Dubbelslag voor Van Lierop en Verrezen, ook Van Woensel en Verhaert op het podium I H. Neyt (E J. Verrezen (E), V. Wartel (D) en G. Van Lierop (C) Ronald Van Avermaet en Thierry Christie Omer Van Molle aangereden 22 - 17.5.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Voor de eerste maal te gast in de Baaigemstraat te Gavere. Een buurt waar D-renner Gerard Gevaert zijn jeugd heeft gekend en tevens mede-organis ator was. Terug een goed parkoers, spijts een put over de ganse breedte van de weg, die voor de nodige bandbreuken zorgde. Vraag kan gesteld worden of men op de Technische Dienst van de gemeente geen overschotje aan asfalt had om deze put te vullen. Het overzicht van de wedstrijd bij de E-pIussers kan heel kort beschreven worden: er was niet één noemenswaar dig feit te noteren. Logisch dat deze wedstrijd eindigde met een massaspurt, alhoewel er van massa weinig sprake kon zijn. De bloemen werden gewonnen door Jos Verhaert Hij versloeg in de spurt Maurice De Smet, Maurice Van Heule.. Bij de cat. E lieten 22 renners zich inschrijven. Vele pogingen werden on dernomen door verschillende renners. Deze pogingen werden even vlug ge counterd. Maurice Everaert en Remi De Moor (die we toch al beter zagen rijden dit jaar) moesten het peloton laten gaan Een aanval op het einde van de wedstrijd van John Verrezen, André Van Oost en Daniël De Pauw kende sukses. Op het spurtmeesterschap van Verrezen stond geen maat. Van Oost werd tweede en De Pauw derde. Walter Coessens en Mauri ce Vandercruvssen konden ook nog ont snappen. Jerome Wille verkeerde waar schijnlijk in een off-day want hij werd slechts zesde, plaats die we van hem niet verwachtten. De D-kategorie, die voor de gelegenheid afzonderlijk konden rijden, telde slechts 11 deelnemers. Hierbij kan men even stilstaan en zich afvragen wat er nog meer moet gedaan worden om renners te lokken. Hoe Robert Gobert zich ook uitsloofde, hij kon geen brokken ma ken. Niet moeilijk als men weet dat bij iedere demarrage steeds een paar ren ners onmiddellijk reageren en op zijn wiel springen. Het was dus onafwend baar dat deze groep voor de zege zou spurten. Hierin toonde August Van Woensel zich iets sneller dan Raoul Lampaert, August De Troetsel, Pierre Ryckewaert... Bij de C-kategorie waren ze met 24 vertrekkers. Onderhand weten we reeds dat in deze reeks vele renners heel wat in hun mars hebben. En dat lieten ze ook dadelijk blijken door meteen na de start de wedstrijd hard te maken. Mare Hendrickx ging eerst in de aanval maar werd terug gegrepen. Zijn voorbeeld werd gevolgd door Adriaan Desmedt, Willy Roels, Willy Gillis, Eric Van Steen, Wilfried Mathijs... tot er uiteindelijk een kopgroep werd gevormd van 11 renners. Dit was blijkbaar teveel want hiervan gingen vier renners in het offensief: Ghislain Van Lierop, Willy Gillis, André Claeys en Freddy Foré. Deze moedigen kenden sukses en zouden uitmaken wie de bloemen in ontvangst zou nemen. Brute pech echter voor .André Claeys die de laatste ronde lek reed. Andere pech vogels waren Jean Brands, Antoine Cools en Jan Moes. We noteerden ook nog een spijtige valpartij van Willy Roels (sleutel- beenbreuk) en Carlos De Klercq (schaafwonden). Van de drie vluchters was Van Lierop de rapste en lukte daar mee een dubbelslag. Freddy Foré werd tweede en Willv Gillis derde. Ribert Fer- ket kon beslag leggen op de vierde plaats vóór Eric Van Steen, de ongelukkige Claeys passeerde als zesde de aankomst- lijn met een lekke achtertube. Dan volg de er nog een spurtje dat gewonnen werd door Freddy Stevens vóór Wilfried Mathijs. De uitslagen (m.v.a.) Kat. E 9 deelnemers: 1. Jos Verhaert, 2. Maurice De Smet, 3. Maurice Van Heule, 4. René Truyens, 5. Norbert De Wispelaere, 6. Robert Van Wijnsberge, 7. Marcel Van Durme, 8. Georgesjanssens, 9. Adolf De Beul Kat. E: 22 deelnemers: 1. John Verrezen, 2. .André Van Oost, 3- De Pauw Daniël, 4. Daniël Coessens, 5. Maurice Vander- cruyssen, 6. Jerome Wille, 7. Eric De Graeve, 8. Frans Nees, 9- Lievin Troch, 10. Sylvère De Vos Kat. D: 11 deelnemers: 1. August Van Woensel, 2. Raoul Lampaert, 3- August De Troetsel, 4. Pierre Ryckewaert, 5 Roger Vermeersch, 6. Robert Gobert, 7. Willy Puimège, 8. Gerard Gevaert, 9- Etienne Verheggen, 10. Johan Van Slycke Kat. C: 24 deelnemers: 1. Ghislain Van Lierop, 2. Freddy Foré, 3- Robert Ferket, 4. .André Claeys, 5 Eric Van Steen, 6. .André Claeys, 7. Freddy Stevens, 8. Wil fried Mathijs, 9 Mare Hendrickx, 10. Edilbert Keppens Zaterdag 18 mei te Sint-Kruis-Winkel, Dorp (Gent) om 16 u. (kat. E) en om 18 u. (kat. C en D). Formaliteiten in café Salzburgerhof Maandag 20 mei te Gentbrugge, School- dreef om 16 u. (kat. E) en om 17u.30 (kat. C en D). Formaliteiten in café 't Kuipken. W.A.O.D.-veteranen zaterdag in Semmerzeke Voor de zoveelste maal te gast bij de veteranenvriend Adelin De Keukelare die samen met zijn vrienden en de uitbaters van café "Onder de Toren" instond voor een prachtige organisatie. Ook de omloop was goed gekozen De E-plussers gingen van start om l4u. en waren met 13 deelnemers. Van bij de aanvang liet Henri Neyt zijn intenties blijken door alleen in de aanval te gaan. Wat verder werd hij vervoegd door Ray mond Pieters. Het was echter nog te vroeg om zich volledig te geven en een ronde later waren ze terug ingelopen. In de laatste ronde ging Henri Neyt terug in de aanval en behield 100 meter voor sprong. De rest van het peleton kon spurten voor de 2e plaats, spurt die- gewonnen werd door Maurice Van Heule vóór Jos Verhaert, René Truyens en De Wispelaere. Anderhalve minuut later konden 22 E- renners van start gaan. Bij de 3e door tocht was er een ontsnapping te noteren van Marcel Mortier, Jerome Wille, André Van Oost en John Verrezen Deze 4 sterke kleppers zouden stand houden tot het einde. Enkele renners moesten loslaten: Maurice Everaert, Remi De Moor, Etienne De Vreeze, De Creyf, Gaston Van Rooyen. De 4 koplopers bouwden hun voorsprong stelselmatig uit en zouden spurten voor de overwin ning. Het was John Verrezen die het met miniem verschil haalde van Marcel Mor tier, Jerome Wille en André Van Oost. Maurice Verbeke en Frans Nees hadden zich ook losgewerkt en werden 5e en 6e. Daniël De Pauw en Maurice Vander- cruyssen kwamen eveneens afgeschei den over de aankomstlijn. Bij de D-categorie telden we 18 vertrek kers. Vroeg in de wedstrijd kenden we een offensief van Victor Wartel, Robert Gobert en Roger Vermeersch. Pech voor Gobert die lek reed. Hij kreeg een ander wiel maar zag zich meteen gepasseerd door het peleton. Hij kon hierbij terug aansluiten en naar het einde toe zelfs nog ontsnappen. Te laat echter om de koplopers nog te verontrusten zodat hij schitterend 3e werd. Bij de 2 vluchters deed Victor Wartel het meeste werk, Roger Vermeersch stelde zich tevreden met de 2e plaats. Victor Wartel, noch tans misnoegd omdat hij niettegen staande zijn 60 jaar, verbod kreeg te starten bij de E-categorie omdat hij te klasrijk is en de tegenstand overhoop rijdt. Geen nood echter want hierdoor bewijst hij dat hij ook zijn mannetje kan staan bij de D's. De spurt voor de 4e plaats werd gewonnen door August De Troetsel vóór August Van Woensel en Pierre Ryckewaert. Bij de C-categorie stonden 26 renners aan de startlijn. Het werd een harde wedstrijd met enkele uitschieters van José Bourgeois, Ghislain Van Lierop, Mare Hendrickx, Eric Van Steen, Julien Roegiers, Willy Roels.Het tweetal Fred dy Foré en Ghislain Van Lierop ging toen in de aanval. Ook hier moesten enkele renners loslaten: Gilbert De Coster, Marcel Van Alboom, René De Bruycker, Francis Helleputte, Frans Brouwers, Jean Brands. Jan Moes reed lek. Onder tussen konden nog 3 renners het pele ton ontlopen: Wilfried Mathijs, Julien Roegiers en Carlos de Klerckq. Bij de 2 vluchters begon de vermoeidheid zich te laten gelden zodat de 3 achtervolgers vervaarlijk dicht naderden. Aan de aan komstlijn, Ghislain Van Lierop was snel ler dan Freddy Foré, hielden ze amper 10 meter over op Wilfried Mathijs (die reeds het hele seizoen sterk presteert), Julien Roegiers en Carlos De Klercq te weinig had meegeholpen in de achter volging anders hadden ze zonder twijfel de 2 vluchters bijgehaald. De uitslagen: Cat. E+ 13 deelnemers: 1. Neyt Henri, 2. Van Heule Maurice, 3. Jos Verhaert, 4. Truyens René, 5. De Wispelaere Norbert, 6. Van Wijnsberghe Robert, 7. Janssens Georges, 8. De Beul Adolf, 9- Pieters Raymond, 10. Van Durme Marcel. Cat.E: 22 deelnemers: 1. John Verrezen, 2. Marcel Mortier, 3 Wille Jerome, 4. Van Oost André, 5- Verbeke Maurice, 6. Frans Nees, 7. De Pauw Daniël, 8. Van- dercruyssen Maurice, 9- Troch Lievin, 10 Asseau Lucien. Cat. D: 18 deelnemers: 1. Victor Wartel, 2. Roger Vermeersch, 3- Robert Gobert, 4. De Troetsel August, 5. Van Woensel August, 6. Pierre Ryckewaert, 7 Dirk Dechamps, 8. Piet Marchand, 9- Willy Puimège, 10. Gerard Gevaert. Cat. C: 26 deelnemers: 1. Ghislain Van Lierop, 2. Freddy Foré, 3- Wilfried Mat- thijs, 4. Julien Roegiers, 5. Carlos De Klercq, 6. John Heyndrickx, 7. Eric Van Steen, 8. Willy Roels, 9- José Bourgeois, 10. Georges Goubert. W.A.O.D.-veteranen op Hemelvaartdag in Eksaarde Veel voorkomende namen van win naars: W. Roels (C), R. Gobert (D), M. Mortier (E) enj. Verhaert (E De organisatie lag in handen van 'De Molenvrienden' die met hun puik werk bewezen op de hoogte te zijn van hun werk. Ook de uitbaters van café 'Moleken', Magdaen Hugo, droegen hun steentje bij door te zorgen dal de win naars een prachtige bloementuil kon den in ontvangst nemen. Zij werden beloond door de deelneming van een groot aantal renners, niet minder dan 71 renners kwamen het controleblad teke nen en zorgden bovendien voor sport van de bovenste plank. Bij de E-plussers werd heteen vuurwerk van demarages. De meest opvallende renners: Jos Verhaert, Norbert De Wis pelaere, Robert Van Wijnsberge, e.a. De ze initiatiefnemers werden niet beloond voor hun inspanningen en werden tel kens teruggehaald. Met een voltallige groep gingen ze naar de eindmeet. René Truyens begon van zeer ver aan de leiding, dit betekende meteen zijn ver lies. Hij viel volledig stil en de leiding werd overgenomen door Norbert De Wispelaere. Ook hij moest voortijdig plooien. Jos Verhaert kwam op kop en stond zijn plaats niet meer af. Tweede werd Maurice De Smet voor Maurice Van Heule. Een prachtig spurtje als je het ons vraagt. Ook bij de E-renners werd het een prachtige wedstrijd. In de 3de ronde ging Frans Nees aan de haal, hij werd onmid dellijk achternagezet en ingehaald door Marcel Mortier. Verschillende renners "poogden nog in extremis aansluiting te krijgen met de 2 koplopers maar slaagd en niet in hun opzet. Door deze scher mutselingen zonderden zich nog 2 ren ners af: Jerome Wille en Eric De Graeve. Daarna reeds nog een drietal afgeschei den: Daniël De Pauw, Maurice Vander- cruyssen en Walter Coessens. Allen had den één hoofddoel; zo hard mogelijk op de pedalen duwen en rijden voor hun plaats. De 2 koplopers bleven uit het vizier en het was logischerwijze Marcel Mortier die de spurt voor de bloemen won. Een tweede plaats was de beloning voor Frans Nees. Jerome Wille versloeg Eric De Graeve voor de 3e plaats, terwijl Daniël De Pauw rapper was dan Walter Coessens en Maurice Vandercruyssen. De eerste ernstige ontsnapping bij de D-renners was meteen de goede. Tal van ontsnappingspogingen van Robert Go bert werden verijdeld. Maar vechter als hij is kon hij toch na een klein uur wedstrijd voor een afscheiding zorgen. Drie renners konden aansluiten: Raoul Lampaert, Johan Van Slycke en August Van Woensel. De rest was hopeloos ver loren en reden voor de dichtste ereplaat sen. Robert Gobert die zich in de spurt op voorhand verloren weet moest het afmaken. Zijn demarage in de laatste ronde kon door niemand beantwoord worden. De beste man uit de wedstrijd won de bloemen. In de spurt voor de tweede plaats was Raoul Lampaert net iets sneller dan zijn vriend August De Troetsel en Johan Van Slycke. Leo Buyst regelde de peletonsspurt voor August De Troetsel, Roger Verhelle... De categorie C werd ook gekenmerkt door vele demarages. Eerste aanstoker was Antoine Cools. Luc Uzeel ging hem helpen, zij hielden het toch 2 ronden vol. René De Bruycker en Edilbert Kep pens staken ook eventjes hun neus aan het venster. Jan Moes probeerde het ook eens alleen. Goed halfweg de wedstrijd gingen 7 renners in het offensief: Gerard Goossens, John Heyndrickx, Willy Roels, Jacobus Van Merriënbourg, Antoine Cools, Carlos De Klercq en Luc Uzeel. Het bleek nogal rap duidelijk dat bij deze renners de overwinnaar zou moeten gezocht worden. De meeste kansen wer den toegemeten aan Willy Roels. De pronostiekers werden in het gelijk ge steld, hij won voor Van Mcriënbourg, John Heyndrickx, Luc Uzeel... Edilbert Keppens won de spurt van het peleton voor Walter Matthijs. De uitslagen Cat E 14 deelnemers: 1. Jos Verhaert, 2. Maurice De Smet, 3- Maurice Van Heule, 4. Robert Van Wijnsberge, 5. Gilbert Pieters, 6. Adolf De Beul, 7. Marcel Van Durme, 8. Norbert De Wis pelaere, 9- Georges Janssens, 10. Rap hael De Boever Cat E: 18 deelnemers: 1. Marcel Mortier, 2. Frans Nees, 3 Jerome Wille. 4. Eric De Graeve, 5 Daniël De Pauw, 6. Walter Coessens, 7. Maurice Vandercruyssen, 8. Sylvère De Vos, 9. Harry De Boer, 10. Marcel Chamonin. Cat D: 15 deelnemers: 1. Robert Gobert, 2. Raoul Lampaert, 3- August Van Woen sel, 4. Johan Van Slycke, 5. Leo Buyst, 6. August De Troetsel, 7 Roger Verhelle, 8. René Meul, 9- Willy Puimège, 10. Piet Marchand Cat C: 24 deelnemers: 1. Willy Roels, 2. Jacobus Van Merriënbourg, 3- Johan Heyndrickx, 4. Luc Uzeel, 5 Carlos De- derek, 6. Gerard Goossens, 7. Antoine Cools, 8. Edilbert Keppens, 9 Walter Matthijs, 10. Herman Vanlaer M.V.A. WAOD-wielrennen in Moeneke. Ronald Van Avermaet uil Zele, gelukkige winnaar (vh) WAOD-wielrennen in Moeneke. Nog één ronde en Patrick De Maere voert het groepje achtervolgers aan (vh) Het feestcomité in de Hammestraat te Moerzeke richtte afgelopen week-end een tweedaagse wielerwedstrijd in voor liefhebbers WAOD. Zaterdag verschenen 67 renners aan de start. Het werd een bokkelharde wed strijd gereden tegen een hoge snelheid. De Hammenaar Ronald Van Avermaet werd er overwinnaar met een 200-tal meter voorsprong op zijn dichtste ach tervolger Marco Smet. Enkele seconden later wist Thierry Christie zich de snelste van het peleton vóór Wim Van Hecke, Wilfried Paridaens, Patrick Bolssens... Zondag kwamen 63 renners hun rug nummer afhalen. Een peleton van 24 renenrs zou er spurten voor de bloe men. Thierry Christie ging als eerste over de eindmeet. Hij klopte Claude Fredericq, William Despeels, Marco Smet en de veteraan Roger Beelaert. De uitslagen Zaterdag 11.5.91 1. Ronald Van Avermaet (Hamme) de 80 km. in 1 uur 58 min., 2. Marco Smet op 200 m., 3- Thierry Christie op 400 m., 4. Wim Van Hecke, 5. Wilfried Paridaens, 6. Patrick Volssens, 7. Erwin Minnebo, 8. Patrick Van Wetter, 9- Freddy Roele- kens, 10. Philip Duterte (Fr). Zondag 12.5.91 1. Thierry Christie (Merksem) de 80 km in 1 uur 57 min., 2/ Claude Fredericq (Fr), 3- William Despeels, 4. Marco Smet, 5. Roger Beelaert, 6. Wim De Wael, 7. Freddy Luyckx, 8. Ronald Van Avermaet, 9. Modest Smet, 10. Jan De Witte. - Eindstand tweedaagse: 1. Thierry Christie, 2. Marco Smet, 3- Ronald Van Avermaet. MVA Op vrijdag 10 mei werd de 80-jarige wielerveteraan Omer Van Molle even buiten Asse aangereden door een jongedame in een splinternieu we auto. De gevolgen waren vrij ernstig. Niet alleen is zijn fiets on bruikbaar, hij heeft ook overal schaafwonden en inwendige pijn in de linkerkant van zijn bekken. Het onderzoek wees uit dat er geen breuken waren maar gewoon gaan valt Omer zelfs niet gemakkelijk. Van koersen is er dus momenteel geen sprake 11 rmonde kan nie tonnetje staan v Liefhebbers W.A.O.D. in Moerzeke WA.O.D.-wielrennen. Patrick Siau uit Dendcrmonde kan niet alleen met auto's overweg, ook op de pedalen kan hij zijn mannetje staan (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22