SK Aalst op acht minuten van de promotie Topper werd echte thriller Enkele reakties uit het winnende kamp na topper Zottegem-Aalst Reakties na de wedstrijd JP»<M VOETBAL Uitgelaten mensen, confetti, schallende trompetten en tromgeroffel, kortom de hele stad op stelten. Dit was het beeld van de Zottegemse binnenstad nadat SV met een Arsenalscore de topper tegen leider SK Aalst had gewonnen. Zottegem moest die wedstrijd winnen en meer dan vierduizend toeschouwers waren er getuige van hoe moeilijk het is wanneer iets moet in voetbal. De Zottegemse strijdlust werd in de slotfase van de partij bekroond nadat topscorer Wouter Mussche een terechte strafschop voorbij een uitstekende Jurgen Van der Steen joeg. .Alle frustraties uit het voorbije seizoen waren meteen verdwenen. De eeuwige vraag of Zottegem kampioen zou worden kreeg een prompt positief antwoord. Na enkele minuten kon iedereen het veld op. Ontketend waren ze, de supporters van Zottegem, die allicht niet meer geloofden in het mirakel. De voetbalgoden hadden zich eerst duidelijk rond de Ajuinen geschaard maar nu kantelde het lot in Zottegemse handen. Lijkbleek Mussche: "Ik trilde wat op mijn benen toen ik de strafschop moest nemen. Normaal is dat karwei steeds voor mij weggelegd maar nu was het belang toch enorm groot. Scoren was promoveren naar eerste provinciale. Toch een onwaarschijnlijk einde na een seizoen waarin SKAalst zich enorm kranig heeft gedragen maar zelfs met 51 punten op 60 niet voor promotie in aanmerking komt. Voor de strafschopopdracht voelde ik mij lijkbleek trekken en Vic Goditiabois had dit in de gaten. Hij vroeg mij prompt of hij de verantwoorde lijkheid op zich moest nemen maar ik vermande mij. Het lukte en dat was meteen één van de mooiste momenten uit mijn voetballoopbaan. Ik speelde een prettig seizoen bij Zottegem en ben dan ook bijzonder gelukkig dat ik nu ook mijn ploeg een enorme dienst kon bewijzen, ik mag er niet aan denken indien het allemaal verkeerd was afgelopen. De ontgoocheling aan Zottegemse kant was nu reeds groot toen men merkte dat scoren haast onmogelijk was tegen dit SK Aalst. Wanneer Sepp Bousard dan bij het ingaan van het slotkwartier legen de paal knalde, leek het of wij geen gratie kenden bij de voetbalgoden De vertwijfeling steeg in even ruime mate als het Aalsterse geloof in een goede afloop. SK Aalst kwam super defensief aan de aantrap maar dat was ook niet verwonderlijk. De ploeg kreeg nauwelijks kansen maar toch diende Nuytens met de voet redding te brengen op een poging van Swinnen. Hier kwamen wij even goed weg. Zo zie je maar dat in voetbal alles mogelijk is." Massa toeschouwers Het zal nauwelijks iemand verwonderen dat de topper tussen Zottegem en SK Aalst een recordopkomst liet optekenen. Ze waren er met meer dan vierdui zend. Dit was geleden vanuit de periode in derde nationale toen Zottegem aan huis Eendracht Aalst ontving. Een hele poos dus. Naast echte voetbalkenners zoals Aad De Mos en Urbain Braems, ook heel wat mensen uit de politieke wereld André Geens, Herman De Croo, Louis Waltniel en Mare Galle werden als ere-genodigden opgemerkt. Zottegemnaar in hart en nieren is natuurlijk Urbain Braems. Braems: "Samen met het bestuur en de spelers van KSV Zottegem ben ik natuurlijk enorm gelukkig met de promotie van SV. Men moet weten dat men dit jaar geen enkele moeite gespaard heeft om een jonge en dynamische ploeg binnen de lijnen te krijgen. Ook in bestuurskringen waait er een jongere wind. Daarom ben ik gewoonweg uiterst tevreden met die titel. Tevens ben ik er ook van overtuigd als men 52 punten haalt dat men zeker aanspraak op de oppergaai mag maken. Zottegem zat dus in een uitzonderlijke reeks en voor Aalst is het dubbel spijtig dat men met één puntje minder niet kan promoveren. Voor Zottegem zal dit allicht nauwelijks een zorg zijn na deze partij waarin de thuisploeg vooral in de eerste helft te vlug de afstand wou overbruggen. Men gooide te vaak hoge ballen voor het doel van Van den Steen die zijn ijzersterke verdediging geen krimp zag geven. Na de rust ging het beter met SV en dit tegen de wind in. De strafschop die de partij besliste was terecht. Zottegem kan dus naar eerste provinciale en bezit duidelijk troeven om het daar ook waar te maken. Men beschikt over een jonge ploeg zodat de ploeg alleen maar aan maturiteit kan winnen. Toch zal men in het tussenseizoen het best op zoek gaan naar wat spelers die kracht en atletische inbreng aan het geheel kunnen schenken. Dan moet binnen de kortste keren Zottegem weer op nationaal vlak kunnen voetballen. Ook vandaag bleef ik in de goede afloop geloven en ook in de nabije toekomst zie ik het voor Zottegem rooskleurig in." (NICOLLE) Trainer De Blanc: "Het doet mij enorm veel plezier om hier vandaag in Herzele de titel binnen te halen. Bestuursmensen werken hier hard om dit te kunnen realiseren. Wij dienden er hard voor te knokken maar als je ziet dat die inspanningen beloond worden, is dit gewoonweg fantastisch. Mijn dochter tje vierde vandaag haar plechtige kommunie, een schitterend feest maar dit evenaart dat gebeuren. Reeds na vijf wedstrijden hadden wij de leiding in de kompetitie. Wij dienden te blijven winnen want ook Mere speelde goed en verloor nauwelijks. De twee nederlagen tegen Aaigem en het recente verlies op het veld van Burst knaagden aan onze riante uitgangspositie. Eens telden wij vijf punten voorsprong maar daar kwam snel verandering in. Wij mochten niet verliezen tegen Mere en dat was een loodzware opdracht. In een schitterend vierde kwartier vergaten wij het verschil te maken en dit brak ons later bijna zuur op. Nu alles tot een goed einde is gebracht kan het feest losbarsten. Ikzelf voel me goed in Herzele en ben vast besloten om te blijven." Mere-voorspeler Van den Driessche: "Wij voelen ons toch een beetje bekocht. Dat handspel van Ivan Moreel was overduidelijk, iedereen had het gezien maar de scheidsrechter gaf geen krimp. Ikzelf kreeg nog geel in die fase en werd kort daarop uit veiligheidsoverwegingen vervangen. Het is jammer voor Mere maar wij zullen ook in de eindronde trachten ons mannetje te staan. Persoonlijk blijf ik erbij dat wij het niet hadden verwacht om op een tweede plaats te stranden. Ik dacht niet dat Mere hiertoe in staat was." (NIC) 18 - 10.5.1991 - De Voorpost Herzele-,Mere 1-0. Feest natuurlijk in Herzele, met op de voorgrond trainer André De Blanc. Daniël De Winter, vaak gekwetst dit seizoen, drinkt...maar hij zal de jles niet mogen houden (nic) Voetbal. De trainer van VK Hamme /„uegem-SK Aalst 1-0. Het beslissende moment. Mussche schiet de strafschop n wil wel eens andere lucht inademen fjjnnen terwijl uitblinker Van iMkeren machteloos toekijkt (nic) li (lv) KSV Zottegem 1 SK Aalst O De topper tussen Zottegem en SK Aalst op de slotdag van de kompetitie is uitge groeid tot een echte thriller. Inderdaad, de spanning was reuze, het spelpeil laag. Dit was natuurlijk niet verwonderlijk als je de belangen van deze partij in acht neemt. SK Aalst had aan een puntende- ling genoeg en zat eigenlijk in een ster kere positie dan het enorm ambitieuze Zottegem. .Aalst diende enkel het scoren te beletten en daar zijn de Ajuinen nu éénmaal beresterk in. Op verplaatsing incasseerde Aalst een minimum aan doelpunten zodat de taak voor Zotte gem, dat moest winnen dubbel zwaar leek. Mare Uyttenhove werd zowat aanzien als de man die het verschil kon maken in deze topper. Hij kreeg natuurlijk een mannetje op de huid en die deed het meer dan voortreffelijk. Van Lokeren, ex-Eendracht, liet gevaar lijke Marc van geen vin los. Hij werd kompleet uit de partij gehouden. Ook de andere Zottegemnaren beten voorlopig hun tanden stuk op de soliede .Aalsterse verdediging. Enkel een haarfijne loeier van De Ketele diende Jurgen Van der Steen uit het doel te ranselen. Overigens was het offensieve Zottegem nauwelijks gevaarlijk geweest voor de koffie. Na de rust volgde natuurlijk één zelfde spelbeeld. Aalst bleef rustig verde digen en speculeren op het gelijke spel. De klok ging stilaan in het voordeel van de bezoekers tikken. Zottegem bleef koortsachtig op zoek gaan naar die ver lossende treffer maar uitblinker Deviae- ne vond Van den Steen op zijn weg. Bij het ingaan van het slotkwartier ontke tende Zottegem al zijn duivels maar dame fortuna leek meer van Ajuinen te houden dan van een glas Oud-Zotte- gems bier. Van de Velde drong diep door op rechts en vond de vrijstaande Seppe Bousard. Die knalde echter tegen de staander aan. Iedereen vloog zich zowat in de haren want de wensdroom van Zottegem leek meteen te stranden op die domme paal. Het stuk ijzer werd enorm verwenst. Het Aalsterse antwoord was echter even prompt. Keymolen stuurde Swinnen weg die op de voet van Dirk Nuvttens besloot. Hier kroop Zotte gem door het oog van de naald. Onder tussen bleef de stadionklok maar door tikken. Bleke gezichten waren de ver uiterlijking van de grote ontgoocheling bij de plaatselijke bestuursleden. Voor zitter Vermoesen en secretaris Cherretté van SK Aalst waanden zich stilaan in eerste provinciale, Men zou daar lang niet boos om geweest zijn, ook al was de promotie geen must. Voor Zottegem was niet stijgen alvast een ramp. Trainer Gheliynck voelde dat hij iets moest on dernemen en bracht Gillis in voor Uyt tenhove. Gillis zond meteen een cen ter-shot naar de Aalsterse kooi die net over zeilde. En dan volgde die memorale 82ste minuut. Seppe, zoals heel Zotte gem hem noemt drong diep door en werd door Van Oost gepakt Scheids rechter Van Zande wees terecht naar de stip. Topscorer Wouter Mussche ontliep op zijn beurt zijn verantwoordelijkheid niet en schoof de bal laag binnen. Zotte gem werd hiermee kampioen en voor Aalst rest alleen de magere troost dat het een schitterend seizoen speelde. Zottegem: Nuytens, Leleu, Van der Haegen, Goditiabois, De Ketele, Bou sard, Mussche, Deviaene, Uyttenhove, De Vleeschouwer, Van de Velde, D'Hondt, Gillis, Sprangers. SK Aalst: Van den Steen, Matthijs, Pi- ron, Van Lokeren. Keymolen, Geeraerts, Van den Bergh. Cooman. Van Oost, Swinnen, De Pauw, De Cooman, De Jaegher, De Pauw Chris. (NICOLLE) Herzele Mere De topper tussen Herzele en Mere zal allicht niet vlug vergeten worden. Niet alleen de afloop waarbij Herzele kampi oen werd maar ook de manier waarop. De spanning in deze partij was nooit weg en het bleef zelfs wachten tot de slotfase van de wedstrijd vooraleer Ivan Moreel alle opgekropte frustratie kon wegkop- pen. Herzele had gescoord en was me teen zeker van de titel. Een aandoenlijk moment was het; tranen in de ogen van trainer André De Blanc. Een vol jaar had voetbalminnend Herzele op dit moment gewacht. Nu was het zover en het had alweer veel bloed en tranen gekost. De topper startte natuurlijk in een uit erst zenuwachtige sfeer Eén ding was zeker, ook al waren de belangen voor beide clubs enorm hoog, de partij ver loor niet aan sportieve waarde. Zowel Herzele als Mere maakten er een sltrijd van op het scherp van de snee maar de inzet ontaardde nooit in brutaliteit. Me re was in de aanvangsfase iets gevaarlij ker en dit was voor Herzele alvast geen al te prettige ervaring. De thuisploeg was duidelijk nog te verkrampt bezig om doelman Yvan Bambust echt te bedrei gen. Enkel via Moreel en Verstuyft kwam er wat gevaar maar van weinig beteke nis. Het bleef dus wachten tot na de rust. In de tweede periode zat het vuur echter onmiddellijk aan de lont, Herzele tapte in het vierde kwartier uit het beste voet balvaatje. Vijf doelrijpe kansen werden ofwel gered door een uitstekende doel man Bambust, ofwel belandde de bal tegen de dwarsligger of zoefde het leer onbegrijpelijk naast. Zo bediende Tom- me Verstuyft maar die schoot tegen Bambust aan. Philip De Bondt ging dan verder met een schot tegen de dwarsligger. Daarna werd Andy Tomme voor Bambust afgezon derd maar hij lobde het leer net niet over de Meerse doelman. Kansen voor Bruno Verhecken en al weer Philip De Bondt kruidden verder een zinderend kwartier. Uitsteken voetbal van de thuisploeg maar zondi resultaat. Dit had duidelijk nogal w; energie gekost. Herzele diende gas ten te nemen en Mere kwam nu weer in d wedstrijd. Halfweg de tweede helft kru de Van Impe een vrijschop schitteren naar het kader van doelman De Saedi leer die schitterend redde. En Mere blei komen. Zo werd een lastige bal in h( strafschopgebied van Herzele gedropt e kapitein Ivan Moreel had er heel wat la« mee. Hij weerde de bal met de hand we voor de neus van Eddy Van den Dries sche maar de scheidsrechter deed alsc zijn neus bloedde, ledereen bij llcrzel kreeg het er terstond warm van. In Ik slotkwartier was het dan pompen e verzuipen. Herzele wou persé winne maar wist allicht zelf niet waar het d kracht moest gaan halen. Hugo Va Tittelboom bleef alle stilliggende situati opeisen en dit lag meteen aan de basi van de winning-goal. Eerst schoot Phili IX- Bondt nog eens nipt naast en da kwam er een reeks hoekschoppen. Van op rechts slingerde Van Tittelboom d bal voor de kooi en een vrijstaande Ivai Moreel wipte hoger dan iedereen ei kopte het leer hoog binnen. Herzele wa kampioen. De inzet van een gans jaar ei zelfs van jaren was meteen in een oog wenk bekroond. Niemand kon nog op r( zijn plaats blijven. Het veld werd reed overspoeld maar er restten nog vijf mi nuten. Hierin gebeurde niets meer. Ie dereen bleef overeind, zelfs alle suppor ters. Een uitbundig volksfeest kon me teen losbarsten. Of iedereen daarna noj overeind bleef is echter de vraag? Herzele: De Saedeleer, Ivan Moreel Moreels, Verstraeten, Verhecken, Van- derpoorten, Van Tittelboom, Raes, Tom- me, De Bondt, Geert Moreel, Meule- man, Van Melckebeke, Verstuyft. Mere: Bambust, Van Cauter, Sterck, Verliefde, De Luyck, llaegeman, Van Caelenberg, De Swaef, Ruyssinck, Van Impe. Van den Driessche, Baeyens, De Saedeleer, Puyck. IX' Beiaard Zottegem-Aalst 1-0. Het leek wel een laat karnavalfeest in Zottegem. Dolll taferelen natuurlijk na het behalen van de titel (nic) Zottegem-SK Aalst 1-0. Ondanks een schitterend seizoen blijft SKAalst met punten op 60 in tweede provinciale (nic) sp te} ge In stt Pa ke

De Voorpost | 1991 | | pagina 18