Vijfde Dendermondse Sportbeurs nog grootse: Dendermondse Rugbyclub wint Beker van Vlaanderen Op 11 en 12 mei: Sportweek van de Staande Wipschutters Keizer- en kampioenenschieting op de hoge wip in het 'Verbond der Scheldestreek' te Wichelen Beste Vlaamse club nu ook zeker van 3dc plaats in \M Nationale Volleybaltornooi - VC Oudegem 32 - 10.5.1991 - De Voorpost Tijdens het weekend van 11 en 12 mei organiseren de Stedelijke Sportdienst en de Stedelijke Sportdienst in samenwerking met het stadsbestuur een vijfde sportbeurs in de sporthal van Sint-Gillis. iMen voorziet een brede waaier van aktiviteiten, zowel indoor als op de buitenterreinen. De bedoeling van deze Sportbeurs is het grote publiek te laten kennismaken met alles wat binnen onze stad leeft en over welke mogelijkheden men beschikt om actief aan sport te doen. Daarom werd aan de plaatselijke clubs de gelegenheid geboden om via een stand en enige animatie naar buiten te treden. Heel wat sportfederaties, firma's, sport instituten en sportverenigingen hebben gereageerd op de uitnodiging tot deelna me, wat bewijst dat vorige edities een goede reputatie hebben verworven. Deelnemers standhouders: 1. Firma's en sportinstituten: Top Sport, Christiaenssens, Sporthuis, Sporthal Sporthoeve, Marann BVBA, Adec Sport Baasrode, De Kater, HSA De Rop, Horiton Wemmei, FROS, BLOSO, Provinciale Sportraad. 2. Federaties en sportverenigin gen: Kon. Verbond der Belgische Schutters verenigingen, Kon. Belgische Baseball en Softball Federatie, Belgische Alpen Club, Werken Baart Kracht judo Yawara Kwai, Turngilde St.-Joris, vzw Fidelitas, Krachtbal Baasrode, Schaakclub 't Ros, TTC Herleving, KAV Dendermonde, AC Denderland, Joggingclub Dendermon de, Korfbalclub Appels, Rugbyclub Den dermonde, KHG St.-Sebastiaan, KHG Willem Tell, KHM Scheldezonen, Zwem- club Olympos, Karate Yawara Kwai, Vriendenkring der Marathon en Lan gebaanschaatsen Skeelers, Petanque- club Hof ter Burst, BC Drive Dender monde. FC Eendracht St.-Gillis, Long Hu Men en Kom op tegen kanker (Gezins raad). 3. Verlenen hun medewerking aan animatie: VC Oudegem, VC Adec Baasrode, VC Snuffel Grembergen, BBC Panters Baas rode, Kaatsclub Blijf Jong Oudegem, Kaatsclub Derby, Sport na Arbeid, Sterk en Lenig. 4. Stand van de Sportdienst - Sport raad: Hier kan men alle inlichtingen beko men inzake de sportinfrastructuur van de Stad, het gebruik van de terreinen en de sporthallen, de sportclubs in het Dendermondse en de sportkampen en sportinitiaties georganiseerd in het zo- merverlof door de Sportdienst. Programma Opening en animatie De officiële opening van de Sportbeurs heeft plaats op zaterdag 11 mei om 1 lu. Voor de muzikale omlijsting zorgt The Lazy City Jazzband. De voorzitter van de Sportraad, dhr. H. De Clerck, spreekt dan het welkomstwoord uit, waarna de Schepen van Sport, dhr. J. Van Damme, en Burgemeester, dhr. M. Dierick een gelegenheidstoespraak zullen houden. Sterk en Lenig zorgt voor een sportde- monstratie trampolinespringen. Dit of ficieel gedeelte wordt gevolgd door een rondleiding en een receptie. Gedurende de twee dagen is er een non-stop anima tie in de turnzaal, in de sportzaal en de buitenterreinen, terwijl de standhou ders voor animatie zorgen in eigen stand. Dagelijks vijf prijzen In de stand van de Sportraad-Sport- dienst kan elke bezoeker een animatie- kaart afhalen waarmee de standen moe ten bezocht worden. Het is de bedoeling om in de standen de zaken aan te duiden die er niet thuishoren. Per dag is aan deze ludieke zoekwedstrijd een gra tis tombola verbonden met vijf prachtige prijzen. De trekking gebeurt elke dag rond 20 uur in het Sportcafé, Openingsuren: De Sportbeurs is dagelijks toegankelijk van 10 tot en met 20 uur. De toegang tot de sportbeurs en de deelname aan de diverse animaties is volledig gratis. Initiatielessen Tijdens de Sportbeurs worden er gratis initiatielessen gegeven voor: Kleuterturnen; turnen 6-12 jaar; Tai Ji Quan en Kunf Fu Wu Shu: alle leeftijden; Het is feest in de Dendermondse Rugbyclub! Voor het eerst in de geschiedenis werd de Beker van Vlaanderen gewonnen in een spannend tornooi te Laakdal, na enkele bloedstollende wedstrijden tegen andere eersteklassers zoals Rubes Edegem en Brussels British. Een belangrijke zege op het palmares van onze plaatselijke rugby-ers, die nu ook blijkbaar op hoe langer hoe meer krediet kunnen rekenen van de plaatselijke overheid. Met enthousiasme werd immers vastgesteld dat de Stad Dendermonde zijn sportpatrimonium heeft uitgebreid met een waardevolle scrum-machine. En ook de toelating die D.R.C. kreeg om in de nabije toekomst te gaan denken over de bouw van een eigen lokaal, naast het rugby-terrein, geeft aan dat de Dendermondse Rugbyclub eindelijk de aandacht krijgt die ze verdient. De Beker van Vlaanderen die zondag werd gewonnen, is de bekroning van een schitterend seizoen voor de Dender- mondenaars. Niettegenstaande het feit dat D.R.C. ook reeds vorig seizoen als derde eindigde in de rangschikking van de hoogste divisie (wat door velen - misschien niet eens onterecht - als een gelukstreffer werd aanzien), mag nu met zekerheid worden gesteld dat de club op weg is naar de absolute top van 'stands rugbywereldje. De inspannin gen van het stadsbestuur om het sportie ve niveau aan te scherpen, worden dan ook zeer geapprecieerd. De Beker van Vlaanderen is altijd een vreselijk tomooi geweest voor D.R.C. In het verleden werd telkens ongelukkig in een van de voorrondes verloren tegen een underdog zoals Gent of Merksem (super-gemotiveerd uiteraard), en bo vendien bestond de indruk dat de D.R.C.-ers de Beker ook niet echt bo venaan hun verlanglijstje hadden staan. Dit jaar was dat wel eventjes anders. Het clubbestuur bestempelde een Beker overwinning als absolute prioriteit, en vorige zondag bleek dat die oproep niet in dovemansoren is gevallen. Vrijwel alle beschikbare spelers waren present, tot groot genoegen van de clubsekretaris, voor wie de Beker ook een persoonlijke overwinning inhoudt. In de vroege ochtend (10 u,, volgens sommigen in het holst van de nacht...) werd Rugbyclub Nijlen partij gegeven. De sympathieke Kempische club, die vorig seizoen nog van vierde naar derde promoveerde, was geen partij voor de Dendermondenaars, en werd in 2 keer 10 minuten vakkundig ingepakt (24-0). Door een nogal gelukkige samenloop van omstandigheden was D.R.C. hier mee direkt geplaatst voor de semi-fina- le. Daar moest echter een ander varken tje worden gewassen. De opposant was immers Brussels British, reeds jaren een volbloed-eersteklasser, en de wed strijd telde niet alleen voor het Rekerfnr- nooi, maar ook als inhaalwedstrijd voor de competitie in eerste nationale. Een volle wedstrijd, midden in een tornooi dus, en dan nog tegen een ploeg waar in het verleden reeds meer dan eens pro blemen mee waren. De start van D.R.C. was geweldig. Na enkele minuten liepen ze uit tot 8-0, door 'tries' van Philippe De Coen en Vertongen (allebei uitblinkers doorheen het ganse tomooi). Toch herstelden de Britten zich voor treffelijk, en door enkele schitterende penaltykicks kwamen ze terug tot 8-6. Geen nood echter. Een schitterende try van Luc Pierson (pas hersteld van een knieletsel), voorafgegaan door een al even schitterende aktie van het duo Casier-Van Den Steen, liet D.R.C. toe opnieuw 8 punten uit te lopen (de omzet was van Casier). Op de eerste scrumlijn begon het Britse pack echter voor problemen te zorgen. Het duo De Velder-Van Moeseke hield goed stand, maar kon toch niet voorko men dat veteraan-hooker Charles Sluys, duidelijk geviseerd door de Britten, het veld moest verlaten. Op de tweede lijn, waar Verschueren en De Coen hard werk leverden, sloeg het noodlot toe na een ongelukkige botsing van eerstge noemde met een 'vijandelijke' schoen. Sluys en Verschueren werden respectie velijk vervangen door Raf Casier en Luc Macharis. Ondertussen lieten ook de Dender mondse aanvallers zich van hun beste kant zien. Gesteund door de flankers (Sarens, Wauters en Vertongen, met deze laatste in een absolute uitblinkersrol), speel den Cambier, Muyshondt en Pierson geregeld de Brusselse verdediging aan flarden, daarbij veelvuldig geholpen door Goubert en Vande Putte. Het resul teerde in een afgedwongen penalty, die opnieuw door Casier werd omgezet (17-6). Een Britse rugbyspeler staat echter niet direkt gekend voor 'opgeven', en de sakkerse Brusselaars zorgden voor en kele minuten van ondraaglijke spanning door, met nog zeker 10 minuten te gaan, te milderen tot 17-12. Dendermonde zong het eindoffensief echter met grote klasse uit, en was meteen geplaatst voor de finale. Belang rijk detail is dat deze overwinning me teen ook voor het tweede opeenvolgende seizoen een fantastische derde plaats oplevert in de eindrangschikking van eerste klasse. Voor een derdejaars-eer steklassertje een resultaat om U tegen te zeggen. Alle ogen waren nu gericht op de finale die, zoals alom verwacht, moest betwist worden tegen aartsrivaal Rubes Edegem. Edegem doet het in de competitie niet schitterend (enkel door een opgelegde straf aan La Hulpe blijven ze van de degradatie uit eerste gespaard), maar insiders weten dat ze in het Vlaamse derby tegen Dendermonde altijd een ietsje meer kunnen. Dat bleek ook vorige zondag weer. Ondanks absoluut Dendermonds over wicht bleef het tot de rust 0-0, ondanks verwoede pogingen van de Dender mondse voorwaartsen om op kracht de wedstrijd te beslissen. In de tweede speelhelft werd echter resoluut voor de snelle aanvallen van de driekwarten gekozen, en zo werd de wedstrijd op enkele minuten beslist. Eerst met een prachtige collectieve actie - gestart bij Vande Putte en afgewerkt door Pierson, maar zonder twijfel een verdienste van heel de tros - werden de eerste punten genoteerd (4-0). Arun Cambier rondde de zaak even later af met een allerprachtigste drop-kick (7- 0). Meteen een schitterende 'cup' voor Dendermondse, dat nu ook zijn grootste kritikasters weerwoord mag geven. Den dermondse blijkt wél een belangrijke wedstrijd te kunnen winnen, en de toe komst zal uitwijzen waar hen dat nog brengt. Aanstaande zondag speelt de Dender mondse Rugbyclub een demonstratie wedstrijd ter gelegenheid van de Sport beurs. Aanvang: 15.00 u. We zijn er zeker van dat het Dender mondse publiek van de gelegenheid ge bruik zal maken om zijn kampioenen ook eens op internationaal niveau te zien schitteren. De tegenstanders zijn immers Preston Grasshoppers, de oud ste Britse club, die reeds menig interna tionaal produceerde. Ambiance gegarandeerd! Kris Van Damme tennis; trampolinespringen, aerobic (al le leeftijden); turnen voorde derde leef tijd. Programma: Doorlopende animatie Schietstand met luchtdrukwapens; pe- tanque door Hof ter Burst; schaken door schaakclub 't Ros; Kung Fu Wu Shu Tai Ji Quan door Long Hu Men; punch- back door krachtbal Baasrode; tafelten nis door TTC Herleving; Springkasteel; rollerskatebaan; klimmuur m.m.v. Bel gische Alpen Club en Adec Sport; scrum-machine door Rugby Dender monde; skeeleren door de Vrienden kring Marathon Langebaanschaatsers Skeelers; Nero-voetbalspel "Goal" door BVBA Marann; Hondendressage Fi delitas vzw. Zaterdag 11 mei 1991 Binnenanimatie: Turnzaal: 10.30-1130: initiatie kleuterturnen. 11.30-12.30: initiatie turnen 6-12 jaar 13 30-14.30: Long Hu Men - initiatie Tai Chi 15-00-16.30: Turnen Werken Baart Kracht 16.30-17.30: Judo Yawara Kwai 17-30-19-00: Turnen St.-Joris Sportzaal: 10.30-11.00: Trampolinespringen Sterk en Lenig 11.00- Officiële opening 13-00-14.30: Volleywedstrijd Oudegem - Grembergen 14.30-15 00: Hondendressage 15 00-16.00: Karate Yawara Kwai 16.00-17.00: Long Hu Men (KungFuWy Shu) 17 30-18-30: Badminton Drive 18.30-19-30: Korfbal Appels 19-30- Basketwedstrijd Panters - Volendam Buitenanimatie 10.00-20.00: Tennis (gratis: inschrijving Sportdienst) 14.00-15.30: tennisinitiatie voor jeugd en volwassenen beginnelingen A 14 30 individueel en ploegenkam- pioenschap voorbehouden aan de leden van drie Dendermondse Schuttersmaat- schappijen. 14.30 petanquetornooi voor aangeslo ten en niet-aangeslotenen. 16.00-17-30; tennisinitiatie voor jeugd en volwassenen beginnelingen B en ge vorderden A. Zondag 12 mei 1991 Binnenanimatie Turnzaal: 10.00-11.00: initiatie trampolinesprin gen 11.00-12.00: initiatie aerobic FROS 13-00-15.00: turnen St.-Joris 15.00-16.00: judo Yawara Kwai 16.00-16.30: turnen voorde Derde Leef tijd (FROS) 16.30-17.30: tumdemonstratie door Gym-trainingscenter Top Spin Zele 17.30-1900: Werken Baart Kracht Sportzaal: 10.00-11.00: jeugdwedstrijd basketbal Panters Baasrode 11-30-13-00: volleywedstrijd Oudegem - Baasrode 13 30-15.30: badminton Drive demo met de kampioen van België dhr. De Mulder Jan (Al-speler) en De Rijcke Stefaan (A2-speler) 15-30-16.30: Karate Yawara Kwai I6.3O-17.30: Sport na Arbeid - Cyclobal 17.30-18.00: Hondendressage Fidelitas 18.00-19-00: Long Hu Men 19-00- vollewedstrijd Oudegem Snuffel Buitenanimatie 10.00-20.00tennis voor iedereen (gra tis inschrijving Sportdienst) 14 00-15 30 tennisinitiatie voor jeugd en volwassenen beginnelingen A 14.30korte afstandsloop voorde aller kleinsten (tot 800m.) 14 30 petanquetornooi voor niet-aan- gesloten leden 14.30 kaatswedstrijd Dendermonde - Blijf Jong Oudegem 14,30 internationale rugbywedstrijd m.m.v. Rugby Dendermonde 15.00 3e Sportbeursjogging - AC Den derland: jogging, recreatieloop en wan delen - keuze: 4, 8 en 12 km, 15.00demonstratiewedstrijd krachtbal door Krachtbalclub Baasrode. 15.00 Koningschieting en Prinsen- schieting voorbehouden aan de leden van KHG Willem Teil. 18,00 vertrek luchtballons (10 in to taal) Nevenactiviteiten: Zondag 12 mei 1991 om 15u.: 3e Sport beursjogging. Om I4.30u. korte af standsloop voor de allerkleinsten (tot 800 meter). Jogging, recreatieloop en wandelen aan het Sportcomplex Sche pen Verhelst, Van Langenhovestraat 203 A te 9200 St.-Gillis - Dendermonde: king. Gratis medaille en tombola vo 4-8-12 km. iedere deelnemer. Organisatie: AC De Deelnamekosten 40 fr. (V.A.L.-leden); derland VAL 362, Stadsbestuur De 80 fr. (onder de 12 jaar gratis). Inschrij- dermonde, Stedelijke Sportraad, Stee vingen vanaf 13 uur in Clublokaal AC lijke Sportdienst. Denderland. Kleedkamers ter beschik- Zaterdag 11 mei --llu.: opening-ceremonie Sportbeurs 1991- Vanaf l4.30u Individueel en ploegenkampioenschap voorbehouden aan de leden van de dri Dendermondse Schuttersmaatschappijen, gedurende dit kampioenschap zullei jong en oud met pijl en boog bijgestaan worden om hen de schuttersport aa te leren. Zondag 12 mei 15u.: Koningschieting en Prinsenschieting voorbehouden aan c leden van de Koninklijke Handbooggilde Willem Teil, St.Gillis-Dendermonde. Maandag 13 mei 15u.: Publiekschietingop twee wippen. Inrichters KHG Willen Tell St. Gillis-Dendermonde. Maandag 20 mei 10u.: Blokschieting Ros Bayardprijs gevolgd om 15u.: publiek schieting van Kunstborden. Inrichters KHM Scheldezonen Dendermonde. Terrein; al deze activiteiten gaan door op het sportstadion Schepen Verhelst, Va Langenhovestraat 203A te 9200 St.Gillis-Dendermonde. Zaterdag 18 mei 15u.: Publiekschieting, inrichters KHG St. Sebastiaan Dende monde. Terrein: Begijnhoflaan 9200 Dendermonde. Beschrijf van wip 1 en 2: 2 hoge van 500fr. berekend op 60 schutters; 4 zijdei van 300 fr. enige inleg 250 fr. a.i, 4 Kallen van 200 fr. terug 100 fr. 36 Primé van 150 fr. Met medewerking van de Stedelijke Sportraad. Op zaterdag 18 mei 1991 0111 lO.OOu. 7e Groot volleybaltornooi Op zondag 19 mei om lO.OOu. Ie Mini-volleybaltornooi voor provinciale dames- en herenploegou, voor jeugd- en recrealieploegen of het voetbalterrein SK Oudegem, Ouburg, Oudegem. Inlichtingen en inschrijvin gen: Stedelijke Sportdienst, Van Langenhovestraat 203 A te 9200 St.-Gillis-Den dermonde, 052/21.06.12. Moens Abdon, Weidekoutcr 18, 9200 Oudegem 052/22.35.21 - Van Den Abbeele Patrick, Bleienpark 2, 9200 Oudegem, 052, 22.32.44. BOOGSCHIETEN Groot-Berlare iiet er geen gras over groeien Boogschieten. Jo De Wilde uit Overmere werd kampioen en Dirk Van der Sni keizer in het 'Verbond der Scheldestreek' te Wichelen (mt) Berlare, Laarne, Overmere, Wetteren, Ten Eede en Wichelen vormen één ver bond, het 'Verbond der Scheldestreek'. Elk jaar wordt er dan ook een keizer- schieting georganiseerd waaraan nie mand anders dan leden van het verbond mogen deelnemen. Iedere deelnemer mag drie pijlen afschieten en wie het meest raak schiet, kroont zich tot kam pioen of keizer. In sommige gevallen kan het voorkomen dat er moet ge kampt worden. Dat was ook het geval deze keer in Wichelen, waar de felle wind vele schutters parten speelde. Op wip I waren er geen problemen. De gekende schutter Jo De Wilde sch zich met twee rake treffers maar op wip II waren ze met vieren elkaar geen duimbreed toegaven, stond immers de de fel begeerde k zerstitel op het spel en die ging naar begaafde Berlaarse schutter Dirk V der Snickt, het werd dus dolle pret vo Groot-Berlare. André Van Cauter, die de nieuwe keiz en kampioen feliciteerde, overhandig hen ook een prachtige schaal onder goedkeurende blik van bondsafgeva- cligde Troch.

De Voorpost | 1991 | | pagina 32