Boskantkermis in Herdersem koncert Moederdag 1 De Voorpost-17.5.1991 -13 :£UJÉ^ Aalst. Half Boskant heet Jansegers en de andere helft De Meersman. Boskant- kermis is dan ook hun feest (a Snelschaaktornooi Op 24 mei wordt in het kader van de Aalsterse sportmaand een snel schaaktornooi georganiseerd in Ca fé St. Antonius om 20 u. Fiësta Espanola Op zondag 26 mei heeft van llu30 tot 16 u. een Fiësta Espanola Spaans Eetfestijn plaats in lokaal Clubhuis Kouterbaan 32 te Herdersem. Fuego Espanol: 250 fr., Kinder schotel: 150 fr., Brazo de Gitano: voorgerecht 100 fr., Gambas al ajillo (6 stuks) 150 fr., Sangria aan 50 fr. en Cona de Conac: 80 fr. Hoegie, Boegie Boy Party Op vrijdag 31 mei in zaal De Kletser te Herdersem om 19 u. met DJ Pa trick Baken. Kaarten WK: 49,9 fr. Kassa: 59,9 fr. In Herdersem wordt in de wijk Boskant de kermistraditie in ere gehouden. Een rijk gevuld programma met antiek- en prondelmarkt, familiewandel tocht, vinkenzetting, belotting en TD met kindersongfestival brachten vorig weekend weer gans de wijk naar de feesttent aan de Pontweg. De Boskantwijk is wel iets bijzonder op zichzelf. Naar het schijnt draagt de helft van de bewoners er de naam Jansegers en de tweede helft De Meersman. Daardoor voelen in wijkelingen er zich wel een beetje onwennig en worden zij moeilijk ge ïntegreerd in die kleine leefge meenschap. Gomaar Jansegers, de 81-jarige 'stamvader' van genoemde familie wou natuurlijk zijn kermis zeker niet missen. Als oud-fabrieks arbeider bij Nestor Martin is hij nog altijd niet aan een rustige oude dag toe. 'Ik steek nog jaarlijks 31 aren grond om in mijne groententuin. Zes gezinnen uit de familie komen er regelmatig hun gerief halen', ver telde Gomaar fier. Hij staat in de wijk nog altijd gekend als een 'ster ke man' die nog altijd veel voor de buurtbewoners over heeft. 'Als hij vroeger in de fabriek werkte, stond hij in de afdeling zandstralen. Er bestond toen een soort van pun tensysteem dat de arbeiders een bo nus kon opleveren wanneer zij na 4 uur een bepaalde hoeveelheid kon den afwerken. Iedereen werkte met een apparaat onder 2 kg druk maar Gomaar deed het onder 4 kg druk. Daardoor ging hij sneller vooruit en vond hij de tijd om ervoor te zorgen dat zijn kameraden ook hun punten behaalden, door stiekem een deel van hun werk op hem te nemen', verklaarde een van de Jansegers. Gomaar kent maar één slechte pe riode in het jaar, dat is de winter, Aalst. Depannekoekenslag ontbrak niet op de Boskantkermis van Herdersem dan moet hij binnen blijven en te (a) veel stilzitten. Van Boskantkermis wordt door de groep 'De Vlegeldorsers' uit de Gudstraat en de Boskant jaarlijks gebruik gemaakt om een aktiviteit te plannen waarvan de opbrengst steeds geschonken wordt aan een sociale aktie uit de buurt. Dit jaar, op moederkensdag, zetten zij zich in voor het onderhoud van het ka pelleken uit de buurt toegewijd aan hun patroonheilige St. Barbara. Zij wilden persé zorgen voor een nieu we kapellekensdeur. 'Ze valt uit een,' zegden ze. 'Dus de vaders moeten er een nieuwe inhangen en om 't spel te betalen bakken wij, vaders en moeders samen, dit jaar weer eens ovenkoeken voor 't ka pelleken, juist zoals negen jaar gele den, verklaarden de Vlegeldorsers vlaaien en koffie of streekbier ver dwenen dan ook in massa door de Herdersemse keelgaten. Ook de streekbieren waren wel bijzonder: Sinte Gudula: een fijn, nieuw Bos- kants bier uit de Gudstraat, Moinet- te: ongefilterd, straf hoevebier, van daar waar de Dender ontspringt met daarbij nog Kriek en Oud Bruin uit Zottegem. Tevens was er voor elk moedertje nog een extraatje voorzien. Aalst. Hen biezonder grote belangstelling voor het optreden vanJohan Verminnen en Tars Lootens. Hiermee werd de Horizon school gesteund en de patiënten van het nierdialysecentrum van het Onze Lieve Vrouwziekenhuis. Een initiatief van Kiwanis Aalst (a) De BAC spaarbank heeft een infohoek De kleinste Duitse stad telt 125 huizen ■negenveertig vragen over (ver)huren, de waarvan er 59 geklasseerd zijn Er wonen huurwet van 20 februari 1991uitgegeven. 500 mensen en hel gaat om Amis, vlakbij liet is een praktische en overzichtelijke gids Kappeln in de omgeving van Flensburg en voor huurders en verhuurders. De gids kost Schleswig. SOfren is verkrijgbaar in de BA C kantoren. Aalst. Op moederdag bracht Johan Verminnen, begeleid door Tars Lootens, een aperiliefkoncert in de 'Horizonop uitnodiging van de Aalsterse Kiwanis- club (a Vorige zondag organiseerde de Aalsterse Kiwanisclub een koncert voor moeders. Onder bijzonder grote belangstelling zong Johan Ver minnen. begeleid door Tars Lootens, liedjes die aansluiten bij het tema vrede en moederdag. Los Paraguyos zorgde voor intermezzi na het optreden van Johan Verminnen. Mijn boterhammen zijn belegd met gevoelens die niet overgaan', verklaarde Johan Verminnen, toen hij zijn optreden afsloot met 'Mooie dagen'. Er werd hem dan ook door Louis De Pelsmaeker een herinneringsgeschenk aangeboden: een gebalde vuist in keramiek. De uitzonderlijk grote muzikale virtuoos Tars Lootens werd bedacht met een keramische pyramide die het symbool moest zijn van zijn bereikte top. Na dit suksesvolle optreden in de feestzaal van de Ribso-Horizon- school. aan de Aalsterse Molendreef 57, starte een lunch die gebruikt werd onder begeleiding van prachtige stemmingsmuziek. De opbrengst van deze feestelijkheid gaat naar het Ribso-Horizon, school voor buitengewoon secundair onderwijs en de patiëntenhulp van het nierdialysecentrum van het Aalsterse OLVrouwziekenhuis. PH Aalst. De 81 jarige Gomaar Jansegers is zo wat de 'stamvader'van de bewoners van de Boskantwijk in Herdersem (a) 0 uur organizeert de school een tineelopvoering in het kultureel ent rum De Werf. De 8e klas van de lentse Steinerschool speelt er "oen', een zelf uitgedacht toneel- luk over de arbeidersstrijd in de eeuw, de onderdrukking van het roletariaat en de opkomst van het idikalisme. Voor meer informa- bel 053/67.11.47. uilen belastingsaangiften CV-leden die hun belastingsaan- jfte willen laten invullen, kunnen ïarvoor terecht in het parochiaal :ntrum van Erembodegem-Terjo- en, Geraardsbergsestwg. (bij de erk van Erembodegem-Terjoden) p zondag 9 juni 1991 van 9.30 tot 12 lur. 'inksterbelotting )p vrijdag 17 mei verwacht KWB- 'erjoden alle vrienden. KWB-le- en en niet-leden om 19.30 u in de t opiarochiezaal, Geraardsberg- estwg., op haar grote Pinksterbe- otting. Er is een prijzenpot voor- ien van 3000 fr vooruit inleg van 0 fr en een beker. Ook niet-belot- van srs zijn welkom! Jrdt ledevaart naar Halle )p Pinkstermaandag 20 mei '91 eeft er voor de bedevaarders van lembodegem een eucharistievie ring plaats in het OLVrouw bede- aartoord van Halle om 16 uur. Ie- f er lereen is hartelijk welkom! erf, CAV 'Gezond vermageren' D( Vegens het grote sukses wordt de ursus 'Gezond vermageren' nog- ïaals hernomen in de Krypte, op woensdag 29 mei a.s. en dit gedu- jkse ende 5 weken, voor meer informa- cingie kan men terecht bij de KAV van^rn'eden van Erembodegem Cen- de- rum. )rdt Ontmoeting met andere religies n de reeks geloofsavonden, richt Ie pastorale kern van Erembode- em-centrum een avond in die ons der aan :ht- i er im- aat kennismaken met de Islam. Dc- ic avond heeft plaats in de Krypte, ip vrijdag 17 mei a.s. om 20 u. Icder- :cn welkom. ilotfeest catechisten le jaar £aterdagj# mei te 20 u in het paro- chiehuis. KWB-kaartavond Zaterdag 18 mei te 19.30 u in de Krypte. AI Anon Groepsvergadering: dinsdag 21 mei te 20 u in het parochiehuis." AA-groep Om Mekaar Groepsvergadering: woensdag 22 mei te 20 u in het parochiehuis. Brailleliga Vergadering: dinsdag 21 mei te 10 u in de Krypte. Dansklub Vergadering: woensdag 22 mei te 20 u in het parochiehuis. Werkgroep Liturgie Erembode- gem-Centrum Vergadering: vrijdag 24 mei te 20 u in het parochiehuis (wachtzaal). Op zaterdag 25 mei in zaal Katolie- ke Kring te 20 u. de 11de VZW-MC TD met de Dholda Boys. 107.8 TD Op zaterdag 8 juni te 19 u. in de Katholieke Kring aan de Nieuws- traat te Moorsel. TD met discobar Peter Tokkelaar en volledig Den- derteam. 7de Grote Pinkster-TD Op zaterdag 18 mei in zaal Katholie ke Kring wordt door de Voetbalclub 'Sportkring Dressel' de 7de Grote Pinkster-TD ingericht met DJ Peter Tokkelaar. Aanvang 19u30. Inkom: Rock Affligem Op 19 mei vanaf 10 u. op de Belle- kouter te Affligem. Verzekerde deelname van volgende vedetten uit de muziekwereld: Robert Palmer, Womack Womack, Blues Brothers Band, Ten Years After. The Big Dish, The Scabs. Raymond Van Het Groene Woud. Organisatie: De Kerkstraatvrien den vzw ten voordele van de gehan dicapten sektor. Presentatie Geert Hoste. Kaarten WK 650 fr. Kassa: 800 fr. Info: tel. 053-66.15.44 - 66.70.59 - 66.29.20. BGJG-Vormingsavond BGJG-Vormingsavond 'De rol van de ouders in de sportieve opvoeding van hun kind': vrijdag 24 mei te 20 uur in de bovenzaal van het paro chiehuis. Aalst. Sint Gudulabier en straffe Moinette deden de ovenkoeken en Boskane- vlaaten nog beter smaken op de Boskantkermis van de vlegeldorsers Sint-Bar- bara in Herdersem (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 13