Bouw dwingt Honda tot testwedstrijd Nieuwe Wijk belet dubbelslag van Excelsior Nieuwe Wijk en Excelsior spelen de finale MTSA-liefhebbersvoetbal Finale MTSA Beker Halve finale MTSA Beker WÊÊÊÊÊ fPEl SgSE pgf|jF De Voorpost - 10.5.1991 - 21 LIEFHEBBERSVOETBAL De laatste wedstrijd van het seizoen moest uitsluitsel brengen wie in 3e afdeling met de kampioenstitel ging lopen. De topper tussen Bouw-Honda moest hier de beslissing brengen. Alhoewel Bouw haar titelkansen en promotie in voorgaande wedstrijden reeds verspeelde, wou het Honda toch met open vizier bekampen. Ondanks de topper in 2e provinciale waar talrijke supporters waren meegereisd naar Zottegem waar hun favoriete ploeg SK Aalst de plaatselijken moest bekampen met de titel als inzet, mocht men toch in de Rozendreef waar de wagens geparkeerd stonden tot aan de sporthal, gewagen van een enorme opkomst zodat de sfeer er reeds van in den beginne inzat. Scheidsrechter Verbeeren L., geassisteerd door zijn grensrechters Meert en Van Delsen, zorgden door hun vakkundige leiding voor het spektakel. Alleen de weergoden waren hen niet goed gezind op deze le mei. De wedstrijd zelfwas er een van de bovenste plank en er werd formidabel gewerkt door de 22 akteurs op deze dag van de 'arbeid'. Er kwam evenwel geen afscheiding zodat een gelijke stand de juiste weergave gaf van de wedstrijd. Wie er bij dit gelijke spel het meeste baat bij had was Rode Lantaarn. Deze club aan haar le seizoen toe ging met de hoogste eer lopen en troonde zich als kampioen uit de 3e afdeling, na 's morgens nog mee te zijn opgetrokken door de straten van Aalst voor hun dag 'Feest van de Arbeid' uitgerekend op deze dag werden zij beloond voor hun schitterend seizoen met een titel ter afsluiting. Deze club ontstond pas dit jaar nadat een paar mensen in onmin geraakten met de kampioe nen uit de zondagafdeling Rode Roos, werden de handen in elkaar geslagen om een nieuwe ploeg op te richten. De heer SchorreeI Rene was de initiatiefnemer. Deze oude speler is zo geliefd in de voetbalmiddens dat het voor hem geen probleem betekende om een stevige en goede ploeg samen te brengen. Men vestigde lichte Erpe-Mere in het lokaal De Rode 0 woeosdagmorgen mei om w Lantaarn waardoor de ploeg dezelfde naam werd toebedeeld Maar om de feestd ya„ de arbejd s[ond terng te komen op de wedstnjd Bouw-Honda. door dit geli/kc spelts Hofsude Nieme mik_WaterKÜ laatstgenoemde club nog met zeker om als 2e gerangschikte mee naar de be, programma r00r de //2 finale 2e afdeling te gaan. Het komt tussen een testwedstrijd die zal moeten yan ^e MTSA Beker Terwijl ieder- uitmaken wie op 11/5 definitief een ticket kan bemachtigen om samen met ppn knn oPnirtrn nm ppnï tp kun- kampioen Rode Lantaarn te promoveren. De tegenstander van Honda nen ujtsjapen waren </e ect,te voet_ wordt Rode Duivels Denderleeuw dat eveneens mag bogen op een goeden ba„iefj,e/bers rroeg uit de veren regelmatig setzeen Het ,s nu de beurt aan de gokkers om te voorspellen wij laalse aankm,_ wiejiet uiteindelijk zal halen van de 2. De andere nieuwkomer Wembley men weniej(je j,Pt ree(js van </e werd nog voor het seizoeneindc ontbonden daar er tussen bestuur en toeschouwers die zich een weg spelers alle vrienschapsbanden zoek zijn en er van een serleuse samen- baanden „m een ,mtsje werking geen sprake meer kon zijn. Jammer dat zoicts moet gebeuren bij ^machtigen voor een goed uitzicht een amateursvereniging waar enkel gevoetbald wordt voor het plezier. de m%trijd Mc„ Nieuwkomers Half Maantje, Torenboys en Melody mogen terug bogen op een redelijk seizoen waarbij de ondervinding zal leren dat het in het MTSA goed voetballen is en er beloofde versterking zal aangevoerd worden om volgend seizoen meer en meer een rol van betekenis te kunnen s/telen. MTSA-liefhebbersvoetbal. Excelsior-O.C. Aalst 2-0 (da) van 200 a 300 aanwezigen. De vroe ge opstaanders werden beloond want de wedstrijd was er een om de Oak SU debuteerde niet onaardig maar kende teveel hoogtes en laagtes fe'kmht/n ^mgespmngem om zich te meten met de allergrootsten. Dressel sinds vele/aren ,n het zdfs rf(. beIock„; d?ne_ MTSA aantredend kende haar ongelukkigste seizoen sinds haar bestaan derlaa„ sek„„fronteerd werden en kon zich dit seizoen eveneens niet doorzetten. Pie Boys, IYTTA en konde„ ze tevreden maar teleurge- Sneeuwwit/e leken het zwakke broertje te zijn u,t de 3e afdeling samen sleld naar bujs De ^„inehouder met een onmondig Dneielden bengelen zi dan ook onderaan de rang- ms jes rfe schikking hoeve liger Pnb en Sneeuwwitte bevestigden de nodige ver- rinkdde lodat h^/mt de sterkingen te zullen laten aanrukken om v olgend seizoen een goed figuur jjuj)jias deden spijzen De vroege te slaan. Dat belooft voor de toekomst. - - - Bouw-Honda 1-1: wie de laatste weken de prestaties van de lokale ploeg heeft gezien gaf hen geen enkele kans tegen Honda dat iedere week aan kracht bij won en ruimschoots zege na zege bin nenrijfde. Zelfs het bestuur van de loka le ploeg had voor deze wedstrijd alle hoop opgegeven. Maar iedereen keek verbaasd op hoe hun ploeg zonder kom- plexen het terrein betrad en het de zogezegde titelkandidaat moeilijk te ma ken. Het werd een spannende wedstrijd waarbij beide teams tot de bodem van hun krachten gingen. Dit was naar de zin van de talrijk opgekomen supporters die ondanks de koude 1 mei zich konden opwarmen aan het vertoonde spektakel Het had eveneens 7-7 of 10-10 kunnen zijn maar het bleef bij de kleine punten- deling. De lokale ploeg was tevreden over het resultaat maar voelde zich ont goocheld dat het ondanks dit verdiende gelijkspel de promotie naar 2e niet kon behartigen. De bezoekers bleken nog het meest ontgoocheld want ze zagen hun rush naar de titel gestuit en moeten nu via een testmatch tegen Rode Duivels een plaats in 2e verzekeren. Rode Lantaarn-Tiger Pub 5-0: de lokale ploeg kon ontspannen aan de wedstrijd beginnen ongeacht de uitslag van Bouw-Honda waren ze reeds zeker van de promotie naar 2e afdeling. Enkel bij winst van Honda zou er een testwed strijd komen om de kampioen aan te duiden. De bezoekers zagen een heuse kampioenenploeg aan de aftrap en kon den maar weinig inbrengen tegen de aanvalsdrift van de lokale ploeg. Maes- schalck L Steghers R., Bracke W. en De Boeck E. (2 x) zorgden dat de punten in eigen huis bleven. Toen de uitslag be kend werd van de konkurrentiestrijd kon de feestvreugde beginnen. Zij waren de nieuwe kampioenen. Rode Duivels-Drievelden 5-1: de lo kale ploeg had nog een klein sprankeitje hoop dat Bouw een punt zou ontfutselen van Honda zodat beide teams dan zou den moeten uitmaken wie samen met de kampioen promoveert naar de 2e afdeling. Het sprankeitje hoop werd be waarheid. zodat zij zelf niets aan het toeval overlieten om het bezoekende Drievelden puntenloos huiswaarts te sturen. Herpoel J. (3 x), Keppens G. en V. Ilolsbeeck D. zorgden voor de ruime winstmarche van de Denderleeuwnaars. Animalia werd op de feiten gedrukt door aan huis een 0-3 nederlaag te inkasse- ren van het bezoekende Torenboys dat langs Temmerman P. (2 x) en Haentjes J. de zege konden bemachtigen. Pie Boys stond bij rust 1-0 voor tegen Breughels met een doelpunt van Van de Velde R. maar kon deze lijn in de 2e helft niet doortrekken zodat de bezoekers op een verdiende 1-3 zege afstevenden. Everaert M., De Turck B en Goebert P. slaagden in hun opzet. Melody kwam op eigen veld niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Dressel en H. Maantje wachtte aanwezigen die na de middag huis waarts keerden om de warme maal tijd te nuttigen die vrouwlief bij hun thuiskomst had klaargemaakt, deed hun voetbal lust terug oplaaien want nog waren ze niet verzadigd zodat de meesten vrouwlief meena men naar den Osbroek. De dames konden hun geliefkoosde drankje nuttigen in de gezellige taverne van het stadion terwijl manlief de om heining opzocht van het voetbalveld want hier werd de 2e 1/2 finale betwist tussen Excelsior en OC.Aalst. De wedstrijd was wel spannend maargoed voetbal werd er niet ten toon gespreid. Het was enkel in de verlenging dat Excelsior afstand kon nemen van hun kompanen die de beste kans kreërden maar onbe- vergeefs op de komst van Wembley die 8r,IPel,lli misten. niet kwamen opdagen en zo de punten Nieuwe Wijk-Waterval 3-2: enkel het op een presenteerblaadje kregen aange- weer was de spelbreker in deze schitte- boden 5-0. SAF ging bij WTTA de 1-3 rende 1/2 finale. Beide teams kwamen winst boeken. Met doelpunten van vader met hun sterkste opstelling aan de af- en zoon Van Royen Wilfried en Jurgen strap en dat kon men zien aan het Van de Winckel maakte het karwei rond, spelpeil. In de eerste helft waren de bezoekers 'die zeker de bedoeling had den door te stoten naar de Finale' de betere en kwamen langs Baeyens Mario verdiend op voorsprong 0-1 waarbij een uitstekend leidende scheidsrechter Gar cia de rust inleidde. De lokalen hadden tijdens de rust hoogstwaarschijnlijk een bolwassing gekregen want het speelde heelwat agressiever tijdens de 2e helft zodat Waterval het onderspit moest del ven. Nadat Van Driessche I. de stand in evenwicht had gebracht (1-1) kon Dul- laert J. nauwelijks een paar minuten later zijn aanhangers doen juichen met een schitterend 2e doelpunt. Waterval zag het gevaar om onder de voet gelopen te worden tijdig in en ging met veel enthousiasme op zoek naar de gelijk maker maar het waren echter de loka len die de 3-1 op het bord prikten. Een lokale speler werd foutief gestuit in de gevarenzone en scheidsrechter Garcia kende terecht strafschop toe. Engel- brinck liet zich niet pramen en trapte nr. 3 tegen de touwen. Noch gaven de bezoekers zich niet gewonnen en ver- werfden. eveneens een terechte straf schop die feilloos door Cristiaans P. werd omgezet 3-2. De spanning kwam terug in de wedstrijd maar hoezeer bei de teams nog zwoegden het bleef bij deze 3-2 voor de lokalen die zich moch ten opmaken om op 4 mei de grote finale te spelen. Waterval daarentegen mocht een niet al te geslaagd seizoen afsluiten met de gedachten in het hoofd volgend seizoen met een schone lei te herbeginnen en wie weet met meer sukses. Excelsior-OC Aalst 2-0: in deze wed strijd kwamen beide elftallen verzwakt aan de wedstrijd. Vooral de' bezoekers moesten hun defensie herschikken daar een opgedrongen schorsing van hun beste verdediger niet kon opgevangen worden, ook in de aanval liep het mank daar D'Herde 1.. noodgedwongen moest postvatten in het doel daar hun le doel man met andere verplichtingen te kam pen had. Het werd een spannende wed strijd maar van hoogstaand voetbal kon men zich amper gewagen. De schaarse doelpogingen werden verkwanseld of de doelmannen waren attent om het gevaar tijdig te keren. Men kon zo zien dat men kon afstevenen naar een 0-0 gelijkspel. Wat dan ook gebeurde en verlengingen zich opdrongen. In de le verlenging kregen de bezoekers de beste kans om het pleit in hun voordeel te beslechten, maar alleen voor de doelmond werd onbegrijpelijk gefaald in plaats van de bal in doel te trappen werd de bal achteruitgespeeld in de voeten van een Excelsiorverdediger. Deze trapte de bal keihard naar voor. De totdantoe attent keepende OC-doelman sloeg de bal op het hoofd van Sandv De Petter die maar in te knikken had 1-0. De bezoekers waren nu helemaal het noorden kwijt toen de 2-0 op het bord werd geprikt waartegen doelman D'Herde L. hele maal geen verhaal had. De finalisten waren gekend die samen op 4 mei 1991 moesten uitmaken wie van Nieuwe Wijk of Excelsior de fel begeerde en schitte rende beker in de wacht mochten sle pen. De weergoden, waren de finalisten niet goed gezind. Onder een koude grijze hemel en tussendoor hagel en regenbuien gaven beide teams het beste van zichzelf. De grote be langstelling die we bij andere gele genheden konden aanschouwen bleven nu gedeeltelijk achterwege toch mocht men ondanks het gure weer nog gewagen van een ruime opkomst. De aanwezigen zagen twee gemotiveerde elftallen aan de af trap. Bij Nieuwe Wijk ontbraken Dullaert J. en Bracke W. Excelsior trad op met haar type-elftal. De uitstekende leiding van scheids rechter Impens R., geassisteerd door zijn grensrechters Flores F. en Van Delsen F, een superjong trio dat zeker in de toekomst nog van zich zal laten horen, zorgden er voor dat de wedstrijd ondanks de inzet in goede banen verliep en zware over tredingen achterwege bleven. Enkel achter de omheining deden er zich een paar schermutselingen voor toen een aantal spelers die onlangs door het MTSA-strafkomitee met zware straffen werden bedacht, het hoofdbestuur op de korrel namen. Deze bleven uiterlijk kalm zodat de storm al vlug overwaaide in een licht briesje en alles in een ontspan nen sfeer kon verlopen. Nieuwe Wijk-Excelsior 3-1: amper was de aftrap gegeven of een heuse hagelbui deed menig supporter vluchten naar drogere oorden terwijl op het veld een prachtige wedstrijd aan gang was die iedereen kon bekoren. Het hagelde doelkansen maar twee uitstekende doelmannen hielden de balans in even wicht. De storm was intussen geluwd en alle aanwezige toeschouwers hadden hun plaatsen terug ingenomen. In het verdere verloop van de le helft leek Nieuwe Wijk de bakens naar zich toe te trekken Verpeten E. rukte met de bal aan de voet van het middenveld alleen op en omspeelde een 3-tal Excelsiorver- dedigers, net tóen hij wilde afdrukken werd hij ten onrechte afgevlagd voor buitenspel, wat voor heelwat animo zorgde. Excelsior was door het oog van de naald gekropen en mocht de grens rechter dankbaar zijn dat het niet op achterstand was gekomen. Het mocht met een brilscore gaan rusten. De 2e helft was amper 2 minuten oud of ge rechtigheid geschiedde toen Engel- brinck met een schuiver de 1-0 op het bord trapte. De ploeg op achterstand leek weinig aangeslagen en ging onmid dellijk op zoek naar de gelijkmaker en ja hoor amper 5' later werd het 1-1 door De Petter S. Excelsior trok zich gestadig aan deze gelijkmaker op en werd de gevaar lijkste ploeg. Maar tot scoren kwam men niet meer zodat verlengingen zich op drongen. Daarin toonde Nieuwe Wijk zich het produktiefst en won verdiend de MTSA Beker. Verpeten E. met een strak schot waarbij doelman Pots niet vrijuit ging 2-1. Ook het 3e doelpunt was een staaltje van beheersing, de Excelsior- doelman kwam veel te ver uit zijn doel en Fruythof D. zag de kans schoon met een schitterende lob de 3-1 vast te leg gen. Het werd een mooie finale met een verdiende winnaar. Een schitterende be ker werd de beloning voor een geslaagd seizoen. Zaterdag 11 mei 1991 Voor 2e stijger naar 2e afdeling Honda-Rode Duivels, Osbroek C, 15 u, Flores (V. Schuylenbergh-Meert). 1/2 finale algemeen kampioen Terr. Osbroek B, 15 u Giwo-R. Roos, Van Impe Eddy (Verbee- ren-Velghe E.). Terr. Beukenhof, 15 u; Excelsior-Rode Lantaarn, Dalschaert (Van Impe-Roelandt) Supporters allen op post. Georges Bedrijfssportdag in Aalst. Ondanks de drassige grasmat werd er toch minivoet- - bal gespeeld (da) MTSA-liefhebbersvoetbal. De spelers zijn blijkbaar tevreden over het bereikte resultaat (da) MTSA-liefhebbersvoetbal. Excelsior won de halve finale van de beker tegen OC I Aalst met 2-0 (da) MTSA-liefhebbersvoetbal. Excelsior-OC Aalst 2-0 (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21