Jeugd van Eendracht Sint-Gillis knap in Mulhouse Mat vertoon Kersvers kampioen KSV Zottegem wint van entente ,r mmx mnm Kurt Van Meirvenne (K.A.V.D.), out! E. Aalst-Digest WJÖvNCfc' FC Lembeke. VOETBAL 18 - 17.5.1991 - De Voorpost Op Hemelvaartdag presteerden de pre- miniemen van voetbalklub Eendracht Sint-Gillis onverwacht knap op het inter nationaal «Multi-Foot—tomooi van III- zach. De jonge geel-blauwe voetballers kregen immers kleppers als Metz, Straatsburg. Mulhouse. Firenze en Como voor de voeten geschoven. Naast onvergetelijk voetbalplezier werd het voor de jongens en hun begeleiders een even onvergetelijk verblijf in de vriende lijke Elzas Het prachtige stadion van Illzach was het dekor voor een groot voetbalfeest waar aan 36 ploegen deelnamen. Naast de beste Franse streekelftallen behoorden ook Como en Firenze uit Italië en Een dracht als Belgische vertegenwoordiger, tot de genodigden. De Dendermondse delegatie werd woensdagavond 8 mei al in het omnisportkomplex van Illzach ontvangen. De kamers in het Lycée de FAutomobile werden enkele uurtjes la ter ingenomen. De buren bleken de jongens uit Como en Firenze. Hemelvaartdag was een prachtige dag en het schitterende voetbalkomplex lag er uitnodigend groen bij toen de verschil lende delegaties hun opwachting maak ten Eendracht werd ingedeeld in de zware A-poule waar het Firenze, Vieux Thann, Dombach, RC Straatsburgen het plaatselijke ASIM 2 als tegenstanders kreeg. De openingswedstrijd tegen het sterke Straatsburg brak ook het tornooi open maar werd voor de kleine Een- dracht-voetballers niet zo suksesvol. Straatsburg had duidelijk meer in zijn mars en de 2-0 nederlaag bleek achteraf nog niet zo slecht. De andere ploegen kregen allen meer doelpunten aan de broek. Een overwinning tegen ASIM en tegen Vieux Thann bracht Eendracht vooraan in de poule maar tegenslag in de wed strijd tegen Dornbach en een fel bevoch ten 0-0 tegen Firenze schoof Eendracht naar de vierde plaats in de poule. Straatsburg werd winnaar voor Dom bach en Firenze. Na de middag speelde Eendracht in de poule van de vierde geklasseerden. De Dendermondse delegatie was hier veruit de sterkste: vier overwinningen en slechts één nederlaag tegen PR Mulhou se. Nooit voorheen hadden de preminie- men van Eendracht zoveel voetbalple zier. Wanneer later op de dag de plechti ge prijsuitreiking de festiviteiten besloot was geel en blauw terecht bijzonder fier op het resultaat. 19de op 36 ploegen: reden om opnieuw stevig te vieren. De voetballers met frisdrank, de begelei ders met de plaatselijke wijn. De wijnroute Vrijdag werd wat langer geslapen maar na het ontbijt haastte het Belgisch-Ita liaanse gezelschap zich naar het ge roemde Automuseum in Mulhouse. De kollektie Schlumpf overtrof de stoutste verwachtingen. Voor de Italianen waren er de Bugatti's, Ferrari's en .Alfa's, voor de Belgen enkele Minerva's. Na een typisch Italiaans maal voerde de wijnroute van de Elzas langs kronkelen de wegen, via resten van middeleeuwse vestingswerken, tot Riquewihr. Van alle plaatsen is Riquewihr de beroemdste. Men waant zich hier in de late middel eeuwen. Men betreedt het stadje door de Obertor waarop de Dolder volgt. .Alle verkeer is in de binnenstad verboden. Oude huizen in vakwerkstijl, kerken die geen kerk meer zijn en een rijke keuze aan musea temidden van een ontelbaar aantal wijnkelders... Riquewihr ligt in het hart van de wijn route en nergens wint men rijkere wijn: Riesling, Muscat, Pinot en de onvergete lijke Gewürztraminer bleken allen om ter lekkerst. Hier moet het aards para dijs gelegen hebben. Hier verloren Lode- wijk XIV en Goethe om begrijpelijke redenen hun hart. Ook vandaag ver draagt Riquewihr de toeristische drukte die nergens schreeuwerig aandoet maar slechts de schoonheid van het stadje en de heerlijkheid van zijn wijn aanvult. Zaterdagmorgen vertrok de Dender mondse delegatie na een laatste af scheidsdronk met de Italianen met wie afspraak werd gemaakt voor hun tor nooi in Firenze 1991. De terugkeer naar Dendermonde verliep even vlot als het vierdaags verblijf in de wijnstreek Elzas. De ploeg: Stijn en Joost Beckers, Philip De Backer, Tom Van Gaver, Yves Ver meulen, Bart Baten, Johan Pauwels, Steven Aerts, Davy De Corte en Kenneth Van Nuffel. De uitslagen RC Straatsburg-Eendracht ASIM-Eendracht Dombach-Eendracht Firenze-Eendracht Vieux Thann-Eendracht Eendracht-Huningue Eendracht-RC Mulhouse Sierentz-Eendracht Eendracht-PR Mulhouse ASIM 3-Eendracht 2-0 0-1 3-2 0-0 0-1 2-0 2-1 0-2 0-1 0-2 TekstHugo Aerts Foto'sPierre Vermeulen Jeugdvoetbal. Het ploegje van Eendracht Sint-GiUis op het mooie Franse terrein (ha) KAV.Dendermonde zal beroep moeten doen op een andere kee per. Kurt Van Meiryenne onderging vorige vrijdag in een ziekenhuis een operatie aan de gewrichtsbanden van een enkel. De medische in greep is volledig geslaagd. Van Meir- venne kreeg van de dokter-specia list evenwel het dwingend advies om te stoppen met voetballen. Het is de derde medische ingreep die de 28-jarige speler in zijn loop baan ondergaat. Een nieuwe kwet suur op dezelfde plaats houdt het risiko in van een blijvend letsel. Kurt Van Meirvenne, die een voor beeldig voetballer was, verdedigde gedurende vijf seizoenen met suk- ses hel doel van KAVD. Hij had een belangrijk aandeel in de promotie van KAVD naar bevordering. Des tijds is hij door paarsblauw overge nomen van SK. Beveren. Jeugdvoetbal. Zoals bij de echten: de J,anions uitwisselen (ha) Gerd De Bruycker is opnieuw fit bevonden en wordt door Fazekas achter de hand gehouden voor de- resterende eindrondewedstrijden. Smaakmaker Mozes Chunga miste de wedstrijd van donderdag tegen Turnhout wegens gele kaartenover- last. Jos Lathouwers, een vrije speler en begin van dit seizoen overgekomen van SK Sint-Niklaas, heeft zijn kon- trakt verlengd bij Eendracht. Verder is het eerder windstil wat de trans fers en het hernieuwen van kon trakten betreft Voorzitter Goethals wil de evolutie van de eindronde afwachten alvorens tot besprekin gen met het spelerspotentieel over te gaan BAD Jeugdvoetbal. Even wachten is er natuurlijk bij tijdens een groot internationaal tornooi (ha) Kamiel Van Damme frainer bij E. Zele Kamiel Van Damme volgt Rudy Ha- leydt op als trainer van Eendracht Zele. Hij was dit seizoen oefen- meester bij Vorst en voordien ad- junkt-trainer van Dimitri Davidovic en George Kessler bij eersteklasser Antwerp. (AJZ) Voetbal. FC Luttenele gaat toch naar tweede provinciale dankzij een doelpunt van Bert Moens tegen FC Lembeke. ,n v één sprong wipt Lutterzele van 4de naar 2de provinciale (vh) lUrti eugi in b KSV Zottegem, kersverse eerste provin- D'Hondt en Steven Sprangers binnen de Jonge (Meerbeke), Hans Ruys (Dy lora cialer, heeft in zijn afscheidswedstrijd lijnen. De smeltkroes van de Entente Beervelde). ijkb tegen een entente uit tweede provinciale bestond uit Dany Tomme en Dirk Fos- KSV Zottegem haalde het met 3-1. Vo ïder eveneens zijn wil weten op te dringen, selle (Sint-Lievens-Houtem), Stephan de koffie werd het 2-0 via Mare Uytte oort Voor het kampioenenelftal kwamen Van De Velde en Danny Verhaeghe (Wet- hove en Vic Goditiabois. Na de rust wi tn n Dirk Nuytens, Stefan Leleu, Kris Vander- teren), Patrick Van Londerzeele en Pa- Patrick Van Londerzeele te mildert» FC haegen, Vic Goditiabois, Carl Deviaene, trick Goossens (Heldergem), Johan niaar Uyttenhove legde de eindcijfesft Yves Deketele, Sepp Bousard, Didier Libbrecht en Bart Corthals (Meldert), vast. Zo nam Zottegem in alle schooi ik n Gillis, Mare Uyttenhove, Koen De Vlee- Geert Van Lokeren (Aalst), Dirk Roels heid afscheid van tweede provinciale, aliv schauwer, Dirk Van De Velde, Danny (Laame), Serge Beerens en Thierry DE (Nicoll os t i.vjbï. RrtOUlPrti Voetbal. Zottegem speelde tegen de Entente van tweede provinciale en won met 3-1 als een waardige kampioen (nic ]jd( Voetbal. Zo speelde KAVD vorige week donderdag tegen Heirnis Gent. Er waren ook heelwat testspelers van de part V Zesde van links El Fatah Riad die tweemaal scoorde. De tricolores zijn er niet in geslaagd Rudy Haleydt met een overwinning uit te- wuiven. De Eendrachttrainer riep echter zelf verzachtende omstandigheden in. 'We spelen hoe dan ook nog steeds met een gehandikapt elftal', aldus Rudy Ha leydt. 'Ook Filip Seymortier de laatste weken in uitstekende vorm moest nood gedwongen afhaken. Dit alles belet niet dat we een ondermaatse eerste helft speelden. Wanneer je de tegenstrever laat voetballen vraag je om moeilijkhe den. Na de rust was er even beterschap merkbaar en kregen we de kans om de wedstrijd te doen kantelen. Daarna her vielen we in het ritme van de eerste periode'. Eendracht trapte teveel in de buitenspelval van La Louvière. Vooral Filip Fiers had er heel wat moeite mee maar glipte toch eenmaal suksesrijk door de mazen van het net. Op die manier bracht hij zijn ploeg langszij al verkeek hij vooraf een unieke kans. Gelukkig bleef Danny Van Puyvelde alert zijn doel verdedigen. Tweemaal verliet hij gepast zijn kooi om Zoso en Jadoul van het wellicht winnende doelpunt te houden. Na de wedstrijd heerste er een uitgelaten sfeer in de Zeelse kleedka mers zodat Rudy Haleydt ontspannen zijn slotwoord kwijt kon. 'Twee seizoe nen Zele bracht me een leerrijke erva ring bij. Met de spelersgroep kende ik nooit problemen. De samenwerking was voorbeeldig. Het eerste seizoen haalden we rekening houdende met de beperkte middelen een schitterend resultaat. Het voorbije was er een van pijn en smart. In de plaats van bijkomende versterkingen EENDRACHT ZELE LA LOUVIERE haakten een tweetal spelers vroegtijd af. Het grote aantal gekwetsten en uld veelvuldige schorsingen maakten er e< nai rotseizoen van. Over mijn toekomst ees nog niets beslist. Ik wil de kontakte msi met andere klubs nog eens rustig afvvi |jg gen. Intussen sta ik open voor een dia elft loog met ambitieuze klubs. Avonture horen er voor mij niet meer bij'. en Ajien Jeugdvoetbal. De miniemen van RS Opdorp (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18