>C Tripoli met de grote trom... Kleding Octaaf kampioen en bekerwinnaar 7de Beker van de Gemeenteschool Minivoetbalklub Spectrum tien jaar jong Zondagavondkriterium Volkshuis Lebbeke De Voorpost - 17.5.1991 - 21 SPECTRIN LIEFHEBBERSVOETBAL suspens heeft het laatste weekend n Walivo's voetbalkampioenschappen et ingehouden. In de meeste reeksen s het voor de titel al bekeken en ook degradatieverband kon er niet veel eer veranderen. Alleen in de zaterdag- tweede afdeling A stond de reekstitel lig vakant en daar is het kampioen- hap eigenlijk op een weinig voorbeel- ge manier geëindigd. De laureaat werd tenslotte nog FC Sportarena uit Waas unster doordat de punten der laatste ie wedstrijden zomaar kado werden :ven. .Alleszins een blaam voor VK appen Steels, FC 1000 Appels en FC azoo en met een logische sportieve rantwoordelijkheid van deze ploegen, is zem het misschien helemaal anders zijn na* Hopen. Of toch niet want op de slotdag ruikelde FC Stille Vrienden als de nog lite titelkonkurrent, bij het reeds tot de gradatie veroordeelde FC Tripoli, i de zaterdagse eerste afdeling is FC elkom uit Hamme ongetwijfeld de re- ■latie van het seizoen. In het vorige impioenschap nog de primus in de reede afdeling en thans eindigend op •n schitterende derde plaats. In de lieme match van deze kompetitie erd reekskampioen D.V.L. Avanti ont- ingen en na een bijzonder spannende rijd in Hamme was de stand voor de lide ploegen nog gelijk. Minder gunstig erd daar echter nog de uitsluiting van ené De Landtsheer van D.V.L. Avanti. loor de krappe winst van V.K. Den Bos het zeer verdienstelijke P.W. Heme- kleed ier> geraken de geel-zwarten nog wel en puntje dichter maar de Wuitens loeten toch vrede nemen met de titel nor in vice-kajnpioèn. Ondanks het verlies ierir Ee^ de ploeg uit Temse toch al het ^jn ehoud kunnen verzekeren. Matchen •In iet nog weinig invloed op de klassering dez erden telkens in Hamme gespeeld. Bij C Corner verloor FC Puivelde na een lijzonder attraktieve en doelpuntenrijke fedstrijd. De lokalen scoorden er zes- laal en de kanonnen van FC Puivelde loten viermaal raak. Een derby en een istigematch ook bij VK Siera met FC ndgalm als tegenstrever. De lokalen iet negen en na het halfuur met tien, f amen voor de rust nog voorsprong met oals van Dirk Martens en Dirk Malfliet. ,j>en n de tweede helft was het dan de beurt i t„(ian FC Bondgalm waarbij Paul Verbu- nefïel nog werd uitgesloten. Die ploeg big scoorde toen nog vijfmaal met Luk Ver- ,p lee (2), Peter De Heyn (2) en Eddy slrjj, D'llondt. Het reeds vroeger tot de degra- Poefl datie veroordeelde FC Hof van Grember- L.(iej pn heeft op een gunstige manier afsc- leid genomen van de topklasse. De jeel-roden uit Dendermonde versloegen «C Raap met het oneven doelpunt van lijf met Alain Bal (2) en Walter Moons ils de lokale prijsschutters en Franks' Beeckman en Hans Troch voor RC Raap. In de zaterdagse tweede afdeling is uoral de slotmaand voor FC Stille Vrien- ien op een ontgoocheling uitgedraaid. Op een drietal matchen werd toen am per één punt gescoord tegen FC Briel en •erd er bij FC Wijnveld en FC Tripoli reHoren. Fataal trouwens in verband met het behalen van de titel en doordat FC Sportarena er zes zonder tegenstand mocht bijschrijven, is de ploeg uit Waas munster uiteindelijk nog reekskampi oen. Een tweede plaats dus voor FC Stille Vrienden dat bij het voorlaatste geklas seerde FC Tripoli toch zevenmaal scoor de. Te weinig echter voor puntenwinst »ant in een spektakelmatch bestelden de Dender/onen er acht. Acht was ook het aantal spelers waarover FC Liliane Boys beschikte en enigszins begrijpelijk *erden er bij FC 1000 Appels ook de dubbele verliescijfers geïnkasseerd. Vogal vlot werd er eveneens gescoord op het veld van SK Moerheide waar de tien sin VK Leopoldstad toch een drawn ifdwongen. Die illusies heeft A.V.C. De Vlasbloem bij FC Pauls Videoklub amper jekoesterd. Voor de Hammenaars werd het tenslotte nog een duidelijke winst. Een zeer evenwichtige wedstrijd tussen FC Briel en FC De Kroon. Voor de gasten *erd een doelpunt van Lieven Ongena daar nog beslissend en een tijdens het laatste kwartier fel aandringend FC Briel kon de verdiende gelijkmaker niet sco ren... Fijdens de slotdag ook een tweetal for faits in de zaterdagse derde afdeling. 8i| FC Venco liet FC 't Schrijverke dit resultaat optekenen en L.V.K. Ankerhof »fop dezelfde manier de punten aan FC kif Veel sportiever waren trouwens de "tdere ploegen en tussen FC Gouden Eecuw en FC Nelis werden de punten gedeeld. De negen uit Zele waren enigs zins de beteren van de gastheren welke toch het eerst scoorden langs Christop- he D'Hondt. Voor FC Nelis zorgde Johan Vehoeven nadien nog voor een tegen- punt en aldus werd ook de logische drawn bereikt.. In de matchen van de zondagse eerste afdeling werd alleen VK Den Bos voor deze regio uitgespeeld. De geel-zwarten skoorden één doelpunt tegen VK Volks unie en tenslotte was dat nog beslissend. In het eerste halfuur konden de beide ploegen slechts betrekkelijk weinig doelkansen afdwingen. Desondanks viel toen al de beslissing en met een uitste kende vrijschop scoorde Roland Willox voor VK Den Bos. De lokalen probeerden deze stand ook nog te verdubbelen met niet ongevaarlijke akties langs de flan ken, maar de verdediging van VK Volks unie waakte. Bij de tegenstoten van deze laatsten hield doelman Tony Van De Voorde zijn netten evenwel ongeschon den en leverde Ronny Kockelkoren in de lokale defensie ook verdienstelijk werk. In de tweede helft was VK Volksunie echter méér in balbezit en kon zich toen ook enigszins als de betere ploeg aan stellen. Nochtans niet voldoende om een doelpunt te forceren en André Van Duyse met Gerry Linthout, bleven tel kens van de gelijkmaker verstoken. Tij dens het laatste kwartier werd het aan dringen der gasten nog duidelijker en Luk Piessens met Willy Van Duyse kon den een paar. wenkende kansen niet verzilveren. In deze zeer sportieve wed strijd bleef het tenslotte bij een krappe winst van VK Den Bos. Bekervoetbal Kwartfinales Walivobeker FC Cado-FC Portaels 4-1 FC Sportarena-FC Welkom 0-6 Nadat FC Corner en FC Briel zich vroeger al hadden gekwalificeerd voor de halve finales hebben FC Cado en FC Welkom nu ook dit ticket genomen. Het Hamse FC Cado tegen FC Portaels Sport bereikte ook al een ruime winstscore. Kwartfinales Bekers Het Vrije Waasland VK Siera-VK Den Bos ff 0-5 FC Makkers-FC Scoutshuis ff 5-0 FC KI. Sinaai-VK Woodstock (3-0) 2-2 FC Atlantic-FC Stille Vrienden 7-1 Door de mindere intersse van VK Siera en FC Scoutshuis worden VK Den Bos met FC Makkers al onmiddellijk naar de halve finales verwezen. Die kwalifikatie heeft FC Klein Sinaai tegen VK Wood stock ook bereikt. Het werd een zeer spektakulaire wedstrijd waarin de beide ploegen elk ook tweemaal skoorden. In de reglementaire minuten werd de winst echter niet afgedwongen en FC Klein Sinaai verwierf deze tenslotte nog in het toemaatje der strafschoppen. Met min der moeite heeft FC Atlantic de gastploeg van FC Stille Vrienden uitgeschakeld. Aan de rust was de forfaitscore al be reikt. Nadien boden de bezoekers met nog een uitsluiting van Francis Pauwels echter méér tegenstand. Niet voldoende trouwens om een afgetekende nederlaag te ontlopen en in deze match scoorden Michel Boone (3), Manu Valent (2) en Roland Blockx (2) voor FC Atlantic met een tegenpunt van Paul Van Riet. Kalender voor het weekend Halve finales Walivobeker Zaterdag 10 mei, 15 u. FC Welkom-FC Corner met Frans Wij- meersch, Antoine Boënne en Georges Lamote Zondag 19mei, 10 u. FC Cado-FC Briel met Danny De Roeck, André Conserriure en Erwin Deckers Minivoetbal. Spectrum uit Berlare speelt al tien jaar in de kompetitie (a) Halve finales Bekers Het Vrije Waasland Zaterdag 10 mei, 14 u. FC Klein Sinaai-FC Atlantic met Frans Van De Voorde, Rudy Foubert en Ri chard Van Overmeire Maandag 20 mei, 10 u. FC Makkers-VK Den Bos met André Be niers, Dirk Beniers en Mark Beniers Resultaten Walivo's wedstrijdkom missie Geschorst voor vier speeldagen: Peter Stevens van FC 't Schrijverke Geschorst voor zes speeldagen: Gino Van Daele van FC De Nieuwe Sportvriend-FC Samara en Stefan Kinders van SK Moer heide 1 en 2 Geschorst voor acht speeldagen: Freddy Callebaut van FC 't Schrijverke (kim) Kwartfinales A. Peter De Decker won van Johan De Pessemier B. Dirk De Munck won van Ronny De Brandt C. Marc Verdickt won van Willy De Man D. Peter Uyttersprot won van Rik Roels Halve finales A. Peter De Decker won van Dirk De Mynck B. Mare Verdickt won van Peter Uyttersprot Finale 3de en 4de plaats Peter Uyttersprot won van Dirk De Mynck met 5-4 Finale 1ste en 2de plaats Mare Verdickt won van Peter De Decker met 7-4 (pvr) N.O.M.B.-minivoetbalkern D.S.D. Kleding Octaaf is erin geslaagd de dubbelslag te verwezenlijken. Het werd immers voor de tiende maal kampioen op 22 kompetities en voor de zesde maal belkerwinnaar en dit zelfs driemaal na mekaar, wat betekent dat het de beker mag houden. In de kompetitie hadden de Lebbekenaars een geduchte rivaal in MVC Verhofstadt, dat slechts op één puntje eindigde. In de bekerkompetitie werden ze de verwachte winnaar daar grote rivaal Verhofstadt reeds uitgesckald was in de eerste ronde. Kleding Nova mag op een schitterend seizoen terugblikken met als kroon op het werk, voor het eerst in het bestaan, een finale spelen van de D.S.D.-beker. Eindrangschikking 1. Kleding Verhofstadt 30 29 1 0 362 98 58 2. Verhofstadt 30 28 1 1 344 65 57 3. V.C. Lebbeke 30 21 7 2 211 140 44 4. Givana 30 20 9 1 246 129 41 5. Nova Kleding 30 19 8 3 194 116 41 6. Minishotters 30 19 9 2 199 150 41 7. Quick Shop 30 19 9 2 213 140 39 8. Walraevens 30 14 15 1 171 158 29 9. Avanti 30 13 14 3 147 168 29 10. Piccadilly 30 10 16 4 128 172 24 11. Sanitair De Herde 30 7 18 5 124 207 19 12. De Markt 30 7 19 4 156 261 18 13. Rapide 30 3 21 3 116 243 15 14. Dendermotors 30 6 22 2 117 237 14 15. Vier Heemers 30 6 24 0 122 269 12 Beker D.S.D. l/4e finales Kleding Octaaf - De Markt Sanitair De Herde - Walraevens Givana - Quick Shop Rapide - Kleding Nova l/2e finales Walraevens - Kleding Octaaf Nova Kleding - Quick Shop finale Kleding Octaaf - Nova Kleding Minivoetbalklub Spectrum uit Berlare bestaat tien jaar en dit zal dan ook gevierd worden op zaterdag 25 mei 1991- Men kan er inschrijven voor een barbe cue bij een van de bestuursleden of op tel. 052/42.53.91. Het feest gaat door in de sporthal van Berlare en dit vanaf 19 tot 22 u. 10 jaar voetballen Wanneer we schrijven 10 jaar voetballen is dat wel niet volledig, want Spectrum doet meer dan dat. Het is een sportklub waar men naast voetbal er af en toe een sportdag van maakt voor geheel de fami lie. Zo kan men er ook terecht voor een zoektocht of een fietstocht of gewoon zomaar een wandeling, kortom alle middelen zijn goed om de verstandhou ding in de klub te verstevigen en om de vriendenklub steeds bij elkaar te hou den. Minivoetbal is niet het einde wel het begin van deze Berlaarse sportvrien den. Een wedstrijd wordt er sportief betwist zodat ze tussen de lijnen een groot geziene klub zijn. Aankopen van spelers is niets voor hen want winnen is niet een noodzaak. Voor Spectrum blijft de leuze 'meedoen is belangrijker dan winnen'. Men kan er rekenen op een totale inzet van het bestuur en dat is samengesteld als volgt: Guy Tackaert, zowat de duivel- doet-al, die samen met Eddy Bosman, Patrick Heirman, Mare Vanhouwe en Dirk Poppe aan bestuurskar duwen Spelers: Wim Van de Wille, Patrick Die- rickx, Yvan en Johan Heirman, Paul De Kegel, Erwin Van Gent en Georges Van Cauteren. Bestuur en spelers rekenen dan ook op de sportliefhebbers om samen het 10 jaar Spectrum te vieren. U wordt dan ook verwacht zaterdag 25 mei in de sporthal van Berlare vanaf 19 u. Andre Zaalvoetbal. De Hamse ploeg Van Huychem-De Blende werd kampioen in eerste provinciale en speelt dus volgend jaar in derde nationale (Iv) Minivoetbal in Lebbeke Vanaf vrijdag 24 mei heeft voor de zevende maal de Beker van de Gemeenteschool' plaats. Er zijn drie reeksen voorzien. De eerste reeks van 16 tot 30 jaar De tweede reeks vanaf 30 tot 40 jaar De derde reeks vanaf 40 jaar tot... (Oudere spelers mogen aantreden in een 'jongere' reeks) Er wordt gespeeld op de speelplaats van de jongensschool met ploegen van vier spelers. De ploegen worden ingedeeld in poules en er is dus geen rechtstreekse uitschakeling. In elke ploeg mogen twee spelers opgesteld worden die geen rechtstreekse binding hebben met de school, maar die wel voldoen aan de leeftijdsvoorwaarden. Er kan nog ingeschreven worden tot woensdag 22 mei in de school (41.12.41) De trekking is voorzien op woensdag 22 mei te 19u00 in de jongensschool. Speeldagen, vrijdag 24 mei vanaf 18u30 zaterdag 25 mei vanaf 13u00 zondag 26 mei vanaf 13u00 vrijdag 31 mei vanaf 18u30 zaterdag 1 juni vanaf 13u00 zondag 2 juni (finales) vanaf 14u00

De Voorpost | 1991 | | pagina 21