12 - 3.5.1991 - De Voorpost Invullen belastingsaangiften Traditiegetrouw organiseert het ACW Aalst een reeks zitdagen voor het invullen van belastingsaangiften ten voordele van de leden. We ge ven hieronder een voorlopige lijst van reeds vastliggende zitdagen. - Aalst, Groen Kruis, zaterdfgen 27/4 - 11/5 -18/5 -1/6 - 8/6 - 22/6 van 9 tot 12u. in de zaal van de CM; woensdagen 22/5 en 5/6 van 17.30 tot 19.30u. in de Cardijnzaal. - Aalst, ACV Hopmarkt, dinsda gen 7/5 -14/5 - 21/5 en 28/5 van 17 tot 18.30u. - Aalst, St.Annakring, Roklijf 4: dinsdagen 28/5 en 4/6 van 17.30 tot 19.30u. - Aalst Immerzeel, sociaal cen trum: donderdag 13/6 vanaf 17.30u. - Aalst Mijlbeek, Apostelken: maandagen 27/5 en 3/6 van 17.30 tot 19.30u. - Meldert, café Herman, Dorp 1: donderdag 6/6 van 17.30 tot 19.30u. - Terjoden, parochiaal Centrum: zondag 9/6 van 9.30 tot 12u. - Herdersem, café St.-Antonius, Grote Baan 215: maandag 10/6 vanaf 17.30u. - Baardegem, Parochiale Kring: dinsdag 11/6 van 17.30 tot 19.30u. - Hofstade-Gijzegem, Ons Huis, Hofstade: zaterdag 8/6 van 14 tot 16u. - Moorsel, ACV-CM-secretariaat, Nieuwstraat: woensdagen 12/6 en 19/6 telkens om 18u. Eventueel meebrengen: huwelijks boekje, invaliditeitsbewijs, fiches van grondbelasting, lonen, vakan tiegeld, pensioenen, werkloosheid, vervangingsinkomsten, bewijzen van voorafbetalingen, giften, hypo thecaire leningen, pensioensparen, bewijsstukken van ontvangsten of betaald onderhoudsgeld, bewijs stukken van levensverzekeringspre mies en kosten voor kinderopvang. Op aanvraag: berekenen van de te betalen belastingen. Op het programma van de Vlaamse Vereniging voor Famiiiekunde, af deling Aalst Woensdag 8 mei 1991 te 20 uur in 't Apostelken, Apostelstraat 1 te Aalst (nabij de kerk van Mijlbeke): voor dracht over "Reële munten rekeneenheden tijdens het Oud Re gime", door de heer Eugeen Roets, voorzitter V.V.F.-Leuven. Woensdag 5 juni 1991 te 20 uur in 't Apostelken: voordracht over "Ge schiedenis van het Schrift" door Lie. hist. Lieve De Mecheleer. Similes regio Aalst: info-avond "Omgaan met agressie en kwaad heid" In een gezin met een psychisch zie ke brengen de spanningen door de ziekte soms agressie met zich mee. Als gezond gezinslid weten we daar dikwijls niet goed blijf mee. Boven dien hebben we het ook moeilijk met ons eigen kwaad-zijn tegen de zieke. Hierover spreekt ons Jan Raymae- ckers, direkteur van het Pajotten- landcentrum voor mensen met pro blemen te Lennik. Hij is sociaal ag oog, psycho-therapeut en seksuo- loog. Deze info-avond heeft plaats op woensdag 15 mei te 19.30u. in zaal 2 op de 4de verdieping van het Kultu- reel Centrum De Werf, Molen straat 51 te Aalst. Ook niet-leden zijn welkom! Films in Netwerk Zondag 12 mei 15u. Een hele schep geld (kinde ren) 20.30u. Au revoir les enfants (vol wassenen) Zondag 19 mei 15u. Mio, mijn mio (kinderen) 20.30u. Pelle, de veroveraar Zondag 26 mei 15u. De zomer van de valk (kinde ren) 20.30u. My life as a dog (volwasse nen) Woensdag 26 juni 15u. Lady en de vagebond (kinde ren) Toegang 80 fr. kinderen - 100 fr. volwassenen Kinderen "Een hele schep geld" Vier kinderen vinden toevallig in een bos een kist met een heleboel geld erin. Natuurlijk zijn ze blij maar dan ontdekken ze dat het geld van een diefstal komt. Wat gedaan? Vanaf 8 jaar. Met ondertitels. Zon dag 12 mei 15u. "Mio, mijn mio" Bosse is elf jaar en woont in Zweden bij zijn pleegouders. Hij droomt er van zijn echte vader te vinden. Een geest uit dromenland wil hem daar bij helpen. Een sprookjesverhaal van Astrid Lindgren. Vanaf 8 jaar, met ondertitels. Zondag 19 mei - 15u. "De zomer van de valk" Vier mensen ontmoeten elkaar hoog in de Alpen. Marie, een meisje van dertien jaar, zorgt voor een jon ge valk die zijn poot gebroken heeft. Dan is er nog Rick, een verwende punker, Sasse, een duivenliefheb- ber en Czerny die wilde dieren vangt om ze te verkopen. Vanaf 9 jaar. Met ondertitels. Zondag 26 mei - 15u. "Lady en de vagebond" Lady is een schat van een hond. Maar de twee Siamese katten van Aalst. Er werd duchtig gezocht naar eventueel ruilmaterieel op de vijfde beurs van minneralen en fossielen (a) "My life as a dog" De moeder van de tienjarige Inge- mar is zwaar ziek en kan zich niet meer ontfermen over hem en zijn oudste broertje. Hun vader heeft al lang niets meer van zich laten horen en de jongens worden bij familie ondergebracht. Ingemar belandt bij zijn oom op de buiten. Een beschei den film die genomineerd werd voor de Oscar beste regie en beste scenariobewerking. Zweden, 1985, 100', kleur, regie Lasse Hallström. Zondag 26 mei - 20.30u. De klandestiene pers in Vlaanderen Op 21 mei 1991 duikt het Masereel- fonds in de boeiende periode van de tweede wereldoorlog. Een periode tante Sarah maken haar het leven zuur. Alleen Vagebond slaagt er in Lady te troosten en te verlossen. Een Walt Disney tekenfilm. Vanaf 9 jaar. Met ondertitels. Woensdag 26 juni - 15u. Volwassenen "Au revoir les enfants" Een autobiografisch geïnspireerd oorlogsdrama met in de hoofdrol de elfjarige Louis Malle. Malle raakt bevriend met een Joodse jongen die door de direkteur verborgen wordt gehouden. Wanneer de Duitsers op een zekere dag een inval doen, wor den alle kinderen geconfronteerd met de volwassenwereld. Deze film kreeg de Gouden Leeuw op het filmfestival van Venetië en sleepte in Frankrijk maar liefst zeven Ce- sars in de wacht. Frankrijk, 1987, 105', kleur, regie Louis Malle. Zon dag 12 mei - 20.30u. "Pelle, de veroveraar" Op het einde van vorige eeuw emi greert de negenjarige Pelle met zijn vader uit het doodarme Zweden naar Denemarken. Het leven zou daar beter zijn en er zou meer geld te verdienen zijn. Zou. Deze film won de Gouden Palm van Cannes in 1988 en een Oscar voor beste bui tenlandse film in 1989. Denemar ken, 1988, 150', kleur, regie August Bille. Zondag 19 mei - 20.30u. die blijkbaar onuitputtelijk lijkt. Naarmate de tijdsafstand groeit neemt de belangstelling toe, en zelfs generaties die virtueel niets met die ingrijpende periode hebben te ma ken gehad, wentelen zich graag in het feitenmateriaal, de ideologieën, de items, de romantiek van de figu ren en de gebeurtenissen. Een soort van irreële nostalgie. Een vrij recent stuk geschiedenis waar uit direkt bruikbare lessen kunnen getrokken worden maar ook een brok historie waarvan de voorthol lende kontinuïteit nu pas haar volle beslag krijgt. Nik Bal, beter bekend als de gewe zen direkteur van de BRT Televisie, boog zich over een boeiend en in dringend facet van deze strijdbare periode, de adem en de ziel, de kommunikatie en de basisimpuls: "De Klandestiene Pers in Vlaande ren, 40-44". Hij schreef hierover een bijzonder verteerbaar en aan genaam kijk- en leesboek met een overvloed aan illustraties en au thentiek persmateriaal dat in sa menwerking met de BRT, eerst daags op de markt wordt gebracht. Het Masereelfonds heeft zich voor genomen de kulturele aktualiteit op de voet te volgen. Reden te over dus om de vlotte spreker en verteller Nik Bal, uit te nodigen voor een gezellige babbel over deze kleurrij ke materie. De avond wordt gestoffeerd door de projektie van ongezien beeldma teriaal en door twee lektoren die prachtige teksten uit deze klandes tiene periode voorlezen. De spre ker van de avond staat er ook op, rond zich een panel te verzamelen van mensen die, in het Aalsterse bij de klandestiene pers betrokken wa ren, om de avond te kunnen af te ronden met een verrijkende ge- dachtenwisseling en een kontaktna- me met het publiek. Langs deze weg nodigt het Mase reelfonds dan ook een zo ruim mo gelijk publiek uit, maar zeker diege nen die daadwerkelijk bij deze akti- viteit betrokken waren en wier ge tuigenis de avond zal inspireren. Het Masereelfonds vreest de kon- frontatie niet. Dus ook opponenten zijn welkom. Als het ware. De au teur signeert zijn werk. Van harte welkom dus. Deze avond heeft plaats in het C.C. De Werf in de Studio op niveau 1 op dinsdag 21.05.91 te 20u. in samen werking met de Aalsterse Stadsbi bliotheek. Inkom leden: 30 fr., niet-leden: 50 fr. Stoppen met roken in vijf dagen De dienst Volksgezondheid van het Aalsterse Stadsbestuur, organiseert samen met de Liga Leven en Ge zondheid een vijfdagenplan om met roken te stoppen. Van maandag 13 mei tot vrijdag 17 mei wordt telkens om 20 uur een bijeenkomst gehou den in de trouwzaal van het Aalo- sterse stadhuis. Het aantal deelne mers is beperkt tot 90. Derhalve is het aangewezen vooraf in te schrij ven. Dit moet gebeuren bij de Dienst Volksgezondheid Stadhuis, Grote Markt Aalst of telefonisch op nr. 053/77.11.11 toestel 267. Internationaal wagenspelenfestival Op zaterdag 4 mei in de voortuin van het Stedelijk Museum Oud hospitaal. Deelnemende gezel schappen zijn: - Speelgroep Filiassi (een 30 tal jonge mensen) uit Hilvarenbeek Nederland. - Toneel Tijl uit Ternat - Tejater Tureluut uit Houthalen - Toneelvereniging De Sinfra's uit Lokeren. Zij brengen een waaier van moder ne wagenspelen en straatteater. De ze teatervorm is tot op heden weinig fezien te Aalst en het ligt in de edoelingvan het Verbond dit jaar lijks te hernemen. Wall Party Op zaterdag 4 mei is er de fameuze «Wall Party» vanaf 19 uur in Jeugd huis Terlinden. Na de Chinese muur en de Berlijnse muur wordt nu ook in de club een enorme muur gebouwd en om middernacht afge broken en dit op de muziek van «Pink Floyd». Inkom gratis. Met de natuurvrienden naar Ant werpen Linkeroever Na jarenlange samenwerking en vriendschappelijke banden met de Natuurvrienden van Linkieroever, werden zij uitgenodigd op zondag 5 Lede. Paul Raesschaert uit Lede is een fier medestichter en lid van de Baardenclub (a) vrienden van de Muziekacademie van Aalst. Toegang is gratis. Op het programma staan: Wande ling langs het Willem Eeckelerspad via het beroemde strand van St.-An- neken, middagmaal in het clubhuis St.-Anneke (meegebrachte lunch, geleid bezoek aan de «Koekestad» Antwerpen, bezoek aan musea, voetgangerstunnel onder de Schel de en «bruine» kroegen... niets moet, alles kan. Kostprijs al-in: le den 200 fr., niet leden 250 fr. Sa menkomst en vertrek aan de zwem kom. Aelbrechtlaan te 9 uur. Info: 053/78.73.52. Open deur in Aalsters Koninklijk Lyceum Het goed, in een tijd waarin onder wijsmensen duidelijk opteren voor openheid en participatie, dat scho len hun deuren openstellen voor ouders, sympathisanten en andere geïnteresseerden. Het Aalsters Koninklijk Lyceum, middenschool II, heeft op dat vlak reeds een traditie opgebouwd. Op zondag 5 mei wordt deze traditie verder gezet en stelt de school toe gang langs de Pontstraat en de Hoogstraat, haar deuren ander maal breed open. Het publiek wordt vanaf 11 u. verwacht. Dan wordt een aperitiefkoncert geser veerd waaraan leerlingen en leraars aan meewerken. Om 11.30 u. kan De Komieken Op woensdag 8 mei om 20 uur brengt het Mechels Miniatuurthea ter in het C.C. De Werf de opvoe ring van het stuk «De Komieken», Organisatie van Lions Club Aalst ten voordele van de sociale werken zoals Levensvreugde, kerstpaket- ten enz... Werken aan Pontstraat en Kerk straat Op 15 mei e.k. starten de werken I aan de Pontstraat en de Kerkstraat te Aalst. De werken zullen in 3 fasen uitgevoerd worden: 1. Vanaf de Houtmarkt tot voorbij het kruispunt met de Bertha De Dekenstraat 2. Vanaf de Bertha De Dekens traat (kruispunt niet inbegrepen) tot aan het Priester Daensplein. 3. Vanaf het Priester Daensplein tot aan de Grote Markt. Een omleiding zal voorzien worden langsheen de Burchtstraat. Hier voor zal de nodige signalisatie aan gebracht worden. Vaderlandse Plechtigheden Op woensdag 8 mei V-dag zal in Aalst-centrum om 19 uur een sa menkomst zijn op het Vredeplein Aalst. Prof. Geys van het RUCA hapt even een middagbroodje op de vijfde ruilbeurs en tentoonstelling van mineralen fossielen te Aalst (a) Aalst. Het ACV van Erembodegem in feest bij de uitreiking van medailles aAalst. Vakantiegenoegens van Hofstade klaar voor een nieuwe organizatie (a) men terecht in het schoolrestaurant voor een maaltijd aan democrati sche prijzen: 300 fr. of 150 fr. voor een kindermenu. Vanaf 12.30 u. tot 16 u. worden de diverse vaklokalen opengesteld om kennis te maken met het «Geestelijke voedsel» dat in de school verschaft wordt. Vanaf 14 u. wordt ook voor ontspanning ge zorgd door optredens van leerlin gen in dansnummers, staaltjes acro- gym en basketshow. Vanaf 15.30 u. volksspelen. Vanzelfsprekend wordt er ook doorlopend voor een natje en een droogje gezorgd. Jubileumviering Catharinisten Op zondag 5 mei om 10.30 u. stipt in de schouwburgzaal van C.C. De Werf. Op het programma o.m. feestrede door Prof. Piet Thomas, voorstelling van kunstenaar Frans Minnaert in het kader van het Fonds Ludovic Moyersoen, evoca tie 100 jaar herinrichting, overhan diging van nieuw vaandel, uitvoe ring Katrienenlied en aanstelling van Ereleden. De jubileumzitting wordt gevolgd door een Banket in Salons Carlton. KWB-Fietsdag Net zoals vorig jaar organiseert KWB Regio Aalst opnieuw een gro te Fietsdag. Die gaat dit jaar door op zondag 5 mei. De Fietsdag be staat uit twee delen en staat volledig in het teken van het verkeer, 's Mor gens fietsen de deelnemers in eigen gemeente. Vanaf de middag komen zij samen op een regionale ontmoe tingsplaats. Als centraal punt werd de gemeentelijke basisschool van Herzele uitgekozen, waar vanaf 12 uur een spetterende animatie be gint. Zangavond Op maandag 6 mei om 20 uur heeft er een zangavond plaats in de Feest zaal van het Stadhuis Aalst, inge richt door Muza vzw, de vereniging van leerlingen, oud-leerlingen en aan het monument. Er zullen bloe men neergelegd worden en «The Last Post» zal worden uitgevoerd. Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van Moederdag heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een afwij king voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan wat betreft de toepassing van de geldende be schikkingen inzake wekelijkse rust dag. Deze afwijking geldt voor zon dag 12 mei. Ophaling gewoon huisvuil Op donderdag 9 mei (O.L.H. He melvaart) geen ophaling van ge woon huisvuil - het huisvuil wordt opgehaald op woensdag 8 mei. Maandag 20 mei (Pinkstermaan dag) geen ophaling van gewoon huisvuil - het huisvuil wordt opge haald op woensdag 22 mei. WSV De Kadees Richt in het kader van de sport- maand der stad Aalst een avond wandeling in «Lenteavond op Ter- muren». Dit op zaterdag 11 mei '91 met vrije start tussen 16 en 19.30 u. Aankomst uiterlijk om 22.30 u. Start en aankomst gaan door in het Stadslokaal, Gaston Deschepper- straat 4 te Erembodegem-Aalst. Wandelafstanden: 8 km: wandelen langs de Gerstjes en door de Os- broek; 12 km: wandeling langs Wel- lemeersen - Schettenberg - Resse- beke; 20 km: 8 km omloop 20 km omloop. Deelnemen kost 30 fr. met na afloop gratis originele postkaart. Bij aankomst mogelijkheid tot deel name aan barbeque. Info: De Vos Wilfried, Oude Gentbaan 239 Aalst. Tel.: 053/70.10.01 of Langelet Willy, Rozendreef 49 te Aalst. Tel. 053/21.11.62. Jaarlijkse bedevaart De jaarlijkse bedevaart Aalst - Averbode - Scherpenheuvel gaat door op zondag 26 mei '91. Vertrek

De Voorpost | 1991 | | pagina 10