Hollands Hof vocht tot het einde Broekkant Baasrode heeft nieuw kaatsterrein Kaatsen in Hof ten Rode Ramen Verheyden wint eerste top-confrontatie Het dubbele gelaat van Baasrode V.A. Beker van Lebbeke Kaatsverbond Lebbeke - Opwijk-D'monde 2de Kaatstornooi «Beker van Lebbeke» Kaatskalender De Voorpost - 3.5.1991 - 23 KAATSEN De kaatsploeg van de Broekkant in Baasrode beschikt nu over een prachtig nieuw kaatsterrein. Het werd woensdagnamiddag officieel in gebruik genomen. Met de nodige vertraging, want de heren politici lieten op zich wachten om het lint door te knippen. Schepen Alfons Hermans bena drukte in een korte toespraak dat de kaatsploeg van de Broekkant niet de eerste de beste is. Haast ieder jaar wordt een kampioenstitel ge vierd. De eerste ploeg zelf komt uit in een van de hogere afdelingen, Hogere III waar men toch serieuze tegenstanders moet bekampen. Het nieuwe terrein werd aangelegd in verlengenis van het vroegere ter rein, maar eerst was er een andere plaats voorzien. Dat ging niet door en dat vindt de schepen nog steeds spijtig. 'Het was een grote opdoffer toen ik van de provincie het nieuws kreeg dat net projekt werd afgekeurd'. Tussen haakjes gezegd, men wilde het terrein aanleggen op een plaats die als natuurgebied staat ingeschreven en dat kon na tuurlijk niet. De aanleg van het terrein heeft aan de stad 1,8 miljoen gekost en Inter com zorgde voor een degelijke openbare verlichting die nog eens 320.000 fr gekost heeft. In totaal dus meer dan 2 miljoen. Maar het ter rein mag gezien worden. Na de toespraak van schepen Her mans genoten gemeenschapsmini ster Lenssens en burgemeester Die- rick de eer het lint door te knippen. Waarna sekretaris Frangois Claes namens de club een dankwoord uit sprak. Het terrein was een nood zaak voor de club, wilde men al thans in Hogere III blijven uitko men. De club heeft van de bond zelfs een jaar respijt gekregen om dit nieuwe terrein te reaïizeren. Men is vanzelfsprekend blij met de ze realizatie al was er toch wat te leurstelling in de stem te horen om dat ook de club het terrein liever op de eerst voorziene plaats had ge had. Kaatsen. Aan de Baasroodse Broekkant werd het nieuwe kaatsterrein geopend (vh) 2' Nationale Baasrode V.A. 15 Bever 10 Baasrode V.A. kreeg voor zijn eerste wedstrijd van het seizoen 1991 de gedoodverfde titelfavoriet Bever op bezoek. Er had zich een massa toeschouwers verzameld rond het nieuwe V.A.-terrein en die kregen beslist waar voor hun geld. De thuisploeg kende niettemin een zenuwachtige start en vooral langs Close kon Bever een 0-3 (oorsprong uitbouwen. Maar plots keerde het tij, het vertrouwen groeide bij Baasrode als Koek en Quisquater hun beste niveau haalden en de ploeg begon collectief bijzonder sterk te spelen. Het werd 4-4 en in een ruk ging het naar een 8-4 ruststand. Het werd zelfs 9-4 maar dan gingen enkele spellen eerder ongelukkig verloren en Bever naderde tot 9-7. Maar gesteund door een luidruchtige supportersschare kon V.A. het Bever-offensief afremmen maar toch bleef het spannend tot 12-10. Het waren de bezoekers die plooiden en in een ruk ging een collectief sterk V.A. naar een 15-10 overwinning. Van een verrassing gesproken... Zondag Hamse/Heure 15 Baasrode V.A. 3 Zondag zag Baasrode dan de keerzijde van de medaille. De ambitie die gegroeid was na de knappe zege een dag vroeger werd al vlug de kop ingedrukt als Quisquater met kniepijn naar de kant moest. Het scorebord wees dan 6-3 na een gelijkopgaand begin (3-3). Maar het verdwijnen van Quisquater had tot gevolg dat de ploeg volledig ineenstortte en het was voor een grootse Cassaert een koud kunstje om nu zijn ploeg naar een 8-3 voorsprong aan de rust te leiden. In de tweede helft kwam Baasrode er helemaal niet meer aan te pas. Alles ging fout bij V.A. dat geen bal meer binnen de lijnen kon houden en Cassaert keerde de rest over. In amper 30' ging het naar 15-3 en meteen weet men bij Baasrode dat het zonder Quisquater ontzettend moeilijk kan worden. E. Ramen Verheyden 15 Welkom 11 Flinke belangstelling voor deze ontmoe ting tussen 2 titelkandidaten. De thuis ploeg kwam goed opgewarmd aan de opslag en nam een overompelde start. De bezoekers kwamen maar niet op dreef. Voeg daarbij een tikkeltje tegen slag en dan staan ze vlug voor een voldongen feit. Ruststand 8-2. Marissen en zijn maats konden er niet mee la chen. Gelukkig bestaat een kaatswed strijd nog altijd uit twee helften. En de Welkom met een ontketende Van In- gelghem kwam plots zijn woordje mee praten. De spannende fasen waren niet meer uit de lucht. En u leest het goed de mannen van achter de kerk kwamen terug tot 9-9- Toen kwam Bourgeois op de proppen en Frangois maakte er 11-9 van. Dat kon ik ook moet Van Ingeighem gedacht hebben en Jos bracht zijn ploeg terug langszij 11-11. Iedereen dacht al aan een spannende eindfaze. Maar Tourneur tot dan weinig gezien besliste er anders over. De Welkom kwam nog twee keer op 40-40. Maar spelwinst zat er niet meer in. Voor de knappe bezoe kers. Eindstand 15-11. Het was een aan gename lutte om volgen. Bij Ramen De gemeentelijke Sportraad en Sport- dienst is verleden zaterdag gestart met de eerste schifting. De 8 ingeschreven lebbeekse liefhebbersploegen werden ingedeeld in 2 reeksen. Reeks A: 't Kliekske -Jaco's - Rapide en Sportvrienden Reeks B: Kleding Octaaf - Half-Time - Ramen Verheyden en Super 7. Deze kaatslutten gaan telkens te 14.00 u. op het kaatsterrein van het sportcen trum. De ploegen van reeks B bekampen me kaar op zaterdag 4 mei. De halve finales en finale gaan door op donderdag 9 mei. Uitslagen van de schifting reeks A Jaco's - 't Kliekske 7-6 Sportvrienden - Rapide 7-5 Jaco's - Sportvrienden 7-0 In de halve finales speelt de winnaar van reeks A (jaco's) tegen de verliezer van reeks B. De verliezer van reeks A (Sport vrienden) speelt tegen de winnaar van reeks B. Vorige zaterdag werden, in het kader van de 'Beker van Lebbeke', een kaatstornooi voorbehouden aan Lebbeekse klubs, dat voor de tweede opeen volgende keer georganiseerd wordt door de Gemeentelijke Sportraad en de Sportdienst, de eerste schiftingen betwist. De acht ingeschreven Lebbeekse liefhebbersploegen waren ingedeeld in twee reeksen. In reeks A komen 't Kliekske, Jaco's, Rapide en Sportvrienden uit, in reeks B treden Kleding Octaaf, Half-Time, Ramen Verheyden en Super 7 aan. Uitslagen van de schiftingen in reeks A: Jaco's - 't Kliekske 7-6 Sportvrienden - Rapide 7-5 Jaco's - Sportvrienden 7-0 De ploegen van de B-reeks bekampen mekaar op zaterdag 4 mei. De halve finales en de finale hebben plaats op donderdag 9 mei. In de halve finales speelt de winnaar van reeks A (Jaco's) tegen de verliezer van reeks B, de verliezer van reeks A (Sportvrienden) tegen de winnaar van reeks B, De wedstrijden vangen telkens aan te 14 u. op het kaatsterrein van het sportkompleks langs de Albert I-straat. (pvr) De kaatskompetitie gewest Hamme is deze week van start gegaan. Het was uitkijken of de waarde van de ploegen na de bekerwedstrijden kon bevestigd wor den. Hollands Hof plaatste zich meteen in de kijker door VAG Mijs een van de betere ploegen tot het laatste spel te bedreigen. Ook de vlotte overwinning van 't Geemzicht tegen Ons Vermaak lag eigenlijk niet in de lijn der verwachtin gen. 't Vissershof 12 De Keersmacker Iedereen had wellicht meer tegenstand verwacht van de lokalen gezien hun flinke bekerprestaties. Deze keer was het duidelijk minder. De thuisploeg die gestart was met Mare De Landtsheer, Raoul Kockelkoren, Guy Keymolen, Pa trick Vincke en Eddy Van Bogaert begon nen zeer goed. Met hun sterk gesloten spel slaagden ze er in hun wil op te dringen. Ook al zou De Keersmacker via De Haes en Thierens er in slagen flink stand te houden. Vooral via hun slag konden ze hun woordje meepraten. Het bleef echt spannend en met een 6-4 lokale voorsprong ging het goed. Na de verfrissing veranderde het spelbeeld vol komen. De lokalen gingen het minder goed doen en verkeerden duidelijk in moeilijkheden. Ze haalden amper één spei binnen. Meteen een vlotte bezoekende overwin ning. Hollands Hof 11 VAG Mijs 12 Het is een echte marathonwedstrijd ge worden die spannend was tot het laatste spel. Verrassend was wel dat Hollands Hof uitpakte met een forse eerste helft. De bezoekers werden helemaal in moei lijkheden gebracht. De plaatselijken met de beide Pletinckx, Eddy Willaert, Gerrit Boon en Alois Gossen konden spel na spel opbouwen en VAG Mijs kon moeilijk volgen. Via Louis Colman kon Mijs toch wat spelen laten optekenen. Met een 6-4 hadden de lokalen het al verduiveld goed gedaan. In het tweede stuk van de wedstrijd kwam Mijs VAG dan toch eindelijk onder doom. Maar gemakkelijk ging het toch niet. Naarma te de wedstrijd vorderde kwam VAG Mijs op winst; maar lang hielden ze het niet vol, van de Hollands Hofjongens stelden opnieuw gelijk. Zo ging het schier hand in hand naar het einde toe tot 11-11. Het laatste spel moest dan de beslissing uitlokken. En deze ging dan toch naar de bezoeker toe met het kleinst mogelijke verschil. Geemzicht 12 Ons Vermaak 5 De thuisploeg heeft onverwachts een grote overwinning kunnen vastleggen te gen Ons Vermaak. Een formatie die duidelijk onder haar waarde speelde. Dat was al goed merkbaar in de start van de ontmoeting. Ons Vermaak met Fred dy Van Kerckhove, Toon Van Hecke, Daniel Eeckhout, Danny Van Hoeywe- ghen en Jimmy Comelis misten in het begin een paar keer van een niet een spel en dat werkte daarna de strijdlust van Ons Vermaak zeker niet in de hand. Halfweg werd een 6-2 genoteerd en dat was wel iets te weinig voor de bezoeker. Na de verfrissing ging het evenmin goed met de bezoeker die alleen nog drie spelen kon laten optekenen. Meer zat er niet in. Voor Geemzicht werd het met een een grote overwinning. De lokale formatie schijnt stilaan ingespeeld te geraken. Toyota 10 VAG Mijs 12 Het derby te Moerzeke-Kastel was een aantrekkelijk gebeuren met twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen. VAG Mijs kwam eerst op winst, maar veel ruimte kregen ze niet. Ze werden steeds weer bijgehaald door de thuisploeg die langs Noels en Verhelst steeds weer een be dreiging vormden. Met een kleine 6-4 voorsprong scheen Toyota op de goede weg te zijn naar de overwinning toe. Toch moesten ze in het tweede stuk van de wedstrijd stilaan terrein prijs geven. Mijs kreeg er dan echt smaak in en de achtervolging werd ingezet. Eens op ge lijke hoogte was er geen houden meer aan de gasten. Toyota liep wel nog een eindje mee maar de overwinning voor de lokalen zat er niet in. HVC De tweede Baasroodse klub, die enkel met jeugdploeg in kompetitie aantrad is reeds aan hun tweede kompetitietreffen toe. Eerste wedstrijd Hof ten Rode 10 Kastel Rap en Vlug 4 De Baasroodse ploeg heeft een pracht- prestatie neergezet. Alle spelers speel den om te beter en ze waren iets te sterk voor deze Kastelse ploeg. Tweede wedstrijd Hoké Erembodegem 10 Hof ten Rode 6 Zo goed dit team speelde tegen Kastel, zo slecht was het spel tegen de Aalsterse ploeg. Een echte wanprestatie van de palingboertjes, die de geluksfee aan hun zijde hadden om alsnog een punt in de wacht te kunnen slepen. Of dit punt al of niet verdiend te nemen was, laat men in het midden en de aanwezigen hebben zeker het laatste woord. Bij de bezoekers was enkel Johan De Ruyscher in goede doen. De spelers wijten de slechte prestatie in de opslag aan het moeilijke plein van de thuis- ploeg. Beker van België Hof ten Rode Zele Durmen 5 De derde wedstrijd in veertien dagen had plaats op Kastel voor de Belgische Beker bij de miniemen en dit met rechtstreekse plaatsing. De Baasroodse ploeg kon in eerste in stantie tot 6-1 uitlopen. De zekerheid, de betere te zijn, deed de ploeg uit Hof ten Rode koncentratieverlies lijden, het geen de Durmenspelers toeliet opnieuw in de wedstrijd te komen. Zele kwam tot 6-5 terug. Een goede prestatie van de gebroeders Jan en Davy Dierickx en David Gerlo, die aan de koord de ballen goed tegenhield. Op 1 juni 1991 speelt de Baasroodse ploeg tegen Bassy-Thy. Ingeval van winst gaat Hof ten Rode naar de volgende ronde. Supporters komt de Vlaamse ploeg aanmoedigen, wil men een verte genwoordiger in de volgende ronde. Verheyden speelde Bourgeois een sterke wedstrijd. Hetzelfde kon gezegd worden van Jos Van Ingeighem bij de bezoekers. In de overige wedstrijden waren er geen echte verrassingen. Jaco's herpakte zich wel schitterend. Na het debacle van ver leden week. Derby blijft op zijn elan doorgaan. Nu moest Sportvrienden er aan geloven. Half time had zoals ver wacht weinig moeite met de nochtans moedige Zorro's. Hopland haalde zijn eerste winst binnen tegen het nog niet op dreef zijnden De Ster. Oudegem van zijn kant won probleemloos van Kleding Octaaf. r Uitslagen 28 april Ramen Verheyden - Welkom 15-11 Oudegem - Kleding octaaf 15-4 Hopland - De Ster 15-7 Jaco's - Willems 14-15 Zorro's - Half Time 5-15 Derby - Sportvrienden 15-10 Speelkalender 5 mei Derby - Ramen Verh. Oudegem - Sportvr. Welkom - Zorro's Willems - Hopland Halftime - De Ster KI. Octaaf - Jaco's Hogere II 4/5: 15.00 u.: Braine Paume-VA Baasrode 5/5: 15.00 u.: VA Baasrode-Feluy 9/5: 15.00 u.: Hellebecq-VA Baasrode Hogere III Beker van België 4/5: 15.00 u.: Idegem-Wieze Sportief Terjoden-Denderbelle Opstal Pelote-Tollembeek Zandbergen-Kastel Rap Vlug Herdersem-Galmaarden Kompetitie 5/5: 15.00 u.: Idegem-Terjoden Herdersem-Zandbergen Opstal Pelote-Wieze Sportief Kastel Rap Vlug-Denderbelle XV 9/5: 15.00 u.: Herdersem-Opstal Pelote Wieze Sportief-Denderbelle XV Terjoden-Kastel Rap Vlug Bevordering 4/5: 15.00 u.: Kastel Rap Vlug-Aalst Herleving Baardegem-Hoké Erembodegem 5/5: 15.00 u.: Kerksken-Nieuwerkerken Hamme Zogge-Zele Durmen Willebroek-Hamme St.-Anna Merchtem-Aalst Herleving Puurs-Kastel Rap Vlug 9/5: 15.00 u.: Baardegem-Kerksken Nieuwerkerken-Hamme Zogge Zele Durmen-Willebroek Hamme St.-Anna-Aalst Herleving Kastel Rap Vlug-Hoké Eremb. Lagere I en 11 4/5: 15.00 u.: VA Baasrode-Denderbelle 5/5: 15.00 u.: Nieuwerkerken-Kerksken Denderbelle klub XV-Opwijk VBR De Toekomst A-De Toekomst B Opwijk-Opstal Pelote Wieze Sportief-VA Baasrode 9/5: 15.00 u.: De Toekomst Bugg. A-Opstal Pelote VA Baasrode-Nieuwerkerken Denderbelle klub XV-Wieze Sportief Kerksken-De Toekomst Bugg. B Opwijk VBR-Opwijk Kadetten 3/5: 18.30 u.: VA Baasrode-Zele Durmen Denderbelle klub XV-Herdersem St.-Anna Hamme-Brussegem Kast. Rap&Vlug-De Toekomst Bugg. Miniemen 4/5: 15.00 u.: Wieze Sportief-Zele Durmen 5/5: 10.30 u.: VA Baasrode-Herdersem Hamme Zogge-Kastel Rap Vlug Wieze Sportief-Hoké Eremb. 10.00 u.: Zele Durmen-Baasr. Hof ten Rode Denderbelle klub XV-Brussegem 8/5: 18.30 u.: Brussegem-Wieze Sportief Pupillen A 5/5: 10.00 u.: Hamme St.-Anna-Brussegem Opstal Pelote-De Toekomst Bugg. 9.00 u.: VA Baasrode-Wieze Sportief Pupillen B 5/5: 9.00 u.: Hamme Zogge-Kastel Rap Vlug Wieze Sportief-Baasr. Hof ten Rode 10.00 u.: Terjoden-Zele Durmen 9/5: 10.00 u.: Baasrode Hof ten Rode-Terjoden DUIVENSPORT OPPUURS-SINT-AMANDS Quiévrain 246 JAARLINGEN 1. Van Dam Louis 11.06.45124422m, 2 Van Hoeck Stan, 3. Crickx Jules, 4. Kerremans Louis, 5. Groes Louis, 6. Meeus en zoon, 7. Claus Gerard, 8. Waumans Leon, 9. Goossens Frans, 10. Verheyen-Van Walle, 11. Stroobant Lucien, 12. Hofmans Karei, 13. Andries Frans, 14. De Loose Albert, 15. Van Hoorick Odilon Laatste: De Clerck Walter 11.12.37 1128.90m 153 OUDE 1/7. Andries Frans 11.03.39 1258.04m, 2. Van Dam Louis, 3/13. Bellon Victor, 4. Verbruggen Frans, 5. De Bock Leon, 6. Crickx Jules, 8/9/11. Hofmans Karei, 10. Goossens Frans, 12. Van Hoeck Stan, 14. Stroobant Lucien, 15. De Ble- zer Gusta. Laatste: Verheyen-Van Walle 11.09.36 1161,35m NEGENVERBOND Noyon 728 JAARLINGEN 1. Poppe Basiel 11.27.21 1172.12m, 3. De Wolf Petrus (Sint-Amands), 5/12. Cornelis-Vleminckx (Hingene), 8. Her mans Gerard (Bomem), 17. Maerevoet- Joos (Mariekerke), 22. De Wachter Frank (Bornem) 559 OUDE 1. De Reu Theo (Wintam) 11.56.48 1196.39m, 3. De Bruyn Frangois (Branst), 9. Van Ransbeeck en zoon (Sint-Amands), 13. Crickx Jules (Hin gene), 15/24. Matthijs-Mees (Hingene), 16. De Keersmaecker Henri (Sint- Amands), 17. Van den Bossche en zoon (Bomem), 19. Van Pellicom-Havez (Bornem), 22. De Wachter Frank (Bor nem), 25. Goiris Louis (Mariekerke) Vluchten boven Parijs Dourdan In samenspel met «De Ware Dendervallei» Inkorvingslokalen: 2. St.-Amands, 3. Lebbeke, 4. Londer- zeel: «Recht voor de vuist», Klein Hol land 1, tel. 052/30.94.79 5. Kalfort, 6. Opdorp

De Voorpost | 1991 | | pagina 21