Wakersprijs en Pluim werden weer toegekend Ook bedrijfssport tijdens de Aalsterse sportmaand Bedrijfssportdag: Zondag 5 mei Sportcentrum Osbroek De Voorpost - 3.5.1991 - 3 Heel wat bedrijven in het Aalsterse namen al een paar jaar deel aan de bedrijfssportwerking in Aalst. Onder de stuwkracht van de Sportdienst van de stad Aalst en de logistieke en financiële steun van Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en gewest, stad Aalst, provincie Oost-Vlaanderen en een twaalftal toonaangevende bedrijven uit de regio, is opnieuw de organisatie tot stand gekomen van een bedrijfssportdag die zal plaats grijpen op zondag 5 mei in het sportcentrum Osbroek te Aalst. "De Kamer van Koophandel en Nij- U weet de vereniging die sedert 150 verheid van Aalst en Gewest is zoals jaar de ekonomische aktiviteit van de regio tracht te bevorderen en dit op diverse vlakken. Maar de Kamer heeft niet alleen aandacht voor de ekonomische aktiviteiten van de plaatselijke bedrijven, maar tracht ook van nabij de evolutie te volgen van wat zich op sociaal-personeels gebied voordoet in de bedrijven", verklaarde de h. Dons, voorzitter van de Kamer van Koophandel Aalst. De toenemende computeri sering zowel in de werkplaatsen als de kantoren heeft zeker de arbeids productiviteit sterk verhoogd, maar anderzijds ook schadelijke nevenef- fekten ontwikkeld: o.a. veel meer stilzitten, doorgedreven specialisa tie enz... een geheel van nieuwe ar beidsomstandigheden die zeker niet te onderschatten nefaste in vloed kunnen hebben op het gestel. Het aangewezen verweermiddel is zeker de sport. Buiten de lichamelijke verbetering brengt sportbeoefening ook mee dat de menselijke kontakten binnen het bedrijf verbeteren met daarbij nog de bijdrage die het levert tot de positieve ontwikkeling van het imago van de onderneming. "Ik hoop dat ik U kunnen overtui- van de positieve invloed van de Boskantkermis in Herdersem sport in het bedrijfsleven, zeker een supporter is en zal blijven van de Bedrijfssportwerking in de regio Aalst", besloot voorzitter Dons, bij zijn voorstelling van de geplande bedrijfssportdag. H.P. Aalst. Het hoe en het waarom van de bedrijfssportdag werd tijdens een perskonferentie uiteen gezet (a) Aalst. Een talrijke opkomst voor de perskonferentie over de bedrijfssport (a) Zaalvoetbaltornooi (gespeeld op 't veld) Tennistornooi Dubbelspel Volleybaltornooi Atletiekwedstrijd: Heren Dames 100 m 1500 m kogelstoten aflossingswcdstrijd (4 x 200 m) Familieleden en werknemers kunnen deelnemen aan een begeleide wandeling in het natuurgebied Osbroek: - start 14.00 u. - aankomst 17.00 u (laarzen noodzakelijk) Deelname melden aan de sportverantwoordelijke van uw bedrijf. Kinderopvang voor kinderen 2-6 jaar van deelnemers. SPELNAMIDDAG van 10.00-17.00 u. Reserveer uw plaatsen bij uw sportverantwoordelijke. Inschrijven kan ook ter plaatse. Programma: 10.00 u.: ontvangst secretariaat. 10-17 u.: spelnamiddag kinderen deelnemers. 10-12 u. en van 14-17 u.: - zaalvoetbaltornooi - tennistornooi - volleybaltornooi 12-13 u.: Atletiekwedstrijden. 13-14 u.: Middagmaal ter plaatse mogelijk. 14-17 u.: Begeleide wandeling Osbroek. 17.30 u.: Prijsuitreiking - Receptie. Fietstocht T.T. Kring Aalst Zaterdag 4 mei 1991 Fietstocht van ±80 km door pajottenland; gemiddelde rijsnelheid 20 km/u. Inschrijvingen ter plaatse om 9.30 u. - Osbroekkantine Aalst. Vertrek in groep om 10.00 u. - Osbroekcentrum Aalst. Middaghalte: café Rustberg Schepdaal - pick-nick. Terug Osbroek: 15.00 u. Bekers voor de oudste - de jongste deelnemer en voor het bedrijf met de meeste ingeschrevenen. Voor de zesde keer wordt op de wijk Boskant te Herdersem in en rond een feesttent tegenover oud café Bolspel de traditionele kermis geor- ganizeerd van donderdag 9 tot en met zondag 12 mei. Ook dit jaar worden een hele reeks aktiviteiten georganizeerd door het plaatselijk wijkkomitee. Herder- semnaren, maar vooral Herdersem- se Boskanters, zit het feesten in het bloed. Geen wonder dus dat de Bos kantkermis van jaar tot jaar een suk- ses is en omwille van zijn typische sfeer misschien wel de belangrijkste wijkkermis van groot-Aalst. De vo rige edities van de Boskantkermis stonden in ieder geval borg voor amusement en gezonde ontspan ning in een volkse aard. De feestelijkheden Het hele kermisprogramma vol trekt zich in en rond een feesttent die aan de Pontweg zal opgesteld staan. Op donderdag 9 mei, Ons Heer He melvaart, is er vanaf 8.00 uur door lopend een antiek- en prondel- markt. Wie aan deze markt wil deel nemen kan inschrijven bij Paul Van Sinay, Botermelkstraat 172A te 9300 Aalst (053/77.31.30) of Alfons Dierickx, Gudstraat 5A te 9310 Herdersem (053/21.61.72) Vanaf 14.00 uur is er een geleide familiewandeltocht. Inschrijven kost 25 fr en daarin is een verzeke ring inbegrepen. Bij aankomst wacht de deelnemers een gratis tas koffie en 2 pannekoeken. Vanaf 14.00 uur is er doorlopend een pannekoekenslag. Vrijdag 10 mei is er om 18.30 uur een vinkenzetting met 2000 fr voor uit en tal van naturaprijzen. De Bos- kantvink staat in voor de organiza- Om 20.30 uur heeft de vierde Bos- kantbelotting plaats met 3.000 fr vooruit, plus inleg. Er wordt ge speeld in 3 beurten. Inschrijven kan vanaf 20.00 uur. Op de inschrijvin gen is er een gratis tombola. Zaterdag 11 mei heeft vanaf 19.00 uur de Vierde Boskant TD plaats met DJ Max achter de draaitafel. Toegang 25 fr. En dan is er op zondag 12 mei om 15.00 uur opnieuw een pannekoe kenslag, Voor twee pannekoeken en een tas koffie betaalt men 50 fr. Om 15.30 uur heeft het tweede kin dersongfestival plaats. Kinderen tot 12 jaar kunnen daar aan deelne men. En om 18.30 uur start de Miss Boskantverkiezing die voor de zes de keer wordt georganizeerd. Deze verkiezing wordt muzikaal opgeluisterd door John Woolly and Friends. Inschrijvingen voor de Miss-Boskantverkiezing en het Kin dersongfestival zijn mogelijk bij Paul Van Sinaey, Botermelkstraat 172 te 9300 Aalst (053/77.31.30), Paul De Cock, Pontweg 9B te Her dersem (053/77.11.37) die voorzit ter is van het organizerend Boskant- komitee of bij sekretaris Edmond Van der Poten, Gudstraat 15A te Hedersem (053/70.13.21) Traditiegetrouw zet de 'Jeugdige Waker' van Aalst zijn prikakties naar de Aalsterse politici toe, op ludieke manier verder. Vorige zondag werden in de 'Taverne Groen kruis' aan de St.-Jorisstraat te Aalst, door Johan 1. Heirman, dan ook weer eens een 'Wakersprys' en 'Wakerspluim' toege kend. Dat de jeugdige waker slaat en na- dien dikwijls zalft ondervonden de leden van het 'AKV Werkgroep J Karnavalhalle'. Vorig jaar had de IJ 'Jonge Waker' een prijs toegekend K voor verkeersveiligheid, terwijl dit jaar het tema 'Karnaval' gekozen werd. Guido Bulté, sekretaris van het A.K.V. Werkhallen, mocht de Wakersprijs '91 in ontvangst ne men. Als geschenk werd hem een nieuwe brandblusser aangeboden als symbolische dank voor de in spanningen die de 'gelauwerde' groep geleverd hadden om de opti male veiligheid in de werkhallen te verzekeren. Guido Bulté verklaar de dat vele van de leden van de werkgroep verbaasd waren de on derscheiding te krijgen na zoveel tegenkanting van de zijde van de schenker. Hij bevestigde dat de reeds geleverde inspanningen ver der gezet werden. De werkomstan digheden in de werkhallen werden reeds heel wat verbeterd door het plaatsen van nieuw sanitair, aanpas sen van de elektriciteitsleidingen, inrichten van nieuwe kantine en hij nodigde iedereen uit een kijkje te komen nemen. Samen met de Wakersprijs kent Jo han Heirman aan een Aalsterse po liticus ook een pluim van verdienste toe. De tweede pluim voor '91 ging naar raadslid Danny Denayer (VU) omwille van ludiek gestelde aan klacht destijds in de gemeenteraad in verband met de slechte toestand van de Aalsterse voetpaden. Toen ging het over een van een fraaie strik voorziene kasseisteen, die overhandigd aan burgemeester De Maght, doorgeschoven werd naar schepen Hooghuys. Door partijaktiviteiten verhinderd in het Brusselse, werd de taak van de in ontvangstneming van de van pluim voorziene kasseisteen opge nomen door de dochter van raads lid Danny Denayer. Zij veront schuldigde nogmaals haar vader en sprak de hoop uit niet geverbali seerd te worden voor 'het ont vreemden van stadseigendom', H.P. Aalst, de dochter van raadslid Danny Denayer nam in naam van haar vader de tweede Wakerspluim in ontvangst (a) Aalst. Guido Bulté, sekretaris van AKV Werkhallen, weet zijn uitverkiezing met de 'Wakersprijs naar waarde te schatten (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 3