Herman Moerenhout wint op zijn verjaardag! V.W. F.-wielrennen 0.V.W.B.-wielrennen Eindelijk Omer Van Molle 32 - 3.5.1991 - De Voorpost WIELRENNEN SPOR.'^6^ VWF-wielrennen. Ronny Samson uit Berlare (xl) VWF-wielrennen. In Haaltert won Gino D 'Hondt de A-reeks. Ronald Van Avermaet was tweede, maar die mocht zaterdag reeds de bloemen ontvangen. Eric Anckaert won de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. Willy De Backer uit Berlare (xl) Zaterdag in Moorsele Renner Luc Courtens had voor een pracht van een omloop gezorgd en werd beloond met 135 renners en een massa le belangstelling. Voeg daarbij nog een echt koersweertje en alle ingrediënten waren aanwezig om er een ware sport- namiddag van te maken. D-reeks: Edward Mariën Ondanks de talloze demarrages en ont snappingspogingen kwam alles steeds weer te samen. Een ontsnapping van Gerry Steenssens, Alois Carmeliet en Marcel Doerane leek toch eventjes suk- ses te zullen hebben, maar toch kwam er weer een hergroepering en uiteinde lijk een massaspurt. Iedereen tipte op de gekende spurters, maar niemand van hen zou het halen. Van heel ver zat Mariën aan de leiding en hij zou die tot ieders verbazing niet meer afstaan, zelfs de hevige aandringende Carmeliet en Doerane bleven steken aan het achter wiel van de dolgelukkige winnaar, die na enkele jaren nog eens de smaak van de zege kon proeven. Hij wist dan ook met zijn vreugde geen blijf. C-reeks: Hubert Van Craeynest Reeds van in de start waren er ontsnap pingspogingen. De Baets en Geerinck waren de eerste onruststokers. Daarna zou het niet meer stilvallen. Een sterk gemotiveerde Frans Dubus ginger meer dan eens tegenaan en ook Van Hee reed een fantastisch sterke wedstrijd. In één adem vermelden we ook kampioen De Fessemier, die bijzonder aktief was, Wil ly De Roe, Daniël De Beuf, Etienne Rolus, die steeds verbetert, Herman Moerenhout en Stammeleer. Al deze renners zouden er aan de eindmeet niet meer aan te pas komen. Ook Mario Bauwens probeerde het nog eens naar het einde toe. Hij geeft elke week meer blijk van een groeiende konditie. Ten slotte was er ook Van Miegroet, die zich ontpopte tot premiejager en een bere sterke koers reed. Uiteindelijk werd het toch een massaspurt en daarin kon Gerard David zijn kans niet verdedigen want zijn tube spatte uiteen in de laatste kilometers. Het werd een nijdig spurtje met alle snelle pedalen vooraan. Hubert Van Craeynest toonde zich tenslotte een lengte sneller dan Gaston Van Den Hoe- cke, Pierre Rijckewaert en Frans Van Looveren. A B-reeksen: Ronald Van Aver maet en Désiré Van Daele De A- en B-renners hebben er gewoon tegetrouw een mooi spektakel van ge maakt. Na de gewone schermutselingen en demarrages gingen er vijf renners aan de haal, de drie A-renners Van Avermaet, Benoey en Kerremans, verge zeld van de B'ers Lievens en Van Daele. Deze vijf verstonden elkaar bijzonder goed, verdeelden de premies en liepen tot 45 sekonden uit. In de voorlaatste ronde rukten zich acht renners los uit het peloton om de vijf vluchters te gaan pakken. Ze kregen die wel nog in het vizier maar meespurten voor de bloe men zat er niet meer in. Bij de leiders zat Van Avermaet vroeg aan de leiding en hij bleek nog sterk genoeg om de aanval lende Benoey terug te slaan, terwijl Ker remans niet meer aandrong. Désiré Van Daele haalde het vlot van Lievens. Bij het '"üi'/JK.'rVofgirf.^^epje toonde Yves De- candt zich'een tikje sneller dan Gino D'Hondt en Jozef Devits. De plaatselijke Luc Courtens eindigde knap derde, ter wijl de spurt van het peloton opnieuw voor Theo Van Handenhove was, vóór Rudy Serruys en Freddy Geerinck. Zondag in Haaltert D-reeks: Serafïen Loverie Met 150 renners aan de startlijn, een massa volk en fraai weer, wat wil je nog meer? De D-renners bleven een paar ronden samen en toen ging Loverie zijn kans. Gerry Steenssens reageerde als eerste en pikte zijn wagentje aan, een stunt die later ook door Julien Van Renterghem werd gelukt. Meteen waren er drie lei ders en hoewel ze nooit meer dan 30 sekonden uitliepen, bleven ze voorop. In de laatste ronde ging Loverie er nog op zijn kousevoeten vandoor. De twee an deren keken naar mekaar en het was meteen gewonnen spel. Steenssens werd tweede en Van Renterghem derde. De spurt van het peloton ging naar Marcel Doerane, die Alois Van Renter ghem en Carmeliet achter zich liet. C-reeks: Herman Moerenhout Reeds van in de start een moordend tempo dat nooit meer stil zou vallen. De ene demarrage volgde op de andere en telkens volgde weer een hergroepering. Dan ging Moerenhout er op zijn eentje vandoor en toen Van Nuffel en kam pioen De Pessemier aansloten, kregen we een sterk drietal op kop. Mario Bau wens zag het gevaar in, sprong uit het peloton weg en geraakte tot op dertig meter van het trio. Hij kreeg dat gaatje echter niet meer dicht en werd gegrepen door het peloton. De drie leiders bleven voorop en Moerenhout won vlot de spurt, vóór De Pessemier en Van Nuffel, meteen de eerste seizoenszege van Her man en dat op zijn verjaardag, proficiat! De spurt van het achtervolgend peloton ging naar Mario Bauwens, vóór Mare Duquesne en André Stammeleer. B-reeks: Eric Anckaert Een keiharde wedstrijd van de B-ren ners. Reeds na één ronde deed de Kei- berg zijn werk en noteerden we de eerste gelosten. Vooraan werd er tegen een zeer snel tempo gefietst en toen An ckaert, Serge Van Assche en Rudy Van Rossem er vandoor gingen, dacht ieder een dat het gedaan was. Eerst kwam echter een beresterke Jozef Watteny vooraan postvatten en na een lange klopjacht kwamen ook F, Foré, Stam meleer, Neckebroek, Pieters, Lievens, Van den Bossche en Dirk Moerenhout hun wagentje aanpikken. Meteen elf leiders en de rest was gezien. Op twee ronden van het einde wipte Anckaert op zijn eentje weg en hoewel de anderen niet wilden plooien, hield hij goed stand en kwam licht voorop alleen binnen. Voor de tweede plaats was er een sappig sprintje, gewonnen door Freddy Foré, vóór Stammeleer en Neckebroek. Den- dermondenaar Dirk Verguit was knap VWF-wielrennen. Haarkapper Ferre De Donder uit Dendermonde (xl) V\VF-wielrennen. Edward Mariën, winnaar van de D-reeks in Moorsele (xl) B-reeks: 1 Eric Anckaert, 2. Freddy Foré, 3. Dirk Stammeleer, 4. Wim Ne ckebroek, 5. Luc Pieters, 6. Etienne Lievens, 7. Serge Van Assche, 8. Harmei Van den Bossche, 9- Dirk Moerenhout, 10. Rudy Van Rossen. C-reeks: 1. Herman Moerenhout, 2. Hugo De Pessemier, 3. Norbert Van Nuffel. 4. Mario Bauwens, 5. Mare Du quesne, 6. André Stammeleer, 7. Gaston Van den Hoecke, 8. Julien Simoens, 9. Julien De Baets, 10. Frans Dubus. D-reeks: 1. Serafien Loverie, 2. Gerry Steenssens, 3. Julien Van Renterghem, 4. Marcel Doeraene, 5. Alois Van Ren terghem, 6. Alois Carmeliet, 7. Henri Robbrecht, 8. Christiaan De Guisme, 9- Raf Van Eyck, 10. Armand Van den Nest. 16de en Hendrik Vermeiren 17de. km; A en B om 16 uur voor tien ronden A-reeks: Gino D'Hondt of kilometer. De eerste wedstrijd voor Een pracht van een wedstrijd, met uit- de Dia2m()nd Trophy, omloop van kate- eindelijk twee jongens die allebei de ^one Pn)s')arema 3- bloemen verdienden. Na een bliksem- Zondag 5 mei in Erwetegem, Smissen- start van Hoebeke kwam algauw de ^oek 73, café Belle Vue; C en D starten 'grote' jongens naar voren. Het peloton om uur voor 9 ronden of 59 km; A en brak in tweeën en nog ging het niet snel om uur voor 11 ronden of 73 km; genoeg want Ronald Van Avermaet, Gino oml°°P 2, prijsbarema 2. D'Hondt, Frank Vagenende, Eddy De Donderdag 9 mei in Otegem, Heester- Meulemeester en JP Leclercq gingen er straat 45, café De Bazaar; C en D starten vandoor. Toen deze vijf twintig sekon- om 14 uur voor 10 ronden of 59 km; A den voorop lagen, gingen J. Devits, A. en B om 16 uur voor 12 ronden of 71 km; Van der Eecken en Ronny Mettepennin- omloop 2, prijsbarema 3 gen in de tegenaanval. Ronden lang Uitslagen bleven ze op 20 sekonden hangen maar Zaterda^ jn Moorse, toen vooraan Van Avermaet en D Hondt hun medevluchters in de steek lieten en A-reeks: 1- Ronald Van Avermaet, 2. onder hun beiden doorgingen, vielen de Kerremans, 3. Benny Benoey, 4. drie gelosten bij de drie achtervolgers en !yes. £a*™t5. Gino D Hondt, 6. Jozef de fut was eruit. Onbedreigd fietsten de Devits, 7- Dirk Van de Wille, 8. Mare De twee koplopers naar het einde, steeds J,euteU 9- Ronny Mettepenningen, 10. hun voorsprong nog opdrijvend. Achter- J0051 deputte. aan viel alles nog uiteen en Devits en Van B-reeks: 1. Désiré Van Daele, 2 Etienne der Eecken wipten op hun beurt weg, Lievens, 3- Luc Courtens, 4. André Plan- terwijl uit de achtergrond Theo Van Han- ckaert, 5, Luc Pieters, 6. Herwig De denhove, Freddy Goossens en Geert Meyer, 7. Guy De Bock, 8. Ferdy Messe- D'Hondt nog kwamen aansluiten bij de man> 9- José Bourgois, 10. Benny De- rest van de koplopers. Vooraan kregen vleesschouwer, we een spurtje dat vlot gewonnen werd C-reeks: 1. Hubert Vancraeynest, 2. door Gino D'Hondt, voor Roland Van Gaston Van Den Hoecke, 3. Pierre Rij- Avermaet. Vervolgens kregen we Devits ckewaert, 4. Frans Van Looveren, 5. en Van der Eecken, dan Frank Vagenen- Mario Bauwens, 6. Julien Simoens, 7. de en E. De Meulemeester en Theo Van Jean-Pierre Marissens, 8. Johan Hutse- Handenhove regelde de spurt. Daarna baut, 9 Frans Dubus, 10. Julien De liepen er nog wat renners binnen van Baets. wat eens een peloton was geweest. Van D-reeks: 1. Edward Mariën, 2. Alois het tweede peloton was er toen al lang Carmeliet, 3. Marcel Doeraene, 4. Hugo geen sprake meer. De Kocker, 5. Gerry Steenssens, 6. Albert Volgende wedstrijden Kesteloot, 7. Leonce Van der Linden, 8. Zaterdag 4 mei in Vloesberg (Henegou- Justin Gabriëls, 9. Maurice Verbeke, 10. wen), D'Hoppe 2, Chalet Gerard, C en D Theo Wymeersch. starten om 14 uurvoor8 ronden over 60 A-reeks: 1. Gino D'Hondt, 2. Ronald Van Avermaet, 3. Jozef Devits, 4. André Van der Eecken, 5. Frank Vagenende, 6. Eddy Demeulemeester, 7. Theo Van Handenhove, 8. Freddy Goossens, 9. Ronny Mettepenningen, 10. Geert WF-wielrennen. Edgard David uit D'Hondt. Sint-Niklaas (xl) VWF-wielrennen. In Haaltert won Herman Moerenhout de C-reeks en Serafien Loverie was de snelste van de D-reA BRUSSELS HUIS aa^ VWF-wielrennen. Dirk Verguit uit de Dendermondse Donckstraat (xl) Deze wedstrijd, voorbehouden aan de D-reeks zag acht deelnemers boven de 65 jaar aan de start komen. Omer Van Molle, die dit jaar een moeilijk begin kende, slaagde er eindelijk in zijn eerste palm van het seizoen te bemachtigen. Uitslag 1. Omer Van Molle, 2. Julien Logier, 3- Jean Spenders, 4. Jean Vinck, 5. Jozef Lamberts, 6. Cesar Michielsen, 7. Jean Merella, 8. Jozef Herremans.

De Voorpost | 1991 | | pagina 30