Lutterzele en Buggenhout nemen deel aan een eindronde Robur zakt, Lebbeke blijft Peter Van Caelenberg, nieuw kontrakt met VW Hamme Eendracht Aalst zet grote stap naar de eindronde Grembergen gered KAVD wil vijfde plaats wm De Voorpost-3.5.1991 - 17 0WNCK f0mml VOETBAL Redoktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 48 uur voor hij een einde maakte" aan zijn vrijgezellenleven, heeft Peter Van Caelenberg de overeenkomst met VW Hamme voor een periode van twee jaar verlengd. De van Sporting Lokeren overgenomen voetballer is overigens al twee seizoenen lid van de vierdeklasser. Hij werd destijds gelijktijdig met Guido Vergeylen aangeworven met wie Hamme, zoals gemeld een nieuwe verbintenis aanging die de volgende drie kompetities overlapt. Stefan Van Bastelare, een invaller, werd inmiddels voor twee seizoenen afgestaan aan de tweede provincialer Sint-Lievens-Houtem. De kontrakten met de meeste andere basisspeters zijn nog lopende. Met de bedoeling om hem de gelegenheid te geven elders zijn kans te gaan, werd Frank Heremans op de transfertlijst geplaatst. Frank (32) is een verdienstelijke voetballer die recent de Heizel- school achter de rug heeft. Voor de rest kijkt Hamme uit naar versterking voor de middenlinie die algemeen als de zwakste schakel wordt beschouwd en waarin de oorzaak voor het falen wordt gezocht. Een aantal spelers werd inmiddels gepolst, maar buiten Philip Seghers (KAVD) werd met nog niemand een verbintenis aangegaan. Pas over veertien dagen zal de leiding van VW Hamme definitief beslissen wie de rangen komt vervoegen. Veel hangt natuurlijk af van de financiële voorwaarden. Het is in elk geval de bedoeling om nog een drietal spelers aan te werven, allemaal middenvelders. De ploeg: De Pelsmaecker, Pascal D'Hondt, Marc D'Hondt, Van Der Stock, Van De Velde, Van Houcke, Stalpaert, Joos, Gabriels, Van Caelenberg, Verbruggen (Van Hemelrijck, x en x). EG Met de 0-3 overwinning tegen het degraderende Stade Leuven is Eendracht nu wel dichter bij een deelname aan de eindronde gekomen. Winnen tegen Leuven was een must en dat die zege inderdaad noodzakelijk was blijkt uit de resultaten van de andere kandidaten zoals Harelbeke, Turnhout en ook Lommei, die allen hopen te mogen aantreden in deze extra-kompetitie in tweede klasse. Die 0-3 eindstand van zondag IIgeeft zowat de indruk dat het voor de poulains van Fazekas een makkie werd. Niets is minder waar. Op een hobbelig en moeilijk te bespelen veld beet Leuven hardnekkig van zich af en er was zelfs een own-goal van een plaatselijke verdediger nodig opdat Eendracht positief zou kunnen gaan rusten. Nadat halverwege de tweede helft de noagl dikwijls verguisde Szabadi een tweede Aalsterse treffer lukte, was het hek van de dam. Al bij al werd het geen academisch vertoon. We zouden eerder kunnen gewagen van 'werkvoetbal' en hierbij toonde Lathouwers zich een noeste werknemer, die uitblonk door zijn grote werkkracht. Intussen leeft Eendracht al naar de laatste match van het seizoen toe. De wedstrijd Aalst-Lommel is gezien de huidige situatie op de rangtabel nog spannend, al maakt Eendracht o i. de grootste kans om in de maand mei verder te voetballen, op jacht naar een mogelijke promotie naar de hoogste klasse. Het is niet altijd eenvoudig om een elftal te motiveren, dat niets meer te winnen heeft. Willv Meersman wil in elk geval dat zijn spelers voor de laatste wedstrijd het onderste uit de kan halen. Bij een overwinning en verlies van Herentals tegen Kapellen eindigt men de kompetitie op een vijfde plaats, wat gelet op de omstandigheden een biezonder sukses zou zijn. Wie zo'n resultaat drie maanden geleden in uitzicht durfde te stellen, zou voor gek worden gehouden. In de negen recente wedstrijden onder Meersman, werden slechts 5 doelpunten toegestaan. Opmerkelijk wanneer je weet dat het KAVD doel voordien vaak de vergelijking met een schietkraam kon doorstaan. Intussen kijkt paarsblauw uit naar versterking en voert onderhandelingen. Het is de bedoeling om alle linies sterker uit te bouwen. Totnogtoe werd nog met niemand een overeenkomst afgesloten. Veertien dagen geleden werd Robert Wouters van het Brabantse Asse getest. Intussen verschenen andere kapers op de kust. Philip Seghers is de enige basisspeler waarvan met zekerheid geweten is dat hij opstapt. Zondag is Verbroedering Denderhoutem te gast in het stadion te Grembergen. Bij een nederlaag behoort een degradatie tot de mogelijkheden. Er mag dan ook worden verwacht dat er zal geknokt worden en er dus geenszins sprake zal zijn van een match in eindeseizoensfeer. Nog vermelden dat KAVD komende dinsdag een wedstrijd speelt tegen Baardegem. De ploeg: 15 namen: Van Meirvenne,NRobbrecht, Coorenian, Van Troos, Moens, De Kinder, Rijdant, De Coninck, Seghers. Kusto, Van Roy, Goemaere, Wygonic, Van De Perre, Heirman. EG Op voorwaarde dat er uit bevordering geen enkele Oostvlaamse vertegenwoor diger degradeert, promoveren er elf ploegen uit derde provinciaal. Naast de zes kampioenen komen hiervoor vijf tweede gerangschikten in aanmerking. In bevordering zijn Eendracht Aalter en Verbroedering Denderhoutem nog niet zeker over het behoud. Nu zondag wor den de teerlingen gegooid. Denderhou tem komt overigens bij KAV Dender monde op bezoek. Volgende week wordt in elk geval de eindronde aangevat. Twee ploegen uit het Dendermondse nemen er aan deel. Sparta Buggenhout en FC Lutterzele. De Spartanen zijn er in extremis in geslaagd om deze positie te bemachtigen. Tot voor enkele weken zag het er naar uit dat men in Buggenhout die ambities wel mocht opbergen. Het falen van Edeboys uit Wetteren heeft ertoe geleid dat Sparta net nog als tweede is kunnen eindigen. Een hoogstaande verrichting heeft de ploeg van voorzitter Baeyens woensdag namiddag tegen Overmere niet geleverd. In het begin leek het allemaal rozegeur en maneschijn, zeker nadat Eric Van Belle de openingstreffer tot stand had gebracht. Rond het halfuur versloeg Robbrecht zijn eigen doelman. Van toen af kregen de Buggenhoutenaars het hard te verdu ren. In de tweede helft zag het er gere geld naar uit dat het bezoekende Over mere een tweede doelpunt op het bord zou prikken. Uiteindelijk kon Sparta dan toch over eind blijven, zij het niet zonder bloed en tranen. Het is nu uitkijken wat de eind ronde als resultaat gaat opleveren. We vernemen intussen dat Wilfried Maes volgend seizoen de Spartanen niet meer zou leiden. Lutterzele In de Lutterzeelse voetbalkringen was de ontgoocheling groot deze week. Vorige zondag werd aan Kieldrecht de titel ver speeld. Woensdagnamiddag geraakte men tegen Gerda Sint-Niklaas niet ver der dan een gelijkspel. "We hopen dat de eindronde ons in extremis de promovering zou opleve ren" stelt klubleider Paul Roels. "Tegen Kieldrecht hadden we voor het zelfde geld eigenaar van de punten kun nen worden. De Waaslanders kwamen binnen het kwartier tot scoren, en trok ken zich meteen in verdediging terug. Ze speelden dus met andere woorden het resultaat. Het is ons niet gelukt om doorheen hun verdediging te infiltreren al werden hiertoe talloze pogingen on dernomen. Tegen Gerda Sint-Niklaas kwam aan het licht dat een aantal spelers door het verlies van de leidersplaats een beetje de kluts kwijt waren. Na vijf minuten ge raakten we trouwens op achterstand en kort na de hervatting volgde een tweede bezoekend doelpunt. Het zag er dus niet bijster goed uit. Ivo Van Keer lukte op een kwartier voor tijd een tegentreffer. Toen .Alain Verbeke zich op een overtre ding liet betrappen, volgde een penalty en een derde Waas doelpunt. Iedereen Voetbal. FC Lutterzele mag deelnemen aan de eindronde (vh) waande ons verloren. Nogmaals werd echter bewezen dat een wedstrijd negen tig minuten duurt. Vier minuten voor tijd kanjerde Eddy Van Keer de bal tegen de netten en in de slotseconde herhaal de hij het scenario. Intussen waren we op de hoogte dat Kieldrecht op voor sprong stond en uiteindelijk zijn match won. Voor ons dus geen titel. Jammer, misschien kunnen we in de eindronde in extremis de promotie meepikken. Wie weet?" Grembergen Enkele weken geleden gaf niemand nog een cent voor SK Grembergen. Op de valreep zijn de groenwitten er dan toch in geslaagd om het behoud te verzeke ren. Dat gebeurde door een overwinning bij Sint-Gillis-Waas. De Grembergenaars wierpen zich voor tweehonderd procent in de strijd en na de hervatting lukte Stefan Mertens het enige en beslissende doelpunt van de match. Het hoeft iet gezegd dat er in de Grembergse voetbal middens woensdagavond een algehele vreugde heerste. Schoonaarde Het lot van Juventus Schoonaarde is al lange tijd bezegeld. Vooral de opeenvol gende nederlagen van de heenronde hebben geleid tot een totale teleurgang. Na de jaarwisseling kwam er beterschap, maar toen was het al duidelijk dat de geleden achterstand niet meer kon op gehaald worden. De klubleiding steekt het niet onder stoelen of banken dat het hen aan de nodige financiële middelen ontbreekt om een sterker team in lijn te brengen. "Jammer dat het verblijf in derde maar een seizoen heeft geduurd", zucht se cretaris Beuckelare. "We moeten ons neerleggen bij de reali teit. Onze mogelijkheden reiken mo menteel niet verder. In vierde zullen we enkel op de eigen spelers een beroep doen. Hopelijk lukt het ons ooit nog wel eens om naar derde door te stoten. Wie weet komt er bij ons ook niet eens een goede lichting tevoorschijn." EG In feite stond het al sinds vorige zondag vast dat SK Lebbeke een eerste provin cialer zou blijven. Ook voor Robur Moerzeke was toen al bekend dat de degradatie onafwendbaar was. Woensdagnamiddag stonden de beide teams tegenover mekaar. Tijdens het eerste halfuur waren de Lebbekenaars meester van de situatie, al kwam na vijf minuten Hans Vereist (Robur) dicht bij een doelpunt. De bal scheerde echter de dwarsligger. Op het kwartier viel dan een eerste Lebbeeks doelpunt dat M'Rabet op voor zet van Chris Muysewinckel in twee tij den tot stand bracht. In het derde kwartier kwam Robur ech ter sterker opzetten, wat resulteerde in de gelijkmaker via Chris Ferket op aan geven van Hans Vereist. In de tweede helft toonde Robur zich de betere ploeg en kwam aan de 56ste minuut op voorsprong via Hans Vereist. Aan de overzijde volgde evenwel de ge lijkmaker langs M'Ftabet. Een kans op een derde doelpunt kreeg Chris Ferket op tien minuten van het einde. Wat niemand nog verwachtte gebeurde helemaal in het slot. Een kombinatie Eeckhoudt-Muysewin- ckel werd door Floris Verstraeten afge werkt met het winnende doelpunt. Al bij al zou een gelijkspel toch wel een betere weergave zijn geweest. Voor de Moerzeekse klub komt het er nu Voetbal. S.K. Grembergen is gered... (vh) op aan om volgend seizoen in tweede een verdere terugval te voorkomen. Het is niet de eerste keer dat het team dat degradeert, moeite heeft om zich een reeks lager te handhaven De overeen komst met de spelers die voor een jaar werden aangeworven, wordt alvast niet verlengd. Er zullen dus vele nieuwe gezichten tevoorschijn komen in het Roburteam. Het kan voor de blauwwit- ten best een lange terugweg worden. Gelukkig Lebbeke De sfeer in de Lebbeekse voetbalkringen is er door de gunstige afloop een stuk beter op geworden. Drie maanden gele den dacht niemand dat De Baere en zijn maats tot bijna op de streep zouden moeten knokken om een eerste provin cialer te blijven. De heenronde was overigens veel beter meegevallen dan verwacht en rond de jaarwisseling dacht iedereen aan het konkelgoed dat het behoud op dat ogen blik vrijwel vaststond. De miserie is nadien begonnen. Duide lijk is dat Guy De Baere over te weinig potentieel en talent kon beschikken om een degelijk team tussen de lijnen te brengen. Dankzij een algehele inzet is men er op de duur in gelukt, om het behoud te realiseren. Intussen legt de leiding van SK Lebbeke al volop kontak ten met een aantal spelers. Het is im mers de bedoeling om de rangen te versterken. Met dit potentieel opnieuw van start gaan, is miserie zoeken. In alle linies dringt er zich versterking op. Guy De Baere blijft aan het bewind, waarmee de konkelgoedploeg beslist in goede handen is. Voorzitter Jansegers zal wel licht een flink eind in de beugel moeten tasten en financiële inspanningen leve ren, tenminste wil hij dat Lebbeke min of meer een rol van betekenis kan gaan spelen in een volgende kompetitie. EG

De Voorpost | 1991 | | pagina 15