Misschien fataal verlies voor FC Stille Vrienden Twintig jaar FC Wieze Walivo Voetballertjes uit Estland op Internationaal jeugdtornooi van Red Star Opdorp «ftfP'i mun De Voorpost - 3.5.1991 - 19 HtV 0S3 JM584J UNION. RLtÖtHfi «U-ïji'M Kif8i*c WIHt -».K(£«tS85. VOETBAL Jeugdvoetbal. Jeugdige voetballertjes uit Tartu (Estland) die aan het werk zijn Jeugdvoetbal. De preminiemen-A van Aalst zijn kampioen. Ook de duiveltjes en alle andere preminiemen mochten op op het juniorestornooi van Red Star Opdorp 'vrp) de foto (da) In Walivo's voetbalkompetities hebben reeds een drietal ploegen de titel van kampioen veroverd. Bij FC Klein Sinaai, FC Portaels Sport en FC Luitentuit, is de tijd van het feesten dan ook al aangebro ken. In andere reeksen wordt de span ning aan de top echter nog opgedreven. Vooral in de zaterdagse tweede afdeling A, waar leider FC Stille Vrienden sneu velde bij FC Wijnveld en voor VK Wood stock 66 in de zaterdagse derde reeks, is de rode loper al uitgerold... In de zaterdagse eerste afdeling heeft VK Den Bos nu een gelijk aantal wedstrijden gespeeld als leider DVL Avanti. Het verschil werd tot twee punten gereduceerd en in de achterstallige match tegen VK Siera met negen, heeft VK Den Bos met twaalf goals nogal fors toegeslagen. Voor de derde plaats wordt het nog een spannende strijd tussen de Hamse ploegen FC Corner en FC Wel kom, De mannen van Omer Vandevoor- de wonnen met een oneven doelpunt bij FC Portaels Sport en FC Welkom met twee goals van Gert Van den Bossche, versloeg een onmondig VKW 70. Voor deze ploeg wordt de degradatie nu drei gender en ook FC Milano behoort nog altijd tot de kandidaten voor de tweede afdeling. In Sint-Gillis-Waas werd de wedstrijd reeds na één uur afgesloten omdat FC Hof van Grembergen met negen en een uitsluiting van Gerard Verhelst, het toen voor bekeken hield. In een minder goede eerste helft had Guy Van Duyse voor de lokalen al ge stoord en juist voor de rust, kwamen de gasten terug gelijk. Na de hervatting was er weer sukses met Guy Van Duyse voor een beter geïnspireerd FC Milano en kort nadien, was het afgelopen. Sensatie in de zaterdagse tweede af deling A waar leider FC Stille Vrienden verloor bij FC Wijnveld. Deze laatste ploeg skoorde trouwens alle doelpunten met Rudy Lammens, Manfred De Vilder en een own-goal van diezelfde Rudy Lammens. Nadien nam FC Stille Vrienden met een opvallende Patrick Huylebroeck ook nog duidelijke risico's maar de punten ble ven tenslotte in Sinaai. De strijd om de titel is daar trouwens terug naar een climax toegegroeid. Ook al door de winst van FC Sportarena tegen RC Grember gen in Walivo's match van de week. Een spannend kompetitieslot alleszins en spanning was er ook bij het onvoltallige FC Wazoo tegen SK Moerheide. Deze laatste ploeg nam voorsprong met goals van Eddy Raemdonck en Peter Lelie. Voor FC Wazoo milderde Frank Van Gijsel met een strafschop en Tuur Ver schelden, maakte voor de gasten weer het verschil. Nadien kantelde de wed strijd echter in het voordeel van FC Wazoo met doelpunten van Danny De Roeck (2), Andy Maes en Gunther Goos- sens. Met slechts negen spelers heeft FC 1000 Appels tegen FC Briel een afgete kende nederlaag geleden. In de eerste helft skoorden de gasten tweemaal langs Rudy Peeters en had FC 1000 Appels weinig meeval. Deze ploeg zou in de tweede helft echter duidelijk moeten afhaken en voor FC Briel, werd het verschil toen nog opgedreven door Mark Wauters (2), Peter De Decker en Kurt De Wilde. De tegengoals der gasthe ren waren van Hans Burm op strafschop en Kristof De Lathouwer. Een afgeteken de winst skoorde FC De Kroon ook bij AVC De Vlasbloem en FC Pauls Video- klub, maakte ook een duidelijk verschil tegen FC Tripoli. De enige drawn in deze reeks werd tussen FC Liliane Boys en VK Leopoldstad gespeeld. Deze laatste op vallend als de betere ploeg kon evenwel niet skoren en dat deden de lokalen echter wel met Danny Van Keer kort voor de rust. VK Leopoldstad raakte nadien nog tweemaal de dwarsligger en de verdiende gelijkmaker, was tenslotte nog een own-goal van Jean-Pierre De Boeck in blessuretijd. In de zaterdagse derde afdeling kan FC Welkom Sport de titel eigenlijk al vergeten. FC Jong Pekton zorgde daar trouwens voor de verrassing en won bij de blauwbroeken met een doelpunt ver schil. Daardoor wordt een punt nog voldoende voor VK Woodstock om de titel te pakken. De leiders wonnen met een monsterskore tegen FC 't Schrijver- ke en bij FC Novelty, produceerde FC Venco er ook al zeven. Schotvaardigheid eveneens bij FC Nelis en FC 't Kloksken. Nochtans werd het een minder goede wedstrijd met slechts negen lokalen wel ke ook nog vlot skoorden met Filip De Caluwé en André Janssens. Even milder de Ivan Van Laere voor FC 't Kloksken en Johan Verhoeven schonk aan de lokalen terug meer veiligheid. Ook Luk Hofman, Patrick Smekens en Filip De Caluwé skoorden nog voor FC Nelis dat ook nog een tweetal goals inkasseerde van Ivan Van Laere en Danny Smet. In de zondagse eerste afdeling wer den de stellingen door FC Makkers en FC Cado behouden. De reeksleiders won nen eerder gemakkelijk bij een onmon dig VK Were di en FC Cado skoorde hetzelfde aantal doelpunten tegen FC De Cock. Door het verlies van FC Oud Geel in eigen huis tegen PW Hemelaer, wordt deze ploeg voor de derde plaats al be dreigd door FC Van de Voorde met winst tegen VK Siera. Bij FC Bondgalm werd het tenslotte ook al de derde nederlaag na elkaar voor VK Volksunie. In de zondagse tweede afdeling A heeft VK Siera nu ook al méér dan honderd doelpunten geskoord. Tegen FC Oostberg werd dat aantal trouwens bereikt en deze ploeg inkasseerde reeds het dubbele. Kampioen FC Portaels Sport geraakte bij FC Geywa slechts met de hakken over de sloot. Minder positief bij de Hammenaars waren de uitsluitin gen van Cesar Robberecht en Antoine Cool. Wanordelijkheden ook in de match tussen SK Moerheide en FC Briel en daar werd al tien minuten voor tijd afgefloten. Voetbal. FC Wieze bestaat twintig jaar en heelwat spelers en bestuursleden werden er gehuldigd (foto guy) Reeds geruime tijd organiseert Red Star Opdorp voor zijn jeugdige leden sportie ve reizen naar het buitenland. Het begon allemaal, zowat tien jaar geleden, in het Normandische stadje Blangy, waar voor het eerst werd deelgenomen aan een groot internationaal tornooi. Eenmaal de reismikrobe in het bloed waren ze trouwens niet meer te stuiten. Zelfs met piepjonge voetballertjes trok ken ze op reis. Sommigen waren amper zeven. Na Frankrijk - elk jaar wordt daar nog deelgenomen aan het prestigieuze tomooi van Merlebach - werd steeds verder weg uit Opdorp getrokken. Vooral het noorden kreeg regelmatig Red Star Opdorps op bezoek. Niet te verwonderen trouwens, wanneer men weet dat vooral in Skandinavië, tijdens de maanden juli en augustus, grote tomooien worden georganiseerd. Zo werd Denemarken, Zweden en Finland bezocht, maar ook Engeland, Duitsland, Luxemburg, Ne derland en Oostenrijk kwamen aan bod. Vorige zomer won Red Star trouwens de Kokkola-Cup in Finland. Het hoogtepunt blijft echter de reis naar Florida, waar de Opdorpenaars tijdens de winter 1989-'90 deelnemen aan een voetbaltomooi in Tampa. Tijdens zo'n reizen ontmoet men uiter aard vele mensen. Zo liep men de voor bije zomer in Finland mensen uit de Sovjet-Unie, meer bepaald uit de Balti- sche staat Estland tegen het lijf. Het klikte meteen. Ondanks de soms zeer moeilijke kommunikatie werden vriendschapsbanden gesmeed. Op 7 mei verwacht Red Star Opdorp dan ook een Russische delegetatie - het zijn etnische Russen die in de stad Tartu (300.000 inwoners) in Estland wonen - van 14 spelers en 7 begeleiders in Op dorp. De spelertjes logeren in gastgezinnen en de begeleiders in jeugdhuis High Chape- ral. In Opdorp kent men trouwens nooit problemen met het vinden van gastge zinnen: dit jaar worden opnieuw een 50-tal kinderen ondergebracht in gezin nen. FC Mercury Tartu - zo heet de Russische klub - zal niet enkel deelnemen aan het door Red Star georganiseerde minie- mentomooi, maar de delegatie bezoekt ook ons land. Zo zijn er uitstappen gepland naar Brussel, Brugge en de Ardennen en wordt er op 9 mei deelge nomen aan een tomooi in Le Nouvion (Frankrijk). Op 14 mei verlaten de Esten opnieuw Opdorp en keren ze huistoe via het Zuidfranse Lavaur, in de omgeving van Toulouse. Naast deze Esten nemen aan het tomooi ook opnieuw de Finnen uit Kokkola deel. Zij arriveren eveneens op 7 mei. Andere delagaties uit het buitenland zijn: FC Pass en United Cambridge (Eng eland), W Zaltbommel (Nederland) en S.O. Merlebach. Verder nemen aan dit tomooi voor pre miniemen en miniemen deel: Rac. Me- chelen, Strombeek, Baasrode, E. Puurs, Sp. Buggenhout, SK Oudegem, K. Wille- broekse SV, KAV Dendermonde, Sc. Dil- beek, SK Opwijk, KHO Merchtem, D. Londerzeel, FC Oppuurs, E. Opstal, FC Wieze, WH Lippelo, SK Lebbeke, Hei kant Zele en uiteraard Red Star Opdorp. De schiftingen worden betwist op zater dag 11 mei, vanaf 9 u. Ook zondag vangen de wedstrijden aan te 9 u. De finale van de pre-miniemen wordt be twist te 16.30 u., deze van de preminie men te 17.15 u. Vorig jaar werd de wisselbeker bij de preminiemen in de wacht gesleept door KAV Dendermonde, bij de miniemen door Cambridge Uni ted. Bij de organisatie zijn een vijftigtal men sen betrokken. Red Star Opdorp telt een 70-tal jeugdspelers. Pierre Van Rossem FC Wieze bestaat 20 jaar. Deze gebeurte- de oprichters van destijds is hij de enige Doordat we voortdurend de handen uit nis werd afgelopen weekeinde uitge- die nog overblijft. de mouwen steken, kunnen we de eind- breid gevierd. Daarbij stonden uiteraard Amedee Brutein ligt eigenlijk aan de jes aan mekaar knopen. Vergeet niet dat enkele sportieve aktiviteiten centraal, basis van het ontstaan van de vereniging, Wieze een kleine gemeente is. De laatste Op initiatief van Jan Macharis werd een zegt de heer Moens. jaren is het aantal aansluitingen van mini-voetbaitomooi georganiseerd waar Destijds was hij chef-kok in het Brou- jongeren afgenomen. Dat heeft vooral te liefst 26 ploegen aan deelnamen, opge- wershuis. Hij stelde mij voor om mee de maken met een veroudering van de splitst naar leeftijdskategorie. De reeks, boot in te stappen. Brutein was een bevolking. Er worden hier geen wijken jonger dan 35 jaar werd gewonnen door Bruggeling. Na enkele jaren verliet hij gebouwd waar zich jonge gezinnen vesti- de FC Soepsoldaten. De Mini Shotters Wieze en ook de klub. Inmiddels is hij gen. Niettemin zijn we nog steeds in wonnen de reeks plus 35. Bij de vrou- overleden. We zijn gestart in vierde pro- staat om 7 ploegen in lijn te brengen, wen werden De Woelies winnaar. vinciaal en wonnen de titel in 1978. Na Geen enkele ploeg heeft in de afgelopen Ook de vedetten van toen traden in het afloop van de kompetitie 1981-1982 pro- kompetitie forfait moeten geven. Ik tel- strijdperk. De namen van Frank Van moveerden we naar tweede, waar we het de vorige week toevallig in «Sportieven» Den Broeck, Marc Van De Jeugdt, Noël maar twee seizoenen konden volhou- 80 forfaits. Ons is dat nog niet overko- Simoen, Roland D Hondt, Guido De den. Een nieuwe poging in 1988 liep men, zegt de 58-jarige voorzitter, een Leeuw en Ludo Dierickx zal de voetbal- weer op een sisser uit. bloemist van beroep, gemeenschap van Wieze niet gauw ver- Er heerst geen weelde op financieel vlak, EG geten. weet voorzitter Moens te vertellen. Er kwamen ook huldigingen bij te pas. Centrale figuur daarbij was voorzitter Adolf Moens. Hij behoorde 20 jaar gele den tot de stichters van de vereniging waar hij de laatste 15 jaar voorzitter van is. André De Smedt werd eveneens in de hulde betrokken omdat hij sinds de oprichting van de vereniging lid van het bestuur is. Fernand Van Medegael is ai die tijd speler en ook voor René Van Medegael is dat het geval. Hij speelde meer dan 300 matsen met het eerste elftal. Hetzelfde geldt voor Frans Van Ingelghem. Een brevet, of medaille was tevens weg gelegd voor Frits De Wolf omwille van het feit, dat hij 15 jaar ploegafgevaardig- de is. Camiel Verest en Hilaire Vermoe- sen die eenzelfde periode als bestuurslid fungeren. Michel Heyvaert die meer dan 300 wedstrijden lid was van het eerste elftal. Daniël Van Steen omwille van 15 jaar klubleider en René Vermeiren die sinds 10 jaar de funktie van afgevaardig- Voetbal. De vedetten en ex-spelers tijdens de viering van 20 jaar FC Wieze (foto de vertolkt. guy) Een blijk van erkentelijkheid ging uit naar een aantal spelers die al 15 jaar in het veld verschijnen. Het zijn Rudi Ca- mi, Patrick Cami, Ronny De Wolf, Mi chel Vincke, Mare Peirlinck, Johan Put- teman, Hans Van Driessche, Ludo Van Driessche, Luc De Groot en Danny Mat- thijs. Voorzitter en werker Een markante man in de rangen van de huidige vierde provincialer is ongetwij feld voorzitter Adolf Moens. Hij is niet enkel «de president» zoals de meeste klubs er een hebben, bovenal is hij een noeste werker. Al die tijd staat hij iedere zondag voor en na de match en tijdens de rust, samen met zijn vrouw achter de toonbank. Meestal komt Dolf als eerste afn °P ^et en klapt hij vaak ook yoetfrai Lebbeke-E. Meldert 1-1. Mede door de zege op Robur is Lebbeke als laatste de deur van het klubhuis zeker van het behoud (foto guy) dicht. Hij is zowat de duivel-doet-al. Van

De Voorpost | 1991 | | pagina 17