed voor een koppel duiven in de toptien. Kopduiven voor Denis Meskens, Firmin Van de Plas, Albert Van Gucht, Omer Quisquater, Jo zef Van Haesendonck, Frans Spiessens, isidoor Steenssens, Gaston De Leeuw. Eduard Hermans stond op het hoogste schavotje met de jaarlingen voor Albert Van Gucht, Adolf Gering (3' en 6'), Louis Van Keer, Isidoor Steensens (5', 8'-, Francois Van Steen, Petrus Rochtus, Rene en zoon De Man. Een goed resul taat voor Francois Van Ingelgem met een 5 op 6. Te Moerzeke-Centrum presenteerde Louis Van Vossel nog maar eens een eerste prijs voor Luc Verschelden. Mau rits Peelman kreeg ze in serie naar huis met de 3', 7', 8', 14' en daarbij het eerste koppel volgduiven. Vroege prijzen voor Jozef De Munck, Paul Wuytack, Paul Peelman, Thierens-Wilgenhof. Remy Verhelst, Frank Van Haute, Cyriei Smet wonnen series van twee aangeduid. Re my Verhelst en Maurits Peelman haal den de eerste series van drie aangeduid. In de jaarlingen kategorie klokte Luc Verschelden de 1' en 3' prijs. Vroege jaarlings op de plank bij Maurits Peel man, Benoit De Saeger, Paul Wuytack, Frans Van Riet, Franky De Sager, Roland Verbeke. Colman - Swerts speelde sterk met de 7', 8', 10' als vroegste vermeldin gen. Ook hier de eerste serie van twee voor Maurits Peelman aan de 13' prijs. Aan de 22' prijs de twee aangeduide van twee en de eerste van drie aangeduid voor Colma-Swerts. Albert DeNil won de tweede van drie aangeduid. Te Zele De Snelvliegers stond er geen maat op de kolonie Bob De Brabander bij de oude duiven met de 1', 2', 17' en 27' prijs of een 4 op 4. De waarborg- nummer en de eerste series van drie en vier aangeduid. Met de 5' en 10' prijs won Luc De Maesschalck de eerste aan geduide serie. Kopduiven voor leonard Mariman, Ediers-Certijn, Jules Chris tiaens, G. en A. De Maesschalck, Gustaaf Van Hespen, Dierickx-Visschers. Jules Christiaens won de tweede serie en Luc Van Elsuweghe de derde serie. De jaar lingenvlucht was een succes voor Eric Schepens met de 1', 5', 9* prijs als vroegste meldingen. Kopduiven voor G. en A. De maesschalck, Camiel De Schoemacker, Marcel Van den Bergen, Albert Van Winkel (8' en 11'). De eerste serie voor Luc Van Elsuweghe met de 3' en 4'. De tweede voor Gustaaf Dewilde en de eerste van drie voor De Wilde en de eerste van de vier aangeduid ging naar G. en A. De Maesschalck. Bij de duivinnen de 1' en 3' voor Luc Van Elsuweghe. Te Zele Eerlijk duurt Langst was de hoofdprijs voor Gilbert Temmerman in de kategorie oude duiven voor Marcel De Schoemaecker, Haentjens-Gijsens (3' en 11'), Leon Seymortier (4' en 7'), Jaak De Malsche, Luc Van Elsuweghe, Jos D'Hollander, Dierickx-Visschers, Gilbert De Block. Met de 13' en 16' prijs was het nog maar eens Gerard De Wan del die de eerste aangeduide serie won. Theo Van Elsuweghe was een prijs ver der goed voor de tweede serie. De eerste in de reeks twee van de drie was voor Haentjens-Gijsens, die aan de 28' prijs ook de eerste van drie aangeduid won nen. Theo Van Elsuweghe was aan de 54' goed voor de eerste van vier aangeduid. De zege bij de jaarlingen bleef in dezelf de familie. Het was deze keer Hubert Temmerman die het haalde voor Gilbert De Witte, Georges Van de Wielle, Theo Van Elsuweghe, De Maesschalck - Dhondt 5' en 6'), Luc Van Elsuweghe, Jos Dollander, Firmin Rombout, Willy Christiaens, Alfons Ediers. Aan de 14 prijs zette Luc Van Elsuweghe de eerste serie op de uitslag en aan de 15' prijs was de tweede voor Willy Christiaens. Aan de 27' prijs klokte Gustaaf Baert de eerste van drie aangeduid en ook de eerste van vier aangeduid was voor de Baert kolo nie. In het Verbond Lebbeke Centrum - Verbroedering roerde Frans Van den Abbeele de grote trom. Hij klokte als voorproefje de 1', 7', 15' prijs en daar zat het eerste koppel volgduiven van de vlucht tussen en meteen goed voor de eerste bonserie. Paul Wauters stond op de tweede plaats. Een speciale vermel ding verdient Frans Aeyels, twee duiven in de mand en die stonden op de 21' prijs. Goed voor de mieze tot 500. De tweede bonserie en de eerste series tot 50. Vroege prijzen voor Pierre Cooreman, Henri Verdoodt, Roger Joos, Paul Van Weyenberghe, Jozef Tilburgh, Pros Van Niewenhuyzen, Edward Moens. Een knappe uitslag voor Paul Van Nieuwen- hove, die begon aan de 8' prijs en had er aan de 54' prijs reeds negen duiven geklokt en in het totaal 10 van de 16, waartussen ook de eerste serie van drie aangeduid. Bij de jaarlingen was het Pierre Coor eman die de armen het hoogst mocht steken met als toemaatje nog een vroege 5' prijs. Kopprijzen voor Francois Hoof- teer, Frans Van den Abbeele, Jozef Uyt tersprot (4' en 6'), Frans Van Hoeymis- sen, Jean Van Heyghem, Jozef Buslot, Francois Vermeiren. Met de 12', 17', 18', 36' klokte Paul Van Nieuwenhove vier vroege duiven van zes. De eerste bonse rie en ook de eerste van drie. Winnaar Pierre Cooreman was goed voor de twee de bonserie. Jozef Uyttersprot won de eerste van drie aangeduid. Henri Ver doodt won 7 prijzen van 8 duiven. In de St.-Niklase Verbroedering was de zege voor L. en zn. De Dobbelaer. Voorzitter Albert Pyl speelde sterk met de 2' en 5' en 10' prijs. Kopduiven voor Van den Bossche en zn, Van Bogaert - De Bakker, Rene Fierens, De Maere - Blon- deel, Johnny Van der Veken. Rudiger Laureys. Met de 9* en 15' prijs een hele reeks series voor Samson en zonen. Met de 36' en 37' prijs stond er bij Rudv Felix een hele reeks zware prijzen achter zijn naam. Winnaar L. en zn. De Dobbelaer kregen ook hun deel van de prijzenkoek aan de 491 prijs. De jaarlingenvlucht werd beheerst door Van den Bossche en zoon met de 1' en 16' prijs en het zware pakket series. Kopduiven voor K. en zn. Claeyé. Karei Van Cauteren, Alex Dewolf, Van Bogaert - De Bakker, Jules Gautot, Benny Van Bogaert, Frans Bodson, Jozef Van Raemdonck, Mare Tinck (11' en 14'). Aan de 9" prijs was het Geroges Boeck- ling die de zware kalibers bovenhaalde. Marcel Noens nam ook een zeer ruim deel van de prijzentafel voor zijn reke ning. BENO Jozef Debbaut, gebroeders Van Laere, Etienne De Backer en Spaerkeer-De Rop. Victor Sigin, Freddy Moerman en Gilbert Temmerman In het Negenverbond om en rond Den dermonde moest er niet lang naar de uitblinker worden gezocht. Bij de oude duiven. Twee in de korf en op de uitslag de le en 2e en getekend Jozef Debbaut uit Baasrode en de 311 tegenstanders waren er aan voor hun moeite. Etienne De Backer lag zeker niet veel onder met de 6e en 8e en het tweede koppel volg duiven. Vroeger prijzen voor Jean Be cqué, een kolonie die zich in het begin van het seizoen ook vooraan nestelt. Verder Bosteels en zoon, Theo Dereu, Henri De Keersmaecker, Cornelis-Vle- minckx, Polspoel-Van de Walle, Jules Crickx, Theofiel Van Hoey. Jean Becque had aan de 27e prijs reeds drie volgdui ven op zijn constateur zitten, en 4 op 4 was er aan de 65e prijs. Etienne De Backer won de tweede serie van drie aangeduid. De Debbaut stunt werd bij de jaarlingen overgedaan door Etienne De Backer, die met de le en 3e prijs van 390 jaarlingen ook zijn eerst en tweede afgegeven duif op de uitslag zette. Met de 2e en 9e won ook Firmin Van de Plas twee duiven in de toptien. Verder vooraan Nobels-De Keyser, Leon Waumans, Gustaaf Van den Eynde, Paul De Maeyer, Leopold Mes kens, Louis Straus. Jozef Debbaut won aan de 38e prijs de tweede serie aange duid. De eerste van drie aangeduid ging naar Petrus De Wachter aan de 46e prijs. Etienne De Backer won de tweede van drie aan 84e prijs en had toen reeds 6 duiven van 8 in de constateur zitten. De St.Quentin vlucht in datzelfde Ne genverbond werd gewonnen bij de oude duiven door Jozef Debbaut met de le en 8e als vroegste meldingen de drie inge- korfde duiven op de uitslag. Kopduiven voor Frans De Wachter,Jan Pauwels (3e, 4e, 19e), Van Pellicom-Havez, Francois Kinders, Matthijs-Mees, Jean Becque, August Peersman, Philemon Pauwels, Jos Platteaux. Aan de 19e prijs won Jan Pauwels de eerste bonserie. Jules Crickx won de tweede aan de 24e prijs. De derde ging naar Willem Van Cleemput. De eerste van drie aangeduid was voor Matthijs-Meert, de tweede serie voor Bosteels en zoon en de derde voor Fran cois Kinders. Bij de jaarlingen waren de bloemen voor Van Landeghem - De Proft voor Dami- aan Van Keer, Jozef Debbaut, Nobels - De Keyser, Firmin Van de Plas, Franky Pele- man, Gustaaf Van den Eynde, gebroe ders Van der Borght, Dirk Huyck, Fran- gois Kinders (10e en 11e), Mare Pletinck. De eerste bonserie aan de 46e prijs voor Jozef Debbaut en aan de 58e prijs de tweede serie voor Verheyden-De Rop. Frans Pauwels won de eerste van drie aangeduid aan de 79e prijs. In het samenspel Buggenhout - Baardegem - Opdorp - Malderen was het eens te meer het hok Jozef Debbaut dat zich sterk aanstelde. Twee duiven inkorven en ze op de le en 2e plaats zetten, dat zijn cracks. Series, zetnummers, zetstukken verhuisden naar de Schipperskijk. Kopduiven voor Frans Van Acoleyen, Adriaensens - D.K., René De Batselier, Obus-Vergauwen (7e en 9e), Adolf Van Israël, Raymond Her mans, Raf Bijl. Het hok van Louis Van Hoorenbeeck blaakt van konditie met de 5e, 12e, 15e, 17e, 18e, 32e, 64e of 7 op 8. De eerste serie van drie was maar het topje van de prijzenberg. L. en J. Coor eman stonden op kop bij de jaarlingen voor Adriaenssens-D.K., Marcel Muys, Emiel Stallaert, P en zn Van Steen, René en zn De Man, Jos De Boeck, Raf. Bijl. Ook in deze reeks Louis Van Hooren beeck als blikvanger met de 5e, 7e (eerste bonserie) 13e, 20e, 81e, 96e of 6 op 6. De tweede bonserie ging naar P en zn Van Steen, die ook de tweede van drie aangeduid wonnen en 5 op 6 prijzen klokten. De eerste van drie ging naar Henri Moyson. In het Samenspel Zele schoten de gebroeders Van Laere in de roos bij de oude met Theofiel Van Elsuweghe als uitblinker met de 2e, 6e, 7e, 38e en 4 op 5 en alle eerste series. Met de 8e en 10e prijs wonnen Ediers-Certijn de tweede serie. Vroege duiven voor Antoine en zoon De Corte (3e en 5e) en Schiette- cat-Collewaert, Luc De Maesschalck, Van Doorslaer-Christiaens. Antoine De Corte en zoon Gert schoten in de roos bij de jaarlingen. Met de 2e en 10e prijs ging de eerste serie naar René De Maes schalck. Een knappe uitslag voor Chris- tiaens-De Coninck met de 9e, 12e, 14e, 17e, 24e en 5 op 5 en een hele waslijst vroege series. Met drie op drie aan de 29e prijs kregen de gebroeders Van Lae re ook nog hun deel. Te Berlare scoorden Spaenkeer-De Rop het hoogst bij de oude duiven voor Victor Sigin en Bart Michiels. Cesar Dau- we kreeg ze goed naar huis met de 4e, 5e, 9e, 14e, 15e, vroege duiven voor Rudolf Goossens, Danny De Brabander, Frederik Christiaens, Julien Raemd onck. Cesar Dauwe stond ook bij de jaarlingen goed geklasseerd met de le, 3e, 18e, Paul Cremers, Julien Bonnae- rens, Julien Raemdonck, Rudolf Goos sens (6e, 7e, 9e), Spaerkeer-De Rop, Frederik Christiaens. In de St.Niklase Verbroedering speel den Vereecken en zonen sterk bj de oude duiven met le, 3e, 4e, 10e of 4 op 6. Vroege duiven voor Nicque en zonen, Karei Van Cauteren, Freddy Delacourt, Cyriel Baert, Leon De Kraey, Van Vlier- berghe en zn. Met de 11e en de 19e scoorde Alfons Verbeke het hoogst in de series. Bij de jaarduiven een zege voor Nicque en zonen voor Hugo Van Moer en André Noens en Peter Mees en een goed resultaat voor Leon Fierens (5e, 6e, 7e), Van den Bossche en zoon, Theofiel Vonck, W en zn Kluskens en Willy Van Puyvelde. BENO Te UITBERGEN toonde Victor Sigin de kracht van zijn kolonie aan met de le en 2e prijs als bewijsmateriaal. Ook Patrick Van Kerckhove met de 3e en 5e als vroegste meldingen kwam goed aan zijn trekken. Kopduiven voor Raymond Van den Abbeele. Frans Geeraerts, Kamiel Bisschop, Kamiel De Gucht, Remi Van Malderen, Albert De Palmenaer. Kamiel Bisschop scoorde het hoogst bij de jaar lingen voor Remi Sigin (2e en 10e), Jozef Van Vossel, .Albert De Palmenaer, Raf Van der Sypt, Patrick Van Kerckhove (6e, 9e, 12e, 14e, 15e of een 5 op 5 en het hok in de kijker), Albert De Mes- maecker, Van Malderen-Merckx, Etien ne Van Hauwermeiren. Te SCHOONAARDE demonstreerde Freddy Moerman bij de oude duiven hoe sterk zijn kolonie momenteel wel is. Ook Patrick Hillaert was bij de pinken om zich een deel van de prijzentafel te winnen met de 2e, 6e, 9e, 1 le. Kopdui ven voor De Dijcker en zn, André Bon- naerens, Maurits De Groeve. Aan de 27e prijs wonnen N. en A. Bastiaens de mieze tot 500. Alfons Cool zat op de meest begeerde plaats bij de jaarlingen voor Patrick Hillaert, die zijn ereplaatsenrush door trok naar de 5e, 8e, 11e plaats. Vroege meldingen voor René Poppe, Robert De Winne, Leon De Kimpe, N. en A. Bas tiaens, Freddy Moerman, Mathijs-Ver- meir. Te ZELE-HUIVELDE behaalde Gilbert Temmerman met de oude duiven zijn tweede eerste prijs van het weekend. Adolf Heirweg begon met de tweede plaats maar kreeg met de 2e, 6e, 8e, 1 le, 21e, 26e, 32e een 7 op 8. De Backer-Vehent klokten eveneens twee duiven in de eerste tien met de 4e en 7e prijs. Vroege constataties voor Danny Van Puyvelde met de 3e en 5e, Philemon Staes en Louis D'Hondt. In de reeks duivinnen de le, 2e, 8e prijs voor Danny Van Puyvelde. De 3e en 4e voor Gregoire Bocklandt en verder Mare De Backer, Achiel Koeckelkoren en Irene Steeman. Van Driessche en zoon ston den bij de jaarlingen op kop voor Willy Geltmeyer, Geert Van Havermaet, Frans Van Dael, Mare De Backer, André Van Avennaet, Frans De Beule. De beste kolonie was die van Willy Ge ltmeyer met de 2e, 5e, 6e, 7e, 10e, 40e of 7 op 8. Hugo Van Overloop won de fietsserie bij de jaarlingen en Adolf Heir weg bij de oude duiven. BENO Gebroeders Heirman, Theo Van Elsuweghe en Van Cauter - Plas ker - Vehent met daarbovenop nog de 7e prijs. Gilbert Van den Hof was goed voor de 2e en 9e prijs. En dan een nieuw recital De Corte en zn met de 3e, 4e, 5e, 6e prijs en dat waren twee koppel volg duiven. De twee andere duiven stonden op de 14e en 19e plaats zorgden ook nog voor de fietsserie. In het Verbond Aalst-Lombeek stond er geen maat op de kolonie Van Cauter- Plas met de le, 2e, 3e, 5e, 22e, 29e, 4le, 83e, 146e, of 9 op 13. Camiel Cardon begon aan de 4e prijs en zette zijn 12 duiven op de uitslag. Vroege duiven voor E. Van de Winckel, P. Van Handenhove, Arthur De Boeck, Alfons 't Kint, Jan Pauwels, Roger Van den eede, Gebr. Cooreman. Bij de jaarlingen geen uit zondering. Ook hier Van Cauter-Plas als uitblinkers met de le, 14e, 15e, 16e, 54e, of 5 op 6. Jan Pauwels stond als tweede vermeld. Arthur De Boeck deed het goed met de 3e, 4e, 10e. Vooraan ook Octaaf De Bruyn, H en G Van Roy, Maria Van den Eynde, Camiel Cardon, Alfons 't Kint. BENO Te Uitbergen lukten de Heirman een dubbelslag. Ze wonnen zowel de oude- als de jaarlingenvlucht. Bij de oude ook nog de vierde en achtste prijs en in de jaarlingen de 13e en 14e prijs. Lucien Van Hecke scoorde goed bij de oude duiven met de 2e en lie. Patrick Sichin met de 3e en 5e Emiel Ediers 6e en 9e, Theo De Vleesschouwer, Jan Van De Velde in de toptien. Cyriel Poppe begon aan de 14e prijs en klokte 11 prijzen van 17 duiven. Bij de jaarlingen opnieuw een tweede plaats voor Lucien Van Hecke die aan de 27e prijs reeds 6 op 9 lukte. Urbain Vermeiren konstateerde vroege duiven met de 3e, 7e en 8e prijs. Bovenaan noteerden we Patrick Sichin, Roger Rog geman (5e, 6e, 9e). Te Zele-Huivelde plaatste Theo Van Elsuweghe een stunt met de le, 4e, 9e, 14e of 4 op 4 en daartussen zat de fietsserie. Gilbert Van den Hof en Willy Geltmeyer namen de andere podium plaatsen in. De Corte en zn hadden handen te kort om te klokken. Resultaat 5e, 6e, 7e, 8e. In de reeks jaarlingen wonnen De Bac- De provinciale snelheidskampioen Oost-Vlaanderen van 1990 is opnieuw langs de grote poort het seizoen 1991 binnengetreden. Na een maand kompe titie loont het palmares de moeite. Hij korfde op Quiévrain 35 duiven in en won 30 prijzen. Op St.Quentin en Noyon werden er 20 duiven ingezet en 17 waren er goed voor een prijs. 31 prijzen werden binnen de eerste tien gewonnen en er staan reeds acht eerste prijzen op het palmares. Het resultatenlijstje loont de moeite: Quiévrain: 24 maart Baasrode-Bor- nem-Mariekerke: 58 oude le, 3e, 6e (4); 62 jl: 2e, 4e, 8e, 10e (4); 31 maart Baasrode-Bornem-Mariekerke: 146 ou de: 14e, 18e, 49e, 59e (4); 212 jl: 18e. 30ej, 98e (4); 31 maart Denderbelle: 42 oude: le, 3e (2); 47 jl: le, 2e, 5e, 8e (5); 7 april Denderbelle: 40 jaarlingen: 5e, 7e (2); 14 april Denderbelle 36 oude: le, 4e, 7e, 10e (4); 14 april Baasrode-Bor nem-Mariekerke: 283 jaarlingen: le, 8e, 56e (6). St.Quentin 14 april Negenverbond: 478 oude: le, 8e, 153e (6); 562 jl: 3e, 21e, 46e, 131e, 225e (7). Noyon 14 april: Verbond Buggenhout-Baarde- gem-Opdorp-Malderen: 393 oude 7e. 8e, 19e. 68e (4); 21 april Negenverbond 311 oude: le, 2e (2); 390 jl: 14e, 38e (2); 21 april Verbond Buggenhout-Baarde- gem-Opdorp-Malderen 220 oude: le, 2e (2) BENO Duivensport. Jozef Debbaut, Lisette en Sabrina: de kolonie in de kijker (gvw)

De Voorpost | 1991 | | pagina 30