Kal ster se aktie voor Koerden (verd overrompelend sukses Sportmaand in sportminnend Aalst Steeds paraat Regenboog doet mee aan de verkiezingen Drukke agenda in het Vredeshuis s Iportraad P9RÏÜMNÖ De Voorpost - 26.4.1991 - 3 orig weekend waren deAalsterseKeizershallen het verzamelpunt van een izamelactie voor de Koerdische vluchtelingen. De organiserende Aalster- groep werd overrompeld door de onverwacht grote respons die zij regen op hun oproep naar winterkieding, medicijnen, voedsel en ander iilpmateriaal. De oorspronkelijke planning van de initiatiefnemers om in vrachtwagen met hulpverlenende goederen ter plaatse te brengen nest reeds worden herzien. Om het op dit ogenblik verzamelde materiaal vervoeren zullen er naar schatting reeds drie vrachtwagens nodig zijn. de oude zaal, achteraan in de alsterse Keizershallen beginnen dozen verpakte goederen, zich »renhoog op te stapelen. Vanaf za- :rdag 11. 10 u. tot zondag 18 uur, erden bijna ononderbroken ge zonken goederen aangebracht, otendeels door de Aalsterse randweer opgehaald. Men schat at er zo'n 100 a 120 ton hulpmate- aal door de handen van vrijwillige ledewerkers is gegaan. Klooster- ngen, echtparen, leden van jeugd- ewegingen, politici, hadden de lianden in mekaar geslagen om al 'iet afgeleverde uit de plasticzakken |e halen, te kontroleren en te sorte- ren. Zelfs een in Antwerpen verblij dende Koerd was zich komen aan- pieden om mee te helpen. Steeds jneer bijkomende opgestelde rijen (afels werden in minimum van tijd gevuld met bruikbare hulpgoede ren. Voortdurend was er nood aan ge past verpakkingsmateriaal. Hubert Vinck, een van de initiatiefnemers en «veldwerker» moest zelfs zon dagnamiddag nog naar de groot stad, op zoek naar dozen. Andere groepen vrijwilligers had den reeds van vorige week een groot pakket pamfletten bedeeld om de aktie duidelijk te maken en ver kochten op alle mogelijke plaatsen waar mensen samen kwamen, sti ckers tot financiële steun aan 50 fr. Huis aan huis, aan de kerkdeur bij de weekenddiensten, op de zater- dagmarkt, overal trachtte men fondsen te verzamelen om het ver voer van de ingezamelde goederen te kunnen bekostigen. Gelukkig heeft de Aalsterse bevol king duidelijk begrepen, dat er vooral nood is aan winterkledij. Ook heeft men alleen bruikbare za ken geleverd» verklaarden de sor teerders. Bij de onmiddellijke kontrole van het ingeleverde moest weinig of niets onbruikbaars op zij gelegd worden. Alles werd verdeeld vol gens mannen-, vrouwen- en kinder kleding. Schoeisel en ondergoed werd appart behandeld en verpakt. Schoenen gingen in dozen en wer den zo nodig van veters voorzien. Dekens, lakens, handdoeken, sjaals werden ook afzonderlijk behandeld en gesorteerd. Een huisarts, samen met de medewerkers van het Rode Kruis, keken de ingeleverde medi cijnen na op hun bruikbaarheid en verpakte ze volgens toepassing en houdbaarheid. Andere tafels leken rekken van grootwarenhuizen, gevuld met in geblikt fruit, groenten, aardappe len, visconserven, vleeswaren,... Hier werd ook alles zorgvuldig ge- kontroleerd op verpakking en in do zen gelegd. Zelfs koffie, deegwaren, rijst en Luikse stroop ontbraken niet op de voedingslijst. De niet on- Regenboog, beweging voor een ekologisch en demokratisch socialis me, regio Aalst - Zuid-Oost-Vlaanderen, heeft besloten aktief deel te nemen aan de komende parlementsverkiezingen. Regenboog is een rood-groene radikale beweging waarin niet-partijgebondenen het voortouw trekken en in hun streven gesteund worden door KP en SAP, zowel op lokaal als op nationaal vlak. De vorm waaronder Regenboog aan de verkiezingen zal deelnemen is tema van diskussie op een algemene vergadering in St. Niklaas op 27 april en van een latere algemene vergadering van de regio in mei. Voor de regio Aalst-Zuid-Oost-Vlaanderen zoals voor het hele Vlaamse land staat Regenboog open voor bredere samenwerkings verbanden met andere progressieven. Het kontaktadres: Regebo, Z-O-Vlaanderen, Groenlaan 39, 9550 Herzele, tel.053/62.64.36 of Grote Weg 178, 9500 Geraardsbergen, tel. 054/41.64.64 (Filip De Bodt). De regionale Regebo-groep organiseert een mei-avondviering op dinsdag 30 april vanaf 20 uur in het Kontaktcentrum Mikis Theodora- kis, Nieuwbeekstraat 35, Aalst, algemene inkom 50 fr, onder het tema Tropical Fuif. Op het programma: Gruppo de Musique Melodias del Peru, D.J. Dennis, informatiestanden, wereldwijnenbar, hapjes Chile con Car- ne, sfeer. Iedereen is natuurlijk welkom en vooral zij die aangestoken zijn door enige rood-groene kriebel. Weer of geen weer, zij zijn er altijd. De medewerkers van de stadsrei- nigheidsdienst zijn inderdaad altijd paraat. Ook wanneer de zaterdag se markt achter de rug is, kan men op hen rekenen. De marktkramers laten nogal wat verpakkingsmateriaal allerhande achter op de stoep en het komt erop aan de straten zo snel mogelijk weer netjes te maken. Een karwei voor stoere, altijd goedlachse jongens die het werk niet schuwen en niet bang zijn van de regen en de felle zon. (da) middellijk dienstige kledij zoals zo merkleding werd appart verzameld en zal een andere bestemming krij gen. Er wordt gedacht aan Roeme nië, Afrika of Kosovo. De organisatoren zijn reeds aan het onderhandelen met verschillende vervoersfirma's, om alles zo vlug mogelijk naar de Iraanse grens streek te brengen, om te proberen, snel te kunnen ingeschakeld wor den bij de bedeling aan de Koerden ter plaatse, die in de moeilijkste om- Aalst. Met veel zorg werden de goederen gesorteerd en verpakt a standigheden verblijven. Met het Ministerie van Buitenland se zaken werd reeds vroeger contact opgenomen. De inzameling van de geldelijke fondsen worden in elk ge val niet overgedragen aan Interna tionale Hulporganisaties maar zul len in de eerste plaats gebruikt wor den om eigen begeleiding en ver voer van de hulpgoederen ter be stemming te bekostigen. Dit kost uiteraard veel geld (ongeveer 100.000 fr. per vrachtwagen). Van daar dat er nog verder gegaan wordt met de verkoop van stickers en het zoeken naar financiële sponsoring. Aalst. De aktie 'Hulp aan de Koerdenis een overdonderend sukses geworden. Een massa hulpgoederen werd aangeboden (a) kTAD AALST Aalst, vanaf 14 uur. Deelnemende voetballertjes (6 tot 8 jaar) uit Baar- degem, SK Erembodegem, Herder- sem, TK Meldert, Welle en Een dracht Aalst. Diepzeeduiken - Doop georgani seerd door Hydra, school voor diep zeeduiken en Diepzeeduikschool IDS uit Aalst. Op het domein Zil- vermeer te Mol vanaf 10 uur. Begin nelingen vanaf 12 jaar. Jeugdzaalvoetbaltornooi georgani seerd door ZVC Koninklijk Atene- um Aalst in sporthal Ten Rozen in de Rozendreef te Aalst. Van 9 tot 2 tot 14 jaar, van 13 tot 15.30 u. tot 16 jaar, van 15.30 u. tot 18 u. tot 18 jaar en van 18 tot 19 uur demonstratie wedstrijd. Bekerto'rnooi zaalvoetbal georgani seerd door het 10 jaar bestaande AVZA in de sporthal Denderdal Kortestraat, Erembodegem van 10 tot 21 uur. Atletiek-jeugdmefdaillemeeting georganiseerd door de Kon. Atle- tiekklub E. Aalst op het Atletiekter- rein Osbroek vanaf 14.30 u. H.P. vjln sportminnend Aalst is de jaarlijkse terugkerende Sportmaand een 5.qbegrip geworden. Op 26 april wordt in groot-Aalst voor de 9de maal een t sportmaand ingezet waarin, onder organisatie van stadsbestuur, sport- id dienst, sportraden, sportverenigingen en zelfs bedryven, een waaier van jss activiteiten worden gebracht onder het motto: lichaamsbeweging zijn van i tyjvitaal belang voor iedereen. Het programma is dan ook zo samengebracht -erjdat alle leeftijdsgroepen en alle mogelijke sportdisciplines aan bod komen, e vHoofdaksent ligt echter altijd op recreatie en niet op competitiesport. in sporten, een glas drinken, herinne ringen ophalen, gezellig «na-spor ten», na-genieten. Daarom is het tornooi uitsluitend bestemd voor spelers die niet-aangesloten zijn bij een volleybalbond. Alle vereni gingen van groot-Aalst die wensen deel te nemen kunnen een gelegen- heidsploeg samenstellen. Ook indi- viduelen kunnen dit. De ploegen nemen het tegen elkaar op in wed strijden waarin niet winnen maar deelnemen het belangrijkst is. Om het recreatief karakter nog meer te benadrukken wordt er op nieuw in verschillende reeksen ge speeld. De ploegen die alleen voor die gelegenheid samengesteld wor den en bijgevolg normaal geen vol leybal spelen, worden bijeenge bracht in een reeks: zuiver recrea tief. Ploegen die regelmatig samen trainen, nemen het tegen mekaar op in een andere reeks: georgani seerd recreatief. Tevens is er een opsplitsing in damesploegen - he- renploegen - gemengd. Ook sup porters zijn van harte welkom. De finales worden voorzien rond 17 uur. Wandeling langs het L.P. Boon-pad Op zondag 28 april start om 9.30 u. op de Grote Markt te Aalst een recreatieve wandeling. Het wordt een geleide tocht langsheen het L.P. Boonpad over een afstand van 7 km. Er wordt gratis een brochure be zorgd aan elke deelnemer. De Na- tuurvrienden-Bergstijgers Aalst staan garantie voor een perfekte or ganisatie. Prijsuitreiking is voorzien rond 11.30 u. in zaal Dirk Martens in de Molenstraat te Aalst. Bekerkompetitie minivoetbal Op dinsdag 30 april start te 19 uur in de sporthal Ten Rozen, Rozen- dreef Aalst, de jaarlijkse bekerkom petitie minivoetbal, georganiseerd door het veteranen Minivoetbalver- bond van Aalst. Een tiental clubs zullen er aan deelnemen: 't Park, Inoxefina, De Geuzen, Elckerlyc, AZ'77, De Kring, BBL, OCLV, NMBS en W.W. Dit tornooi loopt nog tot vrijdag 31 mei. Aktiviteiten op 1 mei Op 8 mei hebben er een achttal aktiviteiten plaats in het kader van de sportmaand. Gedetailleerde toe lichting over al deze aktiviteiten kunt U vinden in een brochure die gratis te verkrijgen is op de Sport- dienst van de stad. Even de 1 mei aktiviteiten op een rij: Kattestraat 33, tel. 053/77.11.11. Voetbaltornooi Duveltjes georga niseerd door KSC Eendracht Aalst in het jeugdkompleks Zandberg, Vanuit een sportweek groeide het i initiatief uit via sportveertiendaag- a^se tot de huidige sportmaand. In a®|l991 wordt nu al voor de negende keer dit ruim vier weken durende ottsportfeest georganiseerd. Na heel enj wat voorbereidend werk is opnieuw 1 een aanbod tot stand gekomen van j meer dan 50 initiatieven: tornooien, 1 'J( demonstraties, stages of initiaties waarin ervaren en ook niet getrain- ;"'de maar sportminnende mensen r hun gading zullen vinden. Voornoemde initiatieven worden I bovendien nog aangevuld met de ■jaarlijkse klassiekers zoals het Re- creatie-volleybaltornooi, Superstar jop wielen, de Interscholentriath- Ion, en nu ook de Bedrijfssportdag en de Sporthappening. De manifestatie, voorbereid door D-| de Adviesraad voor de sport en de Stedelijke Sportdienst, hebben een I duidelijke recreatieve inslag met de j bedoeling een zo breed mogelijk publiek aan te zetten tot sportieve lichaamsbeweging in een ontspan nen, ja soms ludieke sfeer. Onze gezondheid, die ons allemaal zo nauw aan het hart ligt, maar waar heel wat mensen zo onvoorstelbaar weinig aandacht aan schenken, is nog steeds ons kostbaarste bezit. De j sport, elke vorm van lichaamsbewe ging, is het beste wapen tegen de schrijnende bewegingsarmoede. Wie zich wil wapenen tegen alle mo gelijke stresserende invloeden, moet zichzelf de levensnoodzakelij ke lichaamsbeweging gunnen. Daar is het in Aalst in de Sportmaand in de eerste plaats om te doen. T' Recreatievoileyhaltornooi 'e Op zaterdag 27 april start om 9 uur in de sporthal Denderdal inde Kor- e testraat in Erembodegem de sport- e maand officieus met een recreatie- 11 volleybaltornooi. Dit wordt voor de u 7de maal georganiseerd door het Stadsbestuur en de Adviesraad J voor de Sport, in samenwerking met 11 V.K. Erembodegem. In deze eerste aktiviteit ligt het ak sent vooral op het recreatieve, het ludieke, het sociaal aspect van de sport. Een dagje gezellig samen met een aantal vrienden, een beetje Aalst. Burgemeester De Maght hiel vorige vrijdag in het Vredeshuis een causerie over het liberalisme vandaag (a) In het Vredeshuis aan de Zonne- straat 26 te Aalst hebben de komen de weken weer heel wat aktiviteiten plaats. Op maandag 29 april om 20.00 uur is er Filkaf. Dit keer staat altruisme op de agenda. Spreker is Bruno Van Opstal, psychiater. Op dinsdag 30 april om 20.00 uur wordt er ruimte gemaakt voor poë zie en nachtvertellingen onder de titel 'Invoelen'. Roel Richelieu Van Londerzeel wordt met aangepaste gitaarmuziek begeleid door Jean Van der Schueren. De toegang be draagt 150 fr. Op zaterdag 4 mei is er de Nacht van het Vredeshuis in het KTA aan de Ledebaan. Toegang 100 fr. Aan vang om 20.00 uur. Op woensdag 8 mei in het kultureel centrum De Werf een debat over 'Wat na de Golfoorlog'. Met Jef Lambrechts van de BRTN radio, Mare Ooghe professor internationaal recht aan de Rug en Jef De Loof van het Vredeshuis en Frans Vanvolsem. Op zaterdag 11 mei om 20.00 uur barbecue ten voordele van Cotagir- wu in Rwanda. Etienne Bauwens licht zijn projekt toe. Op vrijdag 24 mei om 20.00 uur zwarte genees kunde, witte verpleegkunde met Jan Caudron. Zaterdag 25 mei om 20.00 uur benefietavond in de Kei zershallen als steun aan de Aalster se verenigingen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 3