Gewoontegetrouw: E. Verheggen, M. Mortier, P. Ryckewaert en W. Roels Eerste bloemen voor J. Van Slycke (cat D) en E. Van Steen (cat C) Ex-aequo J. Heyndrickx en G. Webb (C) V. Wartel (D) - D. Depauw (E) Frans Huybrechts overleden O.V.W.B.-wielrennen Julien Logier en Omer Van Molle De Voorpost - 10.5.1991 - 25 titer, 5 I i. Wal te) I 8 Kerdj i Neckcj WIELRENNEN W.A.O.D.-Veteranen Destelbergen e Pesso r Mens ain Vaj Maldrie ckcr, 7 nder. 9 Van dl In de leeftijd van 79 jaar overleed Frans Huybrechts. Voor de tweede wereldoorlog was hij een flink baanrenner op de velodroom van Antwerpen, waar hij veel suksessen oogstte. Hij werd aangereden door een auto met de dood als gevolg. Vandaag moeten we terug maar eens in herhaling vallen wat het weder betreft: lage wolken, af en toe een regenbui en later op de dag onafgebroken plensre- gen. Het parkoers met lange stukken rechte weg leent zich voor een vlucht teers. Twee strookjes kassei, spekglad Gabnci W.A.O.D.-veteranen in Gavere-Baaigem op 1 mei Peuter. r :eny, 3. Ilerwig rt Pari- :ns, lOi tin Van ;rt Van Schep-; jzer, 9. tenc, 3. Albert Gerry, ind I)é Spijts het barre koude weder liepen de inrichters er toch met de glimlach bij. De organisatie was te danken aan de V.Z.W. Parochiaal centrum St. Bavo on der leiderschap van E.H. Johan Van den Hautte, Dokter Dirk Dhondt, Advokaat André De Brabander en dhr. Antoine Saegeman. Voor hun koers waren toch 58 renners komen opdagen. Enthou siast als ze waren deelden deze mensen na de wedstrijd mee dat er zeker voor een vervolg zou worden gezorgd. Bij de verkenning van het parkoers waanden we ons in de finale van de Ronde Van Vlaanderen. Kronkelende smalle wegen en lichtglooiend. Neem daarbij de strak ke wind en men kan spreken van een echt selektief parkoers. De cat E en E namen de start om 14.00 uur. Bij de E's werd er meteen de beuk ingegooid. Onder druk van Jerome Willuwerd reeds in het begin van de wedstrijd een kopgroep gevormd van 5 renners. Hiervan maakten nog deel uit: Maurice Verbeke, Marcel Mortier, Andre Van Oost en Leon De Rieck. Deze vijf verstonden elkaar goed, iedereen deed zijn deel ran het werk. Hun voorsprong werd zienderogend uitgebouwd. Wille poogde nog in de laatste ronde zijn ge/el len te verschalken maar kreeg geen vrijheid. Toen de spurt voor de bloemen werd aangevat had Mortier zich enigs zins laten verrassen. De aankomst ging licht bergaf en met zijn groot ver/et kwam hij toch nog naar voor en werd overwinnaar. Tweede werdJerome Wille vóór Maurice Verbeke, Leon De Rieck en André Van Oost. De overige ereplaatsen werden bezet door Daniël De Pauw en Maurice Vandercruyssen. De E-plussers waren samengebleven niettegenstaande de vele aanvalspogin- gen van Norbert De Wispelare. Het beste paard krijgt echter niet altijd de haver. Etienne Verheggen had heel wat moeite gehad tijdens de wedstrijd om het tempo te volgen. Maar met de aankomst in het zich kreeg hij vleugels Hij liet iedereen achter zich en werd als overwinnaar in de bloemen (lees troffee) gezet. Tweede werd Maurice De Smet vóór René Truyens en Maurice Van Heule. Daarna was het de beurt aan de D- en C-categorie. Ook hier kenden we een snelle wedstrijd. In de 4e van de 20 af te leggen ronden konden 2 renners muis den er op hun kousevoeten vanonder. De namen van de twee: Eric Van Steen en Gerry George. De hoofdmacht in het peleton liet maar begaan en weldra bleek dat de voorsprong onoverbrugbaar was. Slachtoffers van de felle wind en het lastige parkoers bleven niet lang uit. We noteerden de namen van René Muel, Roger Vermeersch, Leo Buyst, Gerard Gevaert, Freddv Rotsaert. Antoine Cools. Marcel Van Alboom... Jan Herenthals en Dirk Dechamps kenden pech. Toen het peleton begreep dat er moest gereageerd worden noteerden we ontsnappingspo gingen van o.m.: José Bourgois, Jan Moes, Ghislain Van Lierop, Francis Hel- leputte, Wilfried Mathijs... maar de vo gels waren gevlogen. De 2 koplopers zouden voor de zege spurten. Tot een echte sprint kwam het eigenlijk niet want Eric Van Steen, ooit nog beloftevol liefhebber, kwam licht afgescheiden over de eindmeet. Gerry George werd door zijn puike verrichting beloond met een tweede plaats. In de voorlaatste ronde had Wilfried Mathijs zich nog kunnen loswerken en werd derde. De spurt van-het peleton, of wat er nog van overbleef, werd gewonnen door Willy Roels vóór Willy Gilles. Van de D-renners bleven er nog 2 over die deel uitmaakten van het peleton: Pierre Ryckewaert en Johan Van Slycke. Omdat zij een ronde minder moesten rijden lieten zij zich afzakken. Rycke waert had zichzelf de meeste kansen toegemeten en begon van heel ver op kop. Van Slycke kwam ernaast en won uiteindelijk met een half wiel zijn eerste wedstrijd in zijn leven. Gelukkig als hij was zou hij kunnen pronken met zijn overwinning bij zijn zoon-beroepsren- ner Rik. Willy Puymège, die een paar ronden op achtervolgen was aangewe zen werd derde. Voor de gelegenheid werd de zegebloe- men vervangen door prachtige trofeeën geschonken door Meubelcenter Versail les te Gent. De uitstagen Cat E 1. Etienne Verheggen, 2. Mauri ce De Smet, 3. René Truyens, 4. Maurice Van Heule, 5. Robert Van Wijnsberghe, 6. Frans De Cock, 7. Georges Janssens, 8. Norbert De Wispelaere, 9 Gaston Van Rooyen, 10. Marcel Van Durme. Cat E: 1. Marcel Mortier, 2. Jerome Wille, 3. Maurice Verbeke, 4. Leon De Rieck, 5 André Van Oost, 6. Daniël De Pauw, 7. Maurice Vandercruyssen, 8. Eric De Graeve, 9- Henri De Boer, 10. Maurice Everaert. Cat D: 1. Johan Van Slycke, 2. Pierre Ryckewaert, 3 Willy Puymège, 4. Raoul Lampaert, 5. Freddv Rotsaert, 6. Gerard Gevaert, 7 Leo Buyst, 8. Roger Ver meersch, 9 René Meul, 10. Dirk Des- champs. Cat C: 1. Eric Van Steen, 2. Gerry George, 3 Wilfried Mathijs, 4. Willy Roels, 5. Willy Gilles, ó.José Bougois, 7. Ghislain Van Lierop, 8. Francis Helleputte, 9. Edelhert Keppens, 10. Carlos De Klercq. M.V.A. door de regen, dienden bereden te wor den met de grootste voorzichtigheid om valpartijen te voorkomen. De kategorieën E en E vertolkten één wedstrijd. Snelheid troef en verschillen de demarrages maar geen enkele vond doorgang. Bij de demaranten noteerde we een Jean Portaels, Jerome Wille, Eric De Graeve, Maurice Vandercruyssen, Marcel Mortier, Frans Nees... Het was echter allemaal te individueel en geen enkele renners slaagde erin een defini tieve kloof te slaan. De hoge snelheid maakte ook enkele slachtoffers die het peloton moesten laten gaan. Het onver mijdelijke werd waargemaakt zodat het een groepsspurt werd. De lezer kan het al raden: Marcel Mortier werd overwin naar vóór André Van Oost, Jerome Wille en Henri De Boer. Bij de E-plussers was Etienne Verheggen de snelste. De dichts te ereplaatsen werden bezet door Mauri ce De Smet, Jos Verhaert en Robert Van Wijnsberghe. Ook de D- en C-renners moesten samen aan de start. Carlos De Clercq wist zijn geldbeugel wat aan te dikken door een premie mee te pikken. Pierre Rycke waert wilde ook een duit in «zijn» zakje doen en lag hiermee aan de basis van de goede ontsnapping. Eerst kwam Jan Moes bij hem. Dit werd nagedaan door Edelhert Keppens en John Hevndrickx. De ronde nadien sloten hierbij nog 5 renners aan: Willy Roels, Modest Smet," Paul Boel, Ghislain Van Lierop en Roger Beelaert. Ook hier moesten enkele ren ners loslaten of de strijd staken door de weersomstandigheden en/of de hoge snelheid. Het bleek duidelijk dat de winnaar zou moeten gezocht worden in deze vluchtersgroep. Er kwamen nog enkele schermutselingen maar er werd niemand vrijheid gegund. Andermaal toonde Willy Roels zich de rapste. Hij klopte Roger Beelaert, Modest Smet, Ghislain Van Lierop... Als enige D-renner bij deze kopgroep werd Pierre Ryckewaert uiteraard be kroond met de overwinning. Een venij nig spurtje voor de tweede plaats werd gewonnen door Leo Buyst vóór Dirk Dechamps, August Van Woensel en Edward Marien. De uitslagen Cat E 1. Etienne Verheggen, 2. Mau- rits De Smet, 3. Jos Verhaert, 4. Robert Van Weynsberge, 5. Maurice Van Heule, 6. Norbert De Wispelare, 7. Raphaël De Boever, 8. Henri Neyt, 9- Marcel Van Durme, 10. Gaston Van Roeyen. Cat E: 1) Marcel Mortier, 2. Andre Van Oost, 3- Jerome Wille, 4. Henri De Boer, 5. Frans Nees, 6. Maurice Everaert, 7. Willy Daem. 8. Jan Portaels, 9- Erik De Graeve, 10. Etienne De Vreese. Cat D: 1. Pierre Ryckewaert, 2. Leo Buyst, 3- Dirk Dechamps. 4. August Van Woensel, 5. Eduard Mariën, 6. Willy Puimége, 7. Freddv Rotsaert, 8. Rene Meul, 9- Gerard Gevaert, 10. Raoul Lam paert. Cat C: 1. Willy Roels, 2. Roger Beelaert, 3. Modest Smet, 4. Ghislain Van Lierop, 5. Paul Boel, 6. John Heyndrikx, 7. Edelhert Keppens, 8. Jan Moes, 9- Mau- rits Van Peteghem, 10. Marcel Van .Al- boom. Volgende wedstrijden Zaterdag 11.05 91 te Semmerzake: start om 14.00 uur (cat E) en om 16.00 uur (cat D en C) alle formaliteiten in café «Onder de Toren» Zondag 12.05 91 te Gavere: start om 13 30 uur (cat E), om 15 00 uur (cat D) en om 16.30 uur (cat C) alle formalitei ten in café «Rooigem». Wielrennen. Ronny Westerlinck een ex-prof uil Zele, won de amateurskoers in Hamme (vh) W.A.O.D.-Veteranen zaterdag Beervelde Wielrennen. Bij de amateurs in Hamme gingen vijf vluchters aan de haal. Ronny Westerlinck, die de groep aanvoert tijdens de laatste ronde, zal ook winnen (vh) Verdomd rotweder terug. Verplichte ver andering van parkoers omdat in de buurt een wedstrijd voor amateurs plaats had. Die verandering Tcwam niet ten goede aan de veteranenbond want er moest gereden langs wegen geplaveid met in elkaar schuivende stenen. De weglegging had echter zijn beste tijd gekend, er waren gleuven waar te ne men van zowat 12 cm. Het was dubbel opletten temeer er een felle zijdelingse wind blies. Toch waren er 28 moedige renners van de E-categorie die zich lieten inschrij ven. Bij de vierde ronde diende er ge spurt te worden voor een premie. Hetge en meermaals gebeurd na een premie spurt viel er gat zodat vijf renners een lichte voorsprong konden nemen. On middellijk vol gas en deze werden niet meer bijgehaald. Maakten deel uit van de kopgroep: Marcel Mortier, Daniël De Pauw, Jerome Wille, John Verrezen en Frans Nees. Daar men onderhand al weet dat men aan Mortier een kwade klant heeft werd deze het meest gevi- zeerd. Daarvan kon Daniël De Pauw handig gebruik maken en demareerde in de laatste ronde. Hij slaagde in zijn opzet en kreeg hiervoor de zegebloe- men. Van een spurt van de vier overige renners kon moeilijk sprake zijn. De aankomst had nogal een moeilijke si tuatie en de laatste seingever had de renners misleid. Ze moesten op hun stappen terugkeren en kwamen afzon derlijk over de eindmeet in deze volgor de: J. Verrezen, M. Mortier, J. Wille en F. Nees. Maurice Verbeke en Lievin Troch konden zich ook nog loswerken en be zetten de 6e en 7e plaats. Bij de E-plussers had blijkbaar iedereen schrik om in de aanval te gaan. Er werden pogingen waargenomen maar eigenlijk kon niemand meer dan 100 meter voorsprong verwerven. We,kon den ons toch opwarmen aan een prachtige eindspurt op meesterlijke wij ze gewonnen door Norbert De Wispelae re vóór Maurice Van Heule, Robert Van Wijnsberghe en Marcel Van Durme. De categorie D telde 25 vertrekkers, aantal dat we niet gewend zijn. Reeds in de le van de 7 af te leggen ronden gingen Victor Wartel en Robert Gobert zo hard op de pedalen duwde zodat enkel Karei .Men zijn wagonnetje kon aanpikken. Na hen werd nog een groep gevormd van een achttal renners. Niettegenstaande deze groep er alles aan deed konden de leiders niet meer bedreigd worden. Het was voor Wartel een koud kunstje om zijn rivalen in de spurt achter zich te laten. Tweede werd Men en derde Go- bert. Voor de 4e plaats werd de spurt gewonnen door August Van Woensel vóór Raoul Lampaert, Pierre Ryckewaert en August De Troetsel. Bij de C-renners was ook weinig animo. De onrustige Francis Helleputte pro beerde een offensief in te zetten maar alleen tegen de wind opboksen was zo goed als een zelfmoordpoging. Roger Beelaert ging het ook even proberen. Hij reed een 150-tal meter vóór de groep uit en wanneer hij aan de kleedkamers kwam nam hij een ongelooflijke beslis sing. Hij trok zijn remmen dicht. Nader hand hoorden wij vertellen dat hij regen noch koude verteerd. Een vrij ernstige valpartij werd genoteerd van Oswald Vandenbossche. Bij het ingaan van de laatste ronde trok Graham Webb op zijn gekende manier in de aanval, Enkel John Heyndrickx kon meewippen. Deze twee zouden spurten voor de bloemen en wat een spurt. De wedstrijdleiders konden geen winnaar naar voor schui ven en namen dan maar het wijze be sluit de beiden ex-aequo te plaatsen. Voor de 3e plaats was Freddy Van Impe sneller dan Willy Roels en Wilfried Ma thijs. Bij de huldiging ontstond het pro bleem wie de zegebloemen zou krijgen. Victor Wartel stond spontaan en vrijwil lig zijn palm af zodat beide C-renners met bloemen huiswaarts konden keren. De uitslagen Cat E 12 deelnemers: 1) De Wispelaere Norbert, 2) Van Heule Maurice, 3) Van Wijnsberghe Robert, 4) Van Durme Marcel, 5) Verhaert Jos, 6) De Beul Adolf, 7) De Smet Maurice, 8) Truyens René, 9) Van Rooyen Gaston, 10) Pieters Gilbert. Cat E; 16 deelnemers: 1) De Pauw Daniël, 2) Verrezen John, 3) Mortier Marcel, 4) Wille Jerome, 5) Nees Frans, 6) Verbeke Maurice, 7) Troch Lievin, 8) De Rieck Leon, 9) De Vos André, 10) Everaert Maurice. Cat D: 25 deelnemers: 1) Wartel Victor, 2) Alen Karei, 3) Gobert Robert, 4) Van Woen sel August, 5) Lampaert Raoul, 6) Rycke waert Pierre, 7) De Troetsel August, 8) Van Geyt Amedé, 9) Van Slycke Johan, 10) Lauwe Pierre. Cat C. 22 deelnemers: 1) Ex-aequo Graham Webb en John Heyndrickx, 3) Van Impe Freddy, 4) Roels Willy, 5) Mathijs Wilfried, 6) Van Petegem Maurice, 7) Mich iels Marc, 8) Smet Modest, 9) Van Merriënbourgjaco- bus, 10) De Klercq Carlos. Regen, kou en windvlagen waren er de weinig belangstelling wekte, niet alleen oorzaak van dat deze wedstrijd in Asse van het publiek maar ook van de kant van de renners. De renners uit de A- en B-reeksen kwa- men niet opdagen zodat alleen de C- en ^^KHKj D-reeksen van start gingen. tees** 9 In de C-reeks was Julien Logier veruit de -- - 3 beste en hij ging er in de laatste ronde vandoor om met anderhalve minuut *^®l voorsprong toe te komen. Het was zijn eerste zege van het seizoen. JHéb? In de D-reeks was het Omer Van Molle jH c die zijn tweede zege van het seizoen n^icht notereir Hij haalde het in een OVWB-wielrennen. De 80-jarige D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Jean Omer Van Molle haalde het nogmaals Spenders, 3- Jean Merella, 4. Gustaaf in de spurt bij de veteranen te Asse (xl) Aerts, 5. Paul Claessens. Wielrennen. Bij de amateurs in Hamme won Bart Peelman voor eigen volk de sprint van het peloton voor de zesde plaats (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25