Droom is werkelijkheid Opendeur bij KAV Dendermonde Jurgen Van den Bremt volleybalwereld rat Een bom in de Eendracht Aalst in de eindronde Praten met Pardaf Kruibeke-voorzitter De Maeyer zet ereklasseploeg op straat E. Aalst-Digest Liga-invallers lommel-Aalst 2-8 De Voorpost - 10.5.1991 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Op woensdag 15 mei aanstaande houdt KAV Dendermonde zijn jaar lijkse opendeur voor de jeugd vanaf 6 jaar. Op het ogenblik dat het laatste fluitsignaal een definitief einde maakte aan de voetbalkompetitie '90-'91 is men bij KAVD reeds volop bezig met de voorberei ding van het volgend seizoen. Wordt voor het eerste elftal vooral naar versterking uitgekeken dan is men ook volop bezig met de verdere uitbouw van de jeugdwerking. De jaarlijkse opendeurdag is daar een belangrijk onderdeel van. KAVD geeft zo de gelegenheid aan nieuwe spelertjes om zonder drempelvrees, en meestal met moeder en vader, kennis te maken met de club. Naast wat algemene informatie over de werking van de club mag het jonge volkje ook het veld op onder de leiding van de jeugdtrainers. Op die manier is een drankje en een hapje dat hen daarna wordt aangeboden zeker welkom. Dit jaar is de opendeur nog specialer dan anders want iedereen wordt ontvangen in de splinternieuwe accommodatie waarbij ook de nieuwe kleed kamers in gebruik zijn. Het is dus een unieke kans om dit alles eens van dichtbij te bekijken. Daarenboven ontvangt iedereen die zich bij deze gelegenheid laat aansluiten, gratis een speciaal ontworpen KAVD T-shirt. Plaats van afspraak is het A-terrein te Grembergen, ingang langs de Bakker straat. Aanvang is 14 uur. Velen menen dat eerstejaarsjunior Jurgen Van den Bremt het niet doet zoals verwacht. Toch blijft wielrennen voor Jurgen een hobby. .Als student aan de technische school te Aalst kiest hij voor zijn studies en wil hij liever een diploma behalen en daarin kunnen we hem geen ongelijk geven. 'Wielrennen doe ik heel graag, zegt hij, maar dat ik moét presteren vind ik absurd. Vooral als je weet dat ik vrij vlot kan studeren en dus het behalen van een diploma op mijn voorrangslijstje stel. Het zou kunnen dat ik later eens een jaartje uittrek om te zien hoe het met het wielrennen gaat. Het is misschien waar dat ik er een beetje mijn voeten aanveeg, maar het blijft nog steeds bij langzaam de konditie opbouwen zodat ik tegen de grote vaknatie, als ik veel tijd heb, in vorm ben. Wie weet dat ik dan geen mooie prestaties lever en zelfs een overwinnng behaal. Als dat zo evolueert kan ik misschien toch mijn kans eens wagen in de wielrennerij. Wel moet ik dan mijn autopassie even opzij laten en de fiets naast mijn bed zetten om mij eraan te herinneren dat dit tuig voorrang heeft. Echt gebeten door de wiclermikrobe ben ik nog niet. Als ik zie hoe sommige vrienden dromen van de fiets, dan moet ik toegeven dat ik nog zo ver niet ben. Ik heb dat gevoel niet. Misschien komt het later als de eerste bloemen op mijn stuurstang liggen. HDG We kregen een telefoontje dat er groot nieuws op komst was uit het Pardaf Kruibeke-huishouden waar er een herenploeg speelt in 1ste divisie en een damesploeg in ere-klasse. Dinsdag 30 april was de ere klasse-ploeg van Kniibeke uitgenodigd op een vergadering waar ze door voorzitter J. Maeyer te horen kreeg dat deze ploeg uit kompetitie genomen werd. Reden; er zou te veel geld gaan naar de dames en dat ten nadele van de 1ste divisieploeg van de jongens. De afgevaardigden voor de dames, de heren Raf Blanckaert en Hubert Moortgat, samen met het damesteam zaten er als verslagen bij. Zowel Raf als Hubert waren er het niet mee eens dat men als reden opgaf dal deze ploeg te veel kostte. Want het zijn precies deze mensen die de eerste sponsors zijn en ook de mensen die voor sponsors zorgen zodat de damesploeg zeker geen geld nodig had uit de Pardaf-kas. De Maeyer zet alleen de ere klasse-ploeg buiten maar wil wel de overige damesploegen behouden zodat het onmogelijk wordt om een nieuw nummer aan te vragen, gezien de Vollcybalbond vraagt om de volledige damesafdeling te splitsen, wat tot nogtoc geweigerd wordt door de voorzitter. In sportmiddens is dat nu het gesprek van de dag en velen hebben het over een slag onder de gordel. Ook de burgemeester van Kruibeke was niet te spreken over deze beslissing. Een ere-klasse-ploeg die langs de sport om Kruibeke meer bekendheid geeft wordt zomaar over boord gegooid. De heren Blanckaert en Moortgat waren dan ook overtuigd dat met het sloppen van de damesploeg ook de sponsering wegvalt. De sponsors die er nu waren hebben dat enkel voor de ere afdelingsploeg gedaan. Het vertrouwen in de Kruibeekse Volleybalklub is wel degelijk geschokt. Voetbal. De supporters van Eendracht Aalst kwamen in groten getale opzetten voor de match tegen Lom mei (da) E. Aalst-Lommei 2-0. Tijdens de rust waren de Eendrachtsupporters er toch nog niet helemaal gerust in (da) «300 Na de wedstrijd Aalst-Lommel, die op de valreep in één minuut tijds met 2-0 werd gewonnen door de thuisploeg, heerste in het P. Cornelisstadion een feestelijke stemming. De gestelde doel nl. de deel name aan de eindronde werd bereikt en meteen liet voorzitter Goethals enkele flessen champagne ontkurken. Voor clubsecretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck, die naar zijn eigen zeg gen op het einde van het seizoen zijn functie neerlegt - achter de schermen wordt gefluisterd dat hij zich niet geluk kig voelt met de aanwerving van mana ger Orlans - is het allemaal te danken aan de schitterende tweede periode. «Toen is de ploeg uitgestegen boven zichzelf, tijdens de derde periode is ze wat teruggevallen op haar eigenlijke waarde, maar al bij al mag Eendracht terugblikken op een goed seizoen.. Pro moveren naar eerste nationale was ei genlijk niet het hoofddoel, maar als de kans zich voordoet moet ze met beide handen gegrepen worden in de volgende weken. Kunnen evolueren in de hoogste klasse lokt uiteraard sponsors aan, maar het brengt langs de andere kant een aantal verplichtingen mee. Denken we maar aan het vergaren van een aanzienlijk kapitaal om de ploeg te versterken. Wil men meedraaien in eer ste nationale moet minstens 50 miljoen fr. op tafel komen», aldus J.P. Van Droogenbroeck. Het is een publiek geheim dat de on langs gestichte zogenaamde Aalsterse Sportinvest maar moeilijk van de grond komt. Te Aalst is men wel voetbalgek, maar als men in de portefeuille moet graaien is men eerder terughoudend. Wellicht komt er wel een kentering als er wordt vastgesteld dat de ambitie om hoger op te gaan reëel is en de structuur volledig op poten staat, meent nog J.P. Van Droogenbroeck. Clubvoorzitter Eric Goethals had even eens een brede glimlach toen hij gecon fronteerd werd met de verslaggevers. «Het einddoel is inderdaad bereikt. Blijft nu afwachten wat het wordt in de eind ronde. In deze aparte competitie is alles mogelijk. Men kan evengoed als eerste dan als laatste eindigen. Sint-Niklaas en Boom worden geciteerd als de grootste kanshebbers. Eendracht wordt mis schien de underdog», aldus voorzitter Goethals. Ook trainer Fazekas is een tevreden man. «Dat eindrondeticket hebben we te danken aan onze sterke tweede ronde en aan het feit dat het team de jongste weken vlot is gaan scoren. Om die eind ronde te bereiken werd door het spelers- potentieel zeer hard gewerkt. Eendracht is een echt blok en heeft tot de laatste wedstrijd het beste van zich weggegeven. Ik meen dat die vierde plaats overver- diend is voor mijn poulains. Ik ben nu aan mijn derde seizoen toe bij Een dracht en die periode slaagde ik er in twee keer de eindronde te bereiken. Dat is zeker een uitstekend resultaat voor mij. Ik werk hier graag te Aalst, ook al omwille van het publiek dat de presta ties van de spelers doorlopend weet te waarderen. In ieder geval heeft iedereen kunnen vaststellen dat de ploeg t.o.v. E. Aalst-Lommel 2-0. Deze keer lijkt de Lommelse doelman eraan voor zijn moeite. Het is echter gezichtsbedrog (da) Aalst in de eindronde filosofeerde Luc Limpens als volgt; «Buiten de eerste E. Aalst-Lommel 2-0. De Aalsterse kleurlingen maakten het de Lommelse defensie behoorlijk lastig (da) Philippe Droeven, die zondag tij dens de wedstrijd tegen Lommei een elleboogstoot tegen het hoofd moest inkasseren, was maandag namiddag al hersteld en trainde volop mee. Hulptrainer Freddy Van den Bogaert (41) werd door het Eendrachtbestuur bedankt voor be wezen diensten. Een en ander heeft te maken met de herstrukturering van de klub. Langs de andere kant is de Eendrachtdirektie akkoord om het kontrakl van leider Fazekas, dat loopt tot het eind van het sei zoen '92, nog met een jaar extra te verlengen. wedstrijd dit seizoen tegen Sint-Niklaas hebben we in feite nooit bij onze volgen de tegenstanders in de eindronde onder gelegen. Er zal natuurlijk veel afhangen van het resultaat van de eerste wedstrijd. Voor mij is het de derde keer voor Eendracht aan een eindronde mag deel nemen. Derde keer, goede keer? We zijn op het ogenblik goed aan het spelen. Nu wel geen academisch voetbal, maar de socremachine draait de jongste weken op volle toeren. Vier tegen Diest, vijf tegen Tongeren, drie tegen Leuven en nu twee tegen Lommei. Dat zijn toch cijfers die tot de verbeelding spreken. Boven dien beschikt Eendracht met Laszlo Fa zekas over de beste trainer in tweede klasse. De Hongaar weet zijn manschap pen optimaal te motiveren». Men kan nu ook wel de vraag stellen of Eendracht nog fris genoeg is om die eindronde met succes af te ronden. Fazekas meent van wel. «Ik heb vastge steld dat mijn poulains even hard blijven trainen. Dat is een goed teken aan de wand. Bovendien is de sfeer opperbest. Een ideale basis om die nabeurt met succes aan te pakken», aldus nog Faze kas, die zijn contract te Aalst, hoe die eindronde ook moge aflopen, met één jaar heeft verlengd. B.A.D. Aalst; Schippers. De Waegeneer, De Munck, Trog, Roelandt, De Lathou wer, Schockaert (46' Marginet), Lombaerts, Manman, Eeckhout (46 Lamin), Szabadi. Doelpunten: 5' Grabo 1-0,35' Eeck hout 1-1,50'Schepens 2-1.65 Mar ginet 2-2,88' Szabadi 2-3

De Voorpost | 1991 | | pagina 17