Overwinning van Invalboys Spreken over hogere III Het gevaar Segers was Uitblinker Van Paepeghem stuwt zijn ploeg naar zege Eerste zege voor de Zorro's Kaatsen in Opstal 26 - 10.5.1991 - De Voorpost KAATSEN De nieuwe kaatskompetitie voor de ploegen in hogere III startte op 1 mei. Dit seizoen wordt wel een heel bijzonder. Van de twaalf ploegen van Liga Vlaanderen moeten er minstens zes naar bevordering het volgend seizoen. De eerste zes worden ondergebracht in een nationale reeks, wellicht zamen met de zes ploegen van Liga Brabant. Men wil hiermee duidelijk het kaatsen uit de provinciale sfeer halen... Het wordt voor de ploegen een seizoen lang vechten om bij de eerste zes te geraken op de laatste dag. Vlaanderen moeten worden onderverdeeld in twee gewestelijke bevorderingsreeksen, zodat er in het gewest Aalst-Dendermonde meer dan twee dalers zullen zijn. Voor wat de titel in Hogere III betreft zijn er duidelijk drie kandidaat-kampioe nen. Kastel, dat verleden seizoen wel de titel pakte in Hogere III maar naast de promotie greep, is er niet opv erzwakt met Vemimmen, Van Duysen, Franky Vermachelen, Johan Van der Stricht en Jo Van Daele. Tollembeek beschikt ook over zes volwaardige basisspelers. Terjoden heeft zijn inspanning verlengd met de hoop dat de promotie voor dit jaar zou zijn. Met Van den Bergh en Roelandt werd er talent binnengehaald. Denderbelle, dat er tijdens de oefenwedstrijden en zelfs tijdens de bekerwedstrijden niet bij te pas kwam, haalde twee spelers uit hogere I, Erik De Len en Leo Dauw komen De Coninck, Peter De Smedt en Sunaert vervoegen. Deze laatste ploeg, Klub XV, moet hiermee een van de sterkste vijftallen uit de reeks zijn. Outsiders genoeg, met Tollembeek en Kokejane. Of deze prognose op waarheid rust of enig steek houdt zullen de eerste uitslagen bewijzen. Robby Segers, de achterman van Pelote Opstal, die momenteel in een uitsteken de konditie verkeert, was wegens letsel afwezig. Frans Dierickx, eveneens ge kwetst en met een kommunikant in huis, bleef eveneens afwezig. Het be stuur moest daarom een beroep doen op een paar jongeren op de kern aan te vullen. Nico De Ridder en Geert De Backer kregen spelgelegenheid. Bij Opstal verkeerde men in een bar slechte dag, niet minder dan dertig bal len werden buiten de lijnen geslagen bij de opslagbeurten. Wieze daarentegen, dat met zijn basisopstelling vertrok, speelde taktisch en de jongens van voor zitter Van Caeckelberg lieten de tegen stander de vijftien voor hen maken... Enkel Philip Verspeet keerde noemens waardig. Opstal kent een heel zwakke start in deze kompetitie, want na de nederlaag tegen Tollembeek met 9-15, werd in de beker van de Liga Vlaanderen in de halve finale verloren tegen Terjo den met 7-15. Enkel Dirk Goossens speelde normaal. Volgens onze zegsman verkeert hij momenteel in een beste periode. Toch kan hij met het uitvallen van Segers en Dierickx, bijzondere op- slagers, zijn ploeg niet aan de zege hel pen. Lagere II Opstal Pelote 4 Opwijk 15 De tweede ploeg van Pelote, die het in de bekerwedstrijden niet onaardig deed, leed wel de nederlaag en dit omdat Pelote de beste speler uit de ploeg, Nico De Ridder, overhevelde naar hogere III. De betere tijden voor het vijftal moeten nog aanbreken. Pupillen Opstal Pelote 10 De Toekomst Buggenhout 2 Een driepuntenoverwinning in de kompetitie nadat het in de beker voor pupillen op het terrein van Ham me St. Anna partij had gegeven aan de Toekomst Buggenhout en het plaatselijke St.-Anna. Na twee overwinningen met 4-7 werd de kwalifikatie afgedwongen. Gunther Cordonnier, Nico De Bruyn, Steven De Vadder, Cliff WIndey en Björn D'Haese zorgden voor deze puike prestatie. Kaatsbeker van Hamme Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Jeugdkaatsen. In Kastel werd door de jeugd gekaatst voor de Beker van België. De pupillen van Hamme-Zogge (vh) faH Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde KAVD-Dtnderhouum Een luchUuelme, Heirman ab a„en,e toeter Regen, wind, lage temperaturen. Ver van den. Oudegem domineerde in alle lijnen ideaal om te kaatsen. en won dan ook verdiend. De Ster van Maar wat wil je. 12 ploegen is 22 luttes zijn kant komt maar niet op dreef. Nu beker en tornooien. Dan komt men weer verlies tegen het verrassende Wil- vlug aan dertig speeldagen. Dus vroeg lems. Sportvrienden behaalde een eer- beginnen is de boodschap. Echte uit- vol resultaat tegen het sterke Welkom, schieters vielen er niet te noteren. Al Hetzelfde kan gezegd worden van de vinden wij de overwinning van Zorro's Jaco's tegen 't Smisken; één van de top- sympathiek. Hopland had zeker niet favorieten. Half Time van zijn kant won verwacht van hier de boot in te gaan. met sprekende cijfers van KI. Octaaf. Grootmidden Eric was nog eens in zijn dagje en ontpopte zich tot matchwin- uitslagen mei: naar Derby leed zijn eerste nederlaag. Jaco's-R. Verheyden 8-15 Het was nochtans goed begonnen en liep Derby-Oudegem 8-15 zelfs tot 4-1 uit, maar begon dan te Sportvrienden-Welkom 11-15 verzwakken, met als gevolg: 6-8 bij de Zorro's-Hopland 15-14 rust. De Ster-Willems 7-15 De tweede helft had nog weinig te bie- KL Octaaf-Half Time 3-15 D-Denderhoutem 1-1. Ook Segers, die zijn laatste wedstrijd speelde voor rs-blauw, liet zich niet onbetuigd (vh) Invalboys hebben deze week gewonnen en verloren. Een overwinning op Hol lands Hof zal wel een deugddoende zaak geweest zijn voor de ploeg uit Buggen hout. Het verlies tegen VAG Mijs lag wellicht voor de hand. Maar het is maar een nipt verlies geworden. Hollands Hof 11 Invalboys 12 Het is op het Hollands Hof een zeer spannend en lang duel geworden tussen twee omzeggens gelijke waarde ploegen. De thuisformatie was gestart met René en Roger Pletinck, Eddy Willaert, Alois Goossens en Franky D'Hauwer. Van bij de start was het duidelijk dat geen van beiden wou wijken. Het bleef kampen en geen enkele formatie kon er in slagen ietwat voorsprong te nemen. Met 5-6 aan de rust scheen het nog echt span nend te zullen worden. En zo is het ook uitgekomen. Na de verfrissing scheen de plaatselijke formatie zich los te rukken. Maar steeds weer kwam Invalboys terug. Het zou gaan tot het bittere einde, 11-11 en dan moest het laatste spel uitsluitsel geven over de zege. En deze ging naar de overgelukkige bezoekers die daarmee beloond werden voor hun voortdurende inzet. Ons Vermaak 12 Corner 4 We hadden ongetwijfeld meer verwacht van de bezoekers die echt maar de schaduw waren van hun kunnen. Etien- ne Colman, André Van den Broeck. Eduard D'Hondt, Jacques Cools en Pa trick De Smet hadden nochtans een zeer goede eerste helft gespeeld. De thuis ploeg werd steeds op de voet gevolgd door de bezoekers die via hun betere slag geen slecht figuur sloegen: 6-3. Naderhand liep het mis voor de bezoe kers die precies al hun talent in de kleedkamers hadden gelaten. Er waren wel goede pogingen van de bezoekers langs Jacques Cools, Etienne Colman en Patrick De Smet. Maar veel bracht dit niet op. Nog amper een spel konden ze aan hun totaal bijbrengen. En dat is bitter weinig. Langs de andere kant moest wel worden gezegd dat Ons Ver maak het deze keer zeer oordeelkundig deed en voor elke kaats de maximale inspanning leverde. VAG Mijs 12 Invalboys 9 Het was uitkijken wat Invalboys zouden uitrichten tegen de lokalen in Kastel, een formatie die nog geen enkele neder laag heeft moeten slikken. Aanvankelijk deden ze het goed en via Verkoelen kwamen ze hun woordje meepraten. Toch was de plaatselijke formatie iets sterker en met 6-3 werd de rust bereikt. Na de pauze deed Invalboys met For- ceuille Constant, De Bondt Frans, Ru- dolf Colman, Alex en Patrick Verkoelen het nog beter. De thuisploeg keek aardig op van de bezoekende reaktie. Het werd nu echt spannend en de kloof werd door de thuisploeg nooit uitgediept. Integen deel, de ploeg van Eric Moernout voelde de hete adem van de achtervolger. Maar uiteindelijk kon Mijs VAG toch nog nipt overeind blijven. Rangschikking: 1. Mijs VAG 3 3 0 30 36 2. Invalbovs 3 2 1 23 33 3. Hollands Hof 2 0 2 24 22 4. Ons Vermaak 2 1 1 16 17 5. De Keersmacker 110 7 12 6. Geemzicht 110 5 12 7. Toyota 2 0 2 24 10 8 Vissershof 1 0 1 12 7 9. Corner 1 0 1 12 4 Kaatsen. Kastel RV speelde in Hogere III tegen Denderbelle en verloor met 13-15 (vh) Opstal Pelote - Wieze Sportief 6 -15 Jeugdkaatsen. Ook de pupillen van het Baasroodse Hof ten Rode waren paraat in Moerzeke voor de wedstrijden voor de Beker van België (vh) 37 Zorro's-Oudegem 32 Welkom-Willeins 31 Hopland-Ilalf Time 26 Jaco's-De Ster Derby-Kl. Octaaf 13- In het volgende spel bewees Victor Meeus dat hij ook wat kan kaatsen en hij bracht BJ terug een puntje voor: 14-13. Nog was het niet gedaan. Ondanks een paar mooie tussenkom sten van Dirk Van Damme, kregen we terug een gelijke stand: 14-14. Van Pae peghem zou dan uiteindelijk het pleit beslechten met twee prachtig geplaatste ballen in de opslag. Men kan er alleen maar naar kijken, maar aankomen niet! Eindstand: 15-14. Slotsom: mooie wedstrijd, faire partij, goede leiding, overgekeerde ballen. Ou degem 10 - Sportvrienden 7 Uitslagen 5 mei: Derby-R. Verheyden 10-15 Oudegem-Sportvrienden 15-14 Welkom-Zorro's 15- 8 Willems-Hopland 15- 8 Half Time-De Ster 15-4 KI. Octaaf-Jaco's 10-15 Rangschikking: 1. Half Time 60 2. R. Verheyden 60 3. Oudegem 59 4. Willems 59 5. Welkom 56 6. Sportvrienden 50 7. Derby 48 8. Hopland 40 9. Jaco's 10. KI. Octaaf 11. Zorro's 12. De Ster Speelkalender 12 mei: Sportvrienden-R. Verheyden BJ. Oudegem-Sportvrienden: 15-14 Ondanks het kille weer hebben de talrijk opgekomen supporters toch een hart verwarmende wedstrijd kunnen volgen. Spijtig dat er dan toch een verliezer moet zijn. De thuisploeg begon goed, maar de bezoekers nog beter. En kwa men zo 1-3 voor. Dit was het begin van een ware nek aan nek-race gedurende de ganse eerste helft. Oudegem geraakte maar niet voorbij de sterke bezoekers. Het kwam nog wel op 7-7, maar Sport vrienden maakte er vlug 7-8 van. Fons Den Roover had last van een schouder- kwetsuur en bleef langs de lijn. Broer Eric kwam zo op grootmidden terecht. Jeugdkaatsen. De pupillen van Kastel RV mochten hun bekerwedstrijden in Missotten en Dirk Van Damme waren de eigen huis opknappen (vh) twee nieuwe krachten aan de koord. Sportvrienden, een ploeg met een zeer sterke opslagen een uitstekend kerende achterman, begon terug sterk. Het nam zelfs 3 spelen voorsprong: 9-12. De Filozofen gaven zich echter nog niet verloren. Een prachtig op dreef zijnde Van Paepeghem stimuleerde zijn ploeg maats zodanig met als gevolg: 12-12. Men vergat er zowaar de koude voeten bij. De eindspurt kon beginnen. Missotten kon een paar moeilijke ballen stoppen voor 2 kaatsen. En dat bracht de stand op 13-12 Het volgende spel was terug voor Eddy Veyt en zijn ploeg: 13-

De Voorpost | 1991 | | pagina 26