Appels op een haartje van promotie naar hoogste klasse Buggenhout en Berlare algemeen kampioen Topfloor holt tweede zege achterna KORFBAL VOLLEYBAL VOLLEYBAL Eindronde te St.-Gillis-Waas Hamse Volleyballiga De Voorpost - 3.5.1991 - 25 DUIVENSPORT ders, 4. Noens Filip, 5. De Wolf Eduard, 8. Stoop Roger, 10. Hemelaer- Volleybal. De spelers en supporters van VC Berlare werden op het gemeentehuis ontvangen. De ploeg werd immers kampioen in tweede provinciale (a) Korfbal. KC Appels speelt allicht volgend jaar in de hoogste korfbalreeks. Het is de eerste keer dat een Oostvlaamse klub die eer te beurt valt (arch) een afstandsworp van Carla Van Ros- sem, slaagde Atlantis erin met twee kor ven voorsprong de rust in te gaan. Artemis gaf zich echter niet gewonnen. Na vijf minuten spel in de tweede helft hingen de bordjes in evenwicht en er Het gaat goed met het korfbal in het Dendermondse. Al een tweetal weken staat vast dat Atlantis Lebbeke, met de kampioenstitel op zak, naar derde klasse promoveert en sinds vorige zondag even na vijven, is Appels KC kwasi zeker van de promotie naar 's lands hoogste klasse van het veldkorf- bal. Appels rijfde vorige zondag op eigen terrein immers de volle pot binnen en Voorwaarts, rechtstreekse tegenstander voor de promotie, behaalde slechts een gelijkspel. Dat houdt in dat Appels nu in de rangschikking twee punten voorsprong op Voorwaarts telt. Zondag staat weliswaar als laatste wedstrijd Voorwaarts-Appels geprogrammeerd, maar bij een eventuele nederlaag van Appels moet dat verlies uitgedrukt zijn met een minimum verschil van acht korven. Verliest Appels met zeven korven verschil, dan promoveert het nog. Het doelsaldo speelt dan immers. De kans zit er echter dik in dat Appels met een zege huiswaarts keert, want wie twee weken geleden het treffen Voorwaarts-Appels meemaakte, heeft gemerkt dat de Dendermondenaars Voorwaarts aankunnen. Deze kwasi-promotie houdt niet alleen voor de klub zelf een waar eksploot in - Appels komt nu volgend seizoen zowel in veld als in zaal uit in de Aoogste klasse - maar vormt ook een klimaks in de geschiedenis van het Oostvlaams korfbal. Het zal immers tweeëntwintig jaar geleden zijn dat nog een Oostvlaamse klub bij de top in het veld behoorde. De korfbalsport, nog altijd overwegend Antwerps getint, zal er wel bij varen. Appels-Deurne: 11-2 Zonder problemen Deume, doorgaans een moeilijk te ronden klip voor Appels, slaagde er vori ge zondag slechts tijdens de eerste helft in enig weerwerk van belang te leveren. Het skoorde toen twee korven en voor de rest was de kous af. Appels liep, via Ann Schuddinck en Frank Janssens. uit tot 2-0, alvorens de bezoekers de korf vonden. Wim De Wil de dikte de voorsprong aan, Deume skoorde opnieuw tegen en nog voor de rust slaagde An Schuddinck erin, via een haar typische draaibeweging onder de korf. een 4-2 stand op het bord te brengen. Na de rust kwamen de bezoekers er niet meer aan te pas en de thuisploeg ver hoogde rustig haar voorsprong, via kor ven van Wim De Wilde. Annette Verstrae- ten, Frank Janssens, Ann Schuddinck, Veronique De Paepe (2) en Dirk Duym. Atlantis-Artemis: 9-8 Spannend! De laatste thuiswedstrijd van kampioen Atlantis in het op z'n eind lopende veld- korfbalseizoen, werd uiteindelijk een uitwedstrijd, vermits het gemeentelijk sportkompleks op zondag bezet was door beoefenaars van de atletieksport en tegenstander Artemis weigerde van op zaterdag te spelen. De wedstrijd kreeg dus zijn verloop in Brasschaat. Atlantis zette er meteen de beuk in en had na tien minuten wedstrijd reeds driemaal geskoord zonder dat Artemis hoe of ba kon zeggen. Voor Lebbeke skoorden .Alain Muysewinckel (vanop afstand), Carla Van Rossem (vanop af stand) en Frank)' Cornelis (doorloop hal). De Lebbekenaars hadden nog een ruimere voorsprong kunnen bijeen korfballen, mocht o.a. Carla Van Ros sem in de beginperiode beter afgewerkt hebben. Artemis hervate zich en kwam in amper drie minuten spel en via een onterecht toegekende strafworp, langszij. De scheidsrechter met dienst bakte er trou wens gedurende de hele wedstrijd niet veel van. Cindy Meersman zette, vanop afstand, Atlantis opnieuw op voorsprong, maar na een goeie twintig minuten wedstrijd was alles te herbeginnen. Dankzij een worp van dichtbij vertrok ken uit handen van Frank Veldeman en was opnieuw een sterk spelende en bovendien knap afwerkende Carla Van Rossem nodig om de kampioenen op voorsprong te brengen. De Brasschate- naars wilden echter van geen wijken weten en in dezelfde minuut noteerde de scheidsrechter een 7-7 stand in zijn boekje. Sommige Atlantisspelers gingen eerder zenuwachtig akteren en faalden bij de afwerking. Met nog tien minuten voor de boeg, skoorde Cindy Meersman een doorloopbal (8-7), maar de bezoekers sloegen terug en zorgden aldus voor een spannend wedstrijdeinde. In de slotmi nuten zou Carla Van Rossem, vanop afstand de eindcijfers vastleggen. Atlantis Lebbeke blijft dus ongeslagen in deze kompetitie, met nog één uitwed strijd tegen hekkensluiter Loenhout, moet het dit rekord kunnen handhaven. Fraai om melden is bovendien dat geen van de Lebbeekse spelers tijdens deze kompetitie reeds tegen een geel karton aankeek. Ook een prestatie. Bovendien staat vast dat Karei De Waele ook volgend seizoen de Lebbekenaars traint en coacht. Pierre Van Rossem Volleybal. De kadetten van Juvenes Zele werden algemeen kampioen na een 3-0 zege tegen Denderhoutem (a) KWB Hamme Center 3 VC Topfloor 1 De Hamse volleybalkompetitie was aan haar laatste speeldag toe. Topfloor dat tot heden nog maar één zege op hun aktief hebben, moest voor hun laatste wedstrijd optornen tegen de ploeg waar tegen ze openden met een zege. Op winst rekende Topfloor allerminst, want wegens ziekte moesten ze Mare Vinck missen, hetgeen altijd een aderlating in het spelpeil betekent. De laatste weken heeft de ploeg nog af te rekenen met verschillende forfaits van basisspelers, zodat de ploeg vrede moest nemen in hun zoeken bij de invallers. Deze twee nieuwkomers in de ploeg, de gebroeders Van Bockstael hebben zich goed van hun taak gekweten en wanneer ze volharden kunnen ze tot goede volleyballers uit groeien. In de eerste set was de strijd gelijkop- gaand en de beide ploegen tastten eik aars zwakke plekken af. De set was gekruid met goede aanvallen en in het bijzonder langs de kant van Topfloor... Een verdiende deelzege van de Dender mondse klub, al was het met heel mi niem verschil. Tijdens de tweede set was de skore opnieuw gelijkopgaand. Topfloor klampte goed aan en Hamme had een vette kluif aan de weerstand van de tegenstander. Enkel in de eindfase van deze set misten de spelers van Topfloor enkele opslagen en de deelzege glipte aan hun neus voorbij. Vanaf de derde set sloeg de vermoeid heid toe in de rangen de kopvleesvret- ters. De samenhang die bijzonder goed was tijdens de eerste twee sets, was nu ver te zoeken, hetgeen tot uiting kwam in de spelverdeling, zodat de aanvallers niet optimaal konden uitgespeeld wor den... De twee laatste sets van deze kompetitie gingen dan ook verdiend naar Hamme Center, die door hun wed strijd tegen Topfloor opgewarmd waren voor hun volgende opdracht in de KWB- kompetitie, waarin ze gastheer speelden voor de ploeg uit Nijversele. Volleybal. Leeuwerik Lede promoveert naar tweede provinciale (a) Te St. Gillis-Waas werden de eindronden afgewerkt met voor de herenploegen van Buggenhout en Berlare de algemene kampioenstitel. In tweede provinciale werd er gestreden tussen Gavere en Berlare. Berlare haalde het met 2-3 zodat het algemeen kampioen werd. In derde provinciale was het een tomooi met drie ploegen de kampioenen van de drie reeksen. Buggenhout won vlot de twee wedstrijden. Buggenhout - Kiel- drecht 2-0 en Buggenhout - Hillgem 2-0. Voor de tweede plaats waren eveneens drie ploegen in een driehoekstomooi in strijd voor de bijkomende stijger naar tweede provinciale. In de drie wedstrijden die Lebbeke - Appelterre B. en Sinaai speelden won elke ploeg een wedstrijd. Zodat het pun- tenverschil de beslissing moest brengen. Lebbeke werd eerste, tweede werd Ap pelterre B en derde was Sinaai. In tweede provinciale was er nog een eindronde om de derde plaats tussen Zele en Aalst, het was Aalst dat winnaar werd met 1-3.. Bij de dames was er de wedstrijd voor de derde plaats tussen Waarschoot en Buggenhout, deze werd door Buggenhout gewonnen met 1-3. Volleybal. Ref Van Lombergen behoort tot de betere scheidsrechters van ons gewest, (a) Duif vliegt muur uit hok Jan Van Ranst kreeg zondag een ver rassing te verwerken. Bij het opkomen van de duiven om 11uÓ8 kwamen er niet minder dan 4 jaarse en een oude tegelijk toe. Toen de eerste jaarling binnenvloog stortte de zijmuur uit het hoek. De vier duiven die volgden heb ben dan nog maar enkele toertjes gemaakt en die zouden Jan zo maar een min. ontvangst van 11.000 fr. kos ten. Da's pech. Van de pannen van 't dak vliegen hebben we al gehoord bij Jan, maar dat zijne jaarling zo ne sterke is, dat wisten we niet. Volleybal. VC Zele zakt naar eerste nationale (vh) De Postduif - Temse Quiévrain 28 april 1991 190 jaarse duiven 1 en 9 van Ranst Jan, 2/5 en 10 De Wilde Marcel, 317. Van Cleemput Wil lem, 4/8. Van Vossen Marcel, 6. Der- vaux Armand Jan Van Ranst wint nr. 10 138 OUDE 1/8. Pauwels Gilbert, 2/3/4. Van Cleem put Willem, 5. Colman Albert, 6/10. Der- vaux Armand, 7/9. Maes Jozef Mare Jansegers wint de nr. 14 Noyon 28 april 100 JAARSE 1. Dervaux Armand, 2. Maris Gabriel, 3/10. Van Cleemput Willem, 4. De Wilde Marcel, 5. De Wolf Eduard, 6/7. De Maeyer Gebroeders, 8. Bolle Eduard, 9. Hemelaer-Bauwmans 105 OUDE 1/6/9. Dervaux Armand, 2. Van Cleem put Willem, 317. De Maeyer Gebroe-

De Voorpost | 1991 | | pagina 23