Denderende Interscholenwedstrijd voor streekgerechten in het RTA te Aalst Hofstade huldigde verdienstelijke bloedgevers Forum wil wegverkeer in Aalst veiliger en vriendelijker laten verlopen Binnenplein Aalsters stadhuis opgebroken 6 - 26.4.1991 - De Voorpost Aalst. Gespannnen wachten de afgevaardigden van de 14 hotelscholen op het verdikt van de jury (a) Enkele maanden terug merkte dhr. Van Den Wijngaerde, direkteur van KTA 2 aan de Ledebaan te Aalst op, dat het een trend is geworden onder hotelscholen, dat men uitpakt met een wedstrijd. Nu zijn afdeling Hotel 15 jaar bestaat, zag hij daarin een aanleiding om over te gaan tot een dergelijke organisatie. Het werd dan ook de 1ste hotelwedstrijd van de beste leerling-kok voor de streekgastronomie. Vorige zaterdag heeft dit alles zijn 'beslag' gekregen en is een denderend sukses geworden. 'De belangstelling voor deze 1ste hotelwedstrijd heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen' ver klaarde de direkteur en terecht. Niet minder dan 30 kandidaten uit 14 verschillende hotelscholen stuur den een recept. Ze trotseerden daarbij de moeilijke culinaire opga ve van rundsvlees te verzoenen met 'Duvel' van de Brouwerij Moortgat uit Puurs. Daarmee stelden de orga nisatoren hun hoofdsponsor tevre den. Een neutrale vakjury van drie res tauranthouders zorgden voor de se- lektie op basis van de receptuur: dhr. Brunello van restaurant 't Wauweveld uit Affligem, dhr. Van De Wiele van 't Groothof te Loke ren en dhr. Keldermans uit Aalst. Het bleek geen sinecure want vele kandidaten waren aan elkaar ge waagd. Uiteindelijk werden 14 fina listen uit evenveel scholen weer houden. De olympische idee van deelnemen is belangrijker dan winnen was dan ook het motto vanaf de aanvang van de wedstrijd. Talrijke sponsors had den op eenvoudig verzoek van de initiatiefnemers een pakket van waardevolle prijzen ter beschikking gesteld. Zelfs al voor de start kregen alle deelnemers een koksvest ca deau. Bovendien was er een wissel beker aan de wedstrijd verbonden, die zou toekomen aan de eerste school die er in slaagde de wedstrijd drie keer te winnen. Hiermee werd duidelijk dat de volgende jaren het genomen initiatief gaat verder gezet worden. In twee reeksen van telkens zeven kandidaten, werden in voor- en na middag de geselecteerde gerechten door de aspirant-koks klaarge maakt. Een volledige schotel met het streekgerecht werd aan de jury- lelden gespresenteerd, terwijl zij proevertjes kregen voorgeschoteld om de smaak te kunnen beoorde len. Onder supervisie van dhr. Her- ve La Barthe, werden de gerechten aan het strenge oordeel van de vak jury onderworpen: mevr. Prové in- spectrice, mevr. De Mil, culinair journaliste van het 'Nieuwsblad', dhr. Brunello, restauranthouder, dhr. Coleman, BRT2 Omroep Oost-Vlaanderen, dhr. Gevaert, kommercieel-direkteur van de Brouwerij Moortgat, dhr. Gilissen, direkteur dienst toerisme van de Stad Gent, dhr. Van De Wiele, re stauranthouder en dhr. Vijverman Aalst. De heer Van de Wijngaerde, direkteur van KT Aalst, opende de eerste wedstrijd voor leerling-koks voor streekgastronomie (a) van N.V. Maredic. In de keuken beoordeelden de leerkrachten van de veertien deelnemende hotel schotel de bereidingswijze van de wedstrijddeelnemers. 'Het niveau van de smaak en de presentatie van de gerechten, lag boven datgene wat men normaal mag verwachten van studenten' ver klaarde na afloop supervisor H. La Barthe. Met biersausjes op basis van 'Duvel', werden plakjes van runderhaas, stoofpotje van tourne- dos, ossehaas met oesterzwam, ge roosterde haasbiefstuk met witloof, rundersauté met maïsverpakking, runderfilet in bladerdeeg, gevulde ossehaas met cantharellen en ge flambeerd gebraad gepresenteerd. Behaalde prijzen In de late namiddag was het verdikt gevallen en werd door de jury de rangschikking meegedeeld: vanaf de zesde prijs werden de deelne mers ex-aequo gerangschikt en ge klasseerd volgens het deelnemings nummer. Het waren: Nevens Kris van KTA2 Aalst, De Mol Johan van Groene Poort Brugge, De Baëre Mario van Ter Duinen Koksijde, Janssens Dirk van KTA Hasselt, Van Neste Koenraad van KTA De Panne, Martens Didier van Twee Bruggen Gent, Lombaert Danny van Coloma Mechelen, Sebregts Patrick van 't Stokhof Turnhout, Marijns Hans van VTS Leuven. De eerste vijf prijzen werden in de wacht gesleept door: 5de De Ko ning Kathy Merckxheem uit Merk- sem, 4de Stafford Geoffrey uit SHTI Oostende, 3de Accorso Jean-Christophe van ITMA Door nik, 2de Lasure Erwin uit COOVI Anderlecht en winnaar Perpet Wer ner uit de hotelschol van Wemmei. De negentienjarige Werner Perpet uit Grimbergen behaalde de eerste titel van leerling-kok voor streekgastronomie voor de kreatie van gevulde ossehaas met cantha rellen en Duvel. Samen met zijn leraar dhr. Braeckeleer had hij een recept uitgedokterd waarin ossse- haas samengaan met eendeborst, eieren, cantharellen, sjalotten, room, wortel, selder, boter, een bruine fond en het opgelegde streekbier. Beladen met nog een heel pakket; pakket van speciale vermeldingen, prijzen en bekers geschonken door de verschillende sponsors, provin cie Oost- en West-Vlaanderen en stad Aalst, verlieten de gelauwer- den KTA-Ledebaan in de hoop vol gend jaar opnieuw hun kans te kun nen wagen. H.P. Aalst. Het bestuur en een van de-gedekoreerde bloedgevers van Hofstade (a) Ook in Hofstade werden eretekens uitgereikt aan de verdienstelijke bloedgevers. Tussen haakjes het aantal bloedgiften. Het Pelikaantje, voor tien bloedgif ten en meer werd overhandigd aan Suzy De Winne(22), Luc Lorie (19), Lucien Baeyens (10), Omer De Nys (10) uit Erpe-Mere, Alfons De Somer (15), Jan Haems (17), Luc Lacroix (17), Irena Rogiers (10), Ninny Van Vaerenbergh (21), Florida Carkens (15), Mare De Rid der (14), Martine Keymeulen (14), Kathy Lecompte (14) uit Aalst, Leona Misotten (20), Godelieve Van den Bossche (13), Jan Verley- sen (19) uit Gijzegem, Rudy Costers (11), Martine De Smet (11) uit Aalst, Mare Kindermans 11), Regi- na Rabier 13) en Karina Van Hau- wermeiren (11) uit Aalst. De bronzen legpenning voor 25 bloedgiften: Frans Buelens (28), Jenny Everaert (31) uit Aalst, Nico le Petit (32), Guy Brisard (27), Louis Guns (34), Magda Vereecken (26) uit Aalst. Godelieve Dal- schaert (30), Hubert Nevens (33) uit Aalst, Hubert Vermeiren (36), Andre De Bruecker (27), Andre Meert (28), Lutgarde Vergeylen (29), Erik De Roy (27) uit Erembo degem, Patrick Roelandt (30), An- ny De Smet (28) en Gilberte Van- coille (28). Voor 40 bloedgiften werd de zilve ren penning en het bronzen kente ken overhandigd aan: Maria De Brucker (46), Eric De Winter (43) uit Aalst, Rita Rocls (43), Nicole De Corte (47), Paul Keymeulen (44), Adolf Van Oost (42), Lucien De Winne (51), Johan Roels (42), Abel Adam (46), Gilbert D'Haese (46), Andre Dutilleux (44), Paul Van Geert (45), Willy Adam (51). Marcel De Grauwe (44), Godelieve Janssens (44), Raymond Van Gyse- gern (46), Jozef Avoux (47). Magda De Keulenaer (47) en Paul Van den Brempt (52). De zilveren penning en het zilveren kenteken voor 60 bloedafnamen: Mathilda Dc Man (67), Julien Parc- wijck (68) en Yvonne Verspeet (66). De gouden baret voor 80 bloedaf namen: Etienne Roelandt (84) en voor 120 bloedgiften Augustin Dae- lemans die 129 keer bloed gaf. Hij kreeg de medaille van verdienste van de bloedgever met gouden pal men en het erediploma van het mi nisterie van volksgezondheid. Een dankdiploma werd overhan digd aan Paula Van Kerkhove en Frans Van de Abbele die de pen sioenleeftijd hebben bereikt. In vorige editie werd het standpunt van Forum toegelicht betreffende inspraak en participatie van de bewoners en de invoering van de algemene voorrang van rechts. In deze aflevering omschrijven we de houding van Forum tegenover de bepaling van Zone 30 en de snelheidsremmende maatregelen die kunnen getroffen worden in woongebieden. Bij urgentie wil het Forum voor Groot-Aalst de verblijfsgebieden afbakenen. Binnen deze zones moeten de verkeersveiligheid en de beleefbaarheid als absolute priori teiten worden gesteld. Er moeten 'langzaam-verkeersregimes' wor den opgelegd en waar nodig infra- struktureel afgedwongen. Deze ver blijfsgebieden vallen in principe sa men met de bebouwde kom. In de straten met doorgaand verkeer zal maximum de snelheid 60 km./u. toe gelaten zijn en binnenkort zelfs 50 km./u. Verder kan men ook snel heidsbeperkingen invoeren i.v.m. verkeerstekens, aanleg Zone 30, of wel door talrijke geïsoleerde ingre pen als verkeersdrempels, plateaus, enz... Het forum wil, dat binnen deze ver blijfsgebieden, een prioriteitenlijst dient opgesteld volgens volgende criteria: ongevallenstatistiek, kon- centratie van de zwakke weggebrui kers zoals de omgeving van scholen, bejaardentehuizen, speelpleinen en kinderrijke buurten. Wanneer in een verblijfsgebied wegeniswerken op stapel staan, dient tegelijk de verkeersveiligheid beoordeeld. Waar nodig kan men in één tijd en met weinig bijkomende kosten, bv. zones 30 realiseren of meer veilig heid voor minder geld. Funktionele bewegwijzering Volgens idee van Forum moet de bedoeling van bewegwijzering zijn: het doorgaand verkeer zo veel mo gelijk uit de verblijfsgebieden te we ren. Dat kan als een flink stuk door een uitgebreide voorselektie te ma ken bij het verlaten van de E40. Langs de verkeerswisselaar 'De Haring' moeten de bestuurders ge stuurd worden met bestemming Denderleeuw, Erembodegem, Cen trum, O.L.Vrouwkliniek, Moorsel, Meldert en Baardegem. De wagens met als bestemming de industriezo nes van Erembodegem, moeten van bij het verlaten van de autosnelweg tot aan de bestemming in de beste route geleid worden. Langs de Siesegemlaan moeten de bestuurders gestuurd worden met bestemming: ASZ, Wijngaardveld, Hofstade, KMO-zone Lion D'Or, Dendermonde, Gijzegem, Herder- sem en Wieze. Het gevolg van deze georganiseerde voorselektie zou zijn dat de Leo- poldlaan en de H. Hartlaan bedui- j dend minder nutteloos doorgaand verkeer zouden te slikken krijgen. Rekening houdend met de zeer be langrijke kruisende verkeersstro men van voetgangers, fietsers en auto's is dat zeer wenselijk. H.P. (vervolgt) Men is nu begonnen met het opbre ken van het binnenplein van het Aalsters stadhuis. Parkeren wordt er dus onmogelijk. Naast het aan brengen van een nieuwe riolering, wordt ook het wegdek van het bin nenplein vernieuwd. De werken zullen waarschijnlijk een drietal maanden in beslag nemen. Alle loketten van de diensten bur gerlijke stand, bevolking, sociale dienst, militie en volksgezondheid die uitgeven op het binnenplein, blijven open en zullen verder toe gankelijk blijven. Aalst. De rioleringswerken aan de binnenkoer van het stadhuis ziin reeds aangevat (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 6