ETNA-Bambrugge wint Jarakwis te Erondegem De Voorpost - 3.5.1991 - 13 Nog dit jaar komt er aardgas in Nieuwerkerken. Via Erembodegcm en de wijk Dries worden de leidin- fen naar het centrum van Nieuwer- erken gebracht. Dit jaar zouden reeds een 600 woningen op aardgas kunnen aansluiten. Tussen de Generale Bank en het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis zou een KMO-zone komen, ondanks hevig protest van de bewoners van de Kwalestraat. Een zestal bedrij ven zouden zich vestigen tussen de tuinen van de aanpalende woningen in de Kwalestraat. In- en uitritten zouden in de Kwalestraat liggen, wat een gevaarlijk kruispunt erbij betekent. Eendracht Nieuwerkerken speelt voor de eerste plaats in 4e provin ciale D. De promotie naar 3e ligt dus in het verschiet! Wegens interne reorganisatie (lees: besparingen) sluit het Nieu- werkerkse kantoor van het Ge- Aalst. Sympatizanten van ATB De Natuurvrienden luisterden geboeid naar de toelichting van de gids op de jaarlijkse meentekrediet zijn deuren op LP Boon wandeling (a) 01.06.1991 Naast de jongerenwerking heeft de Chiro van Erondegem-Ottergem elk jaar nog een paar nevenaktivi- teiten waarmee ze meer in de belan- stelling komen dan met de zondagse bijeenkomsten om de kinderen op te vangen en ze een opvoedende vrijetijdsbesteding te bezorgen. Eén van die aktiviteiten behelst een kwisavond die aan de negende uit gave toe was. Toevallig of niet maar deze keer namen ook juist geteld negen gelegenheidskwisploegen uit Erondegem deel aan de manifesta tie, samen met één team uit Otter- gem en twee groepen uit Bambrug- ge. Eén van deze twee laatste ploe gen nl. de Vriendenploeg Etna, won uiteindelijk het pleit na een span nende finale met de plaatselijke meisjeschiro Sint-Lieve. De andere twee halve finalisten waren '"k Weet Nie wie", die trouwens de der de plaats veroverden, en de Chiro De Belhamel van Erondegem. Op de vijfde plaats volgde dan de groep van de Gemeenteschool en verder nog de Petanqueclub, De Dieveput- vrienden uit Ottergem, het ACV, het Trommelkorps, de Majoretten, de Belottersclub en de plaatselijke Fanfare. Eens te meer was deze kwisavond een waar sukses voor de jeugdige inrichters die toch altijd van aan pakken weten, want ook hun andere aktiviteiten kunnen steeds bogen op een goede organisatie. JV om 6.30 u. stipt op het stationsplein met autocars. Deelnameprijs: 340 fr. Inlichtingen en inschrijvingen: Etienne Libaut, Hoveniersstraat 46 te Aalst. Tel. 02/210.62.28 tijdens de kantooruren. Eirm (IN) Oilsjt Er ging een schok door Aalst, toen vorig jaar een Panorama-reportage de generatie-armoede alhier in beeld bracht. Het besef dringt door dat er méér moet gedaan worden aan de schrijnende levensomstan digheden van mensen aan de rand van de samenleving. Er wordt me dewerking gevraagd aan de tot standkoming van een dokument, dat zowel voor het beleid als voor het grote publiek zijn belang zal hebben. Er wordt over «Eirm Oilsjt» in 1991 een boek geschreven. Het wordt het relaas van de zove- len, aan wie de welvaartstaat voor bij gegaan is. Het «Coördinatie comité voor Welzijnsbeleid» werd van verscheidene zijden uitdrukke lijk om een dergelijk initiatief ge vraagd. In eerste fase worden er kontaktpersonen gezocht. Wellicht kent U een of meer als arm te be schouwen Aalstenaar, waar - door U of door iemand anders - een in terview kan afgenomen worden? Laat het dan weten op het sekreta- riaat Houtmarkt 17 te Aalst. Tel. nr. 053/78.30.52. Kampioenenviering Op vrijdag 10 mei '91 heeft om 20 uur in de feestzaal van het Stadhuis de kampioenenviering plaats. Voor de periode oktober '90 tot april '91 worden kampioenen gehuldigd in presentatie door Willy Coen, voor zitter Adviesraad voor de Sport. Moederdagkoncert Op zondag 12 mei '91 organiseert serviceclub Kiwanis Aalst een Moe derdagkoncert in de feestzaal van De Bergstijgers Van 9 tot 12 mei: deelname klim- weekend Fontainbleu Dinsdag 21 mei: basiscursus klet- tersteig. Mei-juni: Praktijk kletters- teig in de Ardennen. Maandelijkse clubavond de 3de dinsdag van de maand op 20 uur in de gemeente school van Terjoden. Ninovestraat, Haaltert. VTB-VAB. Zondag 5 mei: tocht doorheen Frans Vlaanderen, front 14-18. Relatie en aktiviteiten vereniging voor alleenstaanden Vanaf 21 jaar, zowel ongehuwden, uit de echt gescheiden en feitelijk gescheiden als weduwen en wedu wnaars, die een nieuwe vrienden- kringwillen uitbouwen zijn hartelijk welkom. De vzw Raval is erkend door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en is aktief over het gehele Vlaamse land. Zondag 4 mei: dansavond Zondag 5 mei: wandeling Maandag 6 mei: kennis en ontmoe tingsavond Donderdag 9 mei: wandeling Info: 053/77.69.65 of 054/33.65.21 Tentoonstelling Vredeshuis Nog tot en met zaterdag 25 mei stelt de in Vilvoorde geboren Johan Charles Smets zijn schilderijen ten toon in het Aalsterse Vredeshuis. De kunstschilder is leraar aan de akademie te Liedekerke. Hij druk in zijn werken de herontdekking van de natuur uit met vele kleuren en krachtige penseeltrekken. Hij schil dert met ongecompliceerde zinne lijkheid, zowel landschappen als cir- kusartiesten. De tentoonstelling in het Vredeshuis, Zonnestraat 26 is dagelijks toegankelijk. Achterlinie Ter gelegenheid van 30 jaar Raket- aktie wordt een grote ledenwer- van Willem Nijholt. Getekende Aalsterse zegswijzen Nog tot einde juni kunt U terecht in het Aalsterse Codep-kantoor aan de Houtmarkt 1 voor de tentoon stelling tweehonderd getekende Aalsterse gezegden van Frans Wau- ters. Wie de visuele uitbeelding wil zien van «zen pansj afdrooin» of «zijn gal ooitspagen» mag deze ma nifestatie niet missen. Aan de ten toonstelling is een wedstrijd ver bonden met fraaie prijzen en voor iedere deelnemer een pentekening van Frans Wauters. Nacht van het Vredeshuis Op zaterdag 4 mei «Back to the sixties» in KTA Ledebaan 103. Met optreden van William Souffreau, Wigbert en Frans De Schrijver. Aanvang 20 uur. Inkom: 100 fr. Aalst. Vorige zondag werd aan de voet van het standbeeld van Dirk Mariens vertrokken voorde jaarlijkse 'LP Boonwandeling' (a) het RÏBSO, Molendreef te Aalst. Dit gebeurt ten voordele van de so ciale werken van de club, in zonder heid de steun aan patiënten van de nierdialyse. Het concert wordt op geluisterd door Johan Verminnen en Tars Lootens, die een program ma zullen presenteren dat naar Moederdag getint is. Voor en na het optreden wordt het muzikaal inter mezzo verzorgd door Los Para- guyos? De moederdagorganisatie begint om 11.30 u. en omstreeks 13 uur kunnen de aanwezigen een lunch gebruiken met stemmingsmu ziek. Voor het koncert van Johan Verminnen is de toegangsprijs 350 fr. Uitsluitend voor levenden Vriendenkring De Levensboom no digt uit op een voordracht met als thema «Uitsluitend voor levenden» door Mevr. Rita Van Holder op vrijdag 10 mei om 20 uur in zaal Korenbloem Grote Markt Aalst. Info: na 18 uur: 053/77.62.12. vingsaktie georganiseerd. De ver eniging wil haar 5000ste lid noteren. Per gezin en per maand wordt een bijdrage van 10 fr. gevraagd. De op brengst gaat naar elk van de 41 Aal sterse missionarissen. Info: Meule- schettestraat 16 Aalst. Tel.: 053/ 21.37.15. Vredesdag Op 8 mei om 19 uur Esplanade aan de Vredespaal, welkomwoord door schepen Patrick De Smedt, korte toespraak door Dr. Jef De Loof, vredesliederen. Om 20 uur in C.C. De Werf debatavond met Prof. van Audenhove, Dhr. Thielemans en Dr. Jef De Loof, moderator Frans Vanvolsem. Terzelfdertijd in de Werf tentoonstelling van de teke ningen van de Vredestekenwed strijd aan de Aalsterse scholen. Op zaterdag 4 mei om 20 uur wordt in C.C. De Werf het stuk Amadeus gebracht van Peter Schaffer in regie Streekbieravond Op zaterdag 4 mei organiseert de 150 jaar bestaande Koninklijke Har monie St.-Cecilia een streekbier avond in zaal "Maxens" Opwijk- straat 2 te Baajdegem. Aanvang 20u. Ruitertornooi Op zondag 5 mei organiseren de LRV-Vonckruiters een provinciaal ruitertornooi op de terreinen gele gen aan de Zwaneneststraat te Baardegem. Op dit evenement wor den niet minder dan 350 paarden en ruiters uit talloze verenigingen ver wacht. Vanaf 9.30 bekampen zij el kaar om de zege in verscheidene spring- en dressuurwedstrijden. Om 14.30u. start dan het feestprogram ma met de parade, de prijsuitreiking van de in de voormiddag gereden wedstrijden. Vaderlandse plechtigheden Baardegem sluit aan bij Moorsel d.w.z. om 17u. H. Mis, neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden in de Nieuw- straat, uitvoeren van "The Last Post" en gezellig samenzijn in het lokaal van de oudstrijders Nieuws- traat 13 Moorsel. KBG-Baardegem Op dinsdag 14 mei, bedevaart naar O.L.Vrouw van Fatima te De Pan ne. Vertrek om 8 uur aan Maxens de gewone opstappen. Vrije tijd in De Panne tot de H.Mis van 11 uur. Na de middag rondrit in de streek van Veurne, tot de Moeren en Hou- tem met o.m. bezoek aan de kerk van Wulveringem-Vinkem, het ka steel van Beauvoorde met gids mevr. Vyvey. Prijs 420 fr. Inschrijven tot woensdag 8 mei. Plechtige kommunikanten '91 Cornelis Debby, Vonckstraat 22; Merkcx Wim, Eerdegemstraat 50; Van Den Abbeele Tom, Eerdege mstraat 50; Van Den Eede Inge, Eerdegemstraat 55; Bayens Sandy, Mechelseweg 12; Dierickx Michael, Groenstraat 6; Van Der Gracht Wim, Meyesveldbaan 1, Lebbeke; Jacob Lina, Groenstraat 8; De Rid der Inge, Dorpstraat 5; De Ridder Eveline. Hoogstraat 101; Gyssens Nadia, Hoogstraat 69; Heyvaert Ka- trien, Kerkstraat 20; Van Der Borght Hans, Dorpstraat 73; Tibay Ritchie, Vonckstraat 48; Denys Kim, Europastraat 18; Jacobs Es ther, Dorpstraat 71; Joostens Sofie, Europastraat 41; De Dobbeleers Raf, Elderbergstraat 20. Aalst. De India-avond in 't Campnieke te Aalst haalde de vriendschapsbanden aan tussen Vlamingen in Indiërs (a) terende 20 franskens-fuif ter gele- s) genheid van de 18de verjaardag van Patsien, Heidi en Nancy. 20 Franskens fuif Op zaterdag 4 mei wordt U ver wacht in de Katholieke Kring te Moorsel. Vanaf 20 u. start de spet- Op het programma van LINIAAL - Op zondag 5 mei 1991 organiseert LINIAAL de jaarlijkse wandeling doorheen een stukje Nieuwerker ken. Zoals gebruikelijk is de start voorzien om 14 u. aan de O.L.V.- Hemelvaartkerk, op het dorpsplein van Nieuwerkerken. De wandeling is ongeveer 7,5 km. lang. Iedereen kan meewandelen: kinderen en vol wassenen, geoefende en occasione le wandelaars. Dit jaar wordt ge wandeld naar de omgeving van het kasteel van Regelsbrugge, met de Sint-Jobkapel, het sluisken en de Hoezemeersen, ook langs de Hoe- zekouter en de Restert. De terug komst op het dorpsplein is voorzien rond 17 u. Nadien kan men er nog even verpozen in één van de steeds minder talrijke cafés. De wandeling is gratis. En iedereen is welkom, ook niet-leden van Liniaal. - In het trimesterieel tijdschrift, boordevol mededelingen, van LI NIAAL jg. XIV nr. 3, april 1991, lazen we volgende Nieuwerkerkse nieuwtjes', samengebracht door dhr. Eddy De Nijs. In 1990 werden op onze parochie 54 kinderen gedoopt en 62 ge vormd, en werden 26 kerkelijke hu welijken ingezegend. Op 15 november '90 vierden Louisa De Boeck en Jozef Mertens uit de Brouwerijstraat hun gouden bruiloft. Op 13 december '90 was het de beurt aan Germaine Roeland en Jozef Van Wesemael uit de Teer- lingeveldstraat. Proficiat! Remi Mertens uit de Kwalestraat is momenteel de oudste inwoner van Nieuwerkerken, hij werd gebo ren op 28 september 1894. Op 28 april deden op onze paro chie 48 kinderen hun plechtige kommunie: 30 jongens en 18 mei sjes. Het Vormsel had plaats op 2 mei 1991. De Nieuwerkerkenaar Bruno Raes uit de Sterrebosstraat nam deel aan het wereldkampioenschap 'darts' in Engeland. Hij was de enige Belg in dit tornooi! Het Kerkplein werd volledig ver nieuwd, niet volgens oorspronkelijk plan, maar toch heel goed gedaan. Daardoor is een gedeelte van de Kerkstraat verdwenen. Het oud-gemeentehuis van Nieu werkerken, wordt weldra publiek verkocht. Instelprijs: 3,5 miljoen. De Aalsterse wakkere burger Johan Heirman hing een rouwkrans aan de muur van het gemeentehuis, ten teken van protest. Club 001 Rockers 1991 Opdrachtgever: Club 001/ASLK p/a Lieven Vermeulen. Organisatie en produktie: Music Events vzw - Lede ï.s.m. Herman Schuermans. Data: vrijdag 3 en zaterdag 4 mei 1991. Plaats: tent Roelandtstadion, Lede. Verwachte publieke belangstelling: 4 a 6.000 pers. Ten voordele van Amnesty International. Doelgroep: 16 tot 30-jarigen. Hoofdsponsors: Roland, Het Volk, Humo, Studio Brussel, ASLK Club 001, Spektor, Filmnet. Tickets: vrijdag (wk kassal: 450fr. zaterdag (wk kassa): 550fr., duo-ticket (wk): 650fr.- 800fr. (kassa) Ticket- en kampeerinfo: 02/ 213.89.59 Programma: vrijdag 20u. (deuren 19u.) Hugo Matthijsen De Bomen, Raymond Van Het Groenewoud en de Vlaamse Mustafa's, Les negres- ses Vertes (Fr) Zaterdag 16u. (deuren 15.30u.) Whycliffe (GB), Ludo Mariman The Exceptions, The Silencers (GB), The Scene (NL), London- beat (GB), Arno. Presentatie: Madame Germaine De Coeur Brise. Kalender KVLV-Lede: op zondag 5 mei om 14u. natuurwandeling "Ken de bo men in je dorp" olv E.H.Proost. BGJG-Lede nodigt uit: op zaterdag 4 mei met de bus naar de Zoo te Antwerpen, vertrek Lede markt. Prijs bus inkom: volwassenen 350 fr., tot 14j. 100 fr. Inschrijven vóór 25 april bij Topke Hubert. Op zondag 5 mei: dag van de Ge- zinssport-Blaarmeersen te Gent. Sportaktiviteiten van 10 tot 17 uur. Prijs: volwassenen 50 fr., min 18 en plus 50: 30 fr. Van 8 tot 13 mei: bezoek "Het Reu zehuis" in de aula van de Rijksuni versiteit Gent, Volderstraat 9. In kom leden van de Bond: gratis. Gemeentelijke Sportraad Lede or ganiseert in het kader van de Week van de Fiets (4 tot 12 mei) op woens dag 8 mei en op vrijdag 10 mei twee recratieve fietstochten. Vanaf 18.30 start men op het marktplein te Lede voor twee fietshappenings van 20 km. De inschrijvingJs gratis. De sportraad zorgt voor begeleiding maar tevens voor een gratis verze kering. Wie aan beide recreatieve fietstochten kan deelnemen ont vangt een herinnering. Iedereen is welkom!! St.-Vincentiusvereniging-Lede: or ganiseert op zaterdag 11 mei onze jaarlijkse dagtrip. Dit jaar gaan we naar Limburg, met geleid bezoek aan Groot Bilzen en de "Landcom- manderij Alden Biesen". Iedereen kan mee, maar onze leden hebben voorrang. Inschrijven vóór maan dag 4 mei bij Vandormael Ray mond, Heiplasweg 15 te Lede, tel. 053/80.05.22. Deelname in de kos ten: 850 fr. Hierin is begrepen: reis, in de voormiddag ontvangt met kof fie en gebak, volledig middagmaal, vieruurtje, gids en vergoeding bus chauffeur. Vertrek op de markt om 8 uur. Terug rond 20.30u. Visclub "Onder Ons"-Lede Op 9 mei de Grote Prijs "Onder Ons" op de forten van Dendermon- de. Van 9 tot 12 uur: naar zuiver gewicht -15.000 fr. prijzen en trofee. Inschrijven op 8 mei in café De Kuip, Nieuwstraat Lede. Van 19 tot 21 uur trekking plaatsnummer. In leg 200 fr. (visrecht Forten Dender- monde inbegrepen). Hengellengte max 9,5m. Rode maden ten strengs te verboden. Nylonleefnet ver plicht. Ie signaal voederen en vis sen, 2de signaal einde vistijd, alle lijnen uit het water. Max. 100 vissen. Prijsuitreiking op 9 mei in café De Kuip rond 15 uur. Inlichtingen Troch Paul, Meule- schettestraat 41, Aalst, 053/78.76.93 of De Backer Etienne, Steenland 7, Lede, 053/80.01.59 na 18 uur. Daensdag De vzw "Priester Daens" organi seert, net als vorig jaar, een Daens- avond, die doorgaat op zondag 12 mei en er als volgt zal uitzien: lOu. Plechtige H. Mis in de Dekana- le Kerk van Lede, met gelegenheid ssermoen door E.H. Staf Van de Vreken, kannunik, Aalst en offer gang met uitreiking van een gele- genheidszaantje. Na de H. Mis: rondgang in het centrum van Lede met de Daensvlag die vorig jaar ge wijd werd, onder muzikale begelei ding van de Koninklijke Harmonie "Ste Cecilia" uit Erondegem. Gratis broodmaaltijd voor alle deel nemers in zaal "Soetekin". 14.30u. Akademische zitting met panelge- sprek rond het tema "De Federali sering van de Sociale Zekerheid", een aktueel heet hangijzer. Met Se nator-dokter Walter Peeters, Jans- sens Pierre, algemeen secretaris van "Bond Moyson", Librecht Rob, ver- bondssecretaris van de Christelijke Mutualiteiten en Mark De Moor van het ziekenfonds "Priester Daens". Moderator is Roger Quin- tijn.

De Voorpost | 1991 | | pagina 11