sjforfbal in de regio: een positieve balans portbeurs in dienst an de ganse bevolking il wa* korfbal heeft een vruchtbaar sei- i'innejen achter de rug, zowel nationaal als i Ver-toonaai. Via de organisatie van de we et, Defidkampioenschappen in ons land en wereldtitel die België in de wacht icolle)fcepte, slaagde deze sport erin ruimere ediabelangstelling en de positieve ge- jgen vandien, in de wacht te slepen, k korfbal in het Dendermondse mag Enmin klagen. Integendeel. Eerste ler KC Appels slaagde erin, na een Eer dan spannend seizoeneinde, de (Atlantis KC). omotie naar ereklasse in het veldkorf- I ie realiseren en doorbrak aldus Tony Liessens: Promotie EZXS twee ctecen- f ™lg van de kol.ektiviteit en i manifesteerde. Verliezen we boven- inzet tn niet uit het oog dat de Dendermon- Tony Liessens, die twintig jaar korfbal in naars, in de zaalkompetitie, al tot die ere-afdeling en tien jaar korfbal in tweede Igische top behoorden. afdeling achter de rug heeft (deels als lantis Lebbeke van zijn kant promo- speler, als trainer en als speler-trainer) en ert naar derde klasse, met de kam- bovendien ex-internationaal is, bereikte pioenstitel bovenop en voor voorsprong reeds in de loop van december-januari een op de tweede gerangschikte om 'u' tegen principieel akkoord om zijn kontrakt met te zeggen. De Lebbekenaars* verloren Appels met één jaar te verlengen. Hij blijft tijdens de afgelopen kompetitie overi- dus ook volgend seizoen de trainingen naast gens geen enkele van hun wedstrijden de Appelse sporthal leiden, en geen van hun spelers moest tegen ik zou mezelf tegenspreken, aldus Tony een gele kaart aankijken. Toch ook een Liessens, wanneer ik zou beweren dat ik bij prestatie. Aan het eind van het seizoen het begin van het seizoen de promotie naar vroegen we naar de indrukken van de ereklasse tot de mogelijkheden inschatte, trainers van de beide klubs: Tony Lies- Bij het seizoenbegin verwachtte jk immers, sens (Appels KC) en Karei De Waele via een puntentotaal van 18 a 20, een plaats in de middenmoot bij de eindafrekening. Naarmate echter de kompetitie vorderde en we er in de zaalkompetitie onverwacht in slaagden ons behoud in de hoogste reeks te verlengen, stak de ambitie de kop op en begonnen we geloven in een mogelijke promotie haar ereklasse. De overwinning in de uitwedstrijd tegen Riviera, de latere kampioen (evenwel met een gelijke eindskore als Appels), vormde eigenlijk een keerpunt en sterkte ons geloof in de kansen op promotie. Achterafhebben we het hoofd koel gehouden en de klus geklaard. Waaraan de promotie te danken is? In hoofdzaak, meen ik, aan de kollektieve sterkte van Appels. En voor allen en allen voor één. Aan de inzet van speelsters en spelers ook, tijdens de trainingen o.a. Ik het trouwens altijd beweerd dat we van de vijf kanshebbers op promotie misschien wel de minste kwa potentieel waren, maar ik ben er anderzijds ook vast van overtuigd dat wij er het meeste voor gepresteerd hebben. Als je het potentieel bekijkt waarover sommige konkurrenten konden beschikken, dan wa ren die beter gewapend dan wij om te promoveren. Maar net als in elke andere ploegsport is het niet de klub met de grootste individualiteiten die op de hoogste trede van de ladder eindigt. De inbreng van de trainer? Die laat ik in het midden. Voor mij zijn er in Appels ook mensen aan het werk geweest die ervan op de hoogte waren wat korfbal inhoudt... Appels komt nu uit in 's lands hoogste klasse in het veldkorfbal. De verwachtingen van de trainer: Kampioen zullen we zeker niet spelen. Tot de top-vijf zullen we wel licht ook niet gaan behoren, daar zijn we voorlopig te groen voor. Maar vanaf het begin van de middenmoot zie ik het wel zitten. De spelers zijn weer een jaartje ouder, zijn verder geëvolueerd, hebben aan maturiteit gewonnen. Dus moeten we in staat zijn links en rechts puntjes te sprokke len. Wanneer we weliswaar van kwetsuren liter ingsi jam- wed-1( fort beurs in Dendermonde. Al is dit geen échte sport, de jongsten zijn er best mkkig mee (foto Piet Hermans) initiatief van de stedelijke sportraad in samenwerking met de stedelijke ortdienst en het stadsbestuur werd in sportstadion ere-schepen Verhelst or de vijfde keer een sportbeurs geor- niseerd. bedoeling van dit initiatief was het ote publiek te laten kennismaken met es wat binnen de stad Dendermonde tfl en over welke mogelijkheden men schikt om aktief aan sport te doen. erhalve werd aan de plaatselijke klubs gelegenheid geboden om via een ind en enige animatie naar buiten te tden. Dat onderlijnde ook Raymond n Langenhove, ondervoorzitter van de tdelijke sportraad, tijdens zijn ope- itoespraak. Hij zei verder dat heel- sportfederaties, firma's, sportinsti- len en sportverenigingen hebben ge- nersfctgeerd op de uitnodiging tot deelna me, waardoor 40 standen konden opge richt worden, meteen het bewijs bren gend dat de vorige edities een geode reputatie hebben verworven. Tijdens zijn gelegenheidstoespraak hield sportschepen Jan Van Damme een pleidooi voor meer reële menselijke waarden van vrijheid en fair-play in de sport. Hij stipte aan dat de menselijke begeleiding een dwingende taak is voor allen die sport en spel beschouwen als onvervangbare faktoren van het mense lijk welzijn. Hij onderlijnde verder het stijgend sukses van de rekreatiesport, waarbij niet op de eerste plaats prestatie en kompetitie worden gezocht, maar vooral naar de unieke belevenis voor het bewegingsspel en de gezelligheid in het samen-zijn en samen-doen. Burgemeester Dierick van zijn kant feli citeerde de organisatoren namens het stadsbestuur. 'De jaarlijkse sportbeurs, gestart op 30 mei 1987, steunt duidelijk op een gezonde onderbouw, bestaande uit mensen met inzet en inzicht. Men sen die weten wat er leeft in en rondom het sportgebeuren in Dendermonde. Mensen die bereid zijn tot vernieuwing zonder de pijlers te ondergraven', aldus burgemeester Dierick. De openingsplechtigheid werd muzikaal omlijst door de plaatselijke Lazy City Jazzband, terwijl het auditorium werd verrast op enkele spektakulaire trampo- line-springnummers door 'Sterk en Lenig' uit Ooigem en een optreden van de Roemeense olympische kampioene Joana Katu, een specialiste in ritmisch turnen. BAD of andere tegenslagen gespaard blijven. Vooral wanneer enkele spelers het bvb. ingevolge kwetsuren zouden moeten laten afweten, kunnen we in de problemen ko men. Onze bank is niet zo groot. Verheu gend is wel de vaststelling dat een jonge speelster als Sandv Van Den Broeck een uitstekend seizoen achter de rug heeft en Dirk Van Royen, die ingevolge werkom standigheden dit jaar kwasi niet aan de bak kwam, vanaf volgend jaar opnieuw ter beschikking van de klub zou staan. Er lopen inderdaad geruchten daar er van buitenuit belangstelling zou bestaan om Appels te komen versterken. Maar geruch ten blijven geruchten tot ze feiten worden Bovendien vragen nieuwelingen in de ploeg altijd een periode van aan- en inpassing We hebben dat dit jaar ondervonden met Frank Janssens, die een lange en moeilijke aanpassingsperiode moest doormaken, al vorens hij voluit rendeerde. Op dat vlak zien we dus wel.... Karei De Waele: Vooral de dames hebben het hem gelapt! Gentenaar Karei, De Waele heeft een eerste seizoen met het huidige Atlantis achter de rug. Zijn indrukken: Ik was geenszins verrast door de presta ties van Atlantis, wel door die van de overige teams uit de reeks. Atlantis heeft eruit gehaald wat erin zat: de kampioen stitel. Een gevolg, m.i. van de optimale opkomst op de trainingen en een volle dige inzet van de spelers. In de zaalkom petitie lieten we het enigszins afweten - NB: Atlantis eindigde tweede - gewoon door gebrek aan degelijke trainingsmo gelijkheden. Op zaterdagmiddag van 12 u. tot 13-30 u. en op dinsdag van 18 tot 19 u. trainen was niet ideaal. Bij het begin van het veldseizoen schatte ik Atlantis in staat bij de eerste drie te eindigen. Bleek dat de tegenstrevers iets minder sterk dan verwacht waren. Ik had bvb. de dalers uit derde klasse, Kalmthout en Artemis duidelijk veel sterker verwacht. Handikap voor mij was het feit dat ik de klubs uit vierde klasse niet kende. Van de spelers hoorde ik dat ze bvb. steeds veel moeite hadden met klubs als Wilrijk en Ekerse, maar die mensen hebben niets tegen ons kunnen inbrengen. Toegegeven, na de zaalkompetitie is de ploeg minder gaan presteren. Het leek me dat een paar mensen uitgeblust waren. Vooral de laatste weken heb ik dat moeten vaststellen. Sommigen speelden duidelijk een beetje boven hun mogelijkheden. De sterkte van Atlantis? Die hoef je niet ver te gaan zoeken: de dames. Elke van de vijf zes dames die in het fanionteam aan de slag waren konden skoren en steunden bovendien hun heren. Iets wat ik minder bij de andere teams gezien heb. Of mijn spelerspotentieel voldoende sterk is om volgend jaar het behoud in derde te verzekeren? Wij spreken niet over het behoud, wij spreken over een plaats bij de eerste vijf. Een tweetal weken geleden heb ik de wedstrijd Vos Reinaert - Rapid Gent bijgewoond, wel nu uit wat ik tijdens die match gezien heb, moet ik afleiden dat beide teams door Atlantis te pakken zijn. En vergeet niet dat Rapid Gent volgend jaar naar de titel dingt! Let wel, wanneer we vanzelfsprekend van kwetsuren gespaard blijven. Derde klasse wordt volgend seizoen a.h.w. een Oostvlaamse reeks met klubs als Gentse, Floriant, Rapid Gent, Atlan tis, Boomse ligt ook niet veraf. Voordeel voor mij is dat ik derde klasse wel Korfbal. Trainer Tony Lissens van KC Appels (arch) degelijk ken. Ik kan dus tegenzetten. jonge raspaardjes maar betijen. Op het Geloof me vrij, Atlantis moet in staat zijn mentale vlak zijn ze misschien nog niet degelijk te presteren in die klasse. Een te zo sterk, maar ze zullen het wel waar- jong team? Toegegeven, een dame bvb. maken, moet op haar sterkste presteren van haar 22ste tot haar 26ste. Maar laat die Pierre Van Rossem Korfbal. Karen De Waele, trainer van Atlantis Lebbeke (foto guy) KORFBAL De Voorpost - 17.5.1991 - 25 •aert portbeurs in Dendermonde. Ook de judoka 's. van Yawara Kwai uit Dendermonde gaven op zaterdag een initiatie in hun Vief de sport (foto Piet Hermans) Sportbeurs in Dendermonde. Ook schaken kon de belangstelling van de jeugd gaande houden (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25