Ondanks verlies positieve balans Moeilijke start voor Baasrode V.A. Kaatsen in Kerksken Kaatsen in Kastel Kaatskalender De Voorpost - 10.5.1991 - 27 Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Herne 5 (ruststand 8-3) Oliovier Thollembeek trok voor Kastel de kompetitie op gang. Een koude strak ke noordenwind trad op als spelverdeler Deze ijzige wind waaide dwars over het terrein. Thollembeek opende met drie verre opslagen, allen hoog waarop de wind goed vat had en die alzo doodleuk buitenwaaiden. Niet alleen stond Herne met 0-1 aan de leiding, maar meteen wisten de Kastelse spelers hoe er diende opgeslagen te worden. Door de wind bleven de achterspelers haast werkloos en er werd van plaats gewisseld bij een 3-2 stand. Van Duysen kwam op groot midden, want de pas wederoptredende Herman Vernimmen bleek nog niet he lemaal hersteld te zijn. Onder impuls van een goed spelende Van Duysen liep Kastel van zijn tegenstander gestadig weg. Vermachelen in de eerste helft goed voor zes overgekeerde ballen trok de tweede helft op gang en dit eveneens met drie afgeleverde ballen. Toch werd het nog 40-40 gelijk in zijn spel en zijn medespeler Danny Van Duysen ronde af met een ver overgekeerde bal. Meteen was de thuisploeg gelanceerd. Vooral de veel sterkere opslagen van de gastheren speelde hierbij een voorname rol. Bij een 11-3 stand wenkte een driepunteren dit veroorzaakte bij de Kastelse spelers enig koncentratieverlies bij Johan Van- der Stricht en Danny Van Duysen. Niet voor lang echter. Bij de bezoekers was Nissens de beste man en hij profiteerde van het kortstondig hiaat om twee spe len op rij binnen te halen (11-5). De twee volgende spelen zorgde voor de nodige spanning. De gasten leidden telkens met 15-40 en toch slaagde Kastel erin de spelen naar zich toe te trekken. Telken male kwamen de Rap en Vlugbovs op 40-40 en respektievelijk Frank) Verma chelen en Danny Van Duysen keerden de bal over de achterlijn. Dit brak de veer bij Herne zodat Kastel moeiteloos kon uitmaken. Er waren bij de thuisspe- lers veertien overgekeerde ballen tegen over acht stuks van de gasten. Kastel Rap en Vlug 13 Denderbelle klub XV 15 (ruststand 8-3) Kastel dat een goede start kende voor deze kompetitie speelde in de eerste helft op een hoog niveau. Haast foutloos spelend dwong het een goed weerstand biedende Denderbelle in de verdruk king. De thuisploeg zorgde onder impuls van een in een glansrol akterende Van Duysen voor een grandioze 8-3 voor sprong. Grote euforie in het plaatselijke kamp, want een titelkandidaat terugwij zen is niet aan eenieder gegeven. Maar in sport en zeker in de kaatssport is alles mogelijk, ja zelfs het onmogelijke. In eerste instantie ging Kastel na de rust op zijn elan verder en de gastheren leidden met 10-4, maar Klub XV bood goed weerstand om een punt veilig te stellen. De gasten begonnen dan aan een prachtremonte die even stokte bij een 10-11 tussenstand. De Kastelse spelers stonden er perplex van. Spel na spel haalde Denderbelle op en Kastel zag de spelen na een 40-40 gelijke stand aan de neus voorbij glippen. Danny Van Duysen werd er zenuwachtig van en Herman Vernimmen bakte er niets meer van. Een ploegwijziging drong zich op. Jo Van Daele werd als achterman uitgespeeld, maar geen enkele ingreep kon de Den- derbelse spelers stoppen. Bij de tegen stander was een glansrijke Peter De Smedt de grote boosdoener. De thuis ploeg kon nog wel gelijk komen bij 13-13 maar de gastheren moesten dan afha ken. Denderbelle dat ondanks hun grote achterstand de bakens probeerde te ver zetten is er in geslaagd dankzij hun tomeloze inzet deze ontmoeting zege vierend af te sluiten. Kastel zrogde voor zestien overgekeerde ballen tegenover tien voor Klub XV. Ondanks het verlies van Kastel haalde Rap en Vlug vier vijftie nen meer dan hun tegenstrever, een magere troost. Bevordering Kastel Rap en Vlug Aalst Herleving (ruststand 6-8) Aalst een ernstig titelkandidaat deed de Kastelse spelers beven. Met de schrik op het lijf werden de opslagbeurten de nek omgewrongen. Een geroutineerder Aalst kon dan ook vrij gemakkelijk tot 1-5 uitlopen. Pas dan begrepen de thuisspe- lers dat er met een andere aanpak meer te halen viel. Met een beetje meer inzet en vooral dankzij een beter keerders- werk van Hans Baert en Kris Van der Jeugt konden de gastheren bij de rust de achterstand milderen. Na de rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd en het werd een gelijkopgaande partij, waarbij Kastel erin slaagde tel kens de opgelopen achterstand op te halen bij 8-8 en 10-10, maar Rap en Vlug slaagde er niet in op voorsprong te komen. Herleving domineerde het ge beuren. Enkel bij een gelijke stand op 40-40 gelijk, slaagde Ronny Leunis erin met een prachtige overgekeerde bal nog een spel te pakken. Bij Aalst was Meule- man de stimulans en hij zorgde er dan ook voor dat Aalst verdiend dit treffen won. Puurs 10 Rap en Vlug 15 Puurs, pas gepromoveerd naar bevorde ring, staat na drie wedstrijden nog pun- tenloos als voorlaatste. De thuisploeg wou kost wat kost ditmaal tenminste een puntje binnenhalen. Het lukte de gastheren omdat Kastel vroeg in de wed strijd, met pech kreeg af te rekenen. Grootmidden Kris Van der Jeugt, totdan in zeer goede doen, kreeg een kaatsbal op het voorhoofd. Hij bleef gedurende enkele tijd groggy en voor alle veiligheid werd hij naar de koord verhuisd, dit was noodzakelijk omdat Kastel geen reser vespeler op de bank had. Een zeer zware handikap waarvan Puurs profiteerde om tenslotte een punt uit de brand te sle pen. KAATSEN ruststand met 2-8 nogal positief uitviel voor de bezoekers. Kastel had ondertussen al ondervonden en begrepen dat Zandbergen geen inte resse vertoonde voor de beker en dat ze zeker geen kwalificatie beoogden voor de volgende ronde. De thuisploeg au grand complet, moest tegen een erg verzwakt Kastel de gekste toeren uitha len en dit voor eigen publiek om niet te moeten winnen. Kastel verdedigde zich met de mensen die beschikbaar waren en de spelers speelden voor wat ze waard waren, zodat Rap en Vlug ver diend won. Kadetten Kastel Rap en Vlug Toekomst Over dit treffen valt weinig te zeggen, de uitslag spreekt boekdelen. Een Espagno- le, dat wordt in de kaatsmiddens gezegd, wordt niet elke week bijeengespeeld. Het jonge volkje van de Toekomst kon helemaal niet optornen tegen een over wegend tweedejaar kadettenploeg van Rap en Vlug. De Kastelse ploeg die onder leiding van Ringoot - De Clercq en Maris- sen gaan een mooi seizoen tegemoet. me Zogge. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. Zogge liep wel uit in eerste instantie maar nadien diende ze wel de duimen te leggen voor een goed spelend Hof ten Rode. Zowel Ham- me Zogge als Baasrode werden door een homogener Kastel overklast. Tegen Hof ten Rode hadden de Kastelse jongeren wel de maturiteit, of kwam de ingeving van de lokale coach, om de aartsgevaar- lijke Peersman te laten staan en hem zeker geen bal toe te spelen. Kastel stoomt dus regelrecht af naar de volgen de ronde, die meteen een verre verplaat sing met zich mee brengt. Charleroi is de volgende tegenstander. Begeleiders, Steels en Smet halen nu de eer van hun geduldige opbouw van de ploeg. Uitslagen: Hof ten Rode - Hamme Zogge 7-6; Kastel Rap en Vlug - Hamme Zogge 7-0; Kastel Rap en Vlug - Hof ten Rode 7-2. Kompetitie Brussegem 1 Kastel Rap en Vlug 10 Beker van België Liga Vlaanderen Zandbergen Rap en Vlug (ruststand 2-8) Voor deze verplaatsing moest Kastel de diensten ontberen van Danny Van Duy sen (werk) en de nog gekwetste Vernim men zat op de bank. Kastel was Zand bergen afgereisd om de schade aldaar te beperken. Een pas herstelde Hugo Steels (elleboogbreuk) begon op de achter man, maar hij moest na zijn eerste gekeerde bal naar de koord en hij dien de later met een stekende pijn het veld te verlaten. Vernimmen kwam aan de koord zijn plaats innemen en Jo Van Daele werd achterman. Samen met Franky Vermachelen, grootmidden, was dit keeniersduo in goede doen, zodat de KfttttSCIl 111 l/CIlGCrbClIC Pupillen Beker van België Bij loting diende Kastel als eerste voor de eerste ronde als gastheer op te treden. Op eigen balodroom in het raam van Beker van België voor pupillen, Hamme Zogge en Baasrode Hof ten Rode partij te geven. Kastel plaatste zich vlot. Bij Hof ten Rode was Peersman de dominante figuur tijdens de wedstrijd tegen Ham- Met negen punten uit drie wedstrijden stond Brussegem aan de leiding in de huidige kompetitie. Kastel had onder tussen wel een puntje laten liggen. Dat dit een gemakkelijk treffen zou worden, had niemand verwacht. Eenieder hoop te op een boeiende partij, maar de kaatsingewijden kwamen bedrogen uit. Kastel te sterk voor zijn tegenstander speelde met de Brussegemse spelers. Rap en Vlug lukte een driepunter en komt alzo met twee punten voorsprong aan de leiding in de reeks. HOGERE II Baasrode V.A.-J. Volders 11-15 De feeststemming om de officiële ope ning van het nieuwe terrein, kon door Baasrode V.A. niet doorgetrokken wor den tot na de wedstrijd. Het werd inderdaad een onverwachte verliesbeurt tegen Jean Volders na een wedstrijd die heel wat vraagtekens op riep. Bij Baasrode diende Quisquater opnieuw op de bank te blijven en hier van maakten de bezoekers gebruik om onmiddellijk het initiatief te nemen. Via 2-4 werd het 5-6, maar dan ging J. Volders knoeien met de opslag, zodat een matig Baasrode aan de rust toch leidde met 8-7. Maar ook de 9-7 stand bracht niet de 'élan' in de ploeg. On danks verschuivingen in de opstelling bleef Baasrode abnormaal slecht preste ren zodat bij een 10-12 stand coach Claes toch Quisquater op het terrein bracht. Het was al boter aan de galg en Volders won met 11-15. Braine P.-Baasrode V.A. 15-10 .Alhoewel V.A. nog altijd geen beroep kon doen op de gekwetste Quisquater, startte men vrij goed. Vooral Van Damme speelde zich in de beginperiode in de kijker en het werd 4-5. VA gaf het volgende spel een 0-30 voorsprong uit handen en plots brak de veer. Met een 8-5 ruststand zag het er zeker niet goed uit. Het werd zelfs 10-5 en om toch één punt te redden, werd Quisquater van de bank gehaald. Bij 12-7 was het punt binnen, maar na de 15-10 nederlaag waren de twijfels zeker niet verdwenen bij de V.A.-aanhang. Integendeel! Baasrode VA-Féluy 9-15 Bij Baasrode startte Quisquater nu tocyh in de basis. De V.A.-Joker zorgde voor 3-1, maar Féluy ontweek hem in de volgende spellen en nam de leiding over (3-6). Via 5-6 werd het 5-8 aan de rust. Een sterk spelend Féluy ging dan door naar 5-12, maar een verbluffende Quis quater - nu goed bijgestaan door Van Duysen - bracht de thuisploeg opnieuw in de wedstrijd. Bij 7-12 was het punt binnen, maar via 8-13 ging het toch naar 9-15. Bij Baasrode spreekt men over een malaise na deze gemiste kompeti tiestart, maar het is duidelijk dat kwet suren de ploeg bijzonder hard teisteren. LAGERE 1 Baasrode VA-Dcndcrbelle 15-5 Baasrode begon optimaal met overge keerde ballen van Joos, Claes en Verhelst en het werd 5-0, vooraleer Denderbelle iets kon terugdoen tegen deze Baasrood- se young-stars. Een in alle domeinen dominerend V.A. ging rusten met een 8-2 voorsprong. Via 9-2 kwamen de bezoekers even opzetten (9-5), maar Wim Claes onderbrak het bezoekende offensief en Verhelst en Joos volgden zijn voorbeeld en meteen stond het 11-5. De ingekomen Kackelbergen Bart Claes aan de koord, deden de rest. Wieze-Baasrode V.A. 8-15 Een weinig geconcentreerd Baasrode miste kompleet de start en in een mini mum van tijd leidde Wieze met 5-1. De V.A.-coach bracht dan T. Joos in de ploeg en met Wim Claes nu op de plaats van achterman, keerde het spelbeeld volle dig. Rust: 5-8. Na de rust bleef Baasrode de domi nerende ploeg. Wieze trachtte wel aan te klampen, wilde een puntje maar het jonge V.A. maakte via 8-13 de wedstrijd rond. Met 5 punten op 6 heeft deze ploeg zijn start beslist niet gemist. EVA HOGERE III Terjoden-Denderbelle Klub XV 15-11 (Ruststand: 3-8) Deze wedstrijd had plaats in het raam van de Belgische Beker. In de heenwed strijd konden de bezoekers uitlopen tot 2-4. Zo'n goede start werd teniet gedaan wanneer de gasten tijdens de twee vol gende spelen de bal buiten keilden, zodat Terjoden opnieuw langszij kon komen. In de tweede helft bleven de ploegen gelijkwaardig en de skore was gelijkopgaand. De gastheren konden bij blijven omdat aan de koord werd ge faald, zelfs de achterman was niet in zijn beste doen. Het trio Sunaert, De Co- ninck en Peter De Smedt konden de schade beperken in het vooruitzicht van de terugwedstrijd waarin Klub XV zijn kansen moet verzilveren. LAGERE 11 Denderbelle Klub XV-Opwijk VBR 11-15 (Ruststand: 3-8) De ploeg van Denderbelle die in de lagere reeks uitkomt, is samengesteld uit jonge knapen, die wisselvallig akte- ren. Ervaring ontbreekt en de koncen- tratie kan niet steeds konstant behou den blijven. Tegen Opwijk waren Stefan D'Hauwere en Willy Meert de betere spelers bij de thuisploeg. Tijdens de tweede helft kwamen Hans Mathieu en Bruno De Smedt en deze laatste als achterman, hun medespelers een handje toesteken, zodat nog voor een goede repliek kon gezorgd worden. JEUGD Brussegem-Denderbelle 10-1 Denderbelle was geen waardige tegen stander voor deze Brabantse ploeg. Dit is geen oneer, want de ploeg van Klub XV is samengesteld uit beginnelingen en leergeld moet betaald worden. De spelertjes geraken niet over de koord bij de opslag. Niettegenstaande alles doen Roelandt, De Smedt, De Clercq en Van Steen hun uiterste best om voor een goede repliek te zorgen. Kaatsen. Baasrode VA verloor met 9-15 tegen Feluy (vh) Kaatsen. De ploeg van Denderbelle die met 13-15 ging winnen op Kastel (vh) Zele Dunnen 15 Kerksken 4 Kerksken, dat dit seizoen een goede start kende, ging op Zele Durmen in de put tegen een super-spelende thuisploeg. Nadat de gastheren een 3-0 voorsprong hadden genomen konden de bezoekers tot 3-4 uitlopen, maar vielen dan stil. Ze slaagden er niet meer in om een spel op te halen. Niet minder dan acht spelen op 40-40 gelijk konden niet winnend afge sloten worden. Ronny Wouters en Geert Schiettecatte, als achterman, stuurden wel 95 procent van de hen toegespeelde ballen over de achterlijn. Tegen de wind in leveren viel niet mee om de uitblin kers van deze partij te omzeilen. Kerksken 5 Nieuwerkerken 15 Kapitein André De Naeyer was afwezig op de afspraak wegens familiale omstan digheden en hij werd vervangen. Gele genheidskapitein Luc Franck speelde als koordspeler geen onaardige partij. Hij pakte alles wat in zijn nabijheid kwam. Nadat de thuisploeg een 10-2 voorsprong had uitgebouwd konden de bezoekers terugkomen via 10-4 tot 12-5 en dit nadat de ploeg van de gasten werd her schikt. Een puntje zat er voor de gasten wel in maar spelen met een 15-40 voor sprong werden uit handen gegeven door foutieve opslagen. Steven De Rijck als kleine keer stuurde vijf ballen over de achterlijn en Alfons Van Kerckhoven als groot-midden en Eddy Iluys, als achter man en de beste man op het terrein stuurde eveneens vijf kaatsballen tussen de twee achterste palen. Een kollektief goede prestatie van de thuisploeg die hiermee haar off-day op Zele-Durmen heeft rechtgezet. Een driepunter tegen Nieuwkerken werd niet verwacht, al was enige hoog gewettigd. Ondanks alles is de sfeer goed in de ploeg en dit zelfs na de zware nederlaag op Zele. Lagere II Nieuwerkerken 12 Kerksken 15 Kerksken heeft deze derby gewonnen zelfs door slecht te spelen. De bezoekers waren steeds op achtervolgen aangewe zen. Eens de stand op 12-12 in evenwicht was heeft de minst slecht spelende ploeg de overwinning behaald. Hogere II 11.5 -15.00 uur: VA Baasrode - Brussegem 12.5 -15.00 uur: Rebaix - VA Baasrode Hogere III Beker van België terugronde 11.5 -15.00 uur: Wieze Sportief - Idegem Denderbelle Klub XV - Terjoden Tollembeek - Opstal Pelote Kastel Rap en Vlug - Zandbergen Galmaarden - Herdersem Kompetitie 12.5 -15.00 uur: Kokejane - Kastel Rap en Vlug Denderbelle Klub XV - Galmaarden Opstal Pelote - Zandbergen Terjoden - Wieze Sportief Idegem - Herdersem Bevordering 12.5 -15.00 uur: Kerksken - Hoké Erembodegem Hamme Zogge - Baardegem Willebroek - Nieuwerkerken Aalst Herleving - Zele Durmen Puurs - St. Anna Hamme Kastel Rap en Vlug - Merchtem Lagere I en II 11.5 -16.00 u.: Opstal Pelote - VA Baasrode 12.5 -15.00 u.: Wieze Sportief - De Toekomst Bug- genhout A Nieuwerkerken - Denderbelle Klub XV Opwijk - Kerksken De Toekomst Buggenhout B - Op wijk VBR Kadetten 10.5 -18.30 u.: De Toekomst Buggenhout - Herder sem Brussegem - VA Baasrode Hamme St. Anna - Kastel Rap en Mug Zele Durmen - Denderbelle Klub XV Miniemen 12.5 -10.00 u.: Baasrode Hof ten Rode - Dender belle Klub XV Hoké Erembodegem - Zele Dur men 12.5 -10.30 u.: Herdersem - Hamme Zogge 12.5 -10.30 u.: Kastel Rap en Vlug - VA Baasrode Pupillen A 12.5 -10.00 u.: Brussegem - VA Baasrode De Toekomst Buggenhout - Kastel Rap en Vlug Wieze Sportief - St. Anna Hamme Pupillen B 12.5 - 9-00 u.: Kastel Rap en Vlug - Baasrode Hof ten Rode 12.5 -10.00 u.: Hamme Zogge - Wieze Sportief Opstal Pelote - Zele Durmen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 27