Andy Caboor provinciaal kampioen bij juniores Wielermozaïek Martin's Veloclub geeft voorbeeld van ploeggeest Frankie Verhofstadt: een onmisbare troef Mijnsberghe en Rooms winnen Freddy Roelekens te Elene V.W.B. in Dendermonde - Grote Prijs Minister De Batselier Wielertweedaagse in Bambrugge VWCL-Wielrennen ïXïïfïSUSji De Voorpost - 10.5.1991 - 23 Wielrennen. Een stralende Andy Caboor op het hoogste schavotje na het provinciaal kampioenschap voor juniores in Borsbeke (nic) Het zijn niet altijd de vedetten die in de krant moeten komen. Ook de mensen die meewerken aan allerlei organisaties mogen eens in het daglicht gesteld worden. Bij het organiseren van een wielerwedstrijd bijvoorbeeld zijn er vele handen nodig. Frankie Verhofstadt is een van die mensen die altijd paraat zijn om mee te ■werken als er iets op til is. In Aalst-Mijlbeek is hij niet voorbij te gaan, vooral als het op organiseren van wielerwedstrijden aankomt. Samen met Frans Uyttersprot, Fons Van Goethem en Swa den bakker staat hij van in de vroege middaguurtjes klaar om nadarafsluitingen te plaatsen, spandoeken te hangen, lunchpakketten klaar te maken of bierbonnetjes te tellen (en dat doen ze korrekt). Geen enkele klus is hem te min. Zelfs bij een veldrit, waar veel door de modder moet geploeterd worden, spannen ze de kilometerslange linten om alles op het goede pad te houden. Bovendien begint pas na de wedstrijd het grote werk, maar ook dan is hij paraat. Frankie zelf maalt er niet om, integendeel, hij zou boos zijn indien men hem zou voorbijgaan bij het organiseren van een koerske. De olijke tuinier kan immers zijn passie voor het wielrennen niet onder stoelen en banken steken. Iedere organisator in het Aalsterse weet dat hij op Frankie kan rekenen... HDG Voor de vijfde maal dit seizoen was Andy Caboor uit Sleidinge iedereen te snel af. De manier waarop hij in Borsbeke pro vinciaal kampioen werd opent voor hem perspectieven. Hij was het selecte gezel schap te snel af, hij als eerstejaarsju nior. De krachtige demarrage op een paar ronden voor de finish maakte zo'n indruk op iedereen dat die verstomming in de leidersgroep omsloeg in fatalisme Iedereen diende zich bij het meester schap van Caboor neer te leggen al hadden velen allicht willen reageren. In totaal waren 218 renners ingeschre ven voor dit provinciale kampioenschap maar een kleine veertig renners stuur den hun kat: Ivan Batens, Geert Bloem, Frederick Bracke, Jean-Paul Chatelet, Bart De Boever, Wim De Clercq, Michel Devaux, Gunther De Waegeneir, Bart De Wulf, Peter Dreelinck, Tom Elsmoortel, Steven Geurs, Pascal Heyman, Steve Janssens, Bart Lasseel, Stefaan Lau- waert, Jurgen Maes, Tom Moerman, Di- dier Paulus, Mario Picavet, Gino Pierra- che, Jan Smekens, Mamie Snoeck, Vic Stofferis, Dirk Van Bever, Bart Van Bo ven, Mario Van Crombrugge, Marnic Van de Wiele, Filip Van Hecke. Bart Van Mele, Steve Van Steelant, Bob Verschor ren, Johan Vervaecke, Piet Vervinckt, Gert Willockx, John De Wael en Kurt Vandaele kwamen niet aan de start. De Meeschouwer en Neckebroeck werden op de valreep ingeschreven. De meute kon dus van start in een tergende regen die evenwel de aanvalsdrift in het pelo ton niet kon temperen. In de eerste wedstrijdhelft kregen we een spervuur van aanvallen. Veel succes leverde dat echter niet op voor een Pascal D'Hondt, Sven Van de Meertele, Stefaan Van Mos- sevelde, Geert Beirnaert, Jorgen Herpe- linck, Erwin Lagaert en Sven Dury. Toch was de bedrijvigste renner uit de aan vangsfase Mario Buyle uit Waasmunster. Hij was met elke ontsnapping mee en zat duidelijk goed in het zadel. Achteraf verdween ook hij in de marginaliteit. Nu was de tijd blijkbaar rijp voor andere renners: Mario Willems en Bart Van Speybroeck staken nu hun neus aan het venster. Andy Caboor leidde toen reeds de achtervolging met Anthon Vermaer- ke, Mario Willems en Chris Legaert in het spoor. Nu stilaan de normale afstand van een junioreswedstrijd verreden was, werd het stilaan duidelijk wie nog sterk genoeg was om de titel binnen te rijven. Vier ronden voor het einde had zich een Als er een beetje goede wil aan te pas komt, dan is een wielerwedstrijd in het midden van de stad mogelijk. Met de grote prijs van minister De Batselier was er blijkbaar geen vuiltje aan de lucht, maar insiders wisten wel beter. Daarom niet getreurd want de organisatie was er een van topniveau. Langs de dijken van de Schelde en losdoor het centrum van Dendermonde trokken 76 renners en de snelheid was er zeker niet minder om. Het tempo was zelfs zo hoog dat we eraan gingen twijfelen of dit wel vrije- tijdswielrennerij was. Al waren de tem- bloemen aan zijn vrouw te kunnen ge ven. Georges Michiels (VWF) doet een po ging om het Guinessbook te halen op gebied van wielrennen. Hij zou namelijk de zwaarste onder de D-renncrs willen worden om te bewijzen dat zijn fiets de sterkste is. Martin Vermeir (VWF-sponsor) is best tevreden met de resultaten van zijn ren ners. Toch had hij graag de Ronde van Vlaanderen WAOD gewonnen maar het heeft niet mogen zijn. Gaston Van Den Hoecke (VWF) spurt de laatste weken zeer sterk. Zo sterk zelfs dat hij moet remmen opdat de anderen mee op de foto zouden kun nen... José Sterckx (VWF) zette tijdens de verreden Ronde een prachtprestatie neer ondanks een gebrek aan training. Hij zette zich volledig ten dienste van de ploeg zodat hij uiteindelijk uitgeput aan kwam en er nog amper kippevel aan overhield. Eddy Van der Meerssche (VWCL) is de nieuwe voorzitter van de bond en hij heeft het niet gemakkelijk om de ouwe getrouwen van de vroegere BWCL terug aan zijn bond te binden, maar hij weet dat het tij zal keren en dan zal de pret gevierd worden met tientallen, tiental len...wat ook weer, Eddv? Eddy Merck (BWB) heeft nog enkele honderden paren schoenen Adidas te veel van het gewone type. Waarom doet men de nieuwelingen niet met de gewo ne schoenen rijden? Of misschien kan men het verplichten in de vrije bon den... HDG Seagull gespecializeerd touroperator in Schotland, heeft een nieuw aanbod op de markt voor reizigers met de wagen: golfrei- zen naar Schotland, hel mekka van de golfsporl. De Koninklijke Vereniging der Historische Woonsteden van België heeft zijn Kastelen- gids 1991 op de markt gebracht. Het is een tocht langsheen 117 kastelen en tuinen van peraturen niet van de hoogste, de mooie trofee deed de kou gauw vergeten. Van bij de start werd er duchtig de pees op gelegd en de traditionele speldeprik- jes van enkele renners waren legio. Men dacht dat door het vlakke parcours een massasprint niet te vermijden was om dat de ploegen hun sprintmachines be schermden en daardoor geen enkele ontsnapping ver genoeg droeg. Op ongeveer driekwart van de dertien af te leggen rodnen ontsnapte een viertal renners: Costermans, Van Dijck, 't Seyen en De Cabooter. Hun voorsprong steeg tot zo'n 20 sekonden. Wereldkam pioen van alle vrije bonden, Patrick Van Renterghem, vond dat hij voor de deur van zijn sponsor eens een staaltje fietsen moest demonstreren en dat deed hij op het gepaste ogenblik. Vooraan waren ze echter goed op dreef zodat er van aan sluiten vrijwel geen sprake was. De broer van de ontsnapte Benny Coster mans, Bert, beantwoordde de aanval. De anderen mochten al direkt tevreden zijn met de ereplaatsen. Wie gedacht had dat het duo de leiders zonder problemen zou vervoegen had het verkeerd voor. Op een honderdtal meter van de kopgroep liep het spaak met de samenwerking van de twee en zo bleef de kloof even diep Toen kwam er echter een demonstratie van ploeggeest. Willy Van Dijck (Martin's Velo Club) kreeg in de gaten dat er iets gaande was en zonder aarzelen liet de besnorde renner zich afzakken tot bij het duo. Vooraan liet Toine De Cabooter (MVC) het werk over aan de anderen en in de achtergrond begon men zowaar een trofee Baracchi te rijden. De blauvv- witten van Martin gaven een staaltje hardfietsen ten beste en na enige tijd sloten de drie achtervolgers zich aan bij de leiders.. Met zes ondderhielden ze een strak tempo en de voorsprong was groot genoeg om zich niet te moeten verontrusten. Martin was in zijn nopjes om het mooie ploegwerk dat zijn renners hadden laten zien, maar van de overwinning was de Oudegemse slager nog bijlange niet ze ker. Dat was echter buiten zijn eigen jongens gerekend want kopman Van Renterghem had al de nodige richtlijnen gegeven. Van Dijck zette de spurt van ver in en de lepe Costermans koos het wiel van de wereldkampioen om zo in een zetel naar de finish te gaan. Toch kon Benny het werk niet afmaken want hij jumpte iets te vroeg en de beresterke Van Renterghem remonteerde hem tij dig. Met een laatste lenderuk legde Pa trick zijn zege vast tot groot jolijt van 'el Martino'. De overwinning was binnen en de mooie beker van Norbert De Batselier kon geen betere eigenaar vinden dan wereldkampioen Van Renterghem, die uiteraard niets dan lof had voor zijn twee gedienstige ploegmakkers, Willy Van Dijck en Toine De Cabooter. HDG Guy Rooms heeft zondag te Bambrugge bewezen om klaar te zijn voor het grote werk bij de amateurs. Hij controleerde de hele wedstrijd en liet zich vaak op merken in een kopgroep van dertien. De laatste vijfentwintig kilometer ging hij alleen aan de haal en bleef standhou den. Met ruime voorsprong kon hij zege vierend de eindstreep halen. Het eerste gedeelte van deze wielertweedaagse werd beslecht in een spurt. Alain Mijns berghe toonde zich dan de sterkste. Winnaar van de tweedaagse werd Step- liane Van Lulle die weliswaar evenveel punten totaliseerde als Mijnsberghe en De Meuter maar op grond van zijn twee de plaats in de slotwedstrijd de trofee overhandigd kreeg. Op de eerste dag werden maar liefst 137 renners de weg opgestuurd. De organisatoren hadden dus alle redenen om gelukkig te zijn. Gunther Van Impe, Frank De Jonghe, .\lain Mijnsberghe en Dirk Van Mosse- velde probeerde voorop te geraken maar slaagden daar niet in. Hun voorsprong was telkens te klein. De Sovjetrenner Sapajanov en Nabobenko slaagden er wel in een kloof te slaan. Ronny De Meuter, .Andy D'Hoore, Stephane Van Lulle, .Alain Mijnsberghe, Frank De Jon ghe, Pascal Lambrecht, Dannv Vander- massen en Franky Verhoeven misten de Russische TGV niet. Mijnsberghe haalde het in de spurt voor De Meuter wat de Russen ook probeerden om weg te gera ken. In de tweede wedstrijd ging het er niet zo stormachtig aan toe. Stephane Van Lul le, Gino Lauwereys, Ronny De Meuter, AJain Mijnsberghe, Leslie Huyghe, Stany D'Hondt, Jurgen D'IIeer, Marnix Van Impe, Patrick Waeytens, Guy Rooms, ging dan maar alleen aan de haal en Jan Vanderhaegen, Eddy Tuystschaever haalde te Bambrugge zijn zesde over- en de Nederlander Ronnie Pattijn maak- winning. ten zich vlug uit het peloton los. Deze Stephane Van Lulle werd een kleine kopgroep van dertien was een lang be- minuut later tweede voor Stany staan beschoren. Guy Rooms voelde D'Hondt, Ronny De Meuter en Alain echter naar het einde van de wedstrijd Mijnsberghe. toe aan dat heel wat vluchtgezellen hun (NICOLLE) beste krachten hadden verspeeld. Hij Hillegemnaar Freddy Roelekens wist in de kategorie A en B-renners zijn zevende overwinning binnen te rijven. Het is duidelijk dat hij momenteel de sterkste in het VWCL-circuit is. In de gutsende regen werd het voor de renners lang geen pretje. Met nog twee ronden voor de boeg kregen we een ernstige kop groep met daarin Johan Huyge, Jean De Ridder, Freddy Roelekens, Marc Van Overstraeten en Johnny Scheerlinck. Bij de kopgroep zou kanshebber Johan Huyge lek rijden zodat nog vier renners in aanmerking kwamen voor de over winning. Freddy Roelekens overblufte voor de zevende maal alle tegenstand en liep nog wat uit op de tweede Johan Moreels, die voor Jean De Ridder eindigde. John ny Scheerlinck werd eerste bij de B-ren- ners. (NICOLLE) WVCL-wielrennen. Freddy Roelekens haalde zijn zevende palm binnen en Johnny Scheirlinck (links) werd eerste B-renner (nic) elitegroep van twintig renners gevormd. In een minimum van tijd werd het peloton definitief verslagen. Met .Anthon Vermaerke, Peter De Cabooter, Chris Legaert, Bart Van Speybroeck, Gertiy Goossens en Steven Verheuen in de kopgroep wist sterke Caboor zich toch los te rukken. Hij deinsde niet terug voor de sterke tegenwind en de striemende regen om door te gaan. Even keek hij om maar zag dat er geen versterking kwam. Met nog vijftien kilometer te gaan kon dit de doodsteek voor de ande ren zijn geweest. De voorsprong die lang honderd meter bedroeg werd in de laats- 'te kilometers opgevoerd tot een halve minuut. De buit leek dus binnen maar toen kwam een ander addertje vanonder het gras: stilaan voelde hij zijn tube leeglopen maar hield toch nog genoeg seconden over om provinciaal kampi oen te worden. Een oververdiende over winning, dat staat vast. Vermaerke werd tweede en er was ook nog een plaatsje voor Bart Van Speybroeck op het ere- schavot. (NICOLLE) Wielrennen, provinciaal kampioenschap juniores. Verbrokkeling alom ter hoogte van het Borsbeekse kerkhof. Vele renners stierven op die nulücige helling (nic) x «en-* mm v jfc wr mmmar BUSLOT LOLAiu, Hel is de eerste keer dat tve de rubriek 'Wielermozaïek' publiceren. Elke ren ner die wat nieuws kwijt wil kan dat mils een briefte aan het adres dat hij reeds thuis heeft gekregen. Een week later verschijnt hel dan in deze ru briek. Om het even bij welke hond je rijdt, je bent welkom. Wim l'yttersprot (nieuweling B.W.B.) heeft na een lange rustperiode de kom petitie hervat en hoopt nu eindelijk van alle tegenslagen gespaard te blijven zo dat hij eens volop het gaspedaal kan indrukken. Bart Van Goethem (nieuweling B W'.B.) heeft ondertussen wel geleerd dat het niet alleen blijft bij rustig rondjes draaien en dat niet altijd een felle beris ping nodig is om de boog gespannen te zetten en de ideale positie vooraan in het peloton te handhaven, Berten Jansegers (junior BWB) suk kelt reeds enkele weken met zijn rug en dus kan deze grapjas zijn kansen niet naar behoren verdedigen, De 'lange' van Mijlbeek heeft nochtans ambities te over maar het schijnt dat zijn fietsje (maat 60) weer te klein geworden is en dat zou de oorzaak zijn van dat ongemak. Je fiets met XL wassen, Berten, da's krimpvrij... Luk De Gent ((junior BWB). Het nieu we wielerseizoen zit vol hindernissen. Eerst een vergunning die zoek was, dan een chronische verkoudheid, later een slechte positie op de fiets. Als die obsta kels opgeruimd zijn zal Luk de fiets bestijgen zoals nog nooit tevoren, of niet? Alain Van den Abbeele (junior BWB) kiest zoals er velen zijn voor de studies en daarom liggen de prestaties een ietsje lager dan normaal maar het is wachten op de grote vakantie om de kritikasters de mond te snoeren. Gun jezelf daartoe de tijd, Alain. Danny Van Goethem (junior BWB)heeft aan den lijve ondervonden dat het tijdens wegwedstrijden geen la chertje is om eens enkele gaatjes te dichten die ze voor hem openlaten om niet in de achterste gelederen van het peloton te verzeilen. Dirk Jansegers (VWF) heeft besloten de konditie in de kortste tijd op het gewenste peil te brengen en zo een overwinning in de wacht te slepen om de Wielrennen. Oudegemmenaar José Sterck met zijn vader na zijn eerste overwin ning (hdg)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23