Op het podium: M. Mortier, J. Verhaert, A. De Troetsel en R. Beelaert Sint-Sebastiaan uit Wichelen in feeststemming Sofïe Aerens en Stefaan Van Winckel beste Lokerse spelers Inhuldiging van nieuwe lokalen en wippen W.A.O.D.-Veteranen zondag te Lokeren - Zeveneken 28 - 3.5.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Wielrennen. Klagen deze brandweerlui in Moerzeke over hun 'pot'? Nee, ze krijgen er nog rubberen laarzen bij...(vh) Wielrennen. Zoals elk jaar werd in Moerzeke een wedstrijd voor brandweerman nen georganiseerd. De plaatselijke renners staan vooraan bij de start (vh) BOOGSCHIETEN Er waren 105 schutters afgezakt naar het Scheidedorp voor deze speciale gelegen heid. Van heinde en verre kwamen ze en ook het zwakke geslacht liet zich niet onbetuigd. Al die felicitaties zal die harde Wichelse werkers deugd gedaan hebben want uit eindelijk is een lang gekoesterde droom in vervulling gegaan. Het leek wel een utopie te blijven maar nu is het realiteit. 'Hadden onze voorgangers dit eens kun nen meemaken!', hoorden we uit diver se hoeken. Zij waren immers de grond leggers van wat nu is gerealiseerd. Het was de sekretaris die in naam van de maatschappij de aanwezigen toesprak, daaronder waren burgemeester John Taylor. E.H. Pastoor Stacino, hoofdafge vaardigde Edward Van Steenbergen van de derde sektor der schutterskringen en de afgevaardigde van het Verbond der Scheldestraat, André Van Cauteren. De sekretaris heette iedereen welkom en bracht de heildronk uit. De heer Van Steenbergen sprak zijn bewondering uit en feliciteerde al diege nen die dit op zo'n korte tijd hebben kunnen waarmaken. In diezelfde zin sprak ook burgemeester Taylor, Hij hoopte bovendien er af en toe eens te kunnen bij zijn. Dan was het de beurt aan E.H. Stacino om de nieuwe installaties in te zegenen. Dan kon voor de schutters het feest beginnen. Op de twee wippen, echte pronkstukken, omgeven door kooien, konden de eerste pijlen verschoten wor den naar de speciale vogels, die voor deze gelegenheid zeker de moeite waard waren om beneden te halen. De hoge wip, het blijft nog steeds een heerlijke sport, zeker het proberen eens waard. (mt) Boogschieten. De Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan van Wichelen huldig de twee nieuwe staande wippen in. Heelwat schutters uit de streek waren daarbij aanwezig (mt) Dit week-end slechts één wedstrijd te betwisten bij deze veteranenbond. Toch tevreden dat we nog eens te gast waren bij renner Sylvère De Vos. Hij zou er dan ook alles voor doen om zoniet de zege, dan toch een dichte ereplaats in de wacht te slepen. Nare herinneringen echter, want tijdens de laatste wedstrijd vorig jaar op dit parcours overleed plot seling onze vriend-renner uit Noord- Frankrijk, .Albert Thibeaux. De oudsten dienden de start te nemen om 14.00 uur. Hiervoor hadden 19 E- renners en 14 E-plussers ingeschreven. Daar renner Victor Wartel niet aanwezig was, kregen we een heel ander beeld van de koers, doch ook nu waren het dezelf de renners welke het commando voer den. Achtereenvolgens zagen we demar rages van Marcel Mortier, Jerome Wille, John Verrezen en Maurice Vandercruys- sen (welke reeds het ganse seizoen in goede doen is). Niettegenstaande deze verschillende uitvalspogingen lukte het niemand alleen weg te geraken. Op 5 ronden van het einde ontstond er een kopgroep van 10 renners waarbij we de smaakmakers van de koers in terug vonden (Maurice Vandecruyssen, Frans Nees, Daniel De Pauw, Maurice Verbeke, Jerome Wille, Marcel Mortier, John Ver rezen, Andre Van Oost, Rene Poels en Eric De Graeve.) ledereen wist nu dat de overwinnaar moest gezocht worden bij deze 10. Een paar renners welke zich geen kans gaven in de spurt probeerden nog de kopgroep te ontlopen, doch wer den teruggehaald. Het liep dus uit op een spurt tussen deze 10 renners. De spurt werd zoals verwacht gewonnen door Marcel Mortier vóór Jerome Wille en John Verrezen. Bij de E-plussers was het ongeveer het zelfde koersverloop met een paar schuchtere uitvalspogingen van o.a. Gaston Van Rooyen, Robert Van Weyns- berge, Norbert De Wispelaere. Marcel Van Durme wilde ook zijn steentje bij dragen om een ontsnapping tot stand te brengen en zeker nu hij uitgerust was na een vakantie in Tenerife. Ook Henri Neyt probeerde om er alleen op uit te trek ken, doch was niet sterk genoeg om het op zijn beurt waar te maken. Dus ook maar uitzien naar een groepsspurt. Het was Jos Verhaert die het haalde vóór Maurice De Smet en Etienne Verhegge. Om 16 uur werd het startsein gegeven voor de C- en D-renners. Zoals gebrui kelijk bij deze categoriën mocht gestart worden met een verschil van 1 minuut. De D-renners startten eerst. Reeds van bij de eerste doortocht probeerde August Van Woensel de groep achter zich te laten, doch daar iedereen nog fris zat, was het vergeefse moeite en werd hij direkt teruggehaald. August Van Woen sel zat blijkbaar ook fris, want hij liet het niet bij deze ene pogingen hij probeerde het ook in gezelschap van Roger Ver- meersch. Na een paar ronden was het dan te verwachten dat de D-renners de C's gingen vervoegen. Via de reportage- wagen werd aangekondigd dat de D-ren ners zich moesten laten afzakken. We weten onderhand dat dit niet altijd in goede aarde valt. Vraagt het maar aan Pierre Ryckewaert. Johan Van Slycke en August De Troetsel waren mee met de C-renners. Eerstgenoemde deed wat de wedstrijdleiders hadden gevraagd doch August De Troetsel reed verder mee met de C-renners. Pierre Ryckewaert dacht zich een kans te kunnen winnen en demareerde. Groot was zijn konsterna- tie toen het peloton in het zog van de C-renners hem bijhaalden. Na de wed strijd konden we vaststellen dat dit zeker niet naar zijn zin was. Vele renners konden zich aansluiten bij Pierre. De wedstrijdleiders oordeelden echter an ders en August De Troetsel werd uitge roepen tot overwinnaar. Willy Declercq werd tweede vóór Dirk Dechamps en August Van Woensel. Nare beslissing als je het ons vraagt. De C-renners startten 1 minuut na de D-renners en gingen zodanig tekeer dat we ons afvroegen of de aankomst na de eerste bocht lag. Het was Wilfried Mat- thijs die het als eerste probeerde, doch hij werd onmiddellijk gecounterd door Julien Roegiers, zodat de groep terug samen kwam. Na een paar ronden de mareerde Roger Beelaert en Marcel Van Alboom kon gevat inpikken. Marcel Van Alboom die nog niet in goede doen is, Wielrennen. Laarnenaar De Wilde ging na de junioreswedstrijd te Berlate met de bloemen naar huis. De lokale R. Verbeke werd tweede (vdwg) kon niet genoeg meewerken, zodat ook snappen. Zij zouden spurten voor de deze ontsnapping geen doorgang vond. bloemen. Met sprekend gemak behaal- Na ongeveer één uur wedstrijd kwam er de Beelaert de overwinning vóór Julien 1. Jos Verhaert, 2. Maurice De Smet, 3. Etienne Verhegge, 4. Norbert De Wispe laere, 5. Gilbert Pieters, 6. Rene dan toch een ernstige ontsnapping. On- Roels. Van de 2 gelosten was Modest Truyens, 7. Henri Neyt, 8. Maurice Van der impuls van Julien Roegiers en Roger Smet de rapste vóór Ghislain Van Lierop. Beelaert werden de D-renners vervoegd. De spurt van de dichtste achtervolgers Kort daarop was het andermaal Julien werd gewonnen door Willy Roels. Wat Roegiers die de afscheiding bewerkte, ons wel verwonderde was dat wereld- Meteen sprongen nog 3 renners op zijn kampioen Mare Michiels niet meer in de clercq" 3. Dirk Dechamps, 4. August Van wiel en dit was de goede ontsnapping, wedstrijd te bespeuren was, maar na de Woensel, 5. Raoul Lampaert, 6. Richard We citeren de namen van de 4 koplo- wedstrijd vernamen we dat hij betrok- "1 pers: de genoemde Julien Roegiers, Ro- ken was geweest in een valpartij, te ger Beelaert, Ghislain Van Lierop en wijten aan een gebroken pedaalstang. Modest Smet. Hierbij bevond zich ook Spijtige anekdote voor de winnaars: het de latere winnaar van de D-categorie. In bestuur (lees voorzitter) heeft besloten een ultieme poging probeerden nog 3 om verder geen moeite te doen nog renners aan te sluiten: Carlos De Klercq, foto's te nemen. Wij betreuren dit voor- John Heyndrickx en Marcel Van Alboom. val, doch het wordt aanzien als een Ze kwamen echter amper 30 meter te boycot tegenover de verslaggever die kort. Graham Webb perste er nog eens echter de moed niet opgeeft en verder alles uit maar geraakte ook niet bij de werkt ten bate van de renners en de leiders. Francis Helleputte verzette ook W.A.O.D. hemel en aarde maar ook zijn zwoegen M.V.A. ging teloor. In ieder geval kunnen we' stellen dat het een spetterende wedstrijd De uitslagen: werd. Naar het einde toe ontsnapten nog Cat E: 14 deelnemers eens 5 renners: Willy Roels, John Hen- 1. Marcel Mortier, 2. Jerome Wille, 3- drickx, Freddy Stevens jan Moes en Erik John Verrezen, 4. Daniel De Pauw, 5. Van De Steene. Deze vijf kregen de Maurice Verbeke, 6. André Van Oost, 7. leiders in het vizier en reden wat ze Frans Nees, 8. Eric De Graeve, 9. René konden Drie ronden vóór het einde Poels, 10. Maurice Vandercruyssen. konden Beelaert en Roegiers nog ont- Cat E 19 deelnemers Heule, 9- Robert Van Weynsberge, 10. Marcel Van Durme. Cat D: 17 deelnemers 1. August Van Woensel, 2. Willy De- Wynants, 7. Johan Van Slycke, 8. Pierre Ryckewaert, 9. Francois Van Dael, 10. Leo Buyst. Cat C: 23 deelnemers 1. Roger Beelaert, 2. Julien Roegiers, 3. Modest Smet, 4. Ghislain Van Lierop, 5. Willy Roels, 6. John Heyndrickx, 7. Fred dy Stevens, 8. Jan Moes, 9- Eric Van De Steene, 10. Jacobus Van Marienboer. Wedstrijden voor volgend week-end: Zaterdag 04.05 91 te Beervelde om 14.00 uur (cat. E) en om 16.00 uur (cat. C en D), alle formaliteiten in kantine voetbalplein Dynamo Beervelde. Zondag 05.05.91 te Destelbergen om 14.00 uur (cat. E) en om 16.00 uur (cat. C en D), inschrijving in café "Maagd Van Destelbergen", en prijsdeling in café "Nenuphar". BADMINTON Voor hun tweede D en C-tornooi heeft Lokerse zeker op geen moeite gezien. Het aanbrengen van lichtwerende pane len was daar geen enkel probleem. Waarom kan dat nog steeds niet te Wachtebeke en Wetteren? Met amper 110 deelnemers kan men hier moeilijk van een groot tornooi spre ken, maar toch namen vele spelers de laatste kans te baat om van klassement te verhogen. Bij de vrouwen D eindigden Peggy Heyn drickx (Fair play Melle) en Bettina De Croock (Drive) als eersten in hun poule. In Finale had Heyndrickx het bijzonder moeilijk met de Dendermondse. Maar met 11-7, 9-11 en 11-3 werd Peggy Heyndrickx toch C 2. Acht poules bij de mannen D, waar maar liefst vijf spelers van de organiserende club een plaats in kwartfinale versier den. Vanaf hier bleek direkt het over wicht van Patrick Pyncket (Ternat), die voor Filip Dumez (Lokerse) in finale te ontmoeten, het een set lastig had met de jonge Andy Vanderpoorten (Wetteren). Tegen Dumez speelde Pynket een oefen wedstrijd. Met clubgenote 't Kindt won Pynket ook vrij gemakkelijk de gemengd Finale van Perez Ratia (Lokerse) met Elke Heyvaert (Drive). Dat Pynket zijn verworven C 2 klassement zeker waard is, onderstreep te hij nog eens door in deze reeks pas in halve tenonder te gaan. Die Perez Ratia José Angel is trouwens een geval apart. Als stervoetballer ont dekte hij toevallig badminton. Dat het hem meteen beviel was duidelijk af te leiden uit het erbarmelijk materiaal waarmee hij speelde. Snaren zonder veel spanning en een raket met een deuk in. Relevant aan zijn Spaans tem perament. Maar vertelde hij na afloop van het tornooi, ik wil zo vlug mogelijk C worden en dus veel deelnemen aan tornooien. Volledigheidshalve moeten hier naast de prestaties van de Lokerse spelers ook die van Drive worden vermeld. Temeer om dat Bettina De Croock en Elke Heyvaert ook Finale dubbel wonnen en Kerre-Mat- thijs overgelukkig de mannen dubbel- trofee mochten in ontvangst nemen. Voor niemand zal het een verrassing zijn dat Ives De Ruysser (Drive) finale C 2 bereikte. Op Danlie bewees hij reeds zijn talent door met tegenslag de Finale net niet te halen. Tegen Joost Van den Branden (Min- tons), die eerder finale speelde op het jeugdtornooi van Drive, kwam de Lebbe- kenaar in de derde set 14-8 achter. Maar de psychologische druk was voor Van den Branden te zwaar, waar de meer ervaren De Ruysscher van profiteerde door te winnen met 10-15, 15-6 en 17-16. Ongelukkig voor De Ruysscher was er na aftrok van twee D-spelers en vijf walk overs, net één inschrijving te weinig op C 1 te worden. Met clubgenoot Sven Van Nuffel bewees De Ruysscher nochtans klaar te zijn voor de stap naar een hoger klassement. Opnieuw tegen Van den Branden met Laenen (Molse) werd vlot met 15-12 en 15-8 gewonnen. Bij de vrouwen wonnen Marijke De Wachter (De Wuiten) en Katleen Raey- mackers (Molse) hun poules. In finale had Raeymackers geen moeite met haar opponente. In de hoogst aanwezige C 1 reeks won nen Alain Berckmoes (Drive), Rikie Vandecruys (Molse), Jurgen Vrijmoed (Keerbergen) en Danny Smet (Buggen- houtse) hun poules. Vandecruys en Vrijmoed haalden het in halve van Berckmoes en Smet. Ingeschreven om hun aanspraken op een B 2 klassement te onderstrepen, speelden beide spelers een Finale op het scherp van de snede. Won Vrijmoed de eerste moeizaam met 15-12, dan moest hij de tweede toch met 16-18 laten aan Vandecruys. Na de door Vrijmoed gevraagde pauze, startten beide spelers verbeten aan de beslissende set. Uiteindelijk zou de bijna twee meter grote Vrijmoed winnen met 15-10. Met deze overwinning zouden zowel Vrijmoed als Vandecruys voldoende hebben om B 2 te worden. Met clubgenoot Raeymackers was Van decruys ook te sterk in de dubbel. Daar won hij van Van Belle (Lokeren) met Pauwels (Westerlo). Martine Stevens (Plumula) is reeds een gans seizoen op zoek naar een B2 klassement. Weer kwam ze te Lokeren in finale, en ook deze keer stootte ze op een betere dame. In die Finale was Sofie Vandenbussche (Oedelem) met 11-8 en 11-9 de betere. Opvallende prestatie hier ook van Sofie Aerens (Lokeren), die pas in de derde set het onderspit moest delven tegen Martine Stevens, maar met Vandenbus sche de dubbel en met clubgenoot Ste faan Van de Winckel de gemengd won. Drie bekers werden geschonken aan de best presterende speler per klassement. Bij de D-spelers ging die naar Patrick Pincket, bij de C 2 spelers naar Ives De Ruysscher en bij de C I's was Sofie Vandenbussche de beste met haar twee overwinningen. (L.C.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26