Aalsterse Hulpaktie Koerden is Vlaams pilootprojekt geworden Ruime belangstelling voor uitreiking kultuurprijzen Erpe-Mere Vinkeniers van Mere trotseren de voorjaarskou Derde Terjodense Sinksen- en Sportparkfeesten 4 - 3.5,1991 - De Voorpost Met enige vertraging kon men aan de Algemene Vergadering beginnen maar dit was te wijten aan de ongewoon grote opkomst van de afgevaar digden van de verenigingen die voor één keer geen verstek gaven. Er waren maar liefst 65 kringen vertegenwoordigd zodat ook de stemming voor de twee uit te reiken kultuurprijzen enige tijd in beslag nam. Aalst. Aalst kan nog iets anders dan kamavalvieren, verklaarde minister Geens Aalst. Derwish Ferbro, vertegenwoordiger van het Koerdisch Instituut bedankt van ontwikkelingssamenwerking (a) de Aalsterse hulpverleners in naam van zijn volk (a) Vervolg van blz. 1 de bestemming. Hubert Vinck, Hu- bert Van de Perre, Jan Caudron willen samen met een afgevaardig de van het Koerdisch Instituut ter plaatse zelf de bedeling program meren en daarnaast de vluchtelin gen ook moreel een hart onder de riem steken. Een tocht van 10.000 km. is wel een gewaagd avontuur, zeker in deze omstandigheden maar schrikt blijkbaar de begeleiders niet af. Langs Duitsland, Tsjechoslova- kije, Hongarije, Roemenië, Bulgari je en Turkije is hun doel Simak te gen de Turks-Iraakse grens waar ze worden opgevangen en begeleid naar het grensgebied en de kampen. Koerdische Aktie over gans Vlaan deren Minister Geens verklaarde zater dag in Aalst onder de indruk te zijn van de manier waarop de aktie ver lopen was. 'Aalst heeft nogmaals bewezen dat het nog iets anders kan dan feestvieren met karnaval. Soli dariteit en gevoel voor noodzakelij ke ontwikkelingssamenwerking zijn hier geen ijdel woord' bevestigde hij. Vanuit Aalst vertrok dus een konvooi van 4 vrachtwagens die zul len aansluiten bij één vrachtwagen die reeds de donderdag voordien vertrok. Het is de bedoeling dat er een totale reeks van 40 vrachtwa gens richting Koerdistan (grensge bied Turkije/Irak) zullen vertrek ken. Om voldoende hulpgoederen hiervoor bij mekaar te krijgen heb ben intussentijd 18 arrondissemen ten van Vlaanderen de handen aan de ploeg geslagen om in samenwer king van het Vlaams Internationaal Centrum, het Koerdisch Instituut en SOS-Ziekenhuizen/Doe Mee, Aalst. Vier vrachtwagens staan klaar om te vertrekken naar de Turks-Iraakse grens (a) dit naar voorbeeld van Aalst uit te werken. De minister beklemtoonde dat het Ministerie voor een belang rijk deel zal instaan voor de trans portkosten. Zo ook zal voor Aalst geholpen worden om de nog ont brekende financiële middelen bij te passen. Hiervoor wordt geput uit een in de begroting ingeschreven budget van 25 miljoen. Standpunt van de Koerden zelf Derwish Ferho, van het Koerdisch Instituut, had een landgenoot mee gebracht naar Aalst die er op stond in zijn eigen taal (met vertaling van een tolk) zijn dank uit te drukken en een paar gedachten onder woorden te brengen. 'Als er geen voldoende internatio nale hulp komt, dan zullen er bin nen nu en 20 jaar geen Koerden meer zijn. Het is tijd om te zeggen dat wij ook recht hebben op leven naast Turken, Arabieren en Perzen. Tot vrijdag om 4 u. 's morgens was het mij verboden in mijn taal te spreken, nu ben ik fier en gelukkig het te kunnen doen. Niet alleen ma teriële hulp is nodig voor ons. Ook een politieke oplossing zou moeten kunnen gerealiseerd worden. Wij hopen dat de Europese Gemeen schap internationale druk zal uitoe fenen om wat er nu gebeurt te doen stoppen. Wat hier gebeurt in Aalst is een fantastische aanvulling van de hulpverlening. Het bewijs wordt ge leverd dat met goede samenwerking men zeer snel tot wonderbaarlijke resultaten kan komen. Wij hopen met u dat deze goederen een dag van blijdschap mogen betekenen voor onze mensen'. P.H. Waar de meeste vinkenverenigin- gen last hebben van het koude en dat de liefhebbers maar in een klein getal komen opdagen, zijn de Meer- se Vinkeniers en ook de Dorpszan ger van Erpe vol entoesiasme. Zij trotseren alle weer en dit wordt blijkbaar door hun vogels gewaar deerd want ook zij zingen alsof er niets aan de hand is. Te Erpe zon gen de vinken van o.a. M. De Pauw 735 deuntjes, die van Y. Braem 712, van M. Corthals 651, van O. Cop- pens 616 en van Janssens eveneens 616. Bij de Meerse vinkeniers kwamen zich toch al 48 liefhebbers voor de tweede oefenrit aanmelden en nu al ziet men dat er goede papieren zul len nodig zijn om de eerste prijs te winnen. Het is slechts een begin en alhoewel het weer dus niet mee zit, perste Rapit van W. Janssens er toch al 799 deuntjes uit. Met ruime achterstand werd hij gevolgd door Bobby, 631, van M. De Pauw. Ver volgens scoorden ook Pele, 605, van G. Van Der Stokt hoog, evenals Jef van voorzitter G. De Cock (596), Teddy van A. Corthals (517), Nancy van E. Verlé (483), Mario van K. Matthijs (478), Albano van Jef Bos- seman (455), Juul van G. De Cock (430), Beo van E. Matthieu (415), Heintje van R. Sorgeloos en Enrico van C. Roelandt elk met 410zangen. Eén toontje lager zong Tanga van R. Van Tittelboom en Elvis van N. Dc Frenne kwam aan 360 wijsjes voor zijn eerste optreden. Bij de promotie was het Nadine van G. Uyttersprot met 296 suskewies, gevolgd door Hector van A. De Frenne met 294 en Elke van W. De Meyer met 291 zangbeurten. J.V. Aalst. Voorzitter Eddy Dierickx van het OCMW samen met direkteurASZ H. Borrez die de evaluatie vergadering voorzat (a Invullen belastingsaangiften Alle ACV-leden kunnen opvolgen de data en plaatsen hun belastings aangifte gratis laten invullen: Burst: donderdag 6 juni en donder dag 13 juni vanaf 19u., ACV-lokaal te Burst. Erondegem: zaterdag 11 mei en za terdag 1 juni vanaf 19.30u. muziek zaal Erondegemdorp. Erpe: vrijdagen 3 mei, 10 mei, 17 mei en 24 mei vanaf 19 uur, zaal Pax. Mere: woensdag 1 mei, maandag 13 mei, woensdag 15 mei, woensdag 22 mei, telkens vanaf 19u,, ACV-lo kaal, Mere In zijn bestuurlijke mededelingen kon voorzitter W. De Troyer aan kondigen dat het schepencollege een kuituurmedewerker aangesteld heeft in de persoon van Anja Van de Sijpe. Zij wordt thans belast met een paar speciale taken zoals het verzorgen van kontakten tussen verenigingen en het gemeentebe stuur en bovendien is zij verant woordelijk voor het infoblad. Infor matie om in dit blad te publiceren kan men voortaan aan haar door spelen evenals aanvragen voor het gebruik van materiaal en alles wat met het verenigingsleven te maken heeft. Voorzitter gaf tevens lezing van een paar brieven in verband met de sub sidiëring van koncertensembles in Oost-Vlaanderen. Ook voor inlich tingen hieromtrent kunnen de ver enigingen terecht bij de kulturele medewerker. Tenslotte zal het ge meentebestuur opnieuw medewer ker aan de Open Monumentendag die dit jaar plaats heeft op zondag 15 september. Ook de kindermanifes tatie Roefel krijgt de volle aan dacht. In deze algemene vergadering wer den ook de rekeningen van 1990 voorgelegd en goedgekeurd, samen met de begroting voor 1991. Vorig jaar besloot men het werkingsjaar met een batig saldo van 94.600 fr en voor dit jaar voorziet men een posi tief saldo van 87.000 fr. Het wijst er dus duidelijk op dat het niet de be doeling is een spaarpotje aan te leg gen maar toch kunnen sommige be dragen voor prijzen misschien wat opgetrokken worden, wat nog meer belangstelling zou in de hand wer ken. Kultuurprijzen Voor de toekenning van de kultuur prijzen, enerzijds voor een persoon en anderzijds voor een vereniging, waren 54 afgevaardigden positief terwijl er toch aanwezigen niet te vinden waren voor een toekenning en één blanco. Voor de toekenning van de kultuurprijs aan een persoon waren drie kandidaturen ingediend waarbij koorleider van Erondegem, Ars. Verzelen, zijn tweede kans waagde maar er opnieuw niet slaagde de bovenhand te halen wam hij kreeg slechts 12 stemmen achter zijn naam. Voor de kandidaat van de Nationale Strijdersbond Bam- brugge, Pol. Verbraekel, was hel wel iets beter vermits toch vijftien verenigingen achter zijn naam stemden. Acht afgevaardigden stemden blanco en het was de kan didaat van KVLV Vlekkem, Angèle Wijmeersch, die de grote voorkeur genoot van de stemgerechtigden, De voorzitster van de KVLV Vlek kem kreeg trouwens dertig stem men, wat ze wellicht te danken had aan haar ijver voor de vereniging waarvan ze tevens veertig jaar hel sekretariaat waargenomen heeft. Zij is ook lid van het gewestbestuur en een bekende figuur in het veren igingsleven in Vlekkem en andere deelgemeenten. Voor het toekennen van de kuituur- prijs aan een vereniging was er dui delijk meer spanning. De Civiele Bescherming van Bambrugge, die gesticht werd in 1961, had zichzelf voorgedragen met een dertigjarige dienstverlening als argument. Met 24 stemmen moesten zij het afleg gen tegen de fanfare Sint-Cecilia van Burst die al een tweede keer kandidaat was. Zij werden gewaar deerd voor hun 50-jarig bestaan en kregen de voorkeur van 36 afge vaardigden terwijl er toch ook nog vier blanco stemmen uitbrachten. De huldiging van de laureaten zal geschieden op de volgende algeme ne vergadering die zal doorgaan op 31 mei a.s. maar de plaats moet nog aangeduid worden. JV Van zaterdag 18 tot en met maan dag 20 mei worden voor de derde keer de Terjodense Sinksen- en Sportparkfeesten georganizeerd. Zaterdag 18 mei wordt het 50 jarig bestaan van de voetbalclub SK Ter joden gevierd. Om 19.00 uur wor den de feesten geopend met een optocht van de Koninklijke Fanfare De Terjodenaren naar de installa ties van de voetbalclub in de Dam straat. Een gezellig samenzijn met pitjesbak naar panklare haantjes staat er op het programma. Om 19.30 uur heeft er een ontvangst plaats met receptie voor alle oud spelers en vroegere bestuursleden en medewerkers van SK Terjoden. Om 21.30 uur start het groots lus trumbal 50 jaar SK Terjoden met het dans- en animatieorkest The Friends Collection. Er zijn nog heel wat attrakties voorzien in de loop van de avond en wie honger heeft kan terecht in de frituur. Er is ook een bar. Op zondag 19 mei worden de fees ten om 11.00 uur ingezet met een plechtige eucharistieviering in de feestzaal van SK Terjoden ter nage dachtenis aan de afgestorven leden en sympatizanten. Om 12.00 uur is er een gelegenheidsrestaurant en om 17.00 uur starten de repetities voor de zangwedstrijd in samenwer king met The Friends Collection, Om 19.30 uur zet animator Mare Van de Velde de derde internatio nale reuze zangwedstrijd in. Maandag 20 mei om 14.00 uur wordt begonnen met een rommel*, prondel- en speelgoedmarkt waar aan iedereen kan deelnemen. Om 15.00 uur is er een grote belotwed- strijd met 3000 fr vooruit plus inleg en een beker. Om 18.00 uur volgt een gerrebolling voor vrouwen. Ook hier is een beker voorzien, evenals tal van prijzen. Om 20.00 uur begint een gezellig samenzijn als slotmanifestatie van deze derde Terjodense Sinksen- en Sportpark feesten. en ook op dinsdagvoormiddag: 7 mei, 14 mei, 21 mei, 4 juni van 9 - 12u. Ottergem: zondagen 5 mei en 19 mei van 10-12u. Wwe Siau, Laputstr.17. Vlekkem: zondagen 12 mei en 26 mei van 10-12u., café Herleving. Breng alle nodige bewijsstukken Petanquetornooi Zondag 21 april startte het petan quetornooi van Vakantiegenoegens Erpe-Mere. Wie graag nog de ran gen wil vervoegen, kan dit op zon dag 5 mei 1991 om 14 uur op de pleinen achter het oud-gemeente huis in de Nieuwstraat te Mere.

De Voorpost | 1991 | | pagina 4