Driemaal winst voor Baasrode V.A. Kaatsen in Kastel Kaatsen in Kerksken Kaatsen in Denderbelle Bekerfinale in Hamme 15 6 v Kastel Rap en Vlug ^Zandbergen Welkom - Willems 15-9 Sportvrienden winnen 'Beker van Lebbeke' De Voorpost - 17.5.1991 - 27 KAATSEN I0GERE II ia de mislukte seizoenstart is tijdens et voorbije lang weekeinde de hemel pgeklaard voor Baasrode V.A. Inder- laad, met drie overwinningen en zes instpunten is de ploeg van de Broek- ant opgeklommen naar een zesde laats in de rangschikking en meteen jkt men de goede kadans te pakken te :bben. Zaterdag komt co-leider Bassil- op bezoek en zondag gaat men Crupet ikampen, moeilijke opdrachten maar :t onmogelijk, zegt men nu in Baasro- :ede IS ilj|. 'Trui iel als Ti ke< lendL| nciaa Nei oollra; iij op ei Me jei latei ït ei bestefc; JVsei londerdag 9 mei -e IELLEBECQ 7 d LAASRODE V.A. 15 ijl laasrode startte aarzelend in Hellebecq kordtn hiervanm aakte de thuisploeg ge- mepuik om een 3-0 voorsprong op te luwen. Maar plots begon het vlotter te laien bij VA dat 3-3 gelijk kwam en in aanklampende thuisploeg kon vol- :n tot 5-5. Een kollektief steeds beter fordend V.A. sloeg toen een kloof naar 5-8 ruststand. Ook na de rust bleef laasrode de sterkere ploeg. Het werd 13 maar toch slaagde Hellebecq erin in puntje te redden vooraleer Baasro de wedstrijd kon uitmaken. Bij V.A. ras men niet ontevreden aangezien er /-^ duidelijke progressie viel waar te ne- ccrslt HU grolt t For- 199\ deel- andi Zaterdag 11 mei B AASRODE V.A. 15 BRUSSEGEM 8 Na de zege in Hellebecq liet Baasrode in het derby tegen Brussegem zien dat de donkere periode voorbij is. De thuis ploeg begon schitterend langs Quisqua- ter en Van Duysen wat resulteerde in een 6-1 voorsprong. Brussegem liet de ar men echter niet zakken, naderde tot 6-4 maar met een overgekeerde bal van Koek en sterk koordspel van De Clercq en Van Damme werd het bezoekende offensief afgeremd zodat Brussegem er met een 8-5 ruststand goed vanaf kwam Ook na de rust bleef de thuisploeg sterk spelen. Het werd 11-6 maar een slipper tje van de thuisspelers liet Brussegem toe een punt te pakken bij 11-7. Een herboren thuisploeg liet zich hierdoor echter niet van de wijs brengen en een sterke wedstrijd werd afgerond met 15-8 winst. Zondag 12 mei REBAK 10 BAASRODE VA 15 Met een derde zege op rij maakte Baas rode V.A. een vruchtbaar weekeinde rond. Meer nog, de zege in Rebaix werd zowat de bevestiging die V.A. nog nodig had om vol zelfvertrouwen nog sterker geachte tegenstanders aan te pakken. Want Rebaix startte sterk (2-0) maar een schitterende R. Van Duysen bracht zijn ploeg in de wedstrijd (2-2). De gekwetste Van Damme moest kort daar na zijn plaats afstaan aan Willaerts maar ook deze tegenslag sloeg V.A. niet uit zijn lood. Kollektief sterk spelend met Van Duysen in grote doen ging het via 4-3 recht naar een 4-8 voorsprong aan de rust. Kort na de rust moest V.A. dan toch even gas terugnemen (7-9) maar het mentaal sterke V.A. bleef terugvechten. Langs de keerders Koek-Van Duysen en Quisquater werd het sein gegeven en aan de koord speelden Willaerts en De Clercq outstanding. Baasrode won het volgende spel en via 10-12 ging het naar een schitterende 10-15 zege. LAGERE I BAASRODE VA 15 NIEUWERKERKEN 5 Met een nieuwe driepuntenzege nestelt het jonge Baasrode zich komfortabel aan de leiding. Dit belooft voor het vervolg van de kompetitie! Want ook Nieuwerkerken was duidelijk niet opge wassen tegen het talent en het enthou siasme van de jonge V.A.-ploeg. Met overgekeerde ballen van W. Claes en J. Verhulst werd het 4-1 en klein-midden Kaekelbergh deed ook zijn duit in het zakje wat resulteerde in een 8-4 rust stand. Na de pauze pakte Bart Claes uit met sterke opslagen en samen met G. Quisquater duwden zij hun ploeg naar een 12-5 voorsprong. De bezoekers slaagden er niet meer in de sterke thuis ploeg af te remmen met als resultaat een duidelijke driepunten-zege (15-5). KADETTEN BRUSSEGEM 4 BAASRODE V.A 13 Ook de niet ongevaarlijk geachte ver plaatsing naar Brussegem werd voor de VA-kadetten een walk-over. Even kon de thuisploeg aanklampen (1-1) maar een beresterke Timmy Joos gaf dan het sein tot een niet aflatend offensief dat resulteerde in een 2-9 stand. Een korte periode van koncentratieverlies bij V.A. liet Brussegem toe even de neus aan het venster te steken (4-10) maar overge keerde ballen van Timmy Joos en kol lektief sterk spel van Baasrode ontna men hen vlug alle illusies. Het ziet er naar uit dat de strijd om de titel zich zal toespitsen tot een duel tussen Baasrode V.A. en co-leider Kastel, wat heel wat emoties kan losweken (E.) Kaatsen. Sportvrienden en Jaco's speelden de finale van de Beker van Lebbeke (foto guy) agere II NIEUWERKERKEN 13 DENDERBELLE KLUB XV 15 Ruststand: 8-3 lenderbelle, dat dit seizoen schitterend legon, verloor in de bekerwedstrijden pen enkele wedstrijd zodat Klub XV op Beker van België IDe/.e terugwedstrijd die een formaliteit >0 mnLS voor thuisploeg, werd betwist mj mor weinig toeschouwers. Het werd loals in de heenwedstrijd: een saaie tedoening. Kastel startte zonder Her man Vernimmen en dit wegens zijn rugletsels en Franky Vermachelen die zich ziek meldde. Zandbergen bood zich aan met amper twee basisspelers van zijn basisploeg van Hogere III. Daaren boven was scheidsrechter Seghers niet in zijn beste dag. Kastel won moeiteloos en met twee vin gers in de neus en het bereidt zich ook al voor voor de volgende ronde die nu wordt betwist met drie ploegen. De trek king voor deze poules moet nog gebeu- 20 mei de finale speelt van de Beker. In de kompetitie verging het de Lebbeekse ploeg minder goed. Met drie nederlagen op rij werd op Nieuwerkerken erg ze nuwachtig gestart, hetgeen leidde tot een 8-3 achterstand bij de rust. Bij een 10-4 tussenstand begon het er hachelijk uit te zien voor Denderbelle zodat een ploegwijziging zich opdrong. Denderbel le, dat startte met De Smedt, Mathieu, D'Hauwere, Meert en Van Der Veken begon aan een remonte wanneer Van der Veken als achterman ging postvatten in de plaats van D'Hauwere die als ach terman in een offday verkeerde. Nieu werkerken kon in de eerste helft via 3 spelen op 40-40 een voorsprong uitbou wen en dit omdat Bruno De Smet de bal buiten keerde. In de tweede helft na de ploegwijziging naderde Klub XV ziender ogen. Nieuwerkerken was als aan de grond genageld. Hans Mathieu keerde elke bal over, geen enkele misser, maar het keerpunt was het inzetten van Van der Veken als achterman, daarbij kwam dat de koordspelers na de koffie alles tegenhielden. Na een 10-10 tussenstand kon de thuisploeg nog eens met 12-10 de leiding nemen maar dan was het liedje uit. De winst van Denderbelle was verdiend te noemen. Een achterstand wegwerken en met puik spel de tegen stander in bedwang houden. Na regen komt altijd zonneschijn. De kaatsliga Vlaanderen, in samenwerking met de commissie Pers- en Propaganda, organiseert elk jaar een propagandalutte, die samenvalt met de finale van de Beker van Liga Vlaanderen. Hogere III. Om beurten heeft de finale plaats in het gewest Aalst-Dendermonde of Geraardsbergen-Ninove- Ronse. Het is tevens de bedoeling dat deze propagandalutte georganiseerd wordt in een gemeente of streek waar men de kaatssport niet beoefent ofwel waar de sport een ruggesteuntje het best kan verdragen. Dit jaar zal dat Hamme zijn en dit op zaterdag 15 juni 1991 en wel op het Tweebruggenplein. De aanvang van de finaleronde is vastgesteld om l4u.30 en de inkom is gratis. De schiftingswedstrijden hebben volgende winnaars en alzo ook de deelnemers aan de finale: Opstal Pelote, Terjoden, Idegem en Galmaarden Samenstelling van de finalewedstrijden: l4u.30 Terjoden-Opstal met daarbij aansluitend de wedstrijd Galmaarden-Idegem. De winnaars van deze twee wedstrijden spelen de finale. Hogere UI KOKFJANE 7 KASTEL RAP VLUG 15 Ruststand: 6-8 Op het nogal hellend terrein van Kokeja- ne begon Kastel aarzelend en erg on wennig. Eer de bezoekers zich enigszins hadden aangepast moesten ze tegen een 5-1 en 6-2 achterstand optornen. Olivier Thollenbeek die voor zijn vertrouwde publiek speelde (hij is ex-speler van Kokejane) en het terrein op zijn duimp je kent wees zijn ploegmaats echter de weg. De ploegopstelling werd aangepast en de opslagen werden taktisch aange pakt. Deze inbreng leidde ertoe dat Rap en Vlug vrij vlot de achterstand kon wegwerken en zelfs met 6-8 de rust inging en dit ondanks sterk weerwerk van Karei Pauwels bij de thuisploeg. Na de rust verloor Kastel nog enkel een spel en dit was het opslagspel van kapi tein Vernimmen. Hij kon een 15-40 voorsprong in zijn spel niet verzilveren en hij bezorgde zodus de thuisploeg een eerder gelukkig punt. Na dit spel was het al Kastel wat de klok sloeg. De thuisspe lers wisten niet meer naar wie de bal toe te spelen, want ze zagen alle ballen over hun hoofden heen vliegen. In een mini mum van tijd was het pleit beslecht. De bezoekers wonnen oververdiend. De rug van Herman Vernimmen begaf het dit maal niet. Hij was de smaakmaker van dit treffen ondanks het verlies van zijn spel. Bevordering KASTEL RAP VLUG 15 MERCHTEM 14 Ruststand 8-7 Merchtem, dat in de bekerwedstrijden in dezelfde reeks van Kastel was onder gebracht, werd tijdens de drie ronden vlot opzij gezet door Rap en Vlug. De Brabanders kwamen nu veel beter uit de verf want Kastel won eerder gelukkig. Met de hakken over de sloot werd dit treffen binnengehaald. Deze ontmoe ting diende zich gemakkelijker aan dan dat zij in werkelijkheid was. TEHJODEN 15 KASTEL RAP VLUG 13 Ruststand 8-3 Deze ontmoeting tussen de twee ge doodverfde favorieten voor de titel in Hogere III, haalde nooit echte toppen. Het laag kaatsniveau werd in de hand gewerkt door het zenuwachtig gedoe langs weerszijden. In de eerste helft domineerde Terjoden het gebeuren. Kastel geraakte 5-2 achter en op dat moment verloor het zijn kapitein. Herman Vernimmen werd naar de bank gehaald want zijn rugkwet suur dook weer op. Olivier Thollenbeek nam zijn plaats van koordspeler in. Met Van Daele, Vermachelen en Van Duysen werd toen op alle keerdersplaatsen geëx perimenteerd en dit zonder veel resul taat, want bij de rust bedroeg de achter stand reeds vijf spelen. Vandenberghe bij Terjoden speelde zich in de kijker. Na de rust werd de wedstrijd heel span nend. In een echte cupsfeer zorgde Ka stel ervoor dat de achterstand werd weg gewerkt. Terjoden pakte wel het eerste spel na de koffie en dit dankzij het slecht opslagwerk van Franky Vermachelen. De bezoekers hadden toen reeds zestien maal voor de thuisploeg buiten geleverd en dit amper zes maal voor de thuis- ploeg. jo Van Daele werd als grootmidden uit gespeeld en Danny Van Duysen keerde naar zijn vertrouwde plaats van achter man terug en Johan Van der Stricht bleef op de post van kleinmidden de lakens uitdelen. Kastel naderde schoorvoetend en spel na spel werd binnengehaald zodat bij 12-11 alles nog mogelijk bleef. Maar dank zij een beter en sekuurder opslagwerk van de gastheren kon Terjo den de leiding nemen met 14-3. Van der Stricht, door vriend en tegenstander als de beste man op het veld aangeduid en dit dank zij zijn puik opslagwerk en zeven overgekeerde ballen op negen, kreeg ook deze laatste bal toegespeeld. Hij keerde deze matchbal over de ach terlijn maar jammer genoeg voor Kastel was deze enkele centimeters langs de buitenzijde van de staak. Een wedstrijd waarin beide ploegen aan spraak konden maken op de overwin ning zodat een gelijkspel rechtvaardiger was geweest. Ter gelegenheid van de Pinksterdagen speelt Kastel tweemaal op de Villa. Zon dag tegen Opstal Pelote en de maandag tegen Idegem. Met een zes op zes, zoals de aanhang hoopt te behalen, is alle hoop nog niet verloren. Kaatsverbond lebbeke - Opwijk O'monde De thuisploeg die geen beroep kon doen op Jos Van Ingelghem wegens spierlet- sel, was er voor de belangrijke wedstrijd tegen Willems niet al te gerust in. Die vrees bleek echter vlug ongegrond. Wel kom begon zonder compleksen in zijn gewijzigde opstelling. Roger Verstraeten als vijfde man opgeroepen, beweest dat hij het kaatsen nog altijd niet verleerd heeft. Met geplaatste ballen in de opslag, en gevatte tussenkomsten aan de koord, was hij zeker een nuttige schakel voor zijn ploegmaats. Zo ook Fred Marissen op een voor hem ongewone plaats. Dc bezoekers kwamen moeilijk in de wed strijd, hun keerders lieten het wat afwe ten. De Vroe en zijn maats gingen dan ook rusten met een komfortabele voor sprong. De tweede helft bracht wat meer evenwicht. Wat zich ook weerspiegelde in de stand. De mannen van Steenhuffel naderden tot op 4 spelen, 11-7. De Wel kom besefte het gevaar, en herpakte zich kranig. Willems, kon nog een paar spelen meepakken. Maar viel toch iets te licht uit. Een sublieme De Vroe, reuze- sterk in de opslag nam het laatste spel voor zijn rekening. En bracht zo de eindstand op het bord. Verdiende over winning voor de Welkom. Goede repliek van de bezoekers na de koffie. In de overige lutte's kende Sportvr. - Smisken een spannend verloop. Sportvr. 3/4 van de wedstrijd aan de leiding, begaf in de eindfaze en verloor uiteinde lijk nog met 12-15. Voor Half Time Oude- gem en Derby waren er geen proble men. Tegen Hopland, Zorro's en KI. Octaaf. De Ster tenslotte haalde het van de Jaco's. Uitslag 12 mei Sportvr. - R. Verheyden Zorro's - Oudegem Welkom - Willems Hopland - Half-Time Jaco's - De Ster Derby - KI. Octaaf Kalender 19 mei R. Verheyden - Zorro's Willems - Oudegem Halft-Time - Welkom Hopland - Jaco's De Ster - Derby Sportvr. - KI. Octaaf 20 mei Oudegem - R. Verheyden Welkom - Hopland KI. Octaaf - De Ster Willems - Half-Time Jaco's - Derby Zorro's - Sportvr. Bevordering BAARDEGEM KERKSKEN Ruststand 8-5 Op Hemelvaartdag werden op de ballo- droom van het Gemeentelijk sportkom- pleks de finales betwist van de 'Beker rin Lebbeke', een organisatie van de Gemeentelijke Sportraad en de Sport- dienst. Het goede weer bracht heel wat kaats- liefhebbers op de been, zodat terecht mag worden gesproken van een sukses. De finale, betwist tussen 'Sportvrienden' en 'Jaco's' kende een zeer boeiend ver loop. Na een 7-7 en een 40-40 stand mochten de winnaars, 'De Sportvrienden' de beker van Lebbeke in ontvangst nemen. De acht deelnemende liefhebbersploe- gen ontvingen elk een herinneringsbe ker, net trouwens als de scheidsrechters die alle wedstrijden op een perfekte wijze hebben geleid. De uitslagen: Halve finales Jocao's - Kleding Osctaaf Ramen Verheyden - Sportvr. Finale Sportvrienden - Jaco's 8-7 (pvr) Jeugdvoetbal. De preminiemen van Zele-Heikant foto guy) Kerksken kon maar eenmaal de leiding in de score nemen en dat was tijdens de eerste helft bij een 4-5 stand. Eddy Huys verkeerde in een offday zodat de thuis ploeg vrij vlot met 8-5 leidde bij de rust. Baardegem kon na de koffie een 12-7 voorsprong versieren en het moment waarop de gasten hun puntje pakten. Een ploegwijziging drong zich op bij de bezoekers. Eddy Huys werd kleinmid den want hij bakte er toch niets van en Steven De Rijck werd grootmidden in de plaats van Alfons Van Kerckhoven die als achterman zijn vertrouwde plaats ging innemen. Van Kerckhoven bracht de motor bij de gasten opnieuw op gang en samen met De Rijck werden de gasthe ren in bedwang gehouden, nadat de thuisploeg tot 14-7 was uitgelopen. Een schitterende remonte van Kerksken, met zelfs een overgekeerde bal van Van Kerckhoven als achterman. De bezoe kers geraakten tot 14-13 maar met een beetje meeval kwam de gelijke stand op het scorebord en wie weet, nadien de winst. Ondanks alles een verdiensteijke wedstrijd van de spelers van Kerksken. KERKSKEN 12 HOKE EREMBODEGEM 15 Ruststand 5-8 Kerksken keek tegen eenzelfde achter man aan als tegen Baardegem. Hoké met een goede Jan Aelbrecht als achter man zorgde voor deze verdiende voor sprong. Bij 7-12 pakte Kerksken op nieuw het punt. Een goed spelende thuisploeg kon nog terugslaan. Met vier overgekerde ballen van kapitein Erik Cooman, twee voor Steven De Rijck en vier voor Fons Van Kerckhoven kwam het scorebord 12-14 aanwijzen. Een paar domme fouten waardoor een spel werd weggegeven was de reden dat er geen buit van twee punten kon worden binnengehaald. Kerksken, dat momen teel goed op dreef is, komt in het behou den van de koncentratie iets tekort om de wedstrijden met winst af te sluiten. Het bestuur van de klub is tevreden over het behaalde resultaat in de voorbije wedstrijden want het aantal behaalde punten is reeds even hoog of talrijk als verleden jaar op een gans seizoen. Lagere II OPWUK 15 KERKSKEN 9 Opwijk, aan de leiding in Lagere I, was te sterk voor deze jonge ploeg.

De Voorpost | 1991 | | pagina 27