Aalsterse Gemeentescholen worden verbouwd en aangepast Buurthuis 't Spieken plant meiboom voor veilig verkeer 6 - 10.5.1991 - De Voorpost Aalst. In de stadsplanning is voorzien dat het gemeentehuis van Erembodcgem wordt vervangen door de bouw vat stadsschool (a) Verkeersveiligheidsprojekten Er werd door de organisatoren van deze opendeurdag gebruik gemaakt om de basisidee van de buurthuis werking nogmaals duidelijk te ma ken. De geplande aktiviteiten van 't Aalst. Door de weerduivel geplaagd werd de meiboomplanting van buurthuis Spieken rusten op drie pijlers: indi- 7 Spieken dan maar een gezellig binnengebeuren (a) miljoen vereistte. 'Niet iedereen was onverdeeld ge lukkig met de herinrichting van de Rozendreef. Zelfs het woord 'sabotage' viel. De genomen beslis sing is echter de verantwoordelijk heid van velen. Wc luisterden naar alle pro's en contra's. Bovenal is echter een mentaliteitswijziging no dig. Wat baat het verkeersvertra- gers aan te brengen als men er een spelletje van maakt om er naast te slalommen en er steeds maar meer geld dient uitgegeven te worden, om recht te zetten wat anderen niet respekteren', aldus burgemeester De Maght. Voorzitter van het Aalsterse Forum voor Verkeersveiligheid, Andreas Verleysen, sprak zijn dank uit aan de velen, die sinds maart '88 bij de oprichting van de werkgroep Lang zaam Verkeer Rozendreef, bijge dragen hebben tot het instellen van zone 30 en het aanbrengen van ver- keersvertragende strukturen in de Horebekeveldwijk. Hij betrok in zijn dank de Aalsterse politici, de politie, de vele vrijwilligers en de 528 ondertekenaars van de petitie- lijst pro zone 30, alsook het betrok ken wijkkomitee. De kinderanimatie werd nadien op dreef gebracht. Veel lekkers 'van het huis' met gepaste muzikale om lijsting bracht dan toch nog de ge paste lentesfeer, al was het dan bin nen de muren van het buurthuis. PH Aalst. Zoals elk jaar siert de meiboom hel Aalsterse Werfpleintje (a) Schepen van Onderwijs en Kuituur, Gracienne Van Nieuwenborgh stapte onlangs in het stadsbusje samen met de leden van de gemeenteraadskom missie van onderwijs en de pers, om een bezoek te brengen aan vijf stadsscholen uit Groot-Aalst. Er werd een bouwprogramma uiteengezet voor de scholen in Erembodegem, Moorsel, Herdersem en de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten aan de Nieuwbeekstraat te Aalst. Het nieuwe kleuterschooltje aan de Oude Gentbaan werd eveneens met een bezoek vereerd. De uiteengezette bouwplannen dateren reeds van in 1986, maar werden ten gevolge van begrotingssanering afgevoerd. Ze werden door de huidige bestuursmeerderheid opnieuw opgevist, aangepast en voor uitvoering gepland. Bij het onstaan van de fusie Groot- Aalst heeft het toenmalige bestuur geen aangename erfenis gedaan, voor wat betreft de infrastruktuur van verschillende scholen in de deelgemeenten. In de loop van de jaren werden wel de hoogstnodige renovatiewerken uitgevoerd en pre fablokalen bijgeplaatst. In de Tin- nenhoekschool te Moorsel werd een polyvalente zaal bijgewoond maar na veertien fusiejaren zijn de meeste noden nog niet gelenigd al voorziet het stadsbestuur een bud get van 10 miljoen frank om een stelselmatige opknapbeurt en aan passing van de schoolgebouwen te verwezenlijken. Erembodegem De linkervleugel van de Erembode- gemse gemeenteschool, langs de zij de van de kerk, werd reeds gesa neerd in eigen beheer door de Aal sterse stadsdiensten. Om de 327 leerlingen een aangepast onderko men te geven in het slopen van de rechtervleugel, met inbegrip van het oude gemeentehuis, volgens de stadsarchitekt een noodzakelijk heid. Van de verkoop van het oude dienstencentrum moest worden af gezien, om reden van een bezwa rend plan van aanleg. Vooraleer er een nieuwe klassevleugel opgetrok ken wordt, zal ook dit BPA nog moeten gewijzigd worden. Het ter rein moet de bestemming van open baar nut krijgen. In het nieuw ge bouw dat zal opgetrokken worden zijn klassen, een keuken, een refter en een polyvalente zaal voorzien. Dit alles zal een bouwoppervlakte van 1600 m2 beslaan, in twee of drie verdiepen. De gebouwen van de school aan de Gaston De Schepperstraat zullen gesloten worden wanneer de nieuw bouw in gebruik genomen wordt. Er wordt aan gedacht om deze aan te passen tot een nieuw dienstencen trum. De ministeriële toezegging voor de subsidiëring berust wel al bij het stadsbestuur maar daarmee zijn alle problemen nog niet uit de weg geruimd. Men veronderstelt dat het toch nog wel een viertal jaren zal duren voor gans het dossier afge handeld is. Tinnenhoekschool te Moorsel Voor de Moorselse Tinnenhoek school voorzag het bouwprogram ma in aanpassingswerken aan de be staande gebouwen en in het optrek ken van een nieuwbouw voor de kleuterafdeling. Voor subsidiëring werden de renovatiewerken afge wezen. Daar tegenover laat het stadsbestuur in eigen beheer het prefablokaal opfrissen, samen met de andere bestaande lokalen. Voor de kleuterafdeling wordt aan de rechterzijde van het schoolplein een nieuwbouw opgericht. Deze komt wel voor subsidiëring in aan merking. Het schoolplein zal her aangelegd worden, samen met het optrekken van de nieuwbouw. De datum van uitvoering werd nog niet vooropgesteld. Herdersem Voor de school van Herdersem ligt reeds een voorontwerp klaar voor heel wat ingrijpende veranderin gen. Hierin werd door de Dienst Infrastruktuurwerken Gesubsi dieerd Onderwijs (DIGO) voorzien in de modernisering van de klasse vleugel achter de speelplaats, het slopen van het oude gemeentehuis en de kleuterklasjes aan de straat zijde en het heroprichten aldaarvan een nieuwbouw. Hierin zullen drie klasjes, een polyvalente zaal, een rustkamer voor kinderopvang dienst, een werkruimte, een leraars kamer, direktiebureel, bergruimte en sanitair hun onderdak vinden. Er wordt ook de bouw van een refter gepland achter het klassegebouw. Het hele projekt voor de Herders- emse school wordt geraamd op een 32 miljoen frank. Van de reeds drie besproken planningen zullen de werken aan de Herdersemse school het eerst uitgevoerd worden. Voor het overbrengen van het diensten centrum, na het afbreken van het oude gemeentehuis, wordt gedacht aan de stadslokalen aan de Herder semse Kouterbaan. Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten Aan de Nieuwbeekstraat te Aalst staat het gebouw van de voormalige stedelijke lagere school waarin het onderwijs voor sociale promotie en een gedeelte van de Akademie voor Schone Kunsten een onderkomen hebben in gevonden. Eens het poortgebouw door komt men op een groot schoolplein dat een de solate en onverzorgde indruk geeft. Ook de omsluitende gebouwen zijn aftands en in vervallen staat. Overal groeit gras en onkruid tussen, tot zelfs in de dakgoten. Wilde duiven nestelen er zich overal en dragen er nog verder toe bij dat het geheel vervuild en verkommerd is. Er werd dan ook door de gemeente raad belist op dit grote schoolplein een volledig nieuw complex op te Aalst. De stedelijke basisschool van Herdersem is het eerst aan de beurt wal de aanpassing van de akkommodatie betreft. Het gemeentehuis wordt gesloopt en vervangen door een nieuw schoolgebouw (a richten. In een eerste fase zal een tie toegewezen worden, konstruktie met een minimum aan draagpalen en muren verwezenlijkt Realisatie Oude Gentbaan worden. Slechts een gelijkvloerse Aan de Oude Gentbaan moeten de verdieping van 24 op 24 meter is er kleuters die het stadsschooltje be- voorzien. Nadien zal dit geheel kun nen ingedeeld worden in ruimten voor verschillende ateliers van de akademie, zowel voor de avond- als de dagcursussen. De inplanting in het Oud-Hospitaal zou dan kunnen overgebracht worden. Een ruime patio en veel lichtstraten moeten van deze constructie een ideale ruimte maken voor deze opties. Voor de gebouwen aan de Nieuw beekstraat wordt er in een tweede fase voorzien, er een drieverdieping hoge klassevleugel met polyvalente zaal op te trekken. In derde fase is de renovatie van het toegangsge bouw voorzien. De bestaande klas sevleugels blijven en worden gere noveerd. Nog dit jaar zal de aanbe steding voor deze nieuwe konstruk- zoeken niet langer wachten op een nieuw gebouw. Sinds september '91 bevolken zij reeds de nieuwe verwe zenlijking. Het is een bijzonder luchtig geheel van vijf klassen, een centraal gelegen polyvalente zaal, een refter, een keuken, een eenvou dig toegankelijk aangepast sanitair. Aangetrokken door deze prachtige, nieuwe realisatie is de schoolbevol king zodanig gestegen dat het ge bouw al te klein geworden is. De nieuwe realisatie die op een ander half jaar opgericht wordt heeft het stadsbestuur 28 miljoen frank ge kost. P.H. besteed aan de verkeersveiligheid in de buurt. Door de bijzonder slechte weer somstandigheden moest het hele geplande gebeuren hierrond dan ook maar binnensmuurs afgehan deld worden. Burgemeester Annie De Maght, voor deze gelegenheid uitgenodigd, lichtte dan ook de be wogen dossiervorming, die aan het instellen van zone 30 in de Rozen dreef vooraf ging, toe. Het realise ren ervan kostte uiteindelijk 1,2 mil joen frank, terwijl het aanbrengen van verkeersvertragende elemen ten in de straten van Horebekeveld wijk nogmaals een uitgave van 1,1 Dinsdagavond was, naar oude traditie, de meiboomplanting georgani seerd, op het pleintje vóór het buurthuis 't Spieken, aan de Botermelk- straat 177 te Aalst. Het weder was echter een geweldige spelbreker en de inrichters waren verplicht de geplande aktiviteiten onderdak te doen vinden in 't Spieken zelf. De meiboom kreeg dan maar vlug, tussen twee regenvlagen door, zijn voorziene plaats. Het inhuldigen van de verkeers veiligheidsprojekten Rozendreef en Horebekeveld gebeurde symbolische door het overhandigen van een fotomontage van de uitgevoerde werken aan burgemeester A. De Maght, kinderanimatie en verdere feestviering zorgden ervoor dat het buurthuis meer dan te klein was. Meiboomplanting Stef Muylaert, dc buurthuisanima tor, benadrukte dat men vanuit 't Spieken reeds acht jaar na mekaar, met deze meiboomplanting ge tracht heeft opnieuw aan te knopen aan deze oude traditie en hiermee, het bruisende buurtleven van we leer in deze Aalsterse wijk een voe dingsbodem wil geven. "t Spieken is zeker geen probleem huis, maar een huis voor iedereen', stelde Stef Muylaert. Reeds de achtste keer houdt het buurthuis bij. deze gelegenheid een opendeur avond. Dank werd hierbij ook uitge sproken aan het adres van Kamiel Van der Borght en zijn zoon Willem die het reeds evenlang hebben vol gehouden en jaar na jaar de mei boom hebben versierd. viduele hulpverlening Teledienst, eigen buurtwerking met animatie en de ondersteuning van de vrijwil- ligerswerking en het verenigingsle ven. In dit verband werd vanuit de wer king reeds een hele tijd aandacht

De Voorpost | 1991 | | pagina 6