Joachim Lapaege voor tweede h maal Interprovinciaal Kampioen Hamme niet zo best op provinciaal tornooi Patro A wint federaal Interklubkampioenschap Geen promotie voor Brabo Denderbelle! Bowlingclub Alloo best tevreden met negende plaats HANDBAL De Voorpost - 10.5.1991 - 31 JUDO Judo. Joachim Lapaege wil hel ver schoppen in de judosport (nic) )eze week werd het jaarlijks judotreffen ussen de groene en de blauwe gordels ;eorganiseerd door het provinciaal üomitee, ingericht in sporthal VITVD. Er vas een zeer ruime belangstelling. Niet Hinder dan tweehonderd deelnemers <wamen opdagen. 3ij de jongens kadetten werden de ge- jroeders Willockx van Judoclub Jitsi Awai Hamme op een ongelukkige wijze uitgeschakeld. De jongste, Gino, die een nooie techniek zag teloor gaan door een jpportune overname en het voordeel ïaar de overkamp zag plaatsen. Broer s'ico was wel aan de winnende hand. ioch een verkeerde beslissing van de •cheidsrechter na een vrijwillige fout /an zijn tegenstander, ontnam hem de tege. Die meteen alleen maar een derde ilaats opbracht. Sammy Steels, als steeds goed op dreef, (verd in de halve finale verrassend ge dopt, doch haalde in de kleine finale [oen nog brons. Dit overkwam eveneens Peter Van Cleemput, die voor het eerst <ennis maakte met een kadettcnrceks. tommy De Vroe werd ook uitgescha- celd. Zij het na een mooie overwinning n de eerste ronde. Üij de meisjes kadetten, werd met bij- '.ondcre interesse uitgekeken naar de prestaie van Sofie Geerinckx die voor haar eerste jaar kadet, reeds opmerke lijk had gepresteerd. Ook hier toonde ze zich langs haar beste zijde en kampte zich gemakkelijk tot in de grote finale, waar ze de uit De Klinge komende Oost- vlaamse kampioene, Veerle Adriaens- sens in de ogen moest kijken. Van bij de aanvang nam zij zelf het initiatief en kwam voor met Waza-ari. Deze voor sprong wist zij te behouden, ondanks het heftig verweer van de ontgoochelen de Veerle. Een mooie gouden plak was haar beloning Ook Steven De Wilde toonde bij de Beloften aan dat het goed gaat met zijn konditie. In een zware reeks ingedeeld, moest hij het beste van zichzelf geven en drie ronden overwinnen om de grote finale te behalen. Hier werd hij echter gecounterd door een opperbeste Van de Steen uit Moorsel, geraakte op grond onder zijn tegenstrever en werd met een armklem naar de tweede plaats verwe zen. Alles bijeen toch een bevredigende pre statie van de Hamse groep, die nochtans meer gewend zijn. HVC Genk 23 Brabo Denderbelle 9 Het seizoen 1990-91 is volledig in mi neur geëindigd voor Brabo Denderbelle dat eerst tegen Zwijnaarde onderuitging in de testwedstrijd om de titel en nu volledig overspeeld werd door Genk - de tweede in afdeling A. Meteen zijn het de Limburgers die als derde stijger promo veren naar 3e afdeling zodat er voor Brabo toch wel een enorme kater moet overblijven na een seizoen dat lang aan gaf dat een plaats in derde afdeling voor het grijpen lag. Het was dan ook een teleurgestelde voorzitter De Lannoy die wij aan de telefoon hadden. «Eigenlijk hebben wij de promotie verspeeld in de wedstijd in Zwijnaarde waar wij een riante voorsprong lieten ontglippen en Zwijnaarde in extremis nog een punt kon redden. Dit ene punt was voor hen genoeg om een testwedstrijd af te dwin gen en meteen was alle zelfvertrouwen weg bij ons. Daarbij kwam nog dat wij in de twee testwedstrijden geen beroep konden doen op de gekwetste M. Hen- drickx en dat nu tegen Genk ook P. BOWLING Vermeir en Van Damme er op halve kracht bij liepen». Over de wedstrijd tegen Genk vertelde de Brabo-voorzitter het volgende: «Tegen de sterke Limbur gers kwamen wij er nauwelijks aan te pas. Genk had ons bezig gezien tegen Zwijnaarde en hun scoutingswerk heeft duidelijk vruchten afgeworpen. Aanval lend werd ons geen enkele mogelijkheid geboden en daarenboven kenden wij nog heel wat tegenslag in de afwerking. Maar het kan niet ontkend, onze tegen stander overtrof ons in elk spelonder- deel te sterk. Aan de rust hadden wij amper driemaal gescoord (rust 3-9) en in de tweede helft begaf ook onze defen sie. Misschien toch nog Vermelden dat de «oude» Dany Van Goethem nog twee van de negen gescoorde doelpunten aanbracht en dat zegt toch voldoende over het wedstrijdverloop. Wij gaan ons nu bezinnen over hoe het nu verder moet maar gelukkig bleef de sfeer in de ploeg goed na de opdoffer die wij kregen toegediend». EVA Bij de Aalsterse Bowlingclub Alloo gaat het reeds enkele weken in stijgende lijn. De resultaten zijn er de laatste partijen zo stevig dat het degradatiegevaar ver af is. Nu staat de ploeg van zegsman Bruno Rossi reeds op een stevige negende plaats. Het is vaak anders geweest dit seizoen. Tot november ging alles naar wens maar later speelden de zenuwen de Aalstenaars heel wat parten. Het ging van kwaad naar erger en nu drongen goede prestaties zich op. Aan huis tegen Phoenix Caretas werden de puntjes ne tjes gedeeld (4-4). Zowel het eerste als het tweede spel werd gewonnen door Alloo: 921 tegen 896 en 893 tegen 837. In het derde spel ebde de koncentratie wat weg en werd er met 820 tegen 848 verloren. Ghislain De Deyn (6l6), Eric De Thaey (548) en Carlos Eggermont (532) haalden een mooie score. Volgend seizoen laat Aalst zeker versterking aan rukken en is het nu reeds zeker dat Bruno Gloriaux van Yaca Moeskroen naar Aalst afzakt. En bij deze ene trans fer zal het zeker niet blijven. De Aalste naars willen volgend jaar in de top vijf meedraaien. Alloo Christiaensen strandt dit jaar op een schitterende tweede plaats. Ivan Vermeir leverde de meeste punten (554) te Zulte waar de punten werden gedeeld: 4-4 dus (2469-2474). Bakkerij Raes verloor te Lede met 6-2 en Alloo Farao's dreigt naar volgend jaar toe samen te smelten met Alloo Bakkerij Raes. In Aalst wordt dus volgend seizoen met drie ploegen uitgepakt. (MC) Patro A, als kampioen van Oost-Vlaande- ren was te gast in sporthal Scherpen- stein te Schelle voor het federaal Inter klubkampioenschap van de KVKT. Daar kwamen ze in de finalewedstrijd le Afdeling uit tegen Fair Play A Aartselare. Patro A was wel gehandicapt aan de wedstrijd begonnen. Het ontbreken van Frans Messagie (B4) was een moeilijk te overbruggen handicap. Hij werd vervan gen door Mare Stallaert. Patro A met Johan Van Hcckc (B6)Mare De Keyser (B6) en Mare Stallaert begon nen niet goed. Na vier wedstrijden ston den ze al met een 1-3 achterstand. Alleen De Keyser had toen al een over winning laten optekenen. Fair Play met Kok Nils (BO), Blockmans Luc (CO) en Wim Vander Straeten (C6) schenen naar een vlotte overwinning te gaan. Maar dan plots veranderd het spelbeeld volkomen. De Keyser en Van Hecke lukten elk één overwinning en meteen stonden de ploegen gelijk: 3-3. In de resterende wedstrijden trok Patro Ham me steeds weer opnieuw het laken naar zich toe. Ook al gebeurde dat vaak in de derde set. In elk geval de Hamse forma tie lukten opnieuw een forse 7-3 over winning. Van Hecke (2), De Keyser (3) en M. Stallaert (1). Voor Patro A was dit al de vijfde maal dat ze de federale beker le Afdeling verover den. HVC VOETBAL Zottegem-SKAalst 1-0. Spektakulair standje waarbij doelman Van den Steen de bal weghaalde voor een aandringende Mare Uyttenhove (nic) Herzele-Mere 1-0. Een hoog opwippende De Bondt laat libero Verliefde kans loos, maar geen doelpunt (nic) Joachim Lapaege is nu reeds zonder twijfel de sportieve trots van Godveerde- gem. Voor de tweede opeenvolgende maal wist hij het interprovinciaal judotornooi te winnen. Deze beloftevolle judoka trok dus met een zware opdracht naar het Sportcomplex te Nevele-Landegem. Als eerstejaarsminiem was hij er reeds interprovinciaal kampioen geworden en deze prestatie kon hij nauwelijks even aren. Ondanks de immense druk op zijn nog jonge schouders, lukte het Joachim om voor de tweede maal de hoogste onderscheiding binnen zijn kategorie binnen te halen. De Voorpost ging deze kwieke en kers verse kampioen opzoeken. Moeizame start Joachim: «In Nevele diende ik op 1 mei laatstleden te bewijzen dat ik mijn titel vorig jaar niet gestolen had. Nu was de druk toch wel groter. Mijn hoofdtrainer Jo De Geyter had mij op het hart gedrukt dat de kampioen van .Antwerpen een geducht tegenstander zou zijn. Het lot bepaalde dat ik eerst tegen hem op de mat moest. Ik leverde geen goede kamp af daar ik duidelijk te zenuwachtig was. Ik voelde mij nooit in mijn normale doen. Ik ben een aanvaller maar kwam zelden tot offensieve daden. Die ope ningspartij verloor ik met twee koka's. Als je weet dat je uitkomt tegen alle provinciale kampioenen uit de Vlaamse provincies, is het duidelijk dat ik tot tweemaal toe hoog zou moeten scoren in de resterende kampen Tegen de Brabantse en Limburgse kampioen moest ik keihard doorgaan. West-Vlaan- deren was dit jaar niet vertegenwoor digd. Ik diende dus te mikken op een ippon om tien punten te kunnen scoren. Na drie partijen worden alle gescoorde punten samengeteld en is de kampioen bekend.» Tweemaal ippon De snelle en technisch vaardige Joachim Lapaege diende dus hoog te scoren. Op videobeelden zagen wij nogmaals de kracht en snelheid waarmee zowel de Brabantse- als de Limburgse kampioen werden verslagen. Joachim geeft zelf kommentaar. Joachim: «De Brabantse kampioen kreeg ik in een houdgreep. Wanneer je die dertig seconden kunt aanhouden, scoor je een ippon. Zo'n ippon levert tien punten op, meteen het maximum. Het lukte, maar mijn laatste kamp dien de ik ook met ippon te winnen. Na enkele seconden zag ik de kans om mijn heup onder mijn Limburgse tegenstan der te plaatsen. Deze worp had ik ooit op televisie gezien en het leverde meteen een ippon op. Ik totaliseerde dus 20 punten en werd interprovinciaal kam pioen. De nederlaag van de Antwerpse kampioen tegen de Limburgse speelde natuurlijk in mijn kaart. Nationale kam pioenschappen worden bij de minie men nog niet georganiseerd. Nadat ik Oostvlaams kampioen werd in Hamme in de maand februari zijn deze interpro vinciale kampioenschappen voorlopig het hoogste niveau. Tweemaal opeen volgend kampioen worden in de katego rie -35 kg. maakt mij natuurlijk enorm gelukkig.» Schitterende groepsgeest Joachim Lapaege is lid van de Zottegem- se judoclub Kata-Kwai. Eind juni zit het vijfde judojaar erop voor de elfjarige Joachim. Niet alleen over zijn sport maar ook over zijn club is hij zeer opgetogen. Joachim: «Ik voel mij zeer goed bij Kata-Kwai. Er wordt hard getraind en de begeleiding is er fantastisch. De sfeer binnen de groep werkt enorm stimule rend op de ganse groep. Wij zijn één vriendengroep en er is geen sprake van afgunst. Twee clubmakkers vergezelden mij richting Nevele: Chun Hei Wong werd tweede in de kategorie -39 kg. en Wesley Cantaert vierde in de kategorie -37,5 kg. Na het behalen van de titel kwamen ze mij spontaan gelukwensen. Hun vreugde was even groot dan de mijne en dat is tekenend voor onze club. Over technisch directeur en hoofdtrai ner Jo De Geyter ben ik vol lof. Hij is een ideale oefenmeester voor mij. Ook Gino De Beer, Sabine Van Crombrugge, Caro- lien Boom, Marc Van Den Berghe en André De Smet begeleiden mij. Drie maal in de week wordt er gedurende twee uur getraind: dit op woensdag, zaterdag en zondag. Af en toe trek ik ook richting Zele om nog meer te oefenen. Verder ga ik echter niet. Zoals elke jongen wou ik vroeger ook voetballer worden, maar ik ben tevreden dat ik voor de judosport gekozen heb. Ik beleef enorm veel pret aan mijn sport en in onze Zottegemse club Kata-Kwai is alles tot in de puntjes verzorgd. Voorzitter Kamiel Van Den Haute en hoofdsponsor Schoenen Van Cauwenberghe zijn in het geheel geen onbelangrijke pionnen. Tweemaal interprovinciaal kampioen worden is voor mij geen eindpunt maar een stimulans om steeds beter te doen. Ik draag nu een blauwe gordel en wil een zwarte om de lenden. Verder zou ik later ook dolgraag judolessen geven en is mijn grote voorbeeld natuurlijk Robert Van De Walle. Ik heb dus nog een hele weg voor de boeg». (Nicolle) Tennis. De dames I van Topspin Zele: Appelmans, Maes, Van Overloop en Van Cauteren (Iv) Wielrennen. Ronny Westelinck uit Zele won in Sinaai (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 31