Scholierenparlement Aalst over toekomst van Zaïre Politieke touwtrekkerij rond rustoord Op zoek naar een vakantiejob Aalsterse CVP jongeren wijzen met de vinger De Voorpost - 26,4,1991 - 5 Op vrijdag 11. waren in het jobstudentencafé in het jeugdlokaal van het Volkshuis Houtmarkt 1 te Aalst, jongeren te gast die op zoek zijn naar een vakantiejob. Ook zij die er al een hadden maar meer wilden weten over hun rechten en plichten, waren van de partij. De gespreksavond werd georgani seerd door de ABVV-Jeugddienst Marc Lenders, nationaal verant woordelijke van de ABVV-jonge- ren, J. Fiers personeelsdirekteur van een Aalsterse firma die veel jobstudenten tewerkstelt en een medewerker van het ministerie van Tewerkstelling en Arbeid brachten hun visie in confrontatie met getuig enissen van jongeren. De toekom stige jobstudenten voelden zich heel wat geruster na deze informa tie te hebben meegekregen. Zij konden ook met anderen erva ringen uitwisselen over het positie ve en negatieve van werken tijdens de verlofperiode. Aan de hand van een informatiebrochure die hen gratis ter hand werd gesteld, kon den zij nadien alles rustig nog eens nakijken en kregen zij ook de moge lijkheden uiteengezet voor oplos sing van eventuele problemen. Een lijst met vakantiejobaanbiedingen in de brochure ingesloten werd door heel wat jongeren gretig ge consulteerd in de hoop een gepaste vakantiejob te vinden. Aalst. Van de informatie over jobstudentenarbeid gepresenteerd door de ABWjeugddienst werd gretig gebruik gemaakt (a) Aalst. Ijverig werden de vacatures voor jobstudenten genoteerd (a) In het Duitse Eifelgebergte zijn weer wolven opgemerkt. De roedels wolven leven in een omgeving die zo natuurgetrouw hun habi tat benadert. Zaterdagnamiddag II. werd de 'Dag van de Aarde' op vele terreinen en Zaïrese relatie, mogelijke verdere vanuit vele gezichtshoeken bekeken in Aalst. Het marktplein gonsde van samenwerking en wijzigingen, ver- aktiviteiten en ook binnenskamers was er heel wat te beleven. Voor de nieuwingen in het Belgische ont- slotzitting van het tweede Scholierenparlement was de gemeenteraadszaal wikkelingsbeleid. Dhr. Luc Verbe- van het Aalsterse Belfort, dan ook volgelopen met belangstellenden. Op ke, afgevaardigde van het NCOS. het gelijkvloers werd een educatieve tentoonstelling bezocht en in de werkzaam op ^de projektendienst bovenzaal volgde men het simulatiespel omtrent een Derde-Wereld-pro- vertelde zijn bevindingen over Zaï- blematiek, opgevoerd door leerlingen uit de laatste twee jaren van het secundair onderwijs. Een heel schooljaar lang hadden in van vrije verkiezingen die moeten de Aalsterse regio een 60-tal leer- gevolgd worden door de oprichting lingen en een 10-tal leerkrachten- van een konstituante ter herziening begeleiders, verbonden aan volgen- van de grondwet, respekt voor de de scholen: Dames van Maria, mensenrechten als over het moge- Technisch Instituut Sint-Maarten lijk maken van een ekonomische {SMI), St. Jozef-instituut, St.-Jo- heropbloei van Zaïre door het zoe- zefscollege uit Aalst en Stella Matu- ken van oplossingen voor de schul- tina-instituut uit Lede, zich be- denlast, de besteding van de over langeloos verdiept in de situatie van heidsgelden, de vervanging van het 'Zaïre en het pokerspel van Noord- huidige willekeurige taxatiesysteem Zuid belangen' (genoemd als door een rechtvaardiger en even- zwart-wit belangen). wichtiger inning en de Zaïrese be- De perikelen in en rond de Golf, in volkingstoename die moet afge- het Centraal-Afrikaanse Rwanda, remd worden door middel van Al en de laatste Zaïre-rel toonden gemene Sensibiliseringscampagnes eens te meer duidelijk aan dat Bel- voor geboortebeperking, gië onvermijdelijk mee aan tafel zit Dhr. André Geens, Minister voor als er poker gespeeld wordt tussen Ontwikkelingssamenwerking Noord en Zuid om financiële of woonde de slotztting bij en gaf een strategische belangen, verstevigin- woordje uitleg over de Belgisch gen om energie- en grondstoffenbe- langen te vrijwaren... kortom om de macht. Iedere groep koos uit alle landen en belangengroepen, betrokken bij de Zaïreproblematiek, een eigen rol, die ze zo goed mogelijk, levensecht en de aktualiteit op de voet volgend probeerden na te spelen. Door zich in te spelen in een bepaalde rol, een belangengroep of bepaald land en uit de kreatieve confrontaties met anderen tijdens de verschillende parlementaire zittingen, waarop de problematiek wordt uiteengerafeld, kregen de leerlingen meer inzicht in de soms complexe Noord-Zuid- puzzel. In de resolutietekst van de slotzit ting hadden de leerlingen uit het scholierenparlement het zowel over doeltreffende economische en poli tieke hervormingen, de organisatie re en de delegatie NGOS, terwijl dhr. D'Hooghe van de Max Have- laarstichting de aktie voorgesteld door de Zaïrese Oppositie, nader toelichtte. Volgend jaar heeft er opnieuw in Aalst een scholierenparlement plaats. Het jaartema voor 1991-1992 wordt gekozen op 18 mei 1991 in de lokalen van de vzw Jeugd en Derde Wereld te Brussel. Ieder scholie renparlement mag onderwerpen aanbrengen. Het huidige jaartema werd trouwens door het St.-Jozefs- college uit Aalst voorgesteld. Wie interesse heeft om er volgend jaar bij te zijn, kan op volgend adres terecht: Scholierenparlement Re gio Aalst, Korte Nieuwstraat 12, 9300 Aalst, tel. 053/78.38.14. Vragen naar Luc Gordebeke of Dolores Baïta. Aalst. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron, de heer D'Hooghe van de Max Havelaarstichting, volgden de debatten tijdens het scholierenparlement (a) Aalst. Het rollenspel werd overtuigend en realistisch gebracht (a) De CVP jongeren van Aalst hebben met een ludieke aktie aandacht gev raagd voor de bouw van een rustoord aan de Aelbrechtlaan te Aalst. Die bouw blijft veel te lang achterwege en de oorzaak is een politiek touwtrek kerij. De CVP jongeren kunnen met deze gang van zaken onmogelijk akkoord gaan. Aalst. Imova organizeerde een goed bijgewonde diskussie avond in de Miki- klub a Zij namen het heft zelf in handen en organizeerden een ludieke eerste steenlegging. Bart Van Lysebeth, voorzitter van de CVP jongeren was de metselaar van dienst. Met deze aktie wensten de CVP jongeren van Aalst te protesteren tegen het poli tiek getouwtrek rond de bouw van het rustoord aan de Aelbrechtlaan. Zonder administratieve blunders en politieke onwil was de bouw al licht al gerealizeerd. 'Het zijn de daden die tellen, niet de zalvende woorden', aldus de aktievoerder die tot de vaststelling kwamen dat lot van de bejaarden in dit politieke geharewar blijkbaar maar bijkom stig is. Toch hebben de bejaarden recht op een menswaardige huisves ting. Vandaar ook dat de OCMW raad etoe aangezet werd op door tastend op te treden in dit aansle pend dossier. En om de OCMW Aalst. Imavo diskussie avond in de Mikisklub over 'burgermanifest en 'eden tot spoed aan te sporen, kre- demokratie' (a) gen ze een baksteen als herinnering bezorgd. Projekt op rust? De CVP jongeren van Aalst vragen zich trouwens af of men dit projekt op rust heeft gesteld. De bejaarden beleid in Aalst verloopt eerder moeizaam. De aanslepende dos siers betreffende de bouw van aan gepaste huisvesting voor de senio ren nemen zowel kwa duurtijd als kompleksitiet 'Dallas'-vormen aan. De OCMW raad gaat steeds verder met plannen van nieuwe huisvesting voor bejaarden, maar is er nog niet in geslaagd een enkel van deze pro- jekten te realizeren. De bouw van het rustoord aan de Aelbrechtlaan dient de absolute prioriteit te zijn. De bejaarden van het rustoord Sint-Lieven dienen eindelijk een menswaardige huisvesting te krij gen. De CVP jongeren protesteren te gen het politieke getouwtrek rond raad eindelijk en bij prioriteit het de bouw van dit rustoord aan de rustoord aan de Aelbrechtlaan rea- Aelbrechtiaan te Aalst. Zonder ad- lizeert en de huisvesting voor be- ministratieve blunders en politieke jaarden niet langer inzet in een poli- onwil was de bouw wellicht reeds tiek opbod, gerealizeerd of waren de werken minstens aangevat. De CVP jonge ren vragen dan ook dat de OCMW Aalst. De Jong CVP legde een symbolische eerste steen van het rustoord aan de Aelbrechtlaan

De Voorpost | 1991 | | pagina 5