Te veel dekkingsfouten Eerste provincialers in het Aalsterse Bleek seizoeneinde Derde Provincialers in Erpe-Mere (28.4) Tweede Provincialers in het Aalsterse (28.4) De Voorpost - 10.5.1991 - 19 VOETBAL K.A.V.D.-Denderhoutem 1-1 De Dendermondse bevorderingspioeg heeft tijdens haar laatste optreden I vrijwel niemand kunnen bekoren. Ze speelde zeer nonchalant tegen een tegenstander die duidelijk meer gemotiveerd was, een punt mee naar huis nam en daarmee zijn behoud veilig stelde. Paarsblauw stak in feite maar de eerste keer de neus aan het venster bij het ingaan van het laatste kwartier toen Jan Heirman een vrije trap afvuurde. Dezelfde speler was even later de auteur I van het enige Dendermondse doelpunt, waarin Gino Goemaere een belangrijk aandeel had. Meteen zijn alle lokale wapenfeiten vermeld. De bezoekers dwongen een halve kruiwagen doelkansen af. maar lieten die hopeloos voorbijgaan. Pas na een slippertje in de KAVD-defensie kwam de meer dan verdiende gelijkmaker op de plank. Dendermonde liet zich veel op j dekkingsfouten betrappen en speelde vooral in de eerste helft ergerlijk nonchalant. Bij de rust leverde dat vanwege oefenmeester Meersman een uitbrander op. De tweede helft was van betere makelij. 'Globaal bekeken werd het de minst goede verrichting sinds ik hier een week of tien geleden ben neergestreken, zegde Willy Meersman ietwat korzelig. Voor mij was, is en blijft het een principe dat je steeds voor de overwinning moet knokken, ook al heb je er, wat de rangschikking betreft, niets meer bij te winnen. De dekking werd verwaarloosd en de tegnstanders kregen veel te veel vrije ruimte. Tijdens de rust verzocht ik de spelers om hun mentaliteit te veranderen, wat ze voor een deel gedaan hebben.' De Dendermondse klubleiding legde inmiddels al een aantal kontakten. Iedereen beseft dat versterking aanwerven een dwingende noodzaak is. wil men volgend seizoen kans maken om min of meer een rol van betekenis te spelen. E.G. Wedstrijden Oostvlaamse prospectie op KAV Dendermonde Op woensdag 15 mei spelen de Oostvlaamse ploegen van minie men en knapen op het terrein van KAV Dendermonde tegen hun leef tijdsgenoten van Namen. Aanvang van de eerste wedstrijd om 18 uur. Oost-Vlaanderen zit in een groep met West-Vlaanderen, Namen en Brabant. Deze wedstrijden worden gespeeld in het kader van de beker A. Roosens en de Lotto-Cup. Het zijn wedstrijden van hoog voet balniveau, een uitstalraam van jong talent die dan ook druk worden bijgewoond door talentscouts uit het ganse land. KAVD-Denderhoutem 1-1. Een duel met Geert Van Roy (vh) te. En dan was er die loeier van Labroye waarbij de doelman van Lovendegem een mirakuleuze redding in huis had. De kansen bleven maar wisselen toen De Storme zich volledig vrijmaakte maar zijn bal tegen de paal zag belan den. Lovendegem maakte de klus dus niet af en in het slotkwartier zou het zelfs eerder ongelukkig de volle buit verspelen. Alain Vereecke speelde te kort terug op doelman Blomme en Stroobants kon hiervan profiteren om zijn tweede doelpunt te netten. Mis schien wel de belangrijkste goal voor de Ledenaars in hun eerste jaar eerste provinciale. Het ziet er nu stilaan naar uit dat het ook volgend jaar eerste pro vinciale blijft voor Lede. Lebbeke 1 Meldert 1 Lebbeke is nu ook mathematisch zeker van het behoud in eerste provinciale na de puntendeling op eigen veld tegen Meldert. De thuisploeg kreeg in een gelijkopgaande eerste helft de beste kan sen. Verstraeten en De Baere kwamen doelman Tonnelier bestoken maar deze gaf geen krimp. Lebbeke vergat maar één ding in de eerste helft: dat was scoren. De blanke stand aan de rust was vooral voor Meldert een onverwachte tussenstand. Het werd zelfs erger voor het bedreigde Lebbeke na de rust. In de 51ste minuut draaide De Vlieger zich mooi vrij en schoot de bal pardoes in doel. Tien minuten duurde de lokale achtervolging. De Baere werd in het strafschopgebied tegen de mat gewerkt door doelman Tonnelier en de terechte strafschop werd door Pecleman omge zet. Het duel sleepte zich in een gespan nen sfeer naar het einde toe maar vele kansen vielen niet meer te noteren. Lebbeke hield een puntje van goudwaar- de in eigen rangen. (NICOLLE) KA VI)-l)enderhoutem 1-1. De Coninck en Heirman in een kombinatie met Goemaere. Uit deze faze zal Heirman scoren (vh) Lovendegem 2 Lede 2 Natuurlijk ging alle aandacht uit naar het duel tussen Lovendegem en Lede. Jong Lede mocht niet verliezen en de uitslag van de partij Ertvelde-Robur was meer dan belangrijk voor de Ledenaars Al bij al valt de status-quo dus mee Robur is nu definitief uitgeteld en Ertvel- de blijft op één puntje van Lede. Ertvelde moet op de slotdag naar het veld van kampioen Zultse en is op papier kans loos. Lede ontvangt Melsele, een ploeg uit de onderste regionen... De kaarten liggen dus gunstig voor de Ledenaars maar het blijft afwachten ge blazen. Lede had het in de aanvangsfase van die wedstrijd te Lovendegem niet onder de markt. Het kwam meteen op achter stand. Vereecke drong diep door in de fatale zone en werd meteen omver geke geld. De bal lag reeds in de tweede minuut op de stip. Piessens schoot de bal voorbij De Luyck, Lede, meteen op achtervolgen aangewe zen, maar de bezoekers kweten zich goed van die taak. Meysman was de draaischijf en Lede wist de betere ploeg op het veld te worden Rond het halfuur werd dit zelfs uitgedrukt in een doelpunt ran Stroobants. Hij kreeg een uitsteken de assist van diezelfde Meysman. Lede zou echter bij die score de rust niet halen Het kwam wel nog goed weg toen Sachinger tegen de kruising aanschoot maar Marlé voerde ort voor rust nog een nummertje op en knalde vanop ruime afstand de bal tegen de touwen. Lede moest dus komen in de tweede helft. Het bleef enorm spannend daar beide ploegen om beurten het beste van het spel ging opeisen. Kansen dus aan beide kanten. Truyens en De Storme zonderden Martlé alleen voor doel af maar hij vergat te scoren. Lede dan via Impens die net over de dwarsligger kop- Jeugdvoetbal. De jeugd van Sparta Buggen hout is op drie fronten kampioen en werd ontvangen op het gemeentehuis (foto Voetbal Trainer Rudy Haley dt verlaat t&y) derdeklasser Eendracht Zele (Iv) Erpe O Appelterre 2 Deze wedstrijd stond volledig in het teken van de degradatie. Erpe heeft hier over reeds vroeger zekerheid verworven maar Appelterre kan zich nog redden. Winnen op Erpê was dus een must en dat hebben de bezoekers ook gedaan. Mil legem en Borsbeke mogen van geen SK Aalst 2 Heldergem O Ook de ultieme opdracht voor de topper tegen Zottegem heeft SK Aalst tot een goed einde gebracht. De ploeg speelde een sobere maar alweer oerdegelijke partij. Let maar eens op de nul aan Heldergemse zijde en dat zegt voldoende over de manier waarop Aalst vele partijen wint. Het laat gewoonweg zeer moeilijk scoren en dat zou wel eens vervelend kunnen worden voor Zottegem. Wanneer wij deze tekst insturen naar ons weekblad is de partij Zottegem-Aalst nog niet gespeeld. Wanneer de lezers dit door nemen wel. Sporting Heldergem kreeg dus nooit de kans om echt in de wedstrijd te komen. Voor de rust stond het al 2-0, Bruno Cooman zette zich in de tiende minuut door nadat hij de bal van Swinnen had ontvan gen. Het was dus vroeg raak want doelman Sienaert werd kansloos bevonden. Een kwartier later verdubbelde Eeckhaudt de lokale voorsprong en bracht Aalst op veilige hoogte. De leiders konden zich in de tweede helft zelfs permitteren om een strafschop te missen via Van Den Bergh. Aalst kwam dus nooit in nauwe schoentjes en is allicht van plan om zijn vel in Zottegem duur te verkopen. In volgend nummer zullen wij hierover uitvoerig berichten. Bambrugge 2 Standaard Denderleeuw 0 Ook het thuisspelende Bambrugge ken de weinig problemen met Denderleeuw dat reeds veroordeeld was tot de degra datie. Voor de rust lukte er weinig maar na de koffie stoomde Bambrugge met een door. Eddy Gijseghem had alweer een voet in beide lokale doelpunten. Eerst bediende hij Geert De Coster kort na rust en in de slotfase zond hij zijn assist naar D'Hondt. Laatstgenoemde legde de eindcijfers vast. Een gemakke lijke overwinning dus voor Bambrugge dat nu aanspraak kan maken op een schitterende vijfde plaats in de eindklas sering. Wie had dat ooit durven denken? TK Meldert 1 Haaltert 0 Een burenstrijd zonder belang, dat was het startgegeven van deze partij. De par tij verliep ook in die sfeer want vele echte kansen vielen er niet te noteren. Even na het uur gebeurde er dan toch iets ernstig. Segers trof raak met een goed gericht afstandsschot. Haaltert wou het gelijke spel afdwingen en kwam dreigen langs Paye en Pletinckx. Doel man Everaert hield de nul evenwel op het bord. Tenslotte werd nog een goede poging van Roggeman op de lijn gered. vin gelost worden. Beide ploegen hiel den elkaar goed in evenwicht maar Ap pelterre werkte beter af. Dit gebeurde vroeg en laat in de partij. Betere mo menten kon het bedreigde Appelterre niet uitkiezen. Na een kwartier kopte Van Damme na een hoekschop raak en in de tachtigste minuut drong De Hand- schutter diep door de Oranje-defensie en werkte koel af. Appelterre is dus nog niet uitgeteld. Aaigem 0 Borsbeke 0 Vrij zoutloze bedoening waarin de be langen van Borsbeke veel groter waren dan die van het thuisspelend Aaigem. Gunther Van Der Steen, die voor Borsbe ke reeds heel wat doelpunten fokte, dook meermaals in de gevaarlijke zone voor doelman De Vuyst op maar wist de bal niet in het kader te plaatsen. Na rust kon een aartgevaarlijke Peter De Vadder ook nog de winst voor Aaigem forceren maar slaagde daar evenmin in. Borsbe ke zag daar zeker geen graten in. Burst 2 Winnik l Voor Burst stond er in de partij tegen Winnik ook niets meer op het spel. Toch speelden de lokalen een goede wedstrijd na de glansprestatie op eigen veld tegen leider Herzele. Ook Winnik werd met dezelfde score verslagen. Voor Burst scoorden Gerd De Clercq en Dirk De Coensel in een wedstrijd die verder niet zoveel om het lijf had. Van Autreve zou nog milderen maar verder kwam Win nik niet. Burst komt hiermee op een verdienstelijke zevende plaats terecht in het spoor van de Doggen. (NICOLLE) Tubantia-VW Hamme 2-1 (NICOLLE) 'Peter heeft zijn poeder niet helemaal verschoten hoewel hij slechts twee da gen geleden in het huwelijk trad,' grin nikte oefenmeester Pascal De Paepe toen hij ons zondagavond het relaas deed van de wedstrijd tegen Tubantia. Na zeven minuten bracht Van Caelenberg zijn ploeg op voorsprong nadat Rik Van de Velde twee tegenstanders in een val strik had gelokt. Het zag er dus goed uit voor VW Hamme, al kon het uiteindelijk toch geen winst puren uit deze slotmatch. 'De tegenstrever knokte hard voor de punten alsof zijn leven ervan afhing, aldus De Paepe. Nu moet ik ook zeggen dat we van onze kant ons zeker niet lieten doen. Iedereen heeft het beste van zichzelf gegeven. Uiteindelijk trokken we aan het kortste eind, al meen ik dat een gelijkspel een meer logische weer gave van de match was geweest.De thuis ploeg was echter wel krachtiger inge steld en nam Frankie De Pelsmaecker enkele keren onder vuur. Anderzijds toonden we een technisch overwicht. Er was pech mee gemoeid toen Ronny Stalpaert kort na de herneming het doel- hout op zijn weg vond. We zijn vierde geëindigd en daarmee voelen we ons zeker niet ongelukkig. Het was ons stereefdoel bij de aanvang van de kompetitie om binnen de eerste vijf te eindigen. Even zag het er naar uit dat we een belangrijk kanshebber op de titel waren, tot de winterstop een lelijke streep door onze rekening trok en we van het ene verlies in een andere nederlaag terecht kwamen'. Op 14 mei om 19u00 speelt Hamme tegen Lokeren en daarna breekt de tijd aan om even uit te blazen. E.G. KAVD-Denderhoutem 1-1. Wygonik kopt op doel maar doelman De Winter bracht redding (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19