Match zonder hoogtepunten Voetbal kalender Voetbal- i uitslagen E. Aalst op één punt van de eindronde Ondanks partijdige leiding mmsL Liga-invallers Aalsf-Leuven 5-1 E. Aalst-digest K.A.V.D. tegen Bet/eren Een magistraal doelpunt van Geert Van Roy 1-1 1 21 Zondag 28 april j VJ 18 - 3.5.1991 - De Voorpost [de VOETBAL Aalst: Schippers, Germanis, De Waegeneer, Van Driessche, Lom- baerts, Matthijs (46' D'Hondt), De Lathouwer, Mandiangu (55' Hey- man), Roelandt, Mariman, Lamin (70' Marginet) Doelpunten: 1' Man diangu 1-0, 16' De Lathouwer 2-0, 42' Mandiangu 3-0, 65' Mariman 4-0, 67' Roelandt 5-0, 90' Cums (strafschop) 5-1. Gino Nijs zit in het gips en alles laat voorzien dat hij voor een achttal weken uitgeschakeld is. De Bruyc- ker hernam de groepstrainingen. Kanu wordt heden zaterdag terug verwacht uit Sierra Leone. Oefen- meester Fazekas stapt niet af van zijn trainingsschema en bereidt zorgvuldig de sleutelwedstrijd tegen Lommei voor. Op dinsdag 14 mei speelt KAV Den- dermonde een grandioze benefiet wedstrijd tegen S.K. Beveren (de eerste ploeg) in het kader van de nationale aktie 'Kom op tegen kanker'. De match begint om 19u30 op het A-terrein te Grember- gen. Het bestuur en de ploegen van beide klubs zetten zich volledig be langeloos in. De toegangsprijs be draagt 150 fr. Toegangskaarten zijn te verkrijgen op de Stedelijke Sociale Dienst, Fr. Courtensstraat 11 te Dendermonde. Er wordt verondersteld dat op die avond ook de nieuwe kantine in gebruik wordt genomen. VW Hamme-Brakel 0-0. Dit schot van Joos werd door doelman De Cubber uit zijn doelvlak geranseld (vh) Hamme - Brakel 0-0 Het Oostvlaamse duel tussen VW Ham- me en Olsa Brakel leverde geen winnaar op. Het gelijkspel is overigens een logi sche weergave van een match die weinig inhoud had en nauwelijks hoogtepunten bood. In Hamse voetbalmiddens wor den de laatste opdrachten enkel als een formaliteit aangezien. Oefenmeester Daniël De Paepe maakt van de gelegenheid gebruik om te expe rimenteren door sommige spelers een andere opdracht te geven. In die omstandigheden kan je ook niet verlangen dat het allemaal gesmeerd loopt, zegt de Hamse trainer. Overigens is het niet makkelijk om een ploeg te motiveren die niets meer heeft te win nen. Van een vierde plaats zijn we zeker, nu binnen de eerste vijf, en daar zijn we dus in geslaagd. De wedstrijd tegen Olsa had in beide richtingen kunnen kante len. Wij kregen enkele doelkansen langs ondermeer Peter Van Caelenberg, maar ook de bezoekers hebben een paar keer een vuist gemaakt. Dirk Van Der Stock heeft op een gegeven moment de bal van de lijn moeten keren. Het punt leverde tevredenheid op in beide kampen. In tussen zijn we grondig met de voorberei ding bezig van de volgende kompetitie. EG 2de nationale E. Aalst-Lommel Van Driessche 3de nationale-A E. Zele-La Louvière Vliegen Bevordering-B Tubantia-VW Hamme Quaranta KA.V.D-Denderhoutem Delombaerde VW Hamme-Brakel 0-0. Gabriels kopt op doel, maar de bal gaat over (vh) Vorselaar - KAVD 0-3 De Dendermondse vierdeklasser kon gemakkelijk afstand nemen van het laatst gerangschikte en veroordeelde Vorselaar. Binnen het kwartier had hij de lokale doelmond zo'n tien keer be stookt, bleef ook daarna meester van de situatie wat op de duur resulteerde in de openingstreffer waarvan Marek Kusto de auteur werd. De tweede helft was goed, maar kwalita tief van mindere makelij. De thuisploeg probeerde verzet te bieden, maar had hiervoor te weinig talent aan boord. Twintig minuten voor het einde werd het 0-2. Geert Van Roy maakte zich in de middenlinie meester van het leder, be trok vervolgens Manu De Coninck en Jan Heirman bij zijn idee, rukte zelfs mee op naar doel waar hij opnieuw de bal kreeg, die hij in één tijd tegen de touwen knalde. Vanaf dat ogenblik was de lokale veer helemaal gebroken. Tom Wygonic nam later de derde treffer voor zijn rekening. 'De tegenstand was niet groot, maar toch is het steeds een prestatie buitens huis te zegevieren, meent Willy Meers man. Het komt er overigens in deze omstandigheden op aan om de spelers te motiveren en te overtuigen. In de tweede helft stelde ik bij sommigen al een beetje koncentratieverlies vast. Wie ook de tegenstrever is, en in welke positie hij zich ook bevindt, voor mij geldt streven naar een overwinning het enige parool. We staan nu zesde gerang schikt, wat een plaats is om fier op te zijn, gezien het feit dat we tot voor een aantal weken als kandidaatdaler werden afgeschilderd. Over de inzet die de spelers etaleren en hun mentaliteit ben ik tevreden. Nadat we in Vorselaar op 0-2 waren gekomen, voerde ik twee wissels door. Marek Kusto werd opgevolgd door Gino Goema- re en in de plaats van Jan Van Troos verscheen Marc Van De Perre'. EG 3de nationale A Bergen-E.Zele 4-4 Bevordering B Vorselaar-KAVD 0-3 VW Hamme-Brakel 0-0 I 1ste provinciale SK Lebbeke-Meldert Ertvelde-Robur 0-0 Lovendegem-Lede 2-2 I 2de provinciale C SK Aalst-Heldergem 2-0 I R.Lebbeke-Zottegem 1-4 Laarne-Baasrode 1 3 TK Meldert-Haaltert 1-0 Bambrugge-D'leeuw 2-0 3de provinciale D Aaigem-Borsbeke 0-0 Burst-Winnik Erpe-Appelterre 0-2 I Okegem-Doggen 1-1 1 Herzele-Mere 1-0 Lebeke-Terjoden 3-0 3de provinciale E Serskamp-W.Moorsel 1-3 SK Overmere-Oordegem 0-2 Heusden-Buggenhout 0-5 Schellebelle-Oudegem 1-1 HO Kalken-Schoonaarde 2-4 C.Melle-Heikant 3-2 Baardegem-Gijzegem M Edeboys-Hofstade 0-1 3de provinciale F Kieldrecht-Lutterzele 1-0 Grembergen-Zaffelare 1-0 4de provinciale D FC Aalst-Esse 1-4 Edixvelde-Erembodegem 1-1 4de provinciale E Massemen-Herdersem 2-2 St.Gillis-Vlierzele 1-0 Wichelen-Smetlede 3-0 Boonwij k-Appels 0-4 Opstal-Opdorp 2-0 S.Moorsel-Erondegem 1-0 Bavegem-Wieze 0-1 4de provinciale F Sinaai-VK Hamme 3-3 Doorslaar-Valentino's 2-1 Straatje-Berlare 3-3 Voetbal. SK Aalst-Heldergem 2-0 (da) d 2de nationale i St.Leuven-E.Aalst 0-3 I 1 De laatste wedstrijd van het seizoen tussen E. .Aalst en SK Lommei zou wel eens een leuke wedstrijd kunnen worden. Eendracht heeft met één punt genoeg om deel te nemen aan de zo fel begeerde eindronde. Lommei van zijn kant moet winnen om te kunnen aantreden in deze extra kompetitie. Voor de kassier wordt het alleszins een uitstekende dag vermits een heleboel supporters verwacht worden in het P. Comelis-stadion. Volgens oefenmeester Fazekas moet men tot het uiterste gekoncentreerd blijven en op de valreep de kans voor hogerop niet verspelen. "We mogen ons zeker niet laten verrassen. We prijken ar maanden op die fel begeerde vierde plaats en rekening houdende met de geleverde prestaties de jongste weken hebben we beslist recht op een deelname aan de eindronde. Meer dan Harelbeke of Turnhout. Eigenlijk hadden we al recht op een einderondeticket na die schitterende tweede periode. Nu blijft het echter knokken tot op de eindmeet", aldus Fazekas. Het is in het verleden reeds dikwijls bewezen dat Eendracht, wanneer het vroeg in de wedstrijd scoort, daarna heel wat vlotter gaat spelen. Op zulk een vroege treffer rekent men in de schoot van Eendracht en aangezien men de jongste drie matchen niet minder dan 12 keer raak trof, betekent dit een hoop voor de onmiddellijke toekomst. In ieder geval de deur staat thans halfopen, met nog een flinke trap er tegenaan mag Eendracht zich opmaken voor de eindronde. BAD Voetbal. VW Hamme was voor de winterstop nog titelkandidaat... (vh) Bergen - Eendracht Zele: 4-4 Alhoewel ref Bils alles in het werk heeft gesteld om Eendracht puntenloos huis waarts te sturen is het de tricolores gelukt een punt mee te sprokkelen uit Bergen. De Zeienaars namen zowel voor als na de rust telkens een schitterende start langs Filip Fiers en Dirk Van Ren- terghem. Bergen kreeg het dank zij de steun van de ref telkens voor mekaar om een respektievelijke 0-1 en 2-3 achterstand te herleiden tot 2-1 en 4-3- Twee duide lijke strafschopfouten op Dirk Van Ren- terghem en Filip Fiers bleven overigens ongestraft. Het liep helemaal de spuiga ten uit toen Filip Plaetinck tot konster- natie van vriend en tegenstander rood kreeg en naar de kleedkamers moest. Een lachwekkende uitsluiting waardoor de tricolores tijdens het laatste halfuur tot tien werden herleid. Recht geschied de kort voor het einde wanneer Filip Seymortier de 4-4 op het scorebord prikte. Voor trainer Rudy Haleydt leek dit een geschikt ogenblik om uitblinker Patrick Maache naar de zijlijn te roepen voor een ultieme richtlijn. Ref Bils vond het ogenblik geschikt om de kroon op zijn trieste vertoning te plaatsen en ver wees ook de Eendrachttrainer naar de tribune. Een zielig einde voor een wed strijd waarin ondanks alles voor een ouderwetse score werd gezorgd. "Het is doodjammer dat de wedstrijd is ontsierd door een dergelijke blamage", vertelde de weggestuurde Rudy Haleydt. "Zoiets ruikt naar onbekwaamheid en zelfs naar een vleugje partijdigheid. Na al het gebeurde kan ik enkel maar tevre den zijn over de prestatie van de spelers en durf ik gewagen van een schitterend resultaat. De groep wist zich overigens op een degelijke wijze te rehabiliteren van de zware nederlaag tegen kampioen Moeskroen. Tweemaal namen we voor sprong, tweemaal zijn we die op een ongelukkige manier kwijtgespeeld en telkens is het ons gelukt met sukses terug te slaan zodat we dit seizoen zeker niet in mineur hebben beëindigd." W)

De Voorpost | 1991 | | pagina 16