Vreugdedans bij Excelsior M .T. S .A.-liefhebbersvoetbal Jeugd SK Grembergen gaat internationaal 20 - 3.5.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. Apostelken-OC Aalst 1-1 (da) Liefhebbersvoetbal. Apostelken-OC Aalst 1-1 (da) In de hoogste afdeling was het alom spanning tot de allerlaatste speeldag over wie uiteindelijk de nieuwe kampioen zou worden. De ploeg die zich sinds het seizoensbegin aankondigde als de te kloppen ploeg, haalde pas op de eindstreep de titel binnen ten nadele van aartsrivaal Snas en uittredend kampioen Camu. Toch liep niet alles van een leien dakje want de tegenstanders boden veel weerstand. Excelsior heeft dus zeker de titel niet gestolen. Ook onderaan, in de kelderverdieping, bleef het spannend voor het behoud. Een drietal klubs kwamen nog in aanmerking om samen met Apostelken volgend seizoen in tweede afdeling aan te treden. Uitein delijk viel het lot op Houtmarkt, dat inderdaad een belabberd seizoen kende. Scheidsrechter Ronny Impens heeft aan deze ploeg enkele nare herinneringen overgehouden want in het seizoenbegin werd hij ervan beticht, ten onrechte evenwel, van een kopstoot te hebben toegediend aan één van haar spelers. Het beroepskomitee, dat een resem getuigen opriep herstelde de talentvolle scheidsrechter in ere en verklaarde hem onschul dig. De ploeg mocht van geluk spreken dat de beroepskommissie mild was in haar uitspraak en haar enkel een geldboete oplegde wegens laster zodat een hoge plaats in de fairplay-kompetitie toch verloren ging. Leeuwerik Lede dat ook een ongelukkig seizoen kende kon zich op de valreep toch nog redden dankzij een ruime zege tegen Alexander. Edo, dat met bestuursperikelen had af te rekenen, zal het volgend seizoen over een andere boeg gooien en met sportieve middelen de strijd tegen de opponenten aanbinden. O.C. Aalst ziet eveneens uit naar versterking voor volgend seizoen met de bedoeling zich bij de top-5 te handhaven alhoewel ze de laatste weken ingoede doen zijn en in de halve finale van deM. T.S.A. beker met gekruiste wapens de strijd zullen aanbinden om te beletten dat kampioen Excelsior met de dubbel aan de haal gaat. Waterval kende een seizoen met hoogten en laagten en kon geen mist maken om voor de titel mee te dingen. Toch kon het zich plaatsen voor de 1/2 finale van de beker en moet de gevaarlijke klip bij Nieuwe Wijk omzeilen wil het zijn seizoen goedmaken. De grootste ontgoocheling viel Royal Sportief uit Gijzegem te beurt. Deze ploeg riep voor het seizoen uit wie hen zou kloppen de nieuwe kampioen zou worden, ledereen die kon mocht het horen en werd zwaar geïnteresseerd om de ploeg naar de hoogste top te hijsen. Niets van dit alles kwam tot uiting de nieuw aangetrokken spelers gunden elkaar geen blik zodat de verstandhouding zoek leek. Alleen een opflakkering bij het begin van de terugronde kon de kwaliteit van deze ploeg bevestigen. Maar meer als een bescheiden plaats in de middenmoot zat er voor deze ploeg niet in zodat er wel eens een regelrechte uitverkoop zich opdringt en de ambitieuse Gijzegemse ploeg volgend seizoen met een schone lei kan beginnen. Van R. Espanol weten we dat ze kunnen voetballen, maar de aantrekkingskracht van het geld zorgt er voor dat een aantal spelers hun heil zoeken in een ander verbond waar er met geld wordt gegooid, alleen de vriendschap onder de overgebleven Spanjaarden primeerde zodat deze met man en macht de handen in elkaar staken om er toch nog een behoorlijk seizoen van te maken. Alle overige ploegen speelden op hun normale waarde en konden zich handhaven in de hoogste afdeling. In 2e afdeling staken 2 ploegen met kop en schouders boven alle anderen uit, dat hen dan ook een verdiende promotie naar de hoogste afdeling opleverde. Giwo en Reynaerds zullen daar met hun talent zeker niet misstaan. Endoka kan volgens onze gegevens ook veel beter, maar moest mede door het feit dat meermaals spelers afwezig bleven, optornen tegen de overmacht. Galop, Bamboe, t-Denderl. en Eeckhoorn speelden op peil maar konden de topploegen niet bedreigen. Blauw-wit, Blauwe Vlam, Groen Wit en anderen konden zich handhaven in de 2e afdeling. EnkelJ. Timarcha dat geen enkele wedstrijd won, verhuist samen met Brughuis naar de 3e afdeling en 0. den toren speelde haar slechtste seizoen sinds haar bestaan en verwacht voor volgend seizoen betere tijden. Daar op 1 mei de 3e afdeling haar laatste kompetitie wedstrijd afwerkt, wachten wij tot volgende week met een overzicht. Excelsior - AZ 77: 6-0 gen bezoeker Zwaanvrienden 1-1. Water- Het was alles of niets voor de lokale val stuurde Melckebeeckvr. puntenloos ploeg dat met een schamel punt voor- huiswaarts 2-1. Edo won overtuigend sprong de laatste kompetitiewedstrijd met 5-1 legen R. Espanol en Octopus moest afwerken en alles op alles moest moest met 0-1 de duimen leggen tegen zetten. Een uitstekend leidende scheids- R- Sportief: 0-6. Aalst ging bij Apostelken rechter Verbeeren nam deze wedstrijd n|et tot het uiterste maar spaarde duide- voor zijn rekening en moest op al zijn ''jk haar krachten voor woensdag 1 mei kunde beroep doen want de bezoekers voor de konfrontatie tegen Excelsior waren niet zinnens om de titel zomaar voor de huale van de MTSA beker; cadeau te doen. en weerden zich vinnig het speelde eveneens 1-1 gelijk, zodat gele en zelfs rode kaarten moesten Galop - Reynaerds: 3-1 redding brengen om de bovenhand te 0ndands er niets meer op het spel stond halen op het sportieve. De talrijke voet- werd dit een g0ede wedstrjjd waarbij balfanaten die waren opgekomen om scheidsrechter Van Belle R. na dit sei' deze wedstrijd bij te wonen zagen een zoen zijn [jiiitje opbergt in zijn trofeeën- super gemotiveerd lokale ploeg de be- het best^ zic6hzelf in de 2e zoekers afmaken. De thmsaanhangers waarbij de lokale ploeg een mochten reeds bij de rust hun ploeg als verdiende overwinning boekte tegen vi- kampioen wanen toen het met een rui- „.kampioen Reynaerds. De thuisploeg me 30 vootsprong aan de verfrissing toe gjng de rust in met een j.q voors^ron| WaSi'k ijC /'I immers hetzelfde door toedoen van Van den Steen A. De spel beeld zodat de bezoekers daar maar helft kwamen de bezoekers ver- weimg konden tegenover stellen. Het diend langszij 1-1 maar VermoesenL. en moest nogmaals 3 doelpunten mkasse- D.Haeseleer stuurden de Erpenaars met ren en de kampioen was gekend. een neder| huiswaarts. Heyvaert Bart (3x), Navarro Jesus, De Schrijver Chris en De Petter S. hadden Toren - Giwo: 1-3 het grootste aandeel voor de zege van De lokale ploeg stuurde in haar laatste hun ploeg. De bloemen mochten aan- seizoenswedstrijd haar humeurige spe- rukken en met een glaasje schuimwijn Ier Grysolle Alain de laan uit met de werden alle spanningen overboord ge- bedoeling volgend seizoen met een gooid. Na reeds vele jaren dicht bij de sportieve lei de nieuwe kompetitie aan hoogste trede te hebben gestaan was het te vallen dat verzekerde ons voorzitter nu eindelijk gelukt. Het feest duurde tot De Ruysscher G. De kampioenen waren in de vroege uurtjes zodat de vroege naar Gijzegem gekomen om met glans zondagmensen die de eerste mis bij- hun kompetitie af te sluiten maar kre- woonden aan het Heilig Hart hier en gen pas in de 2e helft de lokalen op de daar nog een feestvierende Excelsior-fan knieën na een 0-0 ruststand. Anné D. wachten tot de laatste kompetitiedag die plaats heeft op 1 mei. Toch lieten de lokalen die nog mee in de running zitten voor de felbegeerde titel niets aan het toeval over en stopten hun bezoekende opponenten onder de graszoden. Ste- ghers (3x), Schalck (2x), De Geyseleer (2x), Bracke, De Boeck en Verhofstadt zorgden voor deze monsterscore. Bouw ontving op eigen veld Torenboys en won verdiend met 2-1 op woensdag 24/4/91. Moest Bouw haar inhaalwedstrijd afwer ken bij R. Duivels. Ruim 200 toeschou wers woonden deze wedstrijd bij en zagen 2 aanvallende ploegen aan de aftrap. Het werd een onverdiende neder laag voor de bezoekers 3-2. Deze ver dienden minstens een gelijkspel, zodat het nu wachten is tot de laatste speeldag als het Honda op eigen veld op bezoek krijgt en daar pas de titel zal worden uitgedeeld wie mee naar de 2e afdeling gaat is eveneens nog niet gekend. Honda kreeg beide punten op een presenteer blaadje aangeboden. Toen men de ver plaatsing bij SAF maakte werd er voor een forfait geopteerd voor de lokalen daar ze maar met 7 spelers aanwezig waren en liever niet aantraden inplaats van zich op de slachtbank te laten leg gen. Ook Breughels wachtte vergeefs op haar tegenstander Wembley die niet kwamen opdagen. Of er nog sprake zal zijn van deze ploeg volgend seizoen, daar moet men een vraagteken achter plaatsen, Sneeuwwit je won nipt maar verdiend met 3-2 van Dressel. Drievelden moest met een 1-3 de duimen leggen tegen WTTA en Rode Duivels won probleemloos met 5-2 van Pie-Boys tot slot moest Melody op eigen veld de zege laten aan Animalia 0-1. de weg naar huiselijke dak aan het opzoeken was. Snas - Houtmarkt: 7-0 De lokale ploeg dacht niet aan geschen ken uitdelen, want indien Excelsior een punt aan huis zou laten en zij met de volle buit aan de haal zouden gaan, zouden zij zich kunnen kronen als de nieuwe kampioen. De bezoekers bij ver lies naar 2e afdeling degraderend, waren niet opgewassen om de lokale ploeg het (2x) en Van der Eecken C. zetten de lokale portier voor schut. In Dender- houtem waar Bamboe en Blauwe Vlam elkaar ontmoetten werd het een doel- puntenfestival de bezoekers trokken de bakens naar zich toe met een 4-5 winst. Endoka op bezoek bij Cobilas stroopten het vel van de lokale beer en wonnen na een spannende wedstrijd met 1-2. Scheidsrechter Van Delsen die een goe de wedstrijd floot, kreeg het niet onder de markt met beide elftallen. De bezoe- Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg FC Camu uit Hof stade (da) leven zuur te maken zodat het een Rers die qua ervaring de lokale jonge ruime lokale zege werd. Helin P. (3x), snaken hun bloed bij wijlen deden over Hutsebaut (2x), Ottoy Chris en Ottoy Pkoken maar de kalme scheidsrechter kenden geen genade met het zwakkere zorgde ervoor dat alles in goede banen broertje. De zege was binnen en nu was geleid werd. De beste speler kwam uit het wachten op het resultaat op de het kamp van de lokale ploeg met name Osbroek. De teleurstelling werd groot De Wit Oscar die zeker nog zijn weg zal toen men vernam dat Excelsior zijn vinden in de hogere afdeling. Toch kon wedstrijd tot een goed einde had ge- hij zijn ploeg niet van de nederlaag bracht en zich enkel als vice-kampioen behoeden, mochten tronen. Voor het bezoekende j. Timarcha dat reeds lang veroordeeld Houtmarkt kwam de teleurstelling nog is om volgend seizoen in de 3e afdeling harder aan. Mede kandidaat voor de aan te treden leden een zware 0-11 degradatie kon zich op de valreep in de nederlaag tegen de gasten uit Lede Eeck- hoogste afdeling handhaven, het boekte hoorn - Nieuw Hofstade - Bartan en T een ruime 4-0 winst tegen Okkerander. Denderl. - Groen-Wit sloten hun kom- Leeuwerik gered en Houtmarkt samen petitie met een 1-1 gelijkspel af. met Apostelken naar de 2e afdeling. nntnnrn M IA Voor Camu vorig seizoen kampioen was Maantje; 10-1 het al een paar weken verkeken en In de 3e afdeling is de kampioen nog speelde een eindeseizoenswedstrijd te- n'el gekend daarvoor moet men nog Liefhebbersvoetbal. AZ'77, een MTSA-ploeg kreeg een nieuwe uitrusting (da) Als men de rangschikking van de jeugd van SK Grembergen naslaat, kan men merken dat het begrip "jeugdwerking" bij deze derdeprovincialer geen ijdel begrip is. Tijdens het Pinksterweekend op 18, 19 en 20 mei organiseert het jeugdbestuur van SK Grembergen dan ook voor het eerst een buitenlandse voetbaltrip. Als beloning voor het degelijke seizoen van de scholieren en de knapen, gaan beide elftallen deelnemen aan een driedaags internationaal tornooi te Chécy-Orléans in Frankrijk. Dat de interesse voor de jeugd niet alleen van het jeugdbestuur, maar ook van ouders en supporters komt, wordt geïllustreerd door de horde medereizi gers die eveneens de verplaatsing gaan meemaken. En dat een groot aantal van de mensen van het hoofdbestuur hun toekomstige eerste-elftalspelers gaan aanmoedigen, bewijst dat naast de voor beeldige jeugdwerking ook een gezonde interesse is voor de inlassing van jonge ren in het eerste elftal. SK Grembergen heeft bij woorde van voorzitter Burghgrave geopteerd voor ei gen jeugd. Dit is voor vele clubs een tijdrovende maar efficiënte manier ge bleken om in de eigen financiële en sportieve behoeften te kunnen voorzien. Dat de clubdirigenten bovendien hun club gaan aanmoedigen in het buiten land, is niet alleen voor de spelers, maar ook voor de hele jeugdwerking een riem onder het hart. Zaterdagmorgen wordt er vertrokken om een sportief en gezellig verlengd weekend te beleven, met andere deelne mende ploegen uit Italië, Roemenië, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland en Portugal. SK Grembergen heeft bijgevolg een pre cedent geschapen in eigen rangen dat hopelijk zal uitgroeien tot een gewoonte. EG Liefhebbersvoetbal. Mare en Chris van de MTSA-ploeg Animalia Denderleeuw (da) Voetbal. SK Aalst-Heldergem 2-0 (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18