Eerste zege voor Patrick Van Den Dries (B) en Dendermondenaar Ferre De Donder (D) Alois Arijs zorgt voor een spetterende tweedaagse met 332 renners te Wieze V.W. F.-wielrennen De Voorpost - 17.5.1991 - 23 WIELRENNEN VWF-wielrennen. De aankomst van RafVan Eyck (D) uit Aalst in Otegem (xl) Nu bleven alleen nog Verhasselt en we reldkampioen Patrick Van Renterghem achter! De wereldkampioen liet dan zien tot wat hij in staat is. Zonder omkijken fietste hij weg van Verhasselt, op en over De Backer-De Vits, op en over Kerremans- Van Dijck en zo over D'Hondt om als een echte kampioen alleen toe te komen. Slechts Kerremans kon min of meer in zijn omgeving eindigen maar de rest was flink achteruit geslagen en daar won D'Hondt de spurt, vóór De Vits en De Backer. Kort daarachter eindigde Van Handenhove en De Peuter die nog een flinke remonte deden en vervolgens Van Laer, Van de Wille en Benny Benoey. Vermelden we ook het wederoptreden van Stefaan Laureys die het heel goed deed voor zijn eerste wedstrijd en knap 20ste eindigde. Volgende wedstrijden Zaterdag 18 mei in Lauwe, Superpres tige, Kon. Boudewijnstraat 1333, café Astor; C D starten om I4u00 voor 26 ronden of 56 km; A B om l6u00 voor 32 ronden of 67 km: omloop 1; prijsba- rema 3. Maandag 20 mei in Zarlardinge aan de kerk, café De Nieuwe Koning; C D start om I4u00 voor 12 ronden of 58 km; A B om lóuOO voor 15 ronden of 72 km; omloop 2, prijsbarema 2. Uitslagen Donderdag in Oetegem A-reeks: 1. Mare De Peuter, 2. Joost Van de Putte, 3. Jozef De Vits, 4. Gino D'Hondt, 5. Yves De Cant, 6. Frans Ligneel, 7. Gabriël Hamerlinck, 8. Theo Van Handenhove, 9- Valère De Coster, 10. Ronny Samson. B-reeks: 1. Dirk Stammeleer, 2. Etienne Lievens, 3. André Planckaert, 4. Walter Bee- rens, 5. Jozef Watteny, 6. Luc Pieters, 7. Patrick Van den Dries, 8. Luc Courtens, 9. Germain D'Hondt, 10. Harmei Van den Bos sche. C-reeks: 1. Alain Van Mingeroet, 2. Mare Herregodts, 3 Mare Duquesne, 4. Hugo De Pessemier, 5. Frank Van Geystelen, 6. Robert Maldrie, 7. Jean Geerinck, 8. Herman Moe renhout, 9- Hector Van den Heede, 10. Hu- bert Van Craeynest. D-reeks: 1. RafVan Eyck, 2. Pierrot De Wit, 3. Etienne Tembuyser, 4. Marcel Doeraene, 5. Albert Kesteloot, 6. Alois Van Renterghem, 7 Maurice Verbeke, 8. Leonce Van der Lin den, 9- Gerry Steenssens, 10. Jean Verpaelst. Zaterdag in Wieze A-reeks: 1. Willy De Backer, 2 Jozef De Vits, 3. André Kerremans, 4 Patrick Comelis, 5- Chris Vandenbogaerde, 6. Kris verhasselt, 7. Mare De Peuter, 8. Ronny Samson, 9- Freddy Van Steerthem, 10. Frank Vagenende. B-reeks: 1. Patrick Van den Dries, 2. Dirk Stammeleer, 3- Etienne Lievens, 4. Luc Pie ters, 5. Peter Pots, 6. Harmei Van den Bos sche, 7. Hugo Tuypens, 8. Peter Schaillie, 9- Jozef Watteny, 10. Rudy Van Rossem. C-reeks: 1 Norbert Van Nuffel, 2. Herman Moerenhout, 3. Hubert Van Craeynest, 4. Julien De Baets, 5. Hugo De Pessemier, 6. Robert Maldrie, 7. Johnny De Paepe, 8. Mare Herregodts, 9- Mario Bauwens, 10. Gaston Van Den Hoecke. D-reeks: 1 Hugo De Kocker, 2 Gerry Steen ssens, 3- -Albert Kesteloot, 4. Marcel Doerae ne, 5- Alois Van Renterghem, 6. Julien Van Renterghem. 7. Alois Cornelis, 8. Edward Marien, 9 Christiaan De Guisme, 10. Leonce Van der Linden. Zondag in Wieze A-reeks: 1. Patrick Van Renterghem, 2. And ré Kerremans, 3. Gino D'Hondt, 4. Jozef De Vits, 5. Willy De Backer, 6. Willy Van Dijck, 7. Kris Verhasselt, 8. Theo Van Handenhove, 9- Mare De Peuter, 10. Willem Van Laer B-reeks: 1 Jozef Watteny, 2. André Plan ckaert, 3 Dirk Moerenhout, 4. Walter Bc- erens, 5 Heinrich Sergeant, 6. Dirk Stam meleer, 7. Luc Pieters, 8. Désiré Van Daele, 9. Patrick Van den Dries, 10. Etienne Lievens. C-reeks: 1. Pascal Batselier, 2. Mario Bau wens, 3- Mare Duquesne, 4. Gaston Van Den Hoecke, 5. Edgard David, 6. Robert Maldrie, 7. Julien Simoens, 8. Patrick verlee, 9- Julien De Baets, 10. Dirk De Troyer. D-reeks: 1. Ferre De Donder, 2. Marcel Doeraene, 3- Albert Kesteloot, 4. Edward Marien, 5. Alois Van Renterghem, 6. Chris- tiaen De Guisme, 7. Hugo De Kocker, 8. lustin Gabriels, 9- Franky Aerts, 10. Henri Robbrechts. j\rüyj .eroyco Donderdag 9 mei in Otegem D-reeks: Raf Van Eyck Kampioen Van Eyck is momenteel out standing. Hij dirigeert en slaat toe waar het hem belieft. Reeds van in de eerste ronde gingen Gerry Steenssens, Ferre De Donder, Loverie, Staf Sonck en Carme- liet aan de haal. Hoewel dit een sterk groepje was, werd het toch teruggegre pen. I)an was het de zeer ijverige Loverie die de grote trom roerde. Ook Van Eyck gaf af en toe speldeprikken en toen G. Sonck er alleen vandoor ging, was het weer Van Eyck die er naartoe sprong. Iets verder op de helling moest Sonck Van Eyck laten gaan en vanaf dan liep Raf steeds verder uit. Iemand die hier ook elke week verbetert is Pierrot De Wit. Ook nu kon hij het peloton ver schalken en de tweede plaats binnenrij ven. De spurt van het peloton ging naar Tembuyzer die Doeraene, Kesteloot en Van Renterghem achter zich liet. Goede prestatie van een fel verbeterende Jean Verpaelst en Ferre De Donder. C-reeks: Alain Van Mingeroet De wedstrijd lag al heel vlug in de juiste plooi. Een vroege uitval van Van Minge roet, M. Herregodts en Mare Duquesne en het peloton liet veel te lang deze koplopets begaan. Toen de voorsprong al meer dan een minuut was kwam er reaktie van Moerenhout-Maldrie en toen op drie ronden van het einde Van Neer zich aan de kop van de groep zette slonk de voorsprong van de drie in één ronde van 1'12 tot 45". Op een gegeven moment had men de twee leiders in het zicht maar toen viel het stil en de beste paarden kregen de haver. Van Mingeroet kwam licht afgescheiden over de meet met achter zich Herregodts en Duques ne. In de laatste ronde viel het achteraan nog wat uiteen. Van Gestelen en Hutse- baut wipten nog weg en kampioen De Pessemier fietste nog tot bij de twee om ze daarna te kloppen in de sprint om de vierde plaats. Ook Maldrie en Jean Ge erinck geraakten weg uit het peloton Daar won Moerenhout vlot, vóór Hectoi Van den Heende en Hubert Van Craey nest. Vermelden we nog dat Edgard Da vid voor de vierde maal tereke plat reed en Julien De Baets van hetzelfde laken een broek kreeg. B-reeks: Dirk Stammeleer Van in de start werd er keihard gefietst en snel lag hel pelolon in drie stukken. Hoewel de posities nog zouden verande ren kwam het nooit tot een hergroepe ring, Integendeel, vooraan verbrokkelde bet opnieuw en zeven renners muisden er vanonder: Stammeleir, Lievens, Plan ckaert. Beerens, Watteny, L. Pieters en Patrick Van Den Dries. Meteen was de beslissing gevallen en men moest onder deze zeven de winnaar zoeken. De plaat selijke renner .André Planckaert werd geviseerd en toen Patrick Van Den Dries bij het ingaan van de laatste ronde een honderd meter voorsprong nam, moest hij er achteraan of de winnaar was gekend. Planckaert deed het en de laat ste bocht naar de meet toe draaide Patrick nog met een vijftal meter voor sprong. Het was echter een flitsende Stammeleer die Lievens en de plaatselij ke Planckaert achter zich liet, terwijl een uitgebluste en ontgoochelde Van Den Dries zevende werd. Achter deze zeven won Luc Courtens de sprint van een zestal, waarbij een goed fietsende Vermeiren (11de) en verder nog Richard De Bruyn (15de), die fel verbetert. A-reeks: Mare De Peuter Gewoontegetrouw een spannende wed strijd bij de A-renners. Vrij vlug brak het peloton in drie stukken en na lang zwoegen kwamen de eerste twee groep jes samen en zo kregen we 12 renners aan de leiding. De rest mocht het reeds vergeten Al bleven deze twaalf samen rijden, toch waren er steeds die probeer den te ontsnappen. William Goessens alleen, dan Van de Putte, Yves De Cant, Amerlinck, tevergeefs. Dan weer geraak ten Samson, De Peuter en Van Handen hove achterop. Ook zij sloten weer aan en zo gingen ze de laatste ronde in met een demarrage van Joost Van de Putte. Mare De Peuter zag het gevaar en perste er nog eens alles uit, zoals hij het een ganse wedstrijd had gedaan, en het lukte hem de sterk fietsende Van de Putte te vervoegen. Achteraan fietste Jozef David alles kapot en zette alleen de achtervol ging in terwijl de rest uiteenviel. De twee bleven echter voorop en De Peuter won vlot de spurt hoewel hij de laatste meters met krampen moest afrekenen. Hij was inderdaad tot het uiterste gegaan. De Vits werd knap derde en Gino D'Hondt vierde, voor Yves De Cant en Frans Ligneel. Prachtige wedstrijd van Theo Van Handenhove (8ste) en Ronny Sam son (10de). Voor de 13de plaats won VWF-wielrennen. Willy De Backer uit Berlare won zaterdag in Wieze de A-reeks Chris Van den Bogaerde voor Dirk Van terwijl Patrick Van den Dries de B-reeks won (xl) di^ h1 e WF-wielrennen. Zondag in Wieze was Pascal batselier de snelste van de ^aens en Gerard De Vleeschouwer A-reeks. Dendermondenaar Ferre De Donder won de D-reeks (xl) de Wille en de rest van het peloton dat volledig verbrokkeld over de meet kwam. Zaterdag 11 mei in Wieze D)-reeks: Hugo De Kocker Alois Arijs, die op gebied van organise ren, reeds meer dan zijn strepen ver diend heeft, stroopte weer de mouwen op en organiseerde in Wieze een pracht van een tweedaagse. Er waren 166 ren ners aan de start, het weer was goed en veel volk. Hij mocht tevreden zijn en de renners zorgden bovendien voor het no dige spektakel. De D-renners vertrokken met een blitz- VWF-wielrennen. In Wieze stond organisator Alois Arijs nog even tussen de start van Marcel Doeraene. Na twee renners voor de start gegeven werd (xl) A-reeks: Eindelijk Berlarenaar Willy De Backer Het moest er eens van komen. Willy De Backer uit Berlare rijfde zijn eerste zege binnen in de rangen van de VWF. Hij kreeg die vast en zeker niet op een schoteltje aangeboden. Er werd door de A-renners weer een stukje gefietst en het peloton viel in kleine stukken uiteen. Uiteindelijk rukten zich acht renners los: Samson, De Peuter, Verhasselt, Van den Bogaert, Cornelis, Kerremans, De Vits en Willy De Backer. Deze kerels legden er duchtig de pees op en Kerre mans, die voor eigen deur fietste, keek op geen stamp. Ook Patrick Comelis leek zegedriftig en demarreerde meer dan eens. Hij maakte het de anderen zeer lastig maar toch draaide het nog op een spurt uit. De van ver op kop vertrok ken De Vits gaf lange tijd de indruk het te zullen halen maar in de laatste me ters remonteerde De Backer hem nog vlot. Kerremans werd sterk derde. In al dat geweld moesten Mare De Peuter en Samson nog begeven in de finale. Voor de negende plaats haaide Van Steerte- ghem het voor Vagenende en Theo Van Handenhove. Verder nog een groepje met Fr. Goossens en Eric Anckaert. VWF-wielrennen. Norbert Van Nujfel uit Herdersem won zaterdag in Wieze en Hugo De Kocker uit Moerzeke won de D-reeks (xl) ronden was alles weer samen en gingen Florent De Clercq, Gerry Steenssens en Christiaen De Guisme aan de haal. Het peloton liet niet begaan en weer een hergroepering. Dan was het de beurt aan Willy Seghers, maar ook dat lukte niet. We leken op een massaspurt af te steve nen. Het was Hugo De Kocker die verras send de snelle Steenssens klopte en meteen zijn tweede zege op zak stak. Een andere vlugge renner als .Albert Kesteloot was derde, Doeraene vierde, /Alois Van Renterghem vijfde en Julien Van Renterghem verrassend zesde. C-reeks: Norbert Van Nuffel De mannen die bij wijze van spreken in hun achtertuin fietsten zoals een Van Nuffel en Moerenhout, hebben er van in het begin een snelheidsrace van ge maakt. Pas was het gestart of Van Nuffel fietste alsof in de eerste bocht de eind meet lag. Verrast door dit tempo kwa men er achteraan het peloton heelwat renners in moeilijkheden. Vooraan luw de het tempo zeker niet en men bleef zonder verpozen doorspurten. Dat kon niet blijven duren, er vielen stukken en vooraan gingen er renners aan de haal terwijl er achteraan met de regelmaat van een klok anderen moesten lossen. Halfweg wedstrijd kon men de balans opmaken. Negen leiders, Van Nuffel, Moerenhout, Van Craeynest, De Baets, De Pessemier, Maldrie, De Paepe, Her- regots en Bauwens. Daarachter een pe loton en de rest was zich gaan aankle den. Hoewel de negen voorop bleven zouden ze nooit ver uitlopen en bleven ze steeds in het vizier van het niet afgevend peloton. Vooraan ging Van Nuf fel er nog alleen vandoor om lichtjes voorop te zegevieren. In de spurt voor de tweede plaats haalde Moerenhout het van Van Craeynest en De Baets, terwijl de spurt van het peloton gewonnen werd door Van Den Hoecke, voor Simoens en Van Looveren. B-reeks: Patrick Van Den Dries, eerste zegebloemen op de weg! .Al snel zag men dat het peloton niet lang zou wegblijven. Na speldeprikken van een ernstig aan zijn konditie werkende Peter Schaillie, Wim Neckebroek, Jozef Watteny, Harmei Van den Bossche e.a. brak het peloton in drie stukken. Voor aan een sterke leidersgroep van tien renners: Van Rossem, Watteny, Schail lie, Tuypens, Van den Bossche, Pots, Pieters, Lievens, Stammeleer en Van den Dries. Daarachter een pelotonnetje van een 15 renners en daarachter de geklopte rest. Vooraan bleef men goed Zondag in Wieze D-reeks: Ferre De Donder uit Dendennonde Deze fietsende kapper uit de Oude Vest te Dendermonde is pas dit jaar begon nen met wedstrijden te betwisten. Voor heen reed hij als een fervente wielertoe rist, maar op aanraden van Van Den Hoecke, die wel wat zag in de Ferre, sloot hij zich aan bij de VWF; Onmiddel lijk draaide hij goed mee en toch was het een verrassing dat hij nu reeds met zoveel allure heelwat oude rotten schaakmat zou zetten. Immers, om het drie ronden alleen uit te houden met een jagend peloton op uw hielen, moet ge goede papieren hebben en die had de Ferre... De wedstrijd kwam zeer snel op gang. Een zegedriftige Gustaaf Sonck, die de bloemen dolgraag bij zijn beste vriend Alois Arijs wou houden, zette reeds in de eerste ronde de boel op stelten. Pas was hij ingehaald of Willy Daem koos het hazepad. Ook deze poging liep spaak en toen ging weer Sonck met een opvallend gemakkelijk fietsende De Donder in de aanval. Er moest keihard gejaagd wor den om dit duo terug tot de orde te roepen en pas was die orde hersteld en zaten de meesten op hun adem of op drie ronden van het einde ging Ferre De Donder weer. Alleen Sonck kon nog reageren, maar hij kwam krachten te kort en kreeg de kleine kloof niet meer dicht. Zonder op- of omkijken maalde hij de drie ronden af om met een lichte voorsprong op het jagende peloton te eindigen en zijn eerste zege in zijn nog korte loopbaan binnen te rijven. De spurt van het peloton ging naar de sterke Marcel Doeraene, voor Albert Kesteloot en Edward Mariën. Meteen was de oude garde toch weer op post! C-reeks: Pascal Batselier Met een gemiddelde van rond de 42 km per uur was er bij de C-renners weinig ruimte om voorop te fietsen. Hoewel de pogingen legio waren, kwam het peloton telkens vlug terug. Vooral streekrenners Van Nuffel en Moerenhout waren de grote tenoren, die telkens weer de boel op stelten trachtte te zetten. Ook Van Mingeroet, Jean Geerinck, Mare Herre godts, Edgard David, De Rijbel, Stamme leer en andere De Baetsen trachtten het peloton uiteen te rukken, maar tever geefs. Een voltallig peloton snelde naar de eindmeet. Op een twee kilometer van het einde ging van Mingeroet. Dan sprongen Surgeon, Norbert De Grom en Hutsebaut naartoe. Kampioen De Pesse mier bracht het peloton terug tot 70 meter en toen sprong Rolus naar de koplopers toe. Op zo'n 700 meter van de meet sloten ook Mare Duquesne en Van Den Hoecke aan. Het tempo zakte ech ter een beetje en het peloton kwam terug in volle spurt. In een hevige zij aan zij met een zestal renners was het Pascal Batselier die het haalde vóór Mario Bau wens en Duquesne. In die laatste ronde reed de ongelukkige Moerenhout nog plat en meteen was de grootste kansheb ber op de zege uitgeschakeld. B-reeks: Jozef Watteny Ouwe taaie Watteny reed weer een bere sterke wedstrijd. Als men die kerel hon derd meter durft geven is het roeien of verzuipen. Het werd een sprankelende wedstrijd met afwisselend andere ren ners aan de leiding. Opvallend was de driekleurige trui van Hendrik Comelis die men meermaals vooraan opmerkte. De beslissing viel toen elf renners voor op geraakten met alle tenoren op enke len na zoals Serge Van Assche (ziek), Neckebroek en andere Comelissen. De elf liepen steeds verder uit en daarin moest dus de winnaar gezocht worden. Er waren heelwat rappe pedalen voor aan met E. Lievens, A. Planckaert, Dirk Moerenhout, Dirk Stammeleer, Luc Pie ters en Désiré Van Daele. Verder waren er hardfietsers als Watteny, Beerens, Sergeant en Van den Bossche en de winnaar van de dag voordien Patrick Van den Dries. Toch zou er nog iemand deze kopgroep verrassen. Watteny geraakte weg op twee ronden van het einde en hij behield onweerstaanbaar zijn voor sprong. Achter hem regelde Planckaert Moerenhout en Beerens in de spurt en kwam Sergeant nog lichtjes binnen vóór de spurtende Stammeleer, die Luc Pie ters en Van Daele in deze volgorde klop te. A-reeks: Patrick Van Renterghem Mooie wedstrijd met steeds andere ren ners aan het kommando. Het werd pas menens toen zeven renners zich van de rest afscheidden. Mare De Peuter tracht te het gat nog alleen te dichten maar kwam iets te kort. Ook nadien met Van Audenhove en Van de Casteele zou het weer mislukken. De zeven bleven voor op en zouden zo de laatste ronde ingaan. Eerst ging Gino D'Hondt aan de haal en dan gingen Van Dijck en Kerremans op zoek naar de vluchter. Ook Willy De Backer en De Vits rukten zich nog los.

De Voorpost | 1991 | | pagina 23