Koud maar druk weekend V.W. F.-wielrennen E V V Handbalkalender w., 24 - 10.5.1991 - De Voorpost VWF-wielrennen. In Onkerzele won Hugo De Pessemierde C-reeks en Hugo Dej Rocker uil Moerzeke de D-reeks. ..cinyH WIELRENNEN Woensdag 1 mei in Onkerzele Met 155 renners aan de start kregen we kregen we niet alleen veel deelnemers maar ook een lastige omloop met telkens de be klimming van Onkerzele-berg tot aan het kapelleken. Gelukkig bleven we gespaard van regen maar de hevige wind zorgde wel voor een hoge moeilijkheidsfactor. D-reeks: Hugo De Kocker uit Moerzeke Ondanks de talrijke demarrages bleef het peloton gesloten tot Serafien Loverie er al leen vandoor ging en het een paar ronden alleen volhield maar de wind en de beklim mingen kregen hem klein en hij verzeilde terug in het peloton. Daardoor bleef alles samen en kregen we een massaspurt. Vanuit de laatste bocht kwam Henri Robbrecht met een paar lengten voorsprong naar de meet gespurt Veel te vroeg stak hij de armen in de lucht en juist voor de meet wipte De Kocker nog over de onthutste Robbrecht. Voor De Kocker wel de beloning voor een resem ereplaatsen C-reeks: Hugo De Pessemier Met een bliksemstart van de plaatselijke Marc Duquesne in. gezelschap van Ronnv Leemans zat het spel direkt op de wagen. Pas een hergroepering of Marc Herregots, Jean Gecrinck, Julien De Baets, Robert Maldrie, Danny Verekens en Roger Mertens trokken er vanonder. Twee ronden lang werd het fietsen om de honderd meter te dichten en onmiddellijk gingen dan De Beuf. Edgard David en Hugo Van Neer in het offensief. Hoewel het peloton driftig reageerde en ze ker niet liet begaan, bleven deze drie met een kleine voorsprong voorop fietsen. Kampioen De Pessemier lukte toen de krachttoer om alleen vanuit het peloton naar het trio te fietsen! Met vier gingen ze dan naar de meet, waar De Pessemier het vlot haalde voor de drie kemphanen. De psurt van het peloton ging naar de pientere Moerenhout, vóór Marissens en Van Den Hoecke B-reeks: Désiré Van Daele Een fraaie wedstrijd met een poging van Peter Schaillie, nadien een onrustige Serge- Van Asschc, die achter de ontsnapte Ronny De Wilde wipte en er meteen overging. Ach ter deze twee een duo met Van Driessche en De Cocn en vervolgens het peloton. Vooraan bleef Van Asschc alleen aan de leiding, achter hem kwam het duo Van Daclc-Licvcns fel opzetten en dan het langgcrokken peloton Meteen kregen we drie leiders met op zo'n 20 sekonden Marissens, Fore, Courtcns en Luc Pieters, daarachter een peloton dat in twee stukken was gevallen. Ondertussen wa ren wc op twee ronden van het einde en in de voorlaatste beklimming moest Lievens zijn twee medevluchters laten gaan Hij zakte terug naar het eerste achtervolgend groepje, waarin Walter Beercns nog een wanhoops poging deed om naar de twee leiders te fietsen Hij zou dit duur betalen en zelfs nog lossen uit het eerste groepje. De twee leiders bleven voorop en Van Daele won vlot de spurt tegen Van Assche. Bij de eerste achtervolgers won Stammeleer, vóór Luc De Coen en H. De Meyer. A-reeks: Gino D'Hondt Keiharde wedstrijd met onmiddellijk een ontsnapping van vier renners: Anckaert, Ker- remans, Saey en Gins. Deze vier legden er duchtig de pees op en namen vrij vïug een ruime voorsprong De man in forme, Gino D'Hondt, zag het gevaar en ging in de achter volging met Mare De Peuter. Deze twee leverden een fantastische achtervolging en slaagden erin de twee kopmannen te vervoe gen. Meteen zes leiders. Achteraan zat men echter ook niet stil en eerst gingen B. Bennoey, William Goossens en Theo Van Handenhove op zoek naar de leiders en andien kregen we achter de zes negen ach tervolgers: R. mettepenningen, J Van de Putte, B. Benoey. Ch. Verhasselt, W. Goos sens, Y. De Cord, Geert D'Hondt. M. De Peuter en Patrick Meert. Daarachter kwa men nog Amerlinck en Helmuth Tas, maar die zouden geen aansluiting meer krijgen. Ondertussen veranderde er vooraan heelwat. Thierry Gins verdween uit de wedstrijd voor aan Frank Segers kon het tempo niet meer aan en ook Anckaeri moest de rol lossen. Tot overmaat van ramp reed Mare De Peuter lek en dus gingen D'Hondt en kerremans alleen voorop rijden. Ook de anderen vielen nog uiteen en het duo Mettepenningen-Van de Putte ging op zoek naar de leiders. .Alles bleef echter hetzelfde. Gino D'Hondt haalde het gemakkelijk tegen kerremans en Mettepen ningen tegen Van de Putte. Benoey won voor Chris Verhasselt, William Goossens en Yves De C, Geert D'Hondt, de ongelukkige Mare De Peuter en Patrick Meert Dan het duo Amerlinck-Tas en verder Anckaert, Saey en een eerste pelotonnetje met Van den Bogaer- de, Devits en Van den Bossche. Zaterdag 4 mei in Moesberg Deze eerste wedstrijd, tellende voor de Dia mondtrofee. had de weergoden niet mee. De ganse namiddag goot het water en was het ijkoud weer. De prachtige omloop met tel kens de beklimming van de Vloesbergberg werd in deze omstandigheden voor velen een ware martelgang. In alle reeksen werd het een echte afvallingskoers en kamen de ren ners met mondjesmaat over de meet ge strompeld. D-reeks: Marcel Doeraene Deze koers stond volledig in het teken van de beresterke Doeraene. Reeds van in de eerste beklimming rammelde hij het peloton uit een en slechts acht renners konden in zijn zog mee naar boven. De tweede beklimming ging hij nog driester te keer en het peloton- netje brak nog maar eens in twee stukken. Vooraan alleen Doeraene aan de leiding, de ongenaakbare heerser. Dan Florcnt De Clercq, Mare Bassez, Lucien Simoens en Leoncc Van der Linden. Daarachter Hugo De Kocker, Julien Van Renterghcm, Alois Van Renterghem, Pierre De Donder en Jean- Claude Van de Vijvere. Verder in de achter grond Henri Robbrecht en JP Van der Motten. Vooraan bleef Doeraene ongenaakbaar en daarachter kwam een verrassend sterke De Clercq uit de hoek, vóór Bassez en Simoens. Een practprestatie ook van de Moerzekenaar De Kocker (6de)en de Dendermondenaar Ferre De Donder (8ste). C-reeks: Mario Bauwens Misschien verrassend maar zeker verdiend werd Bauwens winnaar van deze zware rit. Nadat reeds na één ronde het peloton langge- rokken naar boven kwam, zag men reeds in de tweede ronde dat ook hier grote tijdsver schillen zouden te noteren vallen. Toch bleef er een veertienkoppige groep voorop, waar- Volgende wedstrijden: Zaterdag 11 maart: Wïeze, nieuwstraat, café Ajuin; C en D starten om I4u00 voor 11 ronden over 61 km; A en B starten om 16 uur voor 13 ronden of 72 km; omloop 1. prijsba- rema 2. Zondag 12 mei in Wieze, Schroverstraat, café Voermansrust; C en D starten om 14 uur voor 11 ronden of 61 km; A en B om I6u00 voor 13 ronden of 72 km; omloop 1, prijsbarema Uitslagen VWF-wielrennen. Jef De Vits won de A-reeks in Envetegem (xl) Zondag in Erwetegem D-reeks: Raf Van Eyck Met een beklimming van 1,5 km naar de eindmeet toe, was het weer niet van de poes. Toch kregen we al vroeg de eerste pogingen. Vooral Loverie, Chris Michiels en Timmer man waren er vlug bij. Dan kregen we een gevaarlijke ontsnapping van Gustaaf Sonck, Serafien Loverie en Timmerman. Toen Sonck last kreeg met zijn ketting was alles te herdoen Het bleef toen een tijdje kaJm, tot in de laatste ronde een achttal zich losrukte maar weer kwam het peloton terug. Toen ging kampioen Raf Van Eyck. Aan één de marrage had hij genoeg. Met sprekend ge mak fietste hij naar boven en meteen was de zege binnen. Voor de tweede plaats wipte Doeraene nog over Alois Van Renterghem en Pierrot De Wit, verder Kesteloot, Vanmeer- haeghe en Gerry Steenssens. C-reeks: Hugo De Pessemier Reeds van in de start een ontsnapping van Omer De Baere, Jean Gcerinck en Paul De Rijbel. Na een ronde was alles te herdoen en kregen we tal van pogingen. Vooral De Baets, David en Cools waren zeer aktief. Een on schuldig lijkende demarrage van Alfons De Schepper kreeg gezelschap van Meulenijzcr, De Beuf. Verbiest en Van Mingeroet Meteen vijf leiders en direkt een 15meter voor sprong. Kampioen De Pessemier ging me teen in de achtervolgingen alleen Van Craey- nest kon zich in zijn wiel nestelen. Onder hun beiden sloten ze aan bij de vijf leiders. Toch zou er nog één man in slagen naar de kop te spurten: Pascal Batselier deed het in de lange klim naar de top. Acht leiders dus en hoewel het peloton die steeds in het vizier hield, kwam het toch niet terug. Vooraan ging Van Mingeroet er nog vandoor maar De Pessemier sprong er naartoe en liet hem ter plaatse in de laatste klim. De Pessemier won en Van Mingeroet kreeg de tweede plaats. Batselier was nog derde en Van Craeyncst regelde de rest in de spurt voor de vierde plaats. Uit het peloton waren nog Rolus en Maldrie weggewipt maar Bauwens ging er achter en juist aan de meet werd Rolus nog gegrepen, maldrie haalde het nog net, vóór Moerenhout en Van Den lloeckc. Vermelden we nog de prachtprestatie van David en De Baets, die nog lange tijd achter de acht leiders hadden gefietst maar karig beloond werden met een 20ste en 23ste plaats. B-reeks: Robert Gobert 1 mei in Onkerzele A-reeks: 1 Gino D'Hondt. 2 .André Kerremans, 3. Ronny Menepenningen, 4. Joost Vandeputtc, 5. Benny benoey. 6. Chris Verhasselt, 7. William Goessens, 8 Yves De Cant, 9- Geert D'Hondt, 10. Mare De Peuter B-reeks: 1. Désiré Van Daele. 2. Serge Van Assche, 3 Dirk Stammeleer, 4. Luc De Coen, 5. HerwigDe Meyer, 6. Etienne Lievens, 7. Luc Pieters, 8. Heinrich Sergeant, 9 Freddy Foré, 10. Wim Necke- broek. C-reeks: 1. Hugo De Pessemier, 2. Daniel De Beuf, 3 Edgard David, 4. Hugo Van Neer, 5. Herman Moerenhout, 6. jean-Picrre Janssens, 7. Gaston Van Den Hoecke, 8. Paul De Rijbel, 9 Julien Simoens, 10. Mare Duquesne D-reeks: 1. Hugo De Kocker, 2 Henri Robbcrecht, 3 Pierrot De W it, 4. Marcel Doeraene, 5. Gustaaf Sonck, 6 gelijk de anderen. Zaterdag in Vloesberg A-reeks: I Marco Smet, 2. Jozef Devits. 3 Benny Benoey, 4. Gino D'Hondt. 5. Ives Decant. 6 Joost Vandeputtc. 7. Frank Vagenende. 8. Mare De Peuter. 9- Valère Van de Casteele. 10 Patrick Cornclis. B-reeks: 1 Freddy Foré, 2. Dirk Stammeleer, 3 I Serge Van .Assche, 4. Gilbert Paridaens, 5 Waltei Beerens. 6 Bart Pieters, 7.JozefWatteny, 8 Ferdj Messeman, 9- HendnkVermeircn, 10. Wim Ncckej broek. C-reeks: 1. Mario Bauwens. 2. Hugo De Pesse mier, 3 Hubert Van Craeynest, 4. Roger Mens chaert. 5. Herman Moerenhout. 6 Alain Vat Mingeroet, 7 Pascal Batselier. 8 Robert Maldrie 9 patrick Verlee. 10. Joltan Hutsebaut D-reeks: 1. Marcel Doeraene. 2. Florent Di Clercq. 3 Mare Bassez. 4. Lucien Simoens, 5 Leonce Van der Linden, 6 Hugo De Kocker, 7 Julien Van Renterghem, 8. Ferre De Donder, 9 Alois Van Renterghem, 10. Jean-Claude Van di Vijvere. Zondag in Erwetegem A-reeks: 1. Jozef Devits, 2. Kris Verhasselt, 3. Benny Benoey, 4. Dirk Van de Wille, 5. Gabriel Amerlinck, 6. Freddy Goossens, 7. Mare De Peuter, 8. Gino D'Hondt, 9 Valère Van de Casteele, 10. Jcan-Paul Taelemans. B-reeks: 1. Robert Gobert, 2. Jozef Watteny, 3- Dirk Stammeleer, 4 Wim Neckebroek, 5. Herwig De Meyer, 6. Hendrik Vermeiren, 7. Gilbert Pari daens. 8. Hugo Tuypens, 9 René Marissens, lOj Luc De Coen. C-reeks: 1. Hugo De Pessemier, 2. Alain Varj Mingeroet, 3 Pascal Batselier. 4. Hubert Van Craeyncst. 5. Daniel De Beuf, 6. .Alfons De Schep per. 7. Zoltar Verbiest, 8. Roland Meulenijzer, 9- Robert Maldrie. 10. Herman Moerenhout. D-reeks: I Raf Van Eyck, 2. Marcel Doeraene, 3J .Alois Van Renterghem. 4 Pierrot De Wit, 5 Albert Kesteloot, 6. Ronny Vanmeerhacghe, 7. Gerry Steenssens, 8. Serafien loverie, 9 Roland De Clercq, 10. Armand Van den Nest VWF-wielrennen. De C-renners trekken in Erwetegem de laatste ronde in (xl) VWF-wielrennen. Gino D'Hondt uit Erembodegem won in Onkerzele de A- reeks en Désiré Van Daele de B-reeks (xl) VWF-wielrennen in Onkerzele. De aankomst van A-renner Gino D'Hondt (xl) uit men nog Julien De Baets. een van de sterkste aanvallers, zou verliezen wegens bandcnpech. Op twee ronden van het einde ging bauwens er vandoor en zou het volhou den tot op de eindmeet, meteen zijn eerste zege van het seizoen. Achter Mario ging kampioen De Pessemier tijdens de laatste ronde nog in de tegenaanval en hij bereikte ook alleen de eindmeet. Daarachter won Van Craeynest de spurt van het eerste gerokken peloton. De ongelukkige De Baets werd veer tiende. terwijl Norbert De Grom als 15de aantikte Dan kwam er nog een groepje met Jean Gecrinck en in de verre achtergrond vochten nog tal van enkelingen. Een van deze eenzaten was de leider en winnaar van het regelmatighcidscriterium Van Den Hoecke Hij zal zich beperken tot de vlakkere wed strijden en het klassement aan de jongeren laten. Bergop verliest hij alle kracht uit zijn body. B-reeks: Freddy Foré Ook bij de B-renners hebben de koude, de regen en de zware omloop voor meer dan brokken gezorgd. Slechts de allersterksten bleven overeind en iemand met een mindere dag, konditic of zo, werd er zonder pardon afgefietst. Ons zijn zeker drie punten bijge bleven. De ijzersterke rit van Freddy Foré die het alleen kon bolwerken tegen het kruim van de B-renners, dat achter hem bleef aanjakkeren. de fantastische achtervolging van Jozef Watteny die een lekke band reed en zo naar boven fietste en daar een wiel kreeg. Hij verloor heelwat tijd en stortte zich in de achtervolging als laatste man met de groene vlag achter zich. Ronde na ronde fietste hij zó over de gclosten en eindigde op een zevende plaats. 'Chapeau' voor die prestatie van een 45-jarige. Een andere verrassing kwam van Gilbert Paridaens. Hij raakte dit jaar nog niet op dreef en in deze koninginnerit vond hij plots zijn beste benen terug en tikte als vierde aan! De wedstrijd zelf kende hetzelfde starmien als de vorige. Een paar pogingen van renners onder wie Peter Schaillie, Walter Beerens, Hugo Tuypens en dan Freddy Foré, ronden alleen, vechtend tegen een pelotonnetje met een schrale voorsprong van 25 sekonden en mannen als Van Assche, Stammeleer, Pie ters, neckebroek en andere achter zich. Foré bleef maar doorgaan. Achter hem verbrok kelde alles en toen hij zegevierend over de meet was, klopte Stammeleer Serge Van .Assche, paridaens en Beerens. Bart Pieters kwam daarachter en dan reeds hebben we Watteny en verder Messeman, Hendrik Ver meiren, Wim neckebroek en Luc Pieters met Jan Sergoris. Dan was het een tijdje wachten op Gerard De Vleesschouwer en de rest. A-reeks: Marco Smet en bovenstebeste Marco Smet was wckelijk de sterkste renner van het deelnemersveld. Reeds van in de start zat hij steeds vooraan en toen hij zijn beslissende offensief inzette was niemand bekwaam om te reageren Ronden lang fietste hij met een voorsprong van amper 25 sekonden en met achter hem kleppers als Devits, Benoey, D'Hondt, De cant, Van de Putte, vagenende, De Peuter, Van De Casteele, Cornelis, Demeulemeester, Nevejans, Verhasselt, Van den Bossche. A. Van der Eecken, Van De Wille en Simson. De rest was reeds hopeloos vcrachterd of had de weg naar de kleedkamers genomen. Smet bleef maar doorduwen en zelfs reakties van De Vits en Gino D'Hondt, dan van De Peuter en Boey konden hem niet deren Wel losten er nog enkele pionnen maar Marco werd de grote triomfator, vóór De Vits die nog was weggeraakt en vervolgens Benoey, Decant en Joost Van de Putte. Wat die ouwe taaie Gobert weer uit zijn mouw schudde grensde aan het ongelooflij ke Na een paar ronden ontsnapte Gobert met in zijn wiel Dirk Stammeleer en Wim Neckebroek. Deze drie fietsten steeds een dertig sekonden voor het peloton uit. Naar het einde toe ontsnapte uit dat peloton een ontketende Jozef Watteny. Deze krachtpatser weet ook van geen ophouden en in gezel schap van Herweg De Meyer gingen ze de laatste ronde in met een honderdtal meter achter de drie leiders. Het peloton volgde toen op 50 sekonden. Gobert ziet het gevaar Watteny naderen en reed zijn twee murw gereden makkers los. Watteny komt bij de twee gelosten en gaat er op zijn beurt over Nu kregen we een gevecht van man tegen man. Watteny maakte nog wel enkele metcr- tjes dicht maar een ijzersterke Gobert hield stand tot op de eindmeet. Watteny werd tweede en Stammeleer regelde de anderen in de spurt. Dan kwam Hendrik Vermeiren nog alleen toe want hij kon het peloton verschal ken. Een steeds verbeterende Gilbert Pari daens won de spurt vóór Tuypens en Maris- sen. Goede wedstrijd van Raymond Ficrens (17de) en Hendrik Cornelis (18de) A-reeks: Jozef Devits Een meeslepende wedstrijd met spanning tot het einde. Half wedstrijd een ontsnapping met Devits en Gino D'Hondt Na een keihar de jacht kwam ook Amerlinck vooraan post vatten. Drie leiders dus met een 30 sekonden voorsprong op het jagende peloton. Op drie ronden van het einde gingen er vijf op zoek naar de leiders: Benoey, De Peuter, Van de Casteele, verhasselt en Van de Wille. Daar achter nog vijf met Freddy Goossens, Taele mans, Van Snick, Demeulemeester en Van den Bossche. De rest lag te ver achter om nog een rol te spelen. Vooraan zag Devits het gevaar en hij liet D'Hondt en Amerlinck in de steek. Meteen gingen we de laatste ronde in: Devits alleen, daarachter D'Hondt en Amer linck maar die stonden op het punt ingelo pen te worden door de vijf achtervolgers, terwijl ook de andere vijf zeer dicht genaderd waren Devits was echter ongenaakbaar en haalde het met ruime voorsprong. Achter hem draaiden de rollen gans om en kregen wc eerst Kris Verhasselt dan als derde Benny Benoey, vervolgens Van de Wille en .Amer linck. vervolgens Freddy Goossens en dan Mare De Peuter, Gino D'Hondt, V. Van de Casteele en de rest. Van een afvallingskoers gesproken.. Spij inrii De V.Z. der i I VWF-wielrennen. De onverslijtbare Robert Gobert reeks (xl) in Erwetegem de B- VWF-wielrennen. Raf van Eyck (D) en Hugo De Pessemier (C) in Erwetegem (xl) 2e Nationale Heren zat. 11/5 te 20.15 u.: Ajax Lebbeke - La Hestre zond. 12/5 te 16.30 u.: Kapekla - E.V. Aalst 3e afdeling zat. 11/5: KI. Mechelen - I.T.B. Lokeren Testwedstrijd 3e Afdeling zond. 12/5 te 17 uur: I.T.B. Lokeren - At. Montegnée Provinciaal zat. 11/5 te 19 30 u.: Kortrijk - Stehabo (S.H. Buggenhout) Landelijke jeugdeindronden Miniemen zondag 12/5: H.K. Waasmunster in Desselgem Kadetten zat. U/5: U.K. Waasmunster in Ekeren zond. 12/5: H.K. Waasmunster 111 Merkscm

De Voorpost | 1991 | | pagina 24