Wordt 't Eiland voor de eerste maal kampioen Rode Duivels blonken uit door onsportiviteit Rode Lantaarn dwingt Excelsior tot het uiterste Rode Roos geeft 2-0 voorsprong prijs «De Verenigde Hamse Boogschutters» Kaatskalender MTSA-Liefhebbersvoetbal -r-' 20 --17.5.1991 - De Voorpost De vierde schifting tellende voor het Hamse schutterskampioenschap 1991 kreeg haar verloop in het lokaal van Den Boni zij het dan met 14 dagen vertra ging. Door deze kalenderwijziging krij gen de schutters die door deze verande ring niet konden aanwezig zijn de gele genheid om bij de eerstvolgende schif ting hun scheuten in te halen. De schieting werd op gang geschoten door kastel en het was Robert Sacré (Wuit.) die de eerste hyoge tegen het zeil kon jagen. Bij zijn derde en vijfde poging schoot hij beide zijvogels zodat hij me teen kon kampen voor het dagklasse ment der panaschutters, samen met de fiere en luidruchtige leider, Eric De Loose (eil) en Eddy De Schepper (db). Laatstgenoemde liet zich in eigen lokaal niet verschalken en veroverde zijn eer ste dagprijs met 2 rake schoten op drie. PROFICIAT EDDYÜ! Graag geven wij nog een eervolle vermel ding aan Leo Willaert (4 gekr.) die de hogen 1 zijvogel schoot en voor Alfons Ringoot (bast.) die eveneens den hogen deed sneuvelen. In de rangschik king staat Eric De Loose nog steeds aan de leiding met 4 punten voorsprong op Eddy De Schepper en Robert Sacré komt bij de top drie ten nadele van Leo Wil laert. Bij de latschutters was het leider Luc Ost (eil.) die zich flink in de kijker schoot met zo maar eventjes 7 punten terwijl zijn naaste concurrenten Eric Lam- brecht (eil) en Eddy Smout (db) zowat terplaatse bleven trappelen. Luc won meteen de dagprijs voor de tweede keer en staat met een riante voorsprong aan de leiding. Luc Ost is dus goed op weg om zijn eerste kampioenschap te ver overen en kan als alles naar wens ver loopt op 11 oct. als grote kampioen in het huwelijk treden met de lieftallige maar naar ons gevoel te brave Dine De Velder. Bij de dames hoog werd Greta Cassier (db) nog maar eens de winnares, nu met den hogen -I- 1 zijvogel terwijl Marleen Rousseau zich eveneens liet gelden. Greta won haar 4de dagprijs op rij en dat spreekt boekdelen PROFICIAT GRETA! Bij de dames in de latten wist Sandra De Witte (wuit.) zich op gelijke hoogte te schieten van Marleen Van Kerckhove (db) die met een mindere dag had af te rekenen. Amelie Claes (eil) volgt aan dachtig in hun spoor. De dagprijs ging naar Sandra De Witte die voor de tweede keer aan de winnende hand blijft PRO- FIOAT SANDRA!!! Bij de dames met meer dan 55 lentes blijft het een spannende aangelegen heid, drie dames zijn zeer aan elkaar gewaagd, toch hadden wij iets meer verwacht van Rosine De Permentier (eil.). Ondertussen blijven Ivonne Fie- rens en Leona Bettens (bast.) naarstig punten verzamelen en won Yvonne reeds haar derde dagklassement PROFI CIAT IVONNE! Bij de juniors hadden wij ten onrechte Peter Steels (db) 2 punten teveel toege- kent zodat Robby De Witte (wuit.) nu alleen aan de leiding staat met 10 punten gevolgt door Peter Steel met 8 punten en Cincy met 7. De dagprijs ging naar Cindy Steels die meteen haar eerste overwin ning binnenhaalde PROFICIAT CINDY! Bij de 55 plussers zouden wij papa Omer wel 5 punten moeten aftrekken om de tegenstrevers nog een kansje te geven. Toch zagen wij weer dat bij de afkarn- ping voor de dagprijs niet alles naar wens verloopt, nu was het André Van Gevte (eil) die hem de dagprijs afsnoep te. André De Clercq (kast.) die met zijn 5 treffers niet in aanmerking kwam mag toch eveneens terugblikken op een mooie prestatie en komt hiermee op de 2de plaats in de rangschikking. Als wij nu het ploegenklassement even overlo pen dan zien wij dat 't Eiland met Eric De Loose, Eric Lambrecht, Lucien Rom- bouts, Gustaaf De Bock en Luc Oost nu goed op weg zijn om hun eerste kam pioenschap in de wacht te slepen, zij tellen nu reeds 10 punten voorsprong op Den Bond en met nog maar twee schif tingen te gaan lijkt ons dit wel voldoende alhoewel wij de huidige kampioenen zeker niet mogen onderschatten. De ploeg van Gustaaf Pauwels (wuit.) doet het buiten verwachtingen zeer goed en blijven op de vierde piaats met in hun spoor nog steeds Jan Peelman (4 gekr.) met zijn formatie. Verder zien wij geen noemenswaardige wijzigingen en blijfi f°°fsch;Iff L" '"/f"1 Sinl-Hubcrtus te Overmere-Donk schoot men naar de liggende wip. Sint-Hubertns ain |i Marleen Rousseau Co met de rode beneden (mt) waren van de partij. Georges De Meyer knalde uiteindelijk de hoogvogels naa r|()| lantaarn opgezadeld. ruil Het ploegenklassement na de vierde sehifting 1. Het peletong 2. Het peletong 3- Het peletong 4. Het peletong 5. Het peletong 6. Het peletong 7. Het peletong 8. Het peletong 9. Het peletong 10. Het peletong 11. Het peletong 12. Het peletong 13- Het peletong van Eric De Loose 't Eiland van Eddy De Schepper Den Bond van Eddy De Witte Wuitens van Gustaaf Pauwels Wuitens van Jan Peelman 4 Gekroonden van Greta Casier Den Bond van Louis Lambrecht 't Eiland van Alfons Ringoot Bastianen van Albert Van Doorslaer Bastianen van .Alain Van den Broeck Kastel van Sonia Landgoed Bastinnen van Robert De Graef Kastel van Marleen Rousseau Den Bond Hogere II 18/5 15 u. VA Baasrode - Bassilly 19/5 15 u. Crupet - VA Baasrode Hogere III 19/5 15 u. Galmaarden - Wieze Sportief Herdersem - Tollembeek Kastel R V - Opstal Pelote Idegem - Denderbelle Klub XV 18/5 15 u. Heme - Terjoden 20/5 15 u. Kastel Rap en Vlug - Idegem Terjoden - Zandbergen Tollembeek - Opstal Pelote Kokejane - Denderbelle Klub XV Wieze Sportief - Herdersem Bevordering 19/5 15 u. Kerksken - Hamme Zogge Baardegem - Willebroek Nieuwerkerken - Aalst Herleving Zele Durmen - Puurs Hamme St.-Anna - Kastel R V Hoké Erembodegem - Merchtem 20/5 15 u. Hamme-Zogge - Hoké Erembode gem Willebroek - Kerksken Baardegem - Aalst Herleving Puurs - Nieuwerkerken Merchtem - Hamme St.-Anna Lagere I en II 18/5 15 u. De Toekomst Bugg, B-Denderbelle Klub XV 19/5 15 u. De Toekomst A - Kerksken Opstal Pelote - Wieze Sportief VA Baasrode - Opwijk Opwijk VBR - Nieuwerkerken Provinciale junioren 18/5 15 u. Sint-Anna Hamme-Okegem Kastel Rap en Vlug - Heme 19/5 9 30 u. Overboelare - Terjoden Kadetten 17/5 18.30 u. VA Baasrode - Hamme St.-Anna Denderbelle - De Toekomst Herdersem - Zele Durmen Kastel Rap en Vlug-Brussegem Miniemen 17/5 18.30 u. Wieze Sp.-Baasrode Hof ten Rode 19/5 10.30 u. VA Baasrode - Zele Durmen 10.00 u. Denderbelle Klub XV - Kastel Hamme Zogge - Hoké Erembode gem 10.30 u. Herdersem - Brussegem Pupillen A 19/5 9 u. VA Baasrode - Opstal Pelote 10 u. Hamme St.-Anna - De Toekomst Kastel R V - Wieze Sportief Pupillen B 19/5 10 u. Terjoden - Hamme-Zogge Baasr. Hof ten Rode-Zele Durmen Opstal Pelote-Kastel R V Pupillen A 20/5 10 u. Brussegem - Wieze Sportief Kastel Rap en Vlug-Opstal Pelote Pupillen B 20/5 10 u. Baasrode H.t.R. - Hamme-Zogge Wieze Sp. - Kastel Rap en Vlug Opstal Pelote - Terjoden Miniemen 22/5 18.30 u. Brussegem - Kastel Rap en Vlug LIEFHEBBERSVOETBAL Onder een zonnetje dat af en toe door het wolkennet tevoorschijn kwam werd er op Osbroek C gevoet bald. Met als inzet de 2e stijger naar 2e afdeling tussen Honda en Rode Duivels Denderleeuw. De wedstrijd voorspelde een spannend kijkstuk; dat werd het ook in den beginne, maar ontaardde al vlug in een on sportief gedrag van de bezoekers, die het de uitstekend leidende scheidsrechter FLORES F. heel moeilijk maakten. Elke beslissing werd aangevochten en de meegeko men supporters stamden hoogst waarschijnlijk van een andere pla neet. De woorden die naar het hoofd van het scheidsrechterstrio werden geslingerd, kan men in geen enkele woordenboek terugvinden. Zelfs het bestuur van de bezoekers gedroeg zich allesbehalve sportief, zodat men in het verdere verloop van de wedstrijd het ergste kon vermoe den. In de lste speelhelft eisten de be zoekers uit Denderleeuw het initia tief naar zich toe en creëerden de beste kansen. Maar wat ze in de 2e helft teweeg brachten hoort niet thuis op een voetbalveld, zodat de scheidsrechter niets anders kon dan 3 Denderleeu wnaars voortijdig naar de kleedkamers te sturen. VAN HALSBEF.C.K Dirk had het lef om in het aangezicht van de scheidsrech ter te spuwen, nat zijn straf heelwat zwaarder zal maken; nie zoiets durft doen, kan niet zwaar genoeg gestraft worden. DE PREZ Gondy was de lste in de rij die de rode kaart voor de ogen kreeg. Hij duwde op onsportieve nijze de wedstrijd leider in de rug en werd prompt van antwoord gediend met de zwaarste sancties. De grootste onruststoker liep echter vooraan met het nr. 7: DE VRIENDT Franky. Deze trapte naar al nat benoog; dit gebeurde telkens uit het gezichtsveld van de scheidsrechter. Nochtans kan dit heerschap meer dan wat hij nu ten beste gaf en werd eveneens uitge sloten. Toen dit gebeurde moesten zijn medemaats hem tegenhouden, want hij had de bedoeling de man in het zwart te slaan. En wat gebeurde er met HondaWel deze liepen ge concentreerd te voetballen, en trok ken zich de heibel van hun oppo nenten niet aan en toonden zich een voorbeeld, hoe sportiviteit thuis- hoort op een voetbalveld. Honda 3 Rode Duivels 1 De toeschouwers waren redelijk in aan tal om hun elftal aan te moedigen. De Denderleeuwnaars namen onmiddellijk het heft in handen en kregen de beste kansen. Toch kon het lokale Honda de storm bedwingen en meer en meer gelijke tred te vertonen. Het kon zelfs op voorsprong komen toen een verdediger de bal met beide handen beroerde in het strafschopgebied. DE RIJCK Peter trapte de strafschop echter keihard over het doel zodat de 0-0 op het bord bleef. Men kon echter toen reeds voelen dat er iets op til was, want de Denderleeuwnaars begonnen stilaan hun teater op te voeren. Scheids rechter FLORES F., van geen kleintje vervaard, liet wijselijk betijen en hoopte dat de storm in de 2de helft zou luwen. De 2de helft was amper op gang gefloten of HERPEL J. trapte een vrijschop over de muur in het Honda-doel: 0-1. Deze achterstand deed goed aan het lokale elftal, want men besefte dat er iets moest gebeuren en zo geschiedde. De bezoekende doelman kon de bal niet vastklemmen en KEYMOLEN Tom was er als de kippen bij om het ronde ding over de doellijn te werken: 1-1 Het doelpunt werd terecht goedgekeurd. DE PREZ Sandy dacht hier echter anders over en verkocht de scheidsrechter een stevige duw in de rug. Deze mocht zich i de biel -.ril ing< rijd !id( erd ené .mi Mi onmiddellijk gaan bezinnen in de kleedBr» kamer. cn Met 10 man konden ze echter de 1- loe aanhouden met veel tramelant. De nor m male speeltijd bracht geen veranderir ce'' meer aan de uitslag, zodat de verlengil gen zich opdrongen. Bij een echlltl mooie aanval van Honda werd dezcre speler onsportief onderuit gehaald doo VAN HOLSBEEK Dirk. Deze kreeg C 'iM rode kaart als gevolg van zijn 2de geel c(* dezelfde wedstrijd. Dit zinde hem ri. en hij wou het recht in eigen hande C'UI nemen. Daar dit hem niet lukte, spuwd re;' hij in het aangezicht van de scheidsrecl on' ter; een daad die hem wel eens duur z lel komen te staan. Met 9 tegen 11 werdt 1111 geknokt om de 1-1 op het bord I ,a' houden en strafschoppen af te dwingen1 d Maar SCHOCKAERT Andy, tot dan t« onzichtbaar, kopte de 2-1 tegen de net ten. Nu werden de bezoekers 'nog bitsi- ger en moest de scheidsrechter op i zijn kunde beroep doen om de wedstrijl 'j tot een goed einde te brengen. Toa^ti' KEYMOLEN Tom nr. 3 tegen de nettel £n prikte, was het kalf helemaal verdron ken, en kregen op de koop tpe nog ett derde rode kaart te inkasseren. Met name DE VRIENDT Frank, die als de boosdoener werd aangeduid en voortl dig mocht vertrekken. Honda was al bj al de verdiende winnaar en mag ziek volgend seizoen meten met de jongens uit 2de afdeling. BRUCKER G. de zege konden vastleggen. Het tegendoelpunt van DE BOECK Eddy bracht hier geen verandering meer in, zodat Excelsior na de finale van de M.T.S.A.-bcker, dat het verloor, nu de finale speelt van algemeen kampioen en dit tegen Giwo dat belooft spannend te worden. Georges 18 mei 1991 Terrein V.V.-Bouw, Zesbunderstraat (Rozendreef) om 15.00 u.: Finale Al gemene Kampioenen: VC Giwo-FC Excelsior Supporters: allen daarheen' De andere halve finale voor de alge mene kampioen ging door op het terrein van Het Beukenhof, tussen de kampioenen uit lste en 3de af deling uit de zaterdagkompetitie Excelsior-Rode Lantaarn. Hier mocht men wel gewagen van een goede opkomst. De grootste fan was eveneens aanwezig. Het betrof G. DE LEEUW, die getuige was van de goe de leiding van DALSCHAERT R. Het klasseverschil was nauwelijks merkbaar. Men ging er dan ook sportief tegenaan, zodat het pleit in de verlengingen kon worden be slecht in het voordeel van Excelsior. Het heeft echter vee! moeite gekost. Excelsior 3 Rode Lantaarn 2 De Erpenaars hadden zich goed voorbe reid om de eersteklassers partij te geven. Verpozen was er nauwelijks bij, zodat de toeschouwers een aangename namid dag beleefden. HEYVAERT Bart bracht de lokale ploeg op voorsprong. De bezoe kers bleken nauwelijks aangeslagen en gingen op zoek naar de gelijkmaker. Het was DE BOCK E. die voor gerechtigheid zorgde: 1-1. Hoezeer beide elftallen nog de verlengingen wilden omzeilen; er hielp geen lieve moederen aan. Zoals op de andere velden werd het hier eveneens overwerken. Dit was in het nadeel van de bezoekers; deze hadden de zware kam pioenenviering van donderdag nog niet Duivensport. In het lokaal te Erpe-Me- goed verteerd en gingen dan ook roem- re droomt deze knaap ervan om later loos ten onder. De finale mochten ze ff duivenmelker te worden vergeten toen HEYVAERT Bart en DE (da) Op het terrein Osbroek B ging het er heelwat sportiever aan toe want de halve finale van de algemene kam pioenen stond op het programma. R. Roos, kampioen uit de zondagaf deling, ontving Giwo kampioen uit de 2de afdeling, uit de zaterdagaf deling. Ondanks de enorme inzet van beide ploegen bleef de belang stelling aan de lage kant. Scheids rechter VAN IMPE Eddy, die een goe de wedstrijd floot, zag 2 sportieve ploegen tegenover zich. De ploeg van schepen en voorzitter DE MEER LEER dacht het pleit in hun voordeel te hebben beslecht na een 2-0 voor sprong, maar moest uiteindelijk toch de duimen leggen, zodat Giwo op zaterdag 18 april de finale speelt op het terrein van V.V. Bouw. Rode Roos 2 Giwo 2 Ondanks het belang van de wedstrijd was de supportersopkomst schaars. Dit had te maken met de vele tomooien die elders aan gang zijn, die menige kas van een club moet spijzen. Rode Roos trok bij het lste fluitsignaal onmiddellijk ten aanval en kwam langs hun gevaarlijke spits ROMBOl'T Mare al vlug op voor sprong: 1-0. Hoe de bezoekers zich ook tel weerden, het bleef bij deze kleine voor sprong tot bij de rust. Amper was de 2de helft op gang gebracht of de lokalen vergrootten hun voorsprong toen die zelfde ROMBOUT vanop de stip voorde 2-0 zorgde De moedige maar sportie* bezoekers lieten echter niet betijen en kwamen langs VAN NUFFEL Marcel te rug in de wedstrijd: 2-1. Toch leek de wedstrijd een gewonnen zaak voor R Roos maar het lot besliste er anders over toen ROMERO A. zijn eigen doelman in verlegenheid bracht en de 2-2 op het scorebord bracht. De toegevoegde ver lengingen brachten geen verandering in de uitslag, zodat strafschoppen moesten beslissen. Hierin toonde Giwo zich heel wat schotvaardiger en speelt dan ook verdiend de finale. In Kunstgalerij Branzinni aan de l'orten- straal III te Waasmunster expozeert van 17 mei tot 25 juni Rafaël Gorsen zijn werk. De Galerij is open op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag van 14.00 lot 11$ uur en op afspraak 052/46.30.90.

De Voorpost | 1991 | | pagina 20