Eendracht Aalst rukt zich los! K.A.V.D. wint eerste 'Cup De Cuyper' Met veel inzet Het loon van de werkkracht Lazlo Fazekas: Een goede start! Marek Kusto definitief naar Polen E. Aalst-Digest RC Jet Waver 4 E. Aalst 1 f uc vuuipuai - i /.O. iaai -M VOETBAL Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 aan «E :gist<P" tellSi n nie:L neerJ i-ijzenL neld.lv Eendracht Aalst- Boom 1-0 Naar zijn eigen zeggen zal klubse- kretaris Jean-Pierre Van Droogen- broeck op het einde van dit seizoen zijn funktie ter beschikking stellen. Achter de Eendrachtcoulissen wordt gefluisterd dat hij zich niet gelukkig voelt met de aanwerving van manager Orlans. Het is niet aan iedereen gegeven 'de knecht van twee meesters' te spelen. Volgens voorzitter Eric Goethals is het ver schijnen van Orlans midden de Eendrachtgemeenschap nochtans de beste transfer die Eendracht ge durende de laatste vijf jaar deed. BAD Liga-invallers Aalst: Schippers, De Waegeneer, Kanu (30' De Bruycker), Van Dries- sche, Roelandt, Zuyderhof, De Lat houwer, Lombaerts. Eeckhout (46' Lamin), Marginet, Mariman Doelpunten: 10' Hermans 1-0, 44' Tilman 2)0, 65' De Greef 3-0, 75' Labyout 4-0, 78' Marginet 4-1. BAD De wedstrijd Aalst-Boom, in het kader van de eindronde, was niet denderend. Langs de ene kant hielden de bezoekers het doorlopend bij een uiterst voorzich tige aktie met de gedachte in het achter hoofd minstens één puntje weg te ka pen, wat deerlijk mislukte. Anderzijds waren in het thuiskamp heelwat initia tieven waardeloos. Uiteindelijk werd die bange houding van Boom dan toch afgestraft na een flits van Chunga. De Zimbabwees was voor de rest van de match duidelijk niet in zijn dagje. Hij liep er lusteloos bij en en veel van zijn tussenkomsten waren zo non chalant dat de anders wel kalme fazekas zat te grommen in zijn dug-out. Fazekas was niet mals voor zijn smaakmaker na de wedstrijd: 'Al had hij de beslissende voorzet in petto, waardoor de eindzege op het scorebord verscheen, toch liep hij er maar mak bij. Men kan onmogelijk raden wat in zijn hersens rondkronkelt. Hij zal wellicht tussen de krijtlijnen een andere houding moeten aannemen, zoniet vliegt hij naar de bank', aldus Fazekas. De Eendrachtcoach had langs de andere kant veel lof over voor e werkkracht van Limpens, Lathouwers, De Wolf en doel man De Schrijver, maar bleef voor de rest met beide voeten op de grond voor wat het verdere verloop van de eindron de betreft. 'Het is al dikwijls bewezen dat de ploegen die het bij de openingswed strijd minder goed doen, naarmate die nakompetitie vordert zich plots intpop- pen als serieuze kanshebbers op pro motie. Zondag a s. na de terugwedstrijd in Boom zullen we allicht meer weten. Ik verwacht mij deze keer aan een offen sief Boom, maar we zullen ons zeker niet ingraven, dat ligt niet in de aard van Eendracht', aldus nog Fazekas. FC Boom-Eendracht Aalst 0-1 Eendracht Aalst, door vele kenners geci teerd als een underdog in de eindronde, heeft zich na de tweede zege tegen FC Boom nu plots aangemeld als een se rieuze kanshebber op promotie naar eerste klasse, ook al door het feit dat favoriet SK Sint-Niklaas tweemaal een kostbaar punt verspeelde tegen FC Turn hout. Boom, dat tijdens de heenwedstrijd ui terst voorzichtig opereerde en voor die laksheid werd afgestraft, pakte de zaken voor eigen publik helemaal anders aan. Het trok de offensieve kaart, iets waar aan oefenmeester Fazekas zich aan had verwacht. Hij stelde zijn landgenoot Sza- badi niet op, plaatste Eeckhout in punt, liet Godtbil op de bank en haalde Kanu weer in. Boom, dat zich blijkbaar had verwacht aan een stug verdedigen van de Ajuinen, werd echter onaangenaam verrast. Aalst viel aan waar het kon en liet in de eerste helft zelfs de beste kansen noteren. Denken we maar even aan die verras sende kopbal van Mandiangu over doel man Vekeman, een bal die door velen achter de lijn was gezien. Een venijnig centerschot van Chunga, dat niet zonder moeite door de Boomse doelman over de lat werd getikt en de stranding van Eeckhout op een uitgelopen doelman. Bij Boom was er weinig mobiliteit te bespeuren, zeker vooraan waar de beide spitsen trachtten op een ruimte van 5 m-' de Aalsterse defensie te ontwrichten. Met wat geluk, maar zeker oververdiend, kwam Aalst vlak voor de rust toch aan de leiding. Heel onverwacht kanjerde La thouwers tegen de vuisten van doelman Vekeman en de rebound werd door Kanu, en niet Chunga, zoals de stadions speaker meldde, onhoudbaar binnenge- knald. Na de kampwisseling ging Boom duide lijk op zoek naar de gelijkmaker, maar Derijck en De Wolf bleven sterk spelen op De Coninck en Klinge, terwijl Peeters zich ontpopte als een ideale organisator in de Eendracht-achtertuin. .Al bij al kreeg Aalst naar het einde toe, nadat het door de uitsluiting van Kanu tot tien eenheden was herleid, nog de beste kansen. De frisheid bij Chunga en Man diangu was toen echter duidelijk zoek. Oefenmeester Fazekas loofde na de wedstrijd de enorme werkkracht van zijn ploeg: 'Ik denk dat we de overwin ning niet gestolen hebben. De suppor ters konden twee aanvallende ploegen bekijken. Dat wij uiteindelijk de twee punten veroverden is m.i. een normale zaak. Mijn poulains toonden duidelijk meer inzet dan de dure Boomse ploeg en konden, vooral in de eerste helft, de beste kansen scheppen. Met een beetje meer meeval was de match al voor de rust gespceld. Ik ben vooral blij voor de manier waarop onze jongens deze na middag gevoetbald hebben. Een eresa luut o.a. aan Eeckhout, die vooraan over de ganse breedte van het veld hard heeft gewerkt en aan de stoere werker Lathou wers, een man die over vier longen blijkt te beschikken'. BAD In het kader van de BRT-aktie 'Kom op tegen kanker' speelde KAV Dendermon de deze week een benefietmatch tegen neo-eersteklasser S.K. Beveren. Voor Marek Kusto werd het meteen een afscheid van zowel Beveren, KAVD als ons land. Zoals eerder gemeld wijkt hij eind dezer maand definitief uit naar zijn vaderland Polen. Meteen ook een laatste kans om met de rustige voetballer, die Kusto is, een terugblik te werpen op een lange voetballoopbaan. 'In Polen zelf heb ik tien jaar gevoetbald, vertelt Kusto. Eerst was ik lid van Wisla Krakau. Na vijf seizoenen stapte ik over naar Legia Krakau Tijdens de mundiale in 1982 in Spanje voerde ik een gesprek met Urbain Braems, die toen Beveren onder zijn hoede had. Het kwant tot een overeenkomst. Met mijn vtouw kwam ik naar België, naar het Waasland, waar het al die jaren prettig vertoeven was. Ik kon snel met de mentaliteit overweg. Heel in het begin was er natuurlijk de taalbarrière. Vooral mijn vtouw heeft het er bijzonder moeilijk mee gehad. Na al die jaren kan ik mij behoorlijk in het Vlaams uit de slag trekken'. Marek Kusto heeft vanaf de dag dat hij een overeenkomst sloot met Beveren altijd gesteld dat zijn verblijf in België maar tijdelijk zou zijn. 'Eigenlijk was ik vorig jaar al van plan om terug te keren, vervolgt hij. Ik was op dat ogeblik 35 en achtte de tijd rijp om een punt te zetten achter mijn voetballoopbaan. Na een gesprek met Toon Pfaff, die mij voorstelde om Dendermonde voor een jaartje te versterken, besloot ik om het vertrek naar mijn vaderland even uit te stellen. Ik heb inmiddels een mooie kompetitie achter de rug. Het was fijn om in Dendermonde te spelen. Nu is het echt definitief afgelopen. Dinsdagavond speelde ik mijn laatste match op Belgische grond. Volgende week reis ik definitief af. De verhuiswagen is al besteld. In eigen land richt ik samen men enkele vrienden een verkoopsfirma op. Wij werken overigens samen met een Nederlands bedrijf. De omstandigheden in Polen zijn, vergeleken met enkele jaren geleden, veel beter geworden. Negen jaar heb ik het in België naar mijn zin gehad. Mijn zoontje Olivier is hier geboren (1984). Voor hem wordt het wel even wennen. Ik laat hier een aantal vrienden achter maar als het past zal ik hen wel eens komen groeten. Het was een leuke tijd in het Waasland bij Beveren en bij KAVD en ik wens beide ploegen het beste voor de toekomst'. F r. Voetbal. Twee fraaie trofeeën: links de ereprijs van gemeenschapsminister Luc Van den Bossche voorde ex-inter- nationalen en rechts de wisselbeker De Cuyper, gewonnen door KAVD na een mooie wedstrijd tegen RC Heimis Gent Heirnis KAVD Groep De Cuyper sponsort twee voetbal ploegen: Heirnis Gent en KAV Dender monde. Het was dus eigenlijk normaal dat ze ooit eens tegen mekaar zouden spelen. Groep DC is immers aktief op vele fronten en als het er opaan komt 'Speelt De Cuyper altijd mee'. In de Gentse gemeente Gentbrugge wordt ieder jaar een groot voetbalfeest gehouden en omdat dit een sterke tradi tie is was er nog vrij veel volk opgeko men voor een wedstrijd die eigenlijk geen belang had. Interessant misschien voor de komende kompetitie want Heir nis en KAVD zullen allicht in dezelfde reeks opereren. Voor paarsblauw was dit ook de voor laatste gelegenheid om nog enkele spe lers te testen en van die nobele onbe kenden onthielden we vooral de kleine Schockaert van Eendracht Aalst, een doorbijtertje, en de Algerijn El Fatah Riad, die tweemaal scoorde. KA.V.D. speelde vrij goed en beheerste eigenlijk de wedstrijd, wat zich uitdrukte in een 0-3 voorsprong. Heimis kwam meer in de wedstrijd en milderde nog tot 2-3 via o.m. een penalty en een fraai vluchtschot. Na de wedstrijd mocht de h. Dirk De Cuyper de mooie beker aan KAVD-doel- man Robbrecht overhandigen. De beker blijft dus een jaartje in het nieuwe KAVD-lokaal staan maar volgend jaar zal hij allicht opnieuw als inzet dienen voor de 'Cup De Cuyper'. België-Hoüand Als hoogtepunt van de voetbal hoogdag stond een wedstrijd gepland tussen een ploeg van ex-Rode Duivels en een Neder lands team van ex-internationalen, dat uiteraard in fel oranje op de grasmat verscheen. Van de Belgen zetten we lukraak enkele namen op een rijtje: Pfaff, De Schrijver, Bastijns, Swat Van der Helst, Bo Braem, James Storme, Verheyen, enz. De Neder- Voetbal. Schepen Jan Van Damme, de h. Dirk De Cuyper, voorzitter Jef Nijs, sportbestuurder Eddy De Mulder, ondervoorzitter Louis Tas en sekretaris Femand Van den Bergh tijdens de wedstrijd tegen Heirnis Gent. landers brachten ook heelwat vedetten helft van het terrein. Daarvan maakte in lijn zoals doelman Schrijvers, de ge- Swat Van der Helst dankbaar gebruik om broeders Van de Kerckhof, Ruud Krol en de Duivels op voorsprong te schieten. Johnny Rep. Het werd ook nog 0-2 en later 1-2, maar Dat een dergelijke wedstrijd een attrac- tot het eind van deze wedstrijd hebben tiepool is, bewees het groot aantal toe- we niet kunnen wachten want er ston- schouwers dat tegen zes uur de tribunes den ons die avond nog andere verplich- vulde. tingen te wachten. Uiteraard mag je enkel rekenen op en- Het werd in elk geval een fijne voetbal- kele persoonlijke nummertjes van de dag in een gezellige sfeer rondom het vroegere vedetten, want ze zorgden er mooie terrein van Racing Heimis Gent. wel voor om zich met té veel te vermoei- We zijn ervan overtuigd dat alle KAVD- en. Zo speelden beide ploegen zeer ge- aanhangers ter plaatse het met ons eens sloten en bestreken nooit meer dan de zullen zijn. De wedstrijd Aalst-Boom werd geen wedstrijd om lang over na te praten. De bezoekers presenteerden doorlopend behoudend voetbal en de thuisploeg miste vooraan de nodige inspiratie om de geboden kansen te verzilveren. Eendrachttrainer Fazekas zat na de wedstrijd op dezelfde golflengte. 'Inderdaad geen, denderende match, maar ik meen dat Aalst de overwinning verdiende omdat het doorlopend het veldoverwicht kon afdwingen en de beste kansen kon scheppen. Alleszins een goede start van de eindronde, mede door het feit dat Sint-Niklaas en Turnhout een punt in de brand lieten'. De hongaar was anderzijds niet te spreken over zijn spelmaker Chunga. Fazekas: 'Hij gaf wel de beslissende pas, maar liep er toch maar tam bij. Ik moet eens ernstig met hem praten, zoniet riskeert hij zondag naast de boot te vallen'. De Eendrachtcoach had verder komplimentjes over voor de prestatie van Limpens, Lathouwers, De Wolf en een betrouwbare doelman De Schrijver. BAD V etbal. De heer Dirk De Cuyper overhandigt de Wisselbeker De Cuyper'aan m Robbrecht, gelegenheidskapitein van KA VD, na de match tegen Heirnis nt.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17