Kunstgroep Alkuone, Belgische Ambassadeurs in Amerika Priester Daens en de Aalsterse 1 mei-boodschap Vijfde ruitertornooi op de Meysberg te Meldert Orgelkoncert in Wichelen 4 - 10.5.1991 - De Voorpost Aalst. Zij pozeren op het vliegdekschip de USS John F. Kennedy in de marinebasis van Norfolk Op vrijdag 17 mei om 20.00 uur heeft in de Sint-Gertrudiskerk te Wichelen een orgelkoncert plaats door Kristiaan Van Ingelgem. De toegangsprijs tot dit koncert be draagt 100 fr in voorverkoop en 150 fr op de avond zelf. De opbrengst van het koncert gaat naar de verde re afbetaling van de schilderwerken van de Sint-Gertrudiskerk van Wi chelen. Op het programma staan werken van J.S. Bacn, C.Ph. E. Bach, W.A. Mozart en improvisaties op enkele op te geven tcmata door de orga nist. Kristiaan Van Ingelgem werd in 1944 geboren in Sint-Gillis Dendcr- monde en kreeg zijn opleiding aan het Lemmensinstituut te Mecnclen en te Leuven waar hij in 1967 lau reaat werd voor orgel en muziekpc- dagogie. In 1969 kreeg hij de Lem- mcns-Tinelprijs voor orgel en kom positie. Daarna behaalde hij aan het conservatorium van Maastricht het solistendiploma voor orgel en or- gcl-improvisatie. Sindsdien bouwde hij een loopbaan uit die hem loven de perskriticken bezorgde over zijn koncerten in de meeste landen van West-Europa. Ook als komponist kent hij heel wat sukses. Hij behaal de onderscheidingen voor koor kompositie en beiaardmuziek en zijn Te Deum voor koor en symfo nisch orkest kreeg zeer veel waarde ring. Van Ingelgem maakte al enke le plaatopnamen met improvisaties en met de integrale uitvoering van Stücke fiir Spieluhren ind Drehor- geln van Carl Philipp Emanuel Bach. In 1978 werd hij medewerker van het Filharmonisch Orkest van de BRT. Als organist is hij verbon den aan de Sint-Martinuskerk van Aalst waar hij de jaarlijkse orgelcy clus organizeert. Reeds in 1988 maakten een vijfentwintigtal vendelzwaaiers van de kunst groep Alkuone uit Aalst, een succesrijke reis door Amerika en Canada. De kontakten die ze toen legden liggen aan de basis van hun dubbel-tournee dit jaar, in de Verenigde Staten van Amerika. Als culturele ambassadeurs van België, zullen ze ons land vertegenwoordigen op twee festivals, name lijk het 'Norfolk Azalea Festival' en 'The Milwauke City of Festivals Parade'. Aalst. Minister Geens, VU voorzitter Gabriels en raadslid Denayer brengen hulde aan Priester Daens als symbool van de herdenking van de 1 mei gedachte (a) In de week van 15 tot 21 april vond in de Amerikaanse kuststad Norfolk (Virginia) naar jaarlijkse traditie, het internationale 'Azalea Festival' plaats, in de schoot van het aldaar gevestigde hoofdkwartier van de Nato. België was dit jaar aan de beurt als 'most honoured country'. Er had een tentoonstelling plaats van de Vlaamse meester Van Dijck Vervolg van blz. 1 hierin een aanzienlijke rol hebben gespeeld. Het is alleen jammer dat beide bewegingen de volksvcrbon- denheid steeds hebben losgekop peld van de sociale beweging, al hoewel zij onlosmakelijk verbonden zijn met elkaar, wat Priester Daens destijds reeds duidelijk had begre pen" verklaarde de minister. "Morgen komt er de nieuwe uitda ging om ons te handhaven binnen de Europese en de wereldgemeen schap. De nieuwe tendenzen bin nen het maatschappelijk en het po litiek gebeuren zijn allemaal even hoopgevend. Bekommernis voor het milieu, de wereldgebeurtenis sen, het onrecht in de wereld blijven ons beroeren, maar het besef en de solidariteit van het eigen volk en de eigen volksgemeenschap blijven de essentiële gegevens om precies de andere problemen beter aan te kun nen" evalueerde minister Geens. Verder vroeg de minister aandacht voor de grote onrechtvaardigheid in de wereld. "In het rijke Europa wo nen nog 50 miljoen armen in de steden, in de wereld hebben 2 mil jard mensen geen drinkbaar water, jaarlijks sterven 40 miljoen kinde ren vóór hun vijfde levensjaar en dan spraken we nog niet van de steeds toenemende kriminaliteit. In het jaar 2020 zullen 5 van de 8 mil jard mensen hulpbehoevend zijn. Deze vooruitzichten maken ons be zorgd. Waarom gebruiken wij onze technologische middelen niet om grote problemen van deze tijd aan te pakken, veeleer dan zoveel geld ■jlst (a) te stoppen in de niets ontziende wa penwedloop die jaarlijks aan de we reldgemeenschap 1000 miljard kost" betoogde de minister. "De toekomst is rooskleurig wan neer we een evenwichtige ekonomi- sche groei kunnen handhaven bin nen ekologisch aanvaardbare gren zen in een sociaal-rechtvaardige sa menleving die niet alleen voor ons maar voor alle wereldburgers nieu we perspektieven moet openen bin nen een vreedzame en vredevolle wereld." besloot minister Geens. Inspraak van alle werknemers Volgens Algemeen Voorzitter Jaak Gabriëls is het vieren van de 1ste mei cn het stilstaan bij de verzuch tingen van de arbeiders niet zinloos. De boodschap van het Daensisme blijft volgens hem aktueel. "Men moet de moed hebben vooruit te blikken, met in het achterhoofd de geschiedenis, de waarden waarvoor onze voorouders gestreden heb ben" verklaarde hij. Een grondig maatschappelijk debat over de arbeid in de komende jaren dringt zich op volgens Jaak Ga briëls. In dit verband sprak hij over de waarde van het onderwijs, de sociale zekerheid, de solidariteit en de sociale rechtvaardigheid. "Politieke keuzen moeten gemaakt kunnen worden op grond van feiten en de heldere beoordeling ervan. Niet onder druk van groepen of be wegingen die de politieke macht en de daaraan verbonden middelen naar hun hand willen zetten" be sloot hij. en een Belgische avond met arties ten van bij ons. Op muzikaal gebied. Verder een culinaire happening met Belgische specialiteiten. Voor deze gelegenheid werden het muziekkorps van de zeemacht, de Nijvelse reuzen en negen vendeliers (negen provincies) van kunstgroep Alkuone uit Aalst de oceaan over gevlogen. Ze waren uitgenodigd door de plaatselijke organisatoren, in samenwerking met de Belgische Ambassade en het Vlaams Kom- missariaat voor Toerisme om mee op te stappen in hun parade. Het traditioneel, maar zeker het akro- batisch vendelzwaaien van de Aal sterse Alkuone-groep was er ook te zien op een plaatselijk Breughel- feest. Hiertoe werd ook een Belgi sche meesterkok uitgenodigd. Alkuone verzorgde op verscheide ne plaatsen in de stad een vlaggen- spektakel, met als hoogtepunt de kroning van de Azalea-koningin in de immense koncerthall en het daaropvolgende bal in het 'Interna tional Hotel', waarbij alle promi nenten uit de Noordatlantische Verdragsorganisatie naast heel wat diplomatieke hoogwaardigheidsbe kleders aanwezig waren. De show die Alkuone op de planken bracht, werd geestdriftig door het publiek onthaald en toegejuicht. De kunst van het vendelen is in de Ver enigde Staten immers nog vrij onbe kend. Onmiddellijk werden belang rijke afspraken gemaakt voor toe komstige voorstellingen van Alkuo ne in de USA. Een andere zestienkoppige vendel- delegatie van Akuone zal van 20 tot 28 juni '91 te gast zijn in Milwaukee (Wisconstin) en Chicago (Illinois). Zij zullen daar te gast zijn in de wereldbekende stoet van Milwau kee, die door miljoenen kijkers life en op TV zal worden gevolgd. Op zaterdag 22 juni zullen zij daar meestappen in de 'Milwaukee City of Festivals Parade' samen met meer dan 8000 deelnemers uit de USA en afgevaardigden van Hawaï, Zwitserland, Noorwegen, Frank rijk, China, Griekenland en Mexico. Alkuone is de vertegenwoordiger van ons land in dit evenement dank zij de steun van KLM-Amerika, Ge neral Motors Milwaukee en Ant werpen en de medewerking van het Consulaat te Chicago. Op het thuisfront worden ondertus sen de jaarlijkse optredens en de zomertoemee voorbereid. Voor de derde maal verzorgen de dansers en vendeliers van Alkuone het artistie ke gedeelte van het totaal spektakel "Les Lumières du Temps' te Roca- madour in Frankrijk. Dit zal plaats hebben op 8, 9 en 10 augustus en staat in het teken van het duizendja rig bestaan van dit middeleeuwse stadje. Daarnaast zal de Aalsterse groep nog een viertal dagen in Parijs vertoeven en te Saint-Marie-de-la- Mer in de Camargue. In eigen land wordt Alkuone reeds verwacht op een twintigtal plaatsen, zoals op de jaarlijkse ommegang op 2 en 4 juli in Oostende en Brusse- gem, op 1 september te Dender- mondc, enz... Op 1] mei e.k. geeft de jeugdgroep Alkuone een voorstelling in het C.C. De Werf te 14u30. Kaarten aan 100 fr. zijn te bekomen bij Micke Dehogne. tel. 053-78.18.50 of bij Oscar Van Malder, tel. 053- 70.06.04. Wie informatie wenst in verband met voorstellingen van kunstgroep Alkuone, kan terecht op het alge meen sekretariaat (J. Coessens tel. 053-21.57.32). Wie lid wil worden kan informeren op het ledensecre tariaat (M. Dohogne tel. 053- 78.18.50) P.H. Op zondag 12mei organizeren de LRV De Kravaalruiters voor de vijfde maal een grandioos ruitertor nooi in. Vanaf 9.30 u worden er wedstrijden gereden en om 13.30 u vangt een feestprogramma aan. Het groene seizoen van de Kravaal ruiters wordt afgesloten op de twee de zondag van mei. Het is voor de groep een zware dag waarop zij zich gelasten met het inrichten van een ruitertornooi. De plaats van het ge beuren is de Meysberg bij de familie De Maeseneer-De Coster. Hebt u zondag vrij kom dan eens kijken naar deze mooie manifesta tie in een prachtig landschap met als achtergrond het Kravaalbos. Lan delijker, mooier en gezonder kan het niet. In dit prachtig dekor, dat hopelijk met een lentezonnetje zal bekleed zijn en met de geur van de ontluikende lente, begint de dag 's morgens om 7 uur met het opwach ten van ongeveer 500 paarden met nog meer ruiters en amazones. Zij starten deze dag met het rijden van hun individuele dressuurnummer van de klasse 'zwaar' tot en met de klasse 'licht. Ook wordt er op het terrein terzelfdertijd de groeps- dressuur verreden bestaande uit achttallen en viertallen. De spring- wedstrijden beginnen op twee ver schillende terreinen rond 9.50 u. Na de middag hebben de Kravaal ruiters het feestterrein nodig om een mooie parade en een 'kurke- trekker' te rijden. Zij gebruiken het feestterrein eveneens om, naast de springwedstrijden, tal van demon stratienummers te tonen: indivi dueel dressuur, groepsdressuur, aanspannen. Verder volgen de wed strijden voor de jonge ruiters en amzones, zowel in dressuur als springen. Als slotproef hopen zij u een spannende springwedstrijd van de hoogste klasse te kunnen tonen. Naast het feestterrein wordt u ver welkomd in een feesttent waar er uiteraard drankgelegenheid is. Het feestgebeuren wordt afgesloten rond 18 uur. Kinderen hebben na tuurlijk gratis toegang. Aalst. De winnaars van het ruitertornooi van Baardegem. De regen en wind waren ook hier de spelbrekers (a) Tol 20 oktober worden door Ardenne el Meuse een aantal wandelrally's en zoek- wandeltochten georganizeerd. Het is een gezellige en sportieve manier om onbeken de plekjes in de Ardennen te ontdekken. Een brochure over deze tochten is verkrijg baar bij Ardenne el Meuse Tourisme. P B. 11 te 6980 La Roche.

De Voorpost | 1991 | | pagina 4