SS*®* """"aSSr'SK Ier ff l'A 4 5 DINAMEC: Een KMO met wereldallure in Zele De Voorpost jjfc II 'Fototips, om mee te nemen' Podorie wint vijfde Boonwijks kwistornooi Seminaries bij Kamer voor Handel en Nijverheid Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht ^feer dan-- s"PerhSe-blzd! v0llediQe We 16-3.5.1991 - De Voorpost bijgewoonde gespreksavond over milieu en investeringssteun (foto Piet Her mans) zetting over milieu en investeringssteun (foto Piet Hermans) n naar de uiteen- De voorbije 30 jaar is het metaalkonstruktiebedrijf Dinamec, dat zich voornamelijk specialiseerde in de landbouwsektor en meer bepaald in varkensstalinrichtingen, geëvolueerd naar een veelzijdig hoog-technolo- gisch bedrijf met intercontinentale allures. Na de ingebruikname van de nieuwe produktiehal beschikt het bedryfover 7.000 m bebouwde oppervlakte op een terrein van 11.000 m2. De voorbye tien jaar heeft Dinamec een enorme expansie gekend. De produktiekorf heeft aan diversiteit gewonnen en bestaat momenteel uit vier autonome afdelingen: wervelbedinstallaties, transportsystemen, sta linrichtingen en onderaanneming. Door die evolutie heeft het bedrijf de laatste tien jaar een hoge vlucht genomen. Momenteel is 60% van de produktie bestemd voor de export. Sedert kort ligt in heel wat fotohan dels een brochure gratis ter beschik king van iedereen 'Fototips, om mee te nemen - 2'. Het is een uitgave van de 'Vereniging ter Bevordering van de Fotografie' die zich sedert 1988 aktief bezig houdt met de pro motie van de fotografie in ons land. Deze aantrekkelijke brochure in een handig, snel formaat, staat boordevol raadgevingen voor men sen die betere foto's willen maken, tips die een foto meteen een klap mooier, boeiender en aantrekkelij ker kunnen maken. Ze is geïllus treerd met kleurenfoto's gekozen uit de inzendingen voor fotowed strijden die de Vereniging in 1989 en 1990 organizeerde. Het zijn snapshots en herinneringsfoto's zoals jan-en-alleman ze graag maakt en ziet. Nu eens wordt uitgelegd hoe de foto tot stand kwam, dan weer vindt men er informatie over details waarop de fotograaf speciaal heeft gelet en daarmee een soms verrassend ef- fekt heeft weten te bereiken. In 'Fototips 2' wordt ook de verkla ring gegeven van een aantal termen die ingewijden met zwier hanteren, maar waar de leek wel eens moeite mee heeft. Dankzij het handige, rechtopstaande formaat (10,5 x 20,5 cm) kan men deze brochure gemak kelijk in zijn tas of zijn jaszak opber gen en even gemakkelijk snel raad plegen. 'Fototips 2' werd integraal in vier kleurendruk uitgevoerd. Van de eerste brochure die vooral is toege spitst op het gebruik van de moder ne compactkamera's zijn ook nog eksemplaren beschikbaar. Het zakencijfer groeide van 80 mil joen fr. in 1980 naar 260 miljoen fr. in 1990. De voorbije maanden haalde Dina mec het wereldnieuws door een op dracht van 100 miljoen fr. bij het Amerikaanse leger in de wacht te slepen. Dinamec's bod kreeg de voorkeur op een Amerikaans be drijf. De wervelbedinstallaties, op maat geproduceerd, is het label van het Zeelse bedrijf, waarmee het in- terkontinentaal hoog scoort. Het grootste pluspunt is hierbij de mi lieuvriendelijkheid. Voor 1991 ligt het zakencijfer dan ook een stuk hoger met 350 miljoen fr. Was de omzetstijging tussen 1980 en 1990 jaarlijks 20 percent, dan liggen de verwachtingen richting het jaar 2000 stukken hoger. De kontinue diversifikatie en de produktverbe- tering liggen aan de basis van de stijgende trend. De sterke technologische aard van de Dinamec-produkten noodzaakt het bedrijf om een uitgebreid kader van gespecialiseerde ingenieurs, ontwerpers en techniekers in zijn kader op te nemen. Dinamec heeft een kader van 75 personeelsleden waarvan alle kommerciële mede werkers van ingenieursniveau zijn. Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nt.tionale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Teneinde de wereldwijde export te koördineren heeft Dinamec bure len opgericht in Atlanta (USA) en Thaipei (Taiwan), de kontinenten met het grootste marktpotentieel. Aktiviteiten Sedert 1985 ontwikkelt Dinamec het wervelbed, dat op maat van de klant wordt gebouwd. Het wordt als milieu-spitstechnologie zeer hoog geschat. Het toepassingsgebied situeert zich hoofdzakelijk in het verwijderen van verf en kunststof van metalen voorwerpen. De wervelbedden worden eveneens gebruikt als droog-, ontstoffings- en verbran dingsinstallaties. Het Amerikaans leger wil de instal laties gebruiken om oud rubber van voertuigen en rupsbanden van tanks te verwijderen en wielen te reinigen. Het ontwerp van wervelbedden steunt op volledige eigen know how. De totale engineering en fabrikage gebeurt te Zele. De afdeling die destijds aan de oor sprong van Dinamec lag en jaren lang het hoofdprodukt van het be drijf was, is de produktie van de binneninrichting voor varkensstal len. De stalinrichtingen worden in grote serie vervaardigd en verkocht over het Europese kontinent. Er wordt geopteerd voor doorgedre ven specialisatie als kraamhokken, kraamkooien, ligboxen, biggenbat- terijen, bandboxen, mesthokken. Als derde luik van het Dinamec- gamma ontwierp Dinamec tran sportsystemen bijzonder toegepast als poeder- en korreltransport en bulkgoederenverhandeling. Alle machines zijn maatwerk, aangepast aan de noden van de klant en vinden hoofdzakelijk hun afzet op de Belgi sche markt. De onderaanneming, die tot de mo gelijkheden van deze ambitieuze KMO behoort, definieert zich in het uitvoeren van konstruktiewerken volgens de plannen van de op drachtgevers. Dinamec ontwikkel de hierbij een belangrijke fabrikage know-how in de milieusektor, zoals waterzuiverings- en verbrandings installaties. KMO-mogelijkheden Direkteur Ir. André Geeroms oor deelt dat Dinamec het bewijs levert DRUKKERIJ UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT naamloze vennootschap Drukkerijstraat 11 9240 Zele HRD 3259 De aandeelhouders worden uitge nodigd de jaarvergadering bij te wo nen die zal gehouden worden op dinsdag 14 mei 1991 te 14.00 uur, Oude Vest 28,9200 Dendermonde. AGENDA: 1. Verslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-re- visor. 3. Goedkeuring van de jaarreke ning op 31.12.1990 en van de ver werking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-re- visor. 6. Statutaire benoemingen. 7. Rondvraag De aandeelhouders die de algeme ne vergadering wensen bij te wo nen, worden verzocht zich te gedra gen volgens de statuten Na de overwinning van de Baasroodse Zalmkes op de eerste avond bleef slechts Podorie in strijd om de eindzege in het vijfde Boonwijks 'AU-round kwistornooi'. In de voetbalkantine van Racing Boonwijk voerden Zalmkes en Podorie een hoogstaand kwisduel op zodat de andere ploegen steeds verder werden weggeduwd. Podorie, twee jaar terug al winnaar, wipte pas na de laatste pauze voorbij de Zalmkes. De jubileumkwis van de Boonwijk bleef spannend tot bij het slot. Zele. De direktie van Dinamec met burgemeester De Bruyne en minister De Batselier (gvw) dat er voor een KMO op de wereld markt mogelijkheden open liggen: «Als er tussen het KMO-bedrijf, de universiteit en de overheid een goe de verstandhouding bestaat en men heeft de technologische en finan ciële middelen om aan produktver- betering en produktontwikkeling te doen, dan heeft men alle kansen op slagen. Vooruitgang kan enkel op basis van kommunikatie, zowel bin nen als buiten bedrijf. Er moeten veel signalen worden uitgezonden om signalen te ontvangen. Wij be wegen ons in vier verschillende vak gebieden: wij engineeren, ontwer pen, fabriceren en verkopen vanuit Zele.» Vice-voorzitter van de Vlaamse Ge meenschap en minister van Econo mie, Norbert De Batselier, die als overheid mee het prototype van het wervelbed hielp financieren, roem de het bedrijf omdat effectief mana gement, degelijke technologie en ecologische bekommernis in Dina mec perfekt geassimileerd worden in een micro-ecologisch geheel. BENO Zalmkes begon de tweede avond met 9 punten voorsprong op Podo rie. Slechts wanneer deze beide ploegen het volledig zouden laten afweten maakten ook Nescio, Rab bits en Zenith nog een kans op de eindzege. Zalmkes startte echter overtuigend en met Toon Hermans, Koerdenleider Talabani, Cois Ca- siers en het leeuwaapje scoorde Zalmkes in de eerste vragenreeks 35 punten. Nescio uit Zottegem haalde daar 33 punten en Podorie moest zich tevreden stellen met 32 punten. De kloof tussen Zalmkes en Podorie bedroeg toen 12 punten. Maar Podorie klampte aan en met de zware vragen kroop de ploeg uit Sint-Gillis tot bij de zalmkes. Sie- gieswald Kuyken, Cesare Borgia en president Lebrun waren allen goed voor 4 punten, met de 'fizz' als alko- holrijk drankje scoorde Podorie de solo-5 punten. Bij de laatste pauze, 15 vragen voor het einde, hield Zalmkes nog 4 punten voorsprong over. De andere ploegen waren door het fors kwisduel verder naar achter geduwd. Vooral Zenith maakte een slechte beurt. Podorie miste in de laatste reeks alleen nog de Koerdische hulpaktie 'Provide Comfort' maar regisseur Ritt, admiraal Mountbatten en voetballer Nobby Stiles hielpen Po dorie nog aan een ruime zege. De ploeg van Jef Hermans verloor er zowaar haar 'Zalm'-kleurtje bij. Po dorie won voor de tweede keer het 'Allround kwistornooi' maar de ploeg had daar nu wel veel meer moeite mee. Het peil van het Boon wijks kwisgebeuren is geweldig ge stegen en het niveau van de deelne mende ploegen eveneens. Bij het aanschuiven aan de prijzentafel wa ren er dan ook terecht alleen maar glunderende gezichten. De eerste 10 1. Podorie 215 p., 2. Zalmkes 207,3. i Nescio 171, 4. Rabitts 165, 5. Flop 151, 6. Rambo 149, 7. Geeft ons iets 146, 8. Struuezjekers 144, 9. Zenith i 139,10. ICIR 126 p. DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st-gillis-dendermonde De Kamers voor Handel en Nijver heid van het arrondissement Den dermonde en Aalst en Gewest orga- nizeren een seminarie sociaal recht in samenwerking met het centrum voor sociale informatie Securex. Het is de bedoeling om werkgevers en medewerkers op de personeel- diensten wegwijs te maken in de sociale wetgeving. Het is een ken nismakingsseminarie dat de voor naamste aspekten van deze materie behandelt over 4 sessies. Op maandag 13 mei komt de wet op de arbeidovereenkomsten aan bod met mevrouw D. Goossens, juri disch raadgever van Securex. Op dinsdag 14 mei spreekt de heer Creemers, juridisch raadgever bij Securex in samenwerking met me vrouw Goossens over de bereke ningvan het loon. Op donderdag 16 mei komt de werkloosheid, de ar beidsongeschiktheid en het brug pensioen met opnieuw mevrouw Goossens als spreekster. En ten slotte is er op vrijdag 17 mei een voordracht van mevrouw Goossens over afwijkende stelsels. Het semi narie heeft plaats in de Kamer voor Handel en Nijverheid, Leopold II laan 7 te Dendermonde (052/ 200.2411. Deelname in de kosten voor leden van de Kamer 5.000 fr en niet-Ieden 7.500 fr. Op maandag 6 mei heeft dan de jaarvergadering plaats van de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondisse ment Dendermonde. Gastspreker is Willy Claes, vice-eerste minister en minister van ekonomische zaken en het plan. Uitslag van de winnende paren op donderdag 25 april: richting noord-zuid: 1. echt paar Sanders; 2. Andre De Sae- ger en Werner Cornelis; 3. Lu- cienne De Visscher en Albert Maes; richting oost-west: 1. Ghislaine De Boeck en Paul Van Damme; 2.Paul De Smedt en Kris Dex- horez; 3. Hubert De Troch en Georges Korte. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in Taverne De Drie Klokken, Van Langenho vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. /4LnDi

De Voorpost | 1991 | | pagina 14