Ajax kreeg het moeilijk Brabo Denderbelle moest afhaken Toch nog een overwinning Interprovinciaal miniementornooi Beker van Vlaanderen voor de jeugd Handbalkalender Testwedstrijd om de titel Laatste kans voor Brabo Genk-Brabo Denderbelle Zaterdag in Lebbeke Ajax Lebbeke-Jemeppe Woluwé- Kosa Aalst 28-17 24 - 3.5.1991 - De Voorpost HANDBAL Brabo Denderbelle 18 VDK Zwijnaarde 25 Zaterdagavond in Belsele is dus de be slissing gevallen: Brabo verloor van co- leider Zwijnaarde in een testwedstrijd die de kampioen in vierde afdeling B moest aanduiden en meteen wordt de promotie naar 3e afdeling opnieuw in vraag gesteld voor M. De Proft en co. Alles was nochtans in gereedheid ge bracht om er een kampioenenfeest van te maken, de groen-wit beschilderde supporters waren uit de autobus in de sporthal gedropt en Brabo leek ervan overtuigd de opdracht aan te kunnen. Maar vrij vlug bleek dat Zwijnaarde met minstens evenveel ambitie aan deze testwedstrijd begon en de volgelopen sporthal was getuige van een bijzonder knappe wedstrijd. En het moet gezegd, Zwijnaarde toonde zich duidelijk de be tere ploeg al was het voor Brabo een serieuze handicap geen beroep te kun nen doen op M. Hendrickx, die wel een 'poging' deed maar vlug naar de bank moest met zijn aanslepende voetkwet suur. De wedstrijd was nog maar pas op 2e Nationale gang gefloten als het al duidelijk werd dat Zwijnaarde het initiatief naar zich toe trok. Het werd 1-3 na 6' en de te passieve Brabaverdediging kreeg het bij zonder moeilijk om stand te houden. Aanvallend raakte Denderbelle niet door de ver uitstappende Gentse defensie en de sporadische en te stereotiepe doel- worpen werden gekeerd door een atten te keeper De Rijcke. Een sterke De Block kon Brabo nog een tijdje in het spoor houden (4-5) maar dan ging het totaal fout. Een te zenuwachtig Dender belle bezondigde zich aan enorm veel balverlies, bleef de weinige kansen ver knoeien en bleek niet te begrijpen dat doelschoten tegen de grond ideaal wa ren voor keeper De Rijcke. Brabokeeper Vermaesen stopte weliswaar een 7-m worp maar toch werd het 4-10 na 22' en met een 6-11 ruststand leek het 'over' voor Brabo. Maar dan begrepen wij Zwijnaarde niet meer. Defensief kropen zij terug in een 6-0 verdediging terwijl Brabo nu wel ging storen op de spelverdeler en plots keer de het wedstrijdbeeld. M. De Proft dreef het tempo de hoogte in en samen met E. Van Keer zorgde hij voor 13-13 na 42'. Zwijnaarde was duidelijk de pedalen kwijt en als E. Van Keer Brabo 14-13 voor bracht na 45' waren de talrijke Dender bellesupporters niet meer te stoppen. Maar Brabo liet plots het tempo zakken en hiervan kon Zwijnaarde gebruik ma ken om evenwicht in de wedstrijd te brengen. De 14-13 score werd plots om gezet in een 14-17 stand en Brabo had opnieuw de wedstrijd uit handen gege ven. Bij 16-18 8' voor het einde trachtte Brabo nog een pressing over gans het terrein op gang te brengen maar hiervan kon Zwijnaarde gebruik maken om nog een ruime 18-25 zege bijeen te werpen. Jammer voor Denderbelle, maar het kan niet ontkend dat Zwijnaarde over meer inhoud beschikt dan Brabo en terecht de kampioenstitel mocht vieren. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir, De Block 5, D. Van Goethem 1, E. Van Keer 5, De Batselier, Hendrickx, Van Damme 2, Dan. Van Goethem, M. De Proft 3, Walraevens 2. EVA ROC Flémalle 15 Ajax Lebbeke 17 Ajax Lebbeke, in een duidelijke off-day, raakte slechts met de hakken over de sloot bij ROC Flémalle maar legde ge lukkig beslag op de twee punten wat hen teoretisch nog altijd in koers houdt voor de tweede promotieplaats. Die tweede plaats lijkt nu wel erg ver af want Heus- den won zijn achterstallige wedstrijd tegen datzelfde ROC Flémalle en hield zaterdag uit Uilenspiegel van zich af maar daarover meer op een andere plaats in dit blad. Zaterdagavond in Flé malle draaide het vierkanb ij de Ajaxie- den. De 6-0 verdedigingsopstelling blijft voor problemen zorgen maar het was vooral aanvallend dat Lebbeke er bijzon der weinig van bakte. Het werd welis waar vlug 0-2 maar in de eerste 10' kwam men nauwelijks tot een 3 op 9 in de afwerking en dit liet Flémalle toe 3-3 op het scorebord te houden. Ajax bleef kansen kreëren maar de afwerking gaf 2e Nationale beschamende 8 op 19 cijfers na 20' zodat Flémalle kon aanklampen. Het was een verrassende B. De Hauwere die vanop de rechterhoek de 4-4 score omh oog naar 4-6 en aan de rust wees het scorebord 8-10 aan. Ook in de tweede helft bleef het moeilijk voor Ajax. Even zag het er naar uit dat Flémalle toch zou moeten afhaken (11-14 na 18') maar dan viel het opnieuw stil bij Lebbeke waar door er 10' later 14-15 op het scorebord kwam. Met een 15-16 score 5' voor het einde werd het echt beven voor de Aja- xieden die nog een 7-m worp misten maar er toch in slaagden het doelpunt voorsprong tot het eindsignaal veilig te stellen. Want de 17e treffer kwam er slechts op een 9-m worp na het eindsig naal. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1, Vlassenroot, Cristiaens 3, Pultau 3, Verlinden 1, De Man 2, Van Ransbeeck 5, G. De Decker, De Hauwere 2, Bosman. EV Aalst 31 SHCA Flémalle 16 EV Aalst smaakte toch nog het genoegen zijn laatste thuiswedstrijd van het kata- strofale seizoen 1990-'91 met een over winning te kunnen afsluiten. Hekkens luiter SHCA Flémalle toonde zich noch tans geen 'aangename' tegenstander want de Walen gedroegen zich geduren de de volle zestig minuten opvallend zenuwachtig wat hen dan ook enkele rode kaarten opleverde. Eendracht bleef echter rustig onder de aanhoudende provocaties zodat de Waalse agressie afgeleid werd naar de scheidsrechters. Flémalle kon enkel tijdens de eerste 20' aanklampen (8-5) maar dan ging een duidelijk sterker Aalst in een ruk naar de 14-5 ruststand. Ook in de tweede helft bleef Aalst rustig het wedstrijdgebeuren domineren. Na 40' prijkte er al een 21-10 voorsprong op het scorebord en iedere speler bleef zijn doelpuntje scoren zodat de 31-16 overwinning probleemloos op het scorebord kwam. Eendracht moet nu nog twee verplaatsingen afwerken - naar Ransart en Kapek - maar ondertus sen zal er wellicht al beslist zijn hoe het nu verder moet. Opnieuw starten vanuit de provinciale reeksen zien de spelers niet zitten en toch van start gaan in derde afdeling zorgt weer voor andere problemen. Na de geplande spelersbij eenkomst komt er misschien duidelijk heid over het lot van het eens zo prestig ieuze Eendracht want ook de spelers willen zo snel mogelijk weten waar men aan toe is. EV Aalst: Mertens, Podevijn, T. Welle- kens 2, B. Arijs 3, Trienpont 4, W. Van der Borght 6, F. Van Eygem 4, De Troch 6, Steenhout 1, Bosman 4, Van den Stock 1. Beloften EV Aalst 11 SHCA Flémalle 18 Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 6-9) moest Aalst afhaken in het tweede wedstrijdgedeelte tegen een tegenstan der die volop beroep deed op zijn fa- nionspelers. EV Aalst: Podevijn, Mertens, P. Van den Borght 2, Bosman 2, Vinck, K. Bomon 1, Steenhout 9, Van den Stock 4. EVA Handbal. Met deze opstelling begonnen de Ajax-beloften aan het seizoen 90-91 met de bedoeling de titel te behalen Zaterdag tegen Hoei was het zo ver en de kampioenenviering kon beginnen (foto guy) Zondag 5 mei om 15.15 u begint voor Brabo Denderbelle de wedstrijd van de laatste kans. Inderdaad, na het verlies tegen Zwijnaarde vorig weekeinde moet Denderbelle tegen de tweede gerangschikte van reeks A een testwedstrijd spelen met de promotie naar 3e afdeling als inzet. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Keerbergen, op neutraal terrein dus, en oprecht, wij vrezen een beetje voor Brabo. Genk is een stevige ploeg met heel wat trefkracht uit de tweede lijn en het blijft de vraag of Denderbelle het verlies tegen Zwijnaarde heeft verteerd. De verliezer van deze wedstrijd kan weliswaar nog hopen op een plaats in 3e afdeling als eventuele bijkomende stijger maar het blijft nog altijd onduidelijk of EV Aalst inderdaad gaat afhaken en er dus een plaats vrijkomt in 3e afdeling. EVA Beloften ROC Flémalle 14 Ajax Lebbeke 18 Tegen het op de tweede plaats gerang schikte ROC Flémalle toonden de Ajax- beloften zich een waardig kampioen. Het werd een uitstekende wedstrijd, snel gespeeld en intens betwist. Na het eerste kwartier stonden de ploegen nog gelijk (5-5) maar aan de rust had Ajax toch een 6-10 voorsprong opgebouwd. Toch begaf Flémalle niet want 7' in de tweede helft naderden de Walen tot 10-12. Dan toonde Ajax zich definitief de sterkste en via 10-15 ging het naar het 14-18 eindre sultaat. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Verlinden, De Hauwere 4, Bosteels, Maesschalk 2, Van den Borre 5, N. De Decker, Vlassen- root 1, De Bruyn 3, Cleymans 3, Bos- Alhoewel het er naar uitziet dat Heusden nog moeilijk weg te krijgen zal zijn van de tweede plaats moet Ajax er tot de laatste speeldag blijven in geloven. Achter kampioen Eupen ziet de stand eruit als volgt: 2. Heusen 42 p., 3- Ajax Lebbeke 40,4. Jemeppe 38, (één wedstrijd minder gespeeld), 5. Tongeren 36 p. Meteen blijft het duidelijk dat Ajax in de twee resterende wedstrijden zeker geen punten mag verliezen en dan moet hopen op een misstap van de Limburgers die nog het terrein op moeten in Kraainem en thuis tegen Hoei, Maar ook Jemeppe blijft nog in koers. De Walen zullen hun achterstallige wedstrijd in Kraainem wel winnen en staan dan virtueel gelijk met Ajax op de derde plaats. Zaterdag in Lebbeke wordt er dan beslist wie definitief afhaakt. Er wordt gespeeld om 21 uur. EVA Provinciaal Kosa Aalst dat uiteindelijk beslag legt op de derde plaats in provinciale A heeft zijn laatste kompetitiewedstrijd niet suksesrijk kunnen afronden. Een onge lukkige samenloop van omstandighe den - gekwetsten en werkomstandighe den - zorgde ervoor dat Kosa met amper 5 spelers naar Woluwé moest reizen en uiteraard was dit te weinig om geduren de 60' het tempo aan te houden. In de eerste helft speelde Kosa toch verras send goed mee. De Doncker zorgde zowaar voor een 5-7 voorsprong na hel eerste kwartier en het was slechts een paar sekonden voor het rustsignaal dal Woluwé voor het eerst op voorsprong kwam. Rust 11-10. Maar in de tweede helft was de kous af voor de vermoeide Aalstenaars. Het duurde tot de 43e mi nuut vooraleer Kosa nog eens kon sco ren (20-11) en enkel naar het wedstrijd einde toe vond Aalst zijn 'tweede adem' langs Van Nieuwerborgh. In de slotmi nuten liep De Gendt dan nog een knie kwetsuur op. Kosa Aalst: Coen, De Gendt 6, E. Van Goethem 3, Van Nieuwerborg 3, De Doncker 5. EVA Zondag 5 mei wordt in Lebbeke het interprovinciaal miniementornooi ge speeld tussen de selekties van Limburg, West-Vlaanderen, Antwerpen en Oost- Vlaanderen. De Oostvlaamse jongensploeg wordt na de training van 30 april bekendgemaakt want trainer Alex De Brauwer werkt tot die datum met een spelersgroep van 21 man, nl. Bytebeer Lokeren, De Cock Ajax Lebbeke, De Groote Lieven Waas munster, Draps Filip Waasmunster, Draps Kristof Waasmunster, Dupont Fi lip Waasmunster, Engels Kevin Waas munster, Goris Danny Waasmunster, Heirbaut David Waasmunster, Herme Ben Gent, Keymolen Piet Waasmunster, Kolpaert Jeroen Waasmunster, Leupe Steven Gent, Naif Olivier Gent, Van Bie- ATLETIEK sen Jan Ajax Lebbeke, Van Damme Fre- derik Gent, Van der Han Olivier Waas munster, Van Henden Wim Ajax, Van Peteghem Sven Ajax, Wauters Piet Gent, Verschelden Stefaan Waasmunster. De meisjesselektie wordt gemaakt door trainer Jef Van Hout die tijdens het voorbije weekeinde nog aan de ploeg aan het timmeren was. Het programma: 10.15 u: jongens West-Vl.-Oost-Vl. 11.15 u: meisjes Oost-Vl.-Antwerpen 12.15 u: jongens Limburg-Antwerpen 13.15 u: meisjes Limburg-Verliezer 2 14.15 u: jongens verliezer 1-winnaar 3 1515 u: jongens verliezer 3-winnaar 1 16.15 u: meisjes winnaar 2-Limburg 17.15 u: jongens verliezer 3-verliezer 1 18.15 u: jongens winnaar 1-winnaar 3 Op donderdag 9 mei neemt de Oost vlaamse scholierenploeg deel aan de landelijke eindronde tegen de andere provinciale kampioenen. Er wordt ge speeld in Neerpelt en de Oostvlaamse deelnemer zal na de finaledag op 1 mei bekend zijn. Favoriet HK Waasmunster neemt het dan op tegen Lokeren en Buggenhout, de andere finalisten. Bij de meisjes wordt het Gent of Eeklo. Op vrijdag 10 mei volgt dan de landelijke eindronde voor pupillen. Aan de finale dag op 1 mei nemen deel: Ajax Lebbeke, Buggenhout, Eeklo, Lokeren, Gent en Waasmunster. EVA DUIVENSPORT Heren 2e Nationale Zat. 4/5: 21.00 u: Ajax Lebbeke-J. Jemeppe Zat. 4/5:19-30 u: Ransart-EV Aalst Testwedstrijd 3e afdeling Heenwedstrijd At. Montegnée-ITB Lokeren 4e afdeling Keerbergen: 5/5:15.15 u: Genk-Brabo Denderbelle Dames 3e afdeling Zat. 4/5:19-00 u: Duffel-Robuco Buggenhout Jeugd Zon. 5/5: Interprov. miniementornooi Lebbeke vanaf 10 tot 20 u. Don. 9/5: Landelijke eindronde scholieren Neerpelt. Vrij, 10,5: Landelijke eindronde pupillen Belsele van 12 tot 18 u. Vorige zondagnamiddag werden op de atletiekpiste van het Lebbeekse sport- kompleks de schiftingen betwist in het kader van de "Beker van Vlaanderen" voor de jeugd, kadetten en scholieren meer bepaald. In beide leeftijdskategorieën vaardigden tien klubs hun beste jongeren af. Bij de kadetten noteerden we een over winning van Ronny Davidt (AC Lebbeke) in de minst sterke reeks van de 100 m horden. Zijn tijd: 18.70. Kurt Rottiers (AC Lebbeke) bleek de sterkste 400 m-loper. Hij legde de ene pisteronde af in 54.70. Kenneth Rombaut (AC Zele), die de andere reeks won had er 57.41 voor nodig. Yoeri De Meester toonde zich de snelste over de 100 m. Zijn tijd: 11.91 was duide lijk beter dan de overwinnaar van de andere reeks, Hammenaar Tom Geerinckx (12.34). De Lebbeekse vlag hing ook in top in het 800 m-nummer. Overwinnaar werd Di- mitri De Meester, in 2.05.24. De 4 x 100 m werd gewonnen door het Eendracht Aalst-kwartet Wesley Van Op- denbosch, James Geens, Wim Van Verre en Kris Seminck. Zij lieten een tijd van 49-92 afklokken. Het feit dat de Leb beekse ploeg in dit laatste nummer de pijp aan Maarten gaf, was er wellicht de oorzaak van dat de thuisklub naar de derde plaats in de eindrangschikking tuimelde. Lebbeekse totaliseerde 93 punten. Overwinnaar werd Eendracht Aalst met 96 punten. Hamme kreeg in totaal 51,5 punten achter zijn naam. Bij de scholieren werd een overwinning van Johan Brijs (AC Lebbeke) in de minst sterke reeks van de 400 m geno teerd. Zijn tijd: 52.72. Steven Van der Plas (AC Lebbeke) van zijn klant toonde zich de snelste spurter, Hij liep de 100 m in 11.79. Zele boven in het kogelstotennummer, Bart Oste stootte de kogel 15m60 ver. Raf Tilburgh (AC Lebbeke) zorgde voor een Lebbeekse overwinning in de 1500 m. Hij kreeg 4.12.74 achter zijn naam. AC Lebbeke had ook de sterkste 4 x 100 m-ploeg afgevaardigd. Johan Brijs, Geert Van Dam, Steven Van der Plas en Steven Cooreman lieten een tijd van 46.5 af drukken. In het algemeen klassement behaalde AC Lebbeke met 110 punten de overwinning. Eendracht Aalst (6de) to taliseerde 66 punten, Hamme (8ste) 54,5 punten en Zele (9de) 53,5 punten. Pierre Van Rossem HET NIEUW VERBOND lokaal: Bollebaan Noyon 430 OUDE 1. Lodewijck L, 13u45'38", 2. Hermans Donald, 3. Hoofd Claes, 4. Kersse- beeck, 5. Claes Van Camp, 6. Hoofd- Claes, 7. Bal Henri, 8. Verbeeck Emiel, 9. Van Den Eynde F., 10. Herman Donald Laatste: Vermeiren L. 14u03'46" 547 JAARLINGEN 1. De Weerdt Frans 13u44'39", 2. Iele- gems J., 3. Lodewijckx L, 4. Vermeiren L., 5. Van den Eynde F., 6. Laesnez, 7. Gijsemans H., 8. Van den Eynde F., 9. Aerts en zoon, 10. Herman Donald. Laatste: De Meyer Jan 14u08'14" OUDE LIEFHEBBERS Lokaal: De Splinter Quiévrain 115 OUDE 1Van Riet Jan 11 u06'06", 2. Van Den j Bergh L., 3/5. Van Muylder J. Villa, 4. Van Esbroeck L., 6. Van Riet-Van Gucht, 7. Van Wlnghe W.

De Voorpost | 1991 | | pagina 22