Kastel Rap en Vlug verkwanselt zijn finaleplaats Achtste superteam R.B. Vossenhoek - Gremhergen Dirk Brijs vierde geklasseerde Kaatsen in Denderbelle Kaatsen in Kerksken Kaatsen in Kastel Halvefondverbond Dender - Durme Schelde Nieuwerkerken - Hoké Erembodegem: 4-15 22 - 3.5.1991 - De Voorpost KAATSEN Denderbelle dat in de bekerwedstrijden geen goed figuur sloeg, heeft op de Villa in Kastel voor de verrassing gezorgd door onverwacht en zeker na een 5-0 achter stand nog te winnen van Rap en Mug. Deze overwinning is te danken aan de verzorgde opslagen, die nu binnen de lijnen belandden, hetgeen tijdens de vorige speeldagen niet het geval was. Deze zege opent nieuwe perspektieven voor de kompetitie. Voor de ploeg van Lagere staat het reeds vast dat de ploeg gekwalificeerd is voor de finaleronde en dit na zesmaal winst tegen De Toekomst Bug>enhout en Kerksken. Kadetten VA Baasrode 12 Denderbelle klub XV 13 De kadettenploeg die opnieuw voltallig is en de spelers omvat van de kampioe- nenploeg bij de miniemen, die twee jaar terug de titel behaalde, doet het goed. Tegen Baasrode was de strijd gelijkop- gaand en bij een 11-11 gelijke stand werd het spel stilgelegd wegens de duis ternis. Bij de herneming van het spel verloor Denderbelle met 13-12. Denderbelle klub XV 12 Kastel Rap en Vlug 13 De thuisploeg kon in de eerste helft afstand nemen van haar tegenstander. Een 8-3 voorsprong werd met een goede prestatie bijeengespeeld. Wanneer de duisternis viel werd er voortgespeeld en alleen de opslagen konden worden be oordeeld door onze zegsman, zodat Ka stel steeds dichterbij kwam. Bij een 12-12 gelijke stand kon elke ploeg nog op de zege aanspraak maken, en het was Kastel dat uiteindelijk met 12-13 aan de haal ging. Kerksken 15 Hamme St.-Anna 3 (ruststand 8-2) Kerksken dat voor dit seizoen zich ver sterkte om zeker te zijn van het behoud in bevordering behoort zeker niet tot de zwakke broertjes van de reeks. De twee nieuwkomers, Hamme St.-Anna en Puurs die reeds tweemaal een driepun tennederlaag te slikken kreeg, ondanks het aantrekken van Van Ingelghem (Denderbelle), ging op Kerksken op nieuw volledig onderuit. De thuisploeg presteerde globaal goed, uitblinkers zijn AUTOSPORT moeilijk te noemen omdat eenieder bij na foutloos akteerde. Met de overge- keerde ballen staat Fons Van Kerckho- ven, als groot-midden aan de leiding met vier stuks, Steven De Rijck nam er twee voor zijn rekening en Eddy Huys als achterman slaagde erin tweemaal de bal over de achterlijn te keren. Het grootste probleem was het behou den van de koncentratie, want tegen zwakke ploegen verliest men die gauw en dan kan de tegenstander opnieuw in de wedstrijd komen en verliest men een punt, dat zo maar voor het rapen lag. Beker van de Liga Vlaanderen Een reeds uitgeschakeld Denderbelle speelde op de Villa in Kastel scherprech ter tussen Opstal Pelote en Kastel, deze twee ploegen totaliseerden elk acht pun ten. Tijdens de wedstrijd Opstal-Denderbelle gingen de pelotespelers er hard tegen aan en ze klopten hun tegenstander zonder moeite. Het verwierf zelfs een driepunter, zodat Kastel verwittigd was... Om zijn kansen op een finaleplaats gaaf te houden, moesten de spelers van Rap en Mug tegen Denderbelle een driepun ter versieren. Tijdens de beginfase van de wedstrijd tegen Klub XV leek dit voor Kastel wonderwel te lukken, want Kastel liep en dit terwijl het op een hoog tempo speelde, moeiteloos tot 5-0 uit. Dender belle bracht dan het eerreddend spel op hun aktief en plots verloor het jonge Kastel alle koncentratie. Bij de thuis ploeg vertoefde Herman Vemimmen op de bank. Het leveren ging plots slecht en dit in tegenstelling tot de opslagbeurten van Denderbelle die nu binnen de lijnen belandden. Daarbij viel het keerders- werk van Johan Van der Stricht volledig stil. Denderbelle liet zich niet pramen en ten aanschouwe van de met verstom ming geslagen Kastelse supporters maakten de bezoekers in één ruk uit. Meteen verloor Kastel zijn laatste kans op een finaleplaats, waarvoor men jaren terug moet gaan. In de derde wedstrijd van de dag moest Kastel op terrein tegen Opstal. Rap en Mug won wel, maar Pelote stelde tijdig zijn kwalifikatie veilig door het nodige puntje binnen te halen. Opstal Pelote, de verdiende winnaar van deze schif tingspoule. Twee lichtpunten voor Rap en Mug. Danny Van Duysen speelde twee sterke wedstrijden en Herman Vemimmen trad weer op tijdens de wedstrijd tegen Opstal en dit zonder training en zonder enige deelname aan de oefenwedstrij den. Op voorwaarde dat Hermans rug letsel hem geen parten meer speelt, laat dit het beste verhopen voor de Kastelse Uitslagen van de derde ronde Opstal Pelote-Denderbelle 7-2 Kastel-Denderbelle klub XV 5-7 Kastel Rap en Mug-Opstal Pelote 7-5 Bevordering Willebroek 15 Kastel Rap en Vlug 14 (ruststand 8-7) Tegen titelkandidaat Willebroek, begon Kastel met Franky Vermachelen als ver sterking, eerder aarzelend. Het kwam snel 6-0 achter, maar eens ze deze smadelijke skore analyseerde, herpak ten de Kastelse spelers zich geweldig. Het bezoekend keerderstrio, Hans Baert, Franky Vermachelen en Kris Van der Jeugt, deden de Willebroekse afweer verbleken en bij de rust was de achter stand zo goed als weggewerkt (8-7). Na de pauze bleven de twee ploegen aan elkaar gewaagd. Toch slaagde Kastel erin om met 11-13 aan de leiding te komen en dit met 15-4 in het volgende spel, hetgeen goede vooruitzichten bood voor het veertiende spel. Dit werd echter verkwanseld in de opslag, zodat de thuisploeg opnieuw in de wedstrijd ver scheen. Bij een 14-14 stand of gelijke skore deed scheidsrechter Verhavert dan zijn duit in het zakje. Een door De Buyscher overgekeerde bal, die duide lijk buiten de achterste palen belandde, hetgeen sportief door de thuisspelers werd toegegeven, werd door de scheids rechter als goede bal gevalideerd en Kastel was er aan voor zijn moeite. Een Autosport. De mensen die zorgden voor de veiligheid en de orde op het parcours tijdens de autorodeo in Lebbeke (foto guy) Stilaan wordt het een gebruik in Grembergen om het weekend van O.L. Heer Hemelvaart door te brengen op het scoutsterrein, Oud-Kerkhofstraat, Grem bergen, waar reeds gedurende zeven jaar het SUPERTEAM van R.B. Vossen hoek wordt georganiseerd. Dit jaar belooft het niet anders te worden voor de meeste ploegen, die aan vroegere edities reeds deelnamen. Het evenement begint donderdagnamiddag met rodeorijden op een mechani sche stier. Alle personen die zich geroepen voelen om op jongere of oudere leeftijd een carrière als cow-boy te beginnen kunnen hun kunsten verkopen in de arena van het superteam. 's Avonds om tien uur is er een optreden van de lokale rockgroep «The Dalls» om het feitelijke gebeuren elan te geven. Vrijdagavond 10 mei begint de krachtmeting tussen de verschillende ploegen met het eerste gedeelte van de sportkwis. Vanaf zaterdagmorgen worden dan sportproeven opgelegd die kunnen varië ren van voetbal, wielrennerij, volleybal enz. tot minder gekende sporten als golf en anderen. Naast specifieke sportproeven worden de deelnemers nog onderworpen aan ludieke behendigheidsproeven van uiteenlopende aard. Als rode draad loopt het tafelvoetbaltomooi doorheen het hele gebeuren. Interessant is ook het «Wedden Dat!!!»: een onderdeel waarin een ploeg het opneemt voor een weddenschap tegen de overige ploegen. Dat de mensen van R.B. Vossenhoek organisatorisch hun strepen reeds verdiend hebben is in Grembergen genoegzaam bekend. Zoals steeds staan zij garant voor een vlekkeloze kompetitie en verzorgd eten en drinken, bij een sport- en spel-festival waarin nog weinig aan het toeval wordt overgelaten. Data: 9,10,11 en 12 mei 1990. E.G. Volgende lokalen maken deel uit van dit verbond: De Reisduif - Dendermonde, De Zwaluw-Sinaai en De Toekomst-Ber- lare. Muchtprogramma 4 mei: Dourdan (oude jaarse), 11 mei: Dourdan (oude jaarse), 18 mei: Dourdan (oude jaarse), 25 mei: Dourdan (Oude Jaarse), 1 juni: Dour dan (oude jaarse), 8 juni: Dourdan (oude-jaarse), 15 juni: Dourdan (ou de jaarse), 22 juni: Dourdan (ou de jaarse), 23 juni: St-Denis (jonge duiven). Los op zondag. Inkorving. Zaterdag, 29 juni: Dourdan (ou de jaarse jonge), Derbyvlucht jonge duiven, 6 juli: Dourdan (oude jaar se jonge), 13 juli: Dourdan (ou de jaarse jonge), 20 juli: Dourdan (oude jaarse jonge), 27 juli: Dour dan (oude jaarse jonge), 4 augus tus: St-Denis (oude jaarse jonge). Los op zondag. Inkorving zaterdag, 10 augustus: Dourdan (jonge duiven), 17 augustus: Dourdan (jonge duiven), 24 augustus: Dourdan (jonge duiven), 31 augustus: Dourdan (jonge duiven). erg ontgoocheld Kastelse team, dat zich door de scheidsrechter bestolen voelt. Junioren Ligabeker Tweede schifting De wispelturige Kastelse juniorenploeg bakte er in Terjoden weer helemaal niets van. Zelfs tegen het erg zwakke St.-Anna Hamme werd maar met de hakken over de sloot gesprongen. Tegen een goed spelend Terjoden kregen zij het deksel op de neus. Uitslagen Kastel Rap en Mug-St.-Anna Hammc7-6 Terjoden-St.-Anna Hamme 7-1 Terjoden-Kastel Rap en Mug 7-3 De stand Terjoden Kastel Rap en Vlug St.-Anna Hamme 9p. 8p. lp. Kadetten Denderbelle Klub XV 12 Kastel Rap en Vlug 13 Een wedstrijd die werd gespeeld op het scherp van de snede tussen twee gelijk waardige ploegen. Beide ploegen zullen zeker tot de toonaangevende ploegen van de reeks behoren. Het laatste spel wikkelde zich af in de invallende duis ternis. Miniemen Kastel Rap en Vlug 10 Herdersem 5 Eerste overwinning voor de jongens van voorzitter Baert en coach Janssens. Een driepunter zat er zelfs dik in, maar de ploegopstelling en de verstandhouding tussen de Kastelse spelers op het terrein klopte niet zoals het zou moeten horen, zodat een zwak spelend Herdersem als een dief in de nacht met een puntje aan de haal ging. Geoffrey Perhier was de beste man bij de thuisploeg. Pupillen St.-Anna Hamme 0 Kastel Rap en Vlug 10 De Kastelse pupillen lopen als een TGV door de huidige kompetitie. Er rust nu enkel nog de vraag welke ploeg hen een halt kan toeroepen. De drie jaren arbeid van coach Hugo Steels, begint nu zijn vruchten af te werpen, zodat de vooruit zichten voor nieuw aankomend talent groot is. Kastel Rap en Vlug 1 Zele Durmen 10 De beginnende pupillen van Kastel zijn uiteraard nog te jong, veel te jong om tegen hun twee tot vier jaar oudere tegenspelers op te tomen. De twee begeleiders, Theo De Decker en Franky Vermachelen, sparen zich geen moeite zodat hun opleiding in goede handen is. Programma op de Villa Vrijdag 3 mei 1991: 18.30 u.: Kadetten Kastel-De Toekomst Buggenhout. Zaterdag4 mei 1991:9-30u.: lsteschif ting Beker van België voor pupillen en dit met Kastel, Hamme-Zogge en Baas rode Hof ten Rode. 15-00 u.: Bevorderingsploeg: Kastel- Aalst Herleving. Zondag 5 mei: 15.00 uur: Hogere III: Kastel-Denderbelle klub XV. (ruststand 3-8) Deze wedstrijd was zeker geen propa ganda langs de zijde van de thuisploeg. Haar wanprestatie leidde tot veel hilari teit langs de lijn. Enkel Patrick Lepiouf, de kapitein, speelde op zijn normaal niveau, maar alleen kon hij niet optomen tegen een goed spelend Erembodegem, waar Dil- BADMINTON laerts en Etienne Van den Abbeele de uitblinkers waren. De vele overgekeerde ballen lokten heel wat applaus van de aanwezige toeschouwers. De wedstrijd was heel vlug gedaan. Moesten de thuis spelers voor de buis voor de sportrepor- tage op TV? Deze vraag werd lachend gesteld. Allerhande Vergezelier: Bauwens zoon (wegver voer). Inkorvingen: St-Denis: op zater dag van 14 uur tot 15.30 u. stipt. Dour dan: op vrijdagavond van 17 uur tot 19 uur stipt. Onkosten: St. Denis: 25 fr. (portduiven: 20 fr.). Dourdan: 35 fr. (portduiven: 30 fr.). Uitslag: 25 fr. Con- stateurs: 25 fr. Prijsdeling: tien dagen na de vlucht. Lossingsuur: Dourdan: 7.30 u. St.-Denis: 7 uur. Vrije dubbeling (jaarlingen bij oude) is mogelijk (on kosten: 10 fr.). Spelwijze: prijs per 2,5- tal volgens nummersysteem van nr. 1 tot nr. 20. Vanaf nr. 3 per drietal; vanaf nr. 7 per viertal, vanaf nr. 16: per vijftal. Zie tabel poelsysteem halvefond. Bons bij de oude en jaarse: 75 fr. en 100 fr. Bij jonge duiven: 50 fr. en 100 fr. Series: twee aangeduid: 10-20-30-40-50-100. Twee onaangeduid: 10-20-30-40-50- 100. Twee rakend: 10-20-30-40-50-100. Ereserie: 100 fr. per duif: verdeling vol gens kaart. Serie drie: 50 fr. per duif: verdeling volgens kaart. Serie 4A: 50 fr. verdeling volgens kaart. Enige prijs: 5 fr. per duif: 50% - 30% - 20% verdeling. Traditioneel is het tomooi van Beveren het laatste groot tomooi van het seizoen. Was de bezetting de laatste twee jaar niet overweldigend, dan was dat nu zeker wel het geval. Door de aanwezigheid van een aantal Duitse spelers kreeg het zelfs een internationaal tintje. De 20-jarige student Dirk Brijs (Beve ren) zit momenteel op kot in Gent, maar heeft daar toch nog voldoende tijd om te trainen. Tegenstander in de finale C2 was clubgenoot Wim Andries. Met zijn harde smashes haalde Brijs het vrij gemakkelijk van de 15-jarige coming- man Andries. Meteen is Brijs met deze overwinning de vierde geklasseerde spe ler voor de organiserende club van dit seizoen. Ook in de dubbel deed Brijs het met Christoph Daems niet slecht. Maar verder dan een finaleplaats kwamen ze niet. Bij de vrouwen haalde Dominique Thijs (De Lieve) het op fysiek van Connie De Keersmaecker (Scaldis)Dat werd vooral duidelijk in de derde set die Thijs vlot met 11-5 won. Maar Thijs zal mis schien moeten wachten tot het tornooi van Lokeren volgend weekend om Cl te worden, want te Beveren was deze disci pline niet geldig. Met nog vijf inschrijvin gen meer was de mannen enkele Cl te Beveren zelfs dubbel geldig geweest. Met de inschrijving van het duo Melis-Jans- sens haalde de Waaslandse club een van de sterkste dubbelparen in huis. Vooral Samuel Melis (Anetha) deed zijn naam alle eer aan door niet alleen de mannen dubbel maar met Nuyts ook de gemengd finale te winnen. Maar toch ging geen van beide met de hoogste triomf naar huis. Daar zorgde Sebastiaan Peters uit Herne voor. Met een 15-1 en een 15-0 overwinning op Samuel Melis toonde hij zich meer dan superieur. Tweede reekshoofd Steven Janssens ging in l/8ste reeds uit. Alleen in halve was Peters even verplicht om zich in te spannen. Tegen Bart Dille had hij in de tweede set verlenging nodig om zijn finaleplaats veilig te stellen. Een Eras mus onderonsje lussen Marianne Witte- veen en Sylvia Clement in de vrouwen enkel Cl. Evenmin als op training had Witteveen ook nu geen problemen met haar clubgenote (11-4 en 11-1). Sylvia Clement, die trouwens pas sedert 12 april II. Cl is geworden, zorgde wel als unseeded player voor een verrassing door in de eerste ronde het hoogstge- plaatste reekshoofd Christa Kips te ver slaan. Hoe het bestuur van Beveren erin slaagde om een nationaal tomooi toch een duits tintje te geven is een verhaal apart. Voor een vriendschappelijke ont moeting aangetrokken naar Kiel, wekte de Maamse clug interesse op voor hun tomooi. Dat ex-Beveren lid Eric Van De Perre in de buurt van Kiel zijn doctoraatstitel poogt te halen, zal daar waarschijnlijk ook zijn invloed op hebben gehad. Afge lopen weekend vaardigden de clubs uit Kiel en omstreken dan een oost-west delegatie af. Eric Van de Perre (Killer) die voor de gelegenheid was meegekomen, speelde "en sterk tomooi. Na zijn bijna finale plaats in de BI reeks, waar hij na vele verlengingen pas in de derde set emt 17-16 het onderspit moest delven voor Eddy Cools, plaatste Van de Perre zich voorde finale B2 tegen Jan Bollen (Geel- se). Het werd voor beide spelers een fysiek heel zware partij. Maar met 15-13 en 18-16 bleekjan Bollen toch de betere. Kerstine Rooth (Altenholtz) kwam voor de eerste keer naar België. Voor Carine Parmentier (amateurs) was ze met 114 en 11-1 een klasse te sterk. Beide halve finaleplaatsen werden hier trouwens ook door duitsers ingenomen. Stefaan Van Sandwort (Nijlense) pakte ex-A2 Eddy Cools in de BI categorie zuiver op fysiek. Na een taktisch sterke eerste set die Van Sandvoort blijkbaar moeizaam met 18-13 won, toonde hij zijn talent in de tweede door Cools met 15-2 terug naar Borgerhout te sturen. Twee weken geleden won Van Sandvoort trouwens ook het tomooi van Danlie- Hamme. Limburgs talent in opmars bij de vrou wen. Ira Lemmens (Dibad) en Anja Lemmens (Hebad) beheersten niet al leen de enkeldiscipline maar waren ook de beteren in de dubbel. In de onderlin ge konfrontatie was Ira de meest stand vastige (11-4 en 11-5). Met Jeanine Van De Kerckhove won Eddy Cools wel de gemengd van de oostvlaamse kombina- tie met Thierry De Decker (Drive) en Rebecca Van Hove (Flying shuttles). (LC) Autosport. De kommandobus van de autorodeo in Lebbeke foto guy) Autosport. Een regelmatig voorkomende situatie na een autorodeo, ook in Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20